Справа № 291/916/21
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2023 року
Ружинський районний суд Житомирськоїобласті в складі:
головуючого - судді Митюк О.В.,
за участю секретаря Герасимчук Н.П.,
розглянувши в судовому засіданні смт.Ружині в порядку спрощеного позовного провадження матеріали позовної заяви
Селянсько (фермерського) господарства «України»
до ОСОБА_1 , реєстратора Ружинської селищної ради, Ружинського району, Житомирської області, ОСОБА_2 , Приватного підприємства «Агро Ружин»
про скасування запису в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно,
встановив:
В провадженні Ружинського районного суду Житомирської області знаходиться цивільна справа за позовом Селянсько (фермерського) господарства «України» до ОСОБА_1 , реєстратора Ружинської селищної ради, Ружинського району, Житомирської області, ОСОБА_2 , Приватного підприємства «Агро Ружин» про скасування запису в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно,.
На судові засідання призначенні на 07.02.2023 року, 28.04.2023 року, 26.06.2023 року, 19.09.2023 року, позивач та його представник не зявилися, хоча належним чином були повідомлені, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення, та розписки про вручення в суді повістки про виклик до суду (а.с.96, 98, 105-106, 110, 113,125-126).
Відповічка ОСОБА_1 реєстратор Ружинської селищної ради, Ружинського району, Житомирської області в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність. Подала відзив на позов в якому просила в задоволенні позову відмовити.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, належним чином повідомлена. Подала письмові пояснення по суті справи, в яких позовні вимоги визнала повністю.
Представник відповідача ПП «Агро Ружин» в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги не визнав повністю. Відзив на позов до суду не подав.
Суд дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Згідно із ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ст. 4 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Через неодноразову неявку позивача у судове засідання порушуються передбачені ЦПК України, строки розгляду цивільної справи.
Стаття 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 року № 475/97-ВР, передбачила право кожній фізичній або юридичній особі на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань.
Позивач є ініціатором судового розгляду та інтерес в належному розгляді його позову має стимулювати його, належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Оскільки належним чином повідомлений позивач та його представник, повторно не з`явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки, згідно п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, оскільки від них не надійшло заяви про розгляд справи за їх відсутності і їх нез`явлення не перешкоджає розгляду справи, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ч. 1 ст. 257 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву Селянсько (фермерського) господарства «України» до ОСОБА_1 , реєстратора Ружинської селищної ради, Ружинського району, Житомирської області, ОСОБА_2 , Приватного підприємства «Агро Ружин» про скасування запису в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно - залишити без розгляду.
Одночасно суд роз`яснює, що особа, заяву якої було залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О. В. Митюк.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2023 |
Оприлюднено | 25.09.2023 |
Номер документу | 113642340 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні