Справа № 932/1045/22
Провадження № 2-во/932/76/23
УХВАЛА
Іменем України
11серпня 2023 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого-судді Цитульського В.І.
за участю секретаря: Дубовик К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника ТОВ «ЮК «ОЛ ЕНД РУСТ» Лихопьока Д.П. про виправлення описки в ухвалі суду, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебувала цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «ОЛ ЕНД РУСТ» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
31 травня 2023 року постановлена ухвала про закриття провадження у справі та повернення судового збору.
28 липня 2023 року від представника позивача надійшла заява про виправлення описки в постановленій ухвалі, зокрема правильно зазначити дату квитанції про сплату судового збору та найменування позивача.
Суд оглянувши матеріали справи, заяву з додатками приходить до наступного.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Згідно з висновком до якого дійшла колегія суддів ВС/КЦС при розгляді справи №369/8367/16 у постанові від 14.01.2019, описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Як роз`яснено у п.19 постанови Пленуму ВСУ №14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Тобто, з аналізу зазначеного можна дійти висновку, що опискою в розумінні процесуального законодавства, є неточність допущена судом при ухваленні рішення, яка унеможливлює виконання рішення суду та виправлення якої не спричиняє собою зміну змісту самого судового рішення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що описка допущена в ухвалі суду підлягає виправленню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 269 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву представника ТОВ «ЮК «ОЛ ЕНД РУСТ» Лихопьока Д.П. про виправлення описки в ухвалі суду задовольнити.
Виправити описку, допущену в мотивувальній частині Ухвали від 31.05.2023 р. Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська по справі №932/1045/22, а саме: зазначити правильну дату платіжного доручення №297 «08 лютого 2022 року» замість неправильно зазначеної «18 лютого 2022 року».
Виправити описки, допущені в Ухвалі від 31.05.2023 р. Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська по справі №932/1045/22, а саме: вказати правильну повну назву Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «ОЛ ЕНД РУСТ» (код ЄДРПОУ: 32828414), відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 цього Кодексу.
Суддя В.І. Цитульський
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2023 |
Оприлюднено | 25.09.2023 |
Номер документу | 113648072 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Цитульський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні