13/278А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
08.11.07 Справа№ 13/278А
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Станька Л.Л., при секретарі Малюшевському А.П., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовною заявою: ДПІ у Галицькому районі м.Львова, м.Львів
до відповідача: ТзОВ “ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ”, м.Львів
про стягнення 129 428,58 грн.
За участю представників сторін:
Від позивача: Савченко П.В. - ст.держ.под.інсп. юр.відділу, Хома Т.І. –гол.держ.под.інсп.юр.від.
Від відповідача: не з”явився
Відкрито провадження у справі за позовом ДПІ у Галицькому районі м.Львова, м.Львів до відповідача: ТзОВ “ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ”, м.Львів про стягнення 129 428,58 грн.
За клопотанням відповідача №271 від 19.10.07р. розгляд справи відкладався.
Відповідачем повторно явки представника в судовому засіданні не забезпечено, заперечень на позовну заяву не подано, хоча про час і місце судового засідання його повідомлено належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами яких, на думку суду, достатньо для встановлення обставин справи і вирішення спору по суті.
З”ясовано:
ТОВ „ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ" зареєстроване Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 24.01.1995р., за №3646, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та присвоєно ідентифікаційний код №22337160, та є юридичною особою.
Відповідно преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181 цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно до п. п. 1.1 вказаного Закону, платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції;
Відповідно до ст.1 п.1.12 Закону, контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.
Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом. Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції. Активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу ( ст.З Закону ).
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Так, ТОВ „ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ" має податкову заборгованість перед бюджетом, яка складається із сум податкових зобов'язань по податку на додану вартість по акту документальної перевірки та самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань та своєчасно не сплачених, пені.
Вказана основна сума податкової заборгованості виникла в результаті порушення п.п.5.3.1 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами № 2181 від 20.12.2000 р. Вказана сума підтверджується довідкою про стан заборгованості від 30.08.2007 р. та актом перевірки, копіями податкових повідомлень та рішеннями податкового органу.
Кошти в розмірі 129 428,58 грн. підприємством добровільно у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, і як наслідок, рахується податкова заборгованість ТОВ „ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ", а саме по податку на додану вартість: 3339,00грн. основного платежу, основного платежу за актом перевірки – 82690,23грн., 43344,39грн. штрафної санкції, 54,96грн. пені. Всього –129428,58грн.
Відповідно до п. 5.1. пп.5.3.1 ст.5 вказаного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник податків зобов'язаний подати нову податкову декларацію, що містить виправлені показники.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів
Так як боржником не вживається заходів щодо погашення заборгованості, то на підставі п.п.3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111, податковий борг підлягає стягненню в примусовому порядку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.122,123,127,130,135,143,151-154,160,161,163,167 КАС України, суд, -
постановив:
1.Позов задоволити повністю.
2.Стягнути з ТОВ „ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ” (м.Львів, вул.Томашівського,8/9, ЄДРПОУ 22337160) в доход державного бюджету 129428,58грн. податкового боргу.
3.Стягнути з ТОВ „ПРИВАТСЕРВІСПОСТАЧ” (м.Львів, вул.Томашівського,8/9, ЄДРПОУ 22337160) в доход державного бюджету 1294,28грн. судового збору.
Виконавчі листи видати після вступу постанови в законну силу.
4.Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження здійснюються згідно вимог ст.ст.186 та 254 КАСУ.
Суддя Станько Л.Л.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2007 |
Оприлюднено | 26.11.2007 |
Номер документу | 1136407 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Станько Л.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні