У Х В А Л А
21 вересня 2023 року справа № 927/1162/23
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидової М.О., розглянувши матеріали справи за позовом: Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, м. Київ, 03035; e-mail: kv@amcu.gov.ua;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю БОЮР-ПОСТАЧ, вул. Партизанська, буд.53, кв.33,м. Чернігів, 14000 адреса електронної пошти невідома
про стягнення 272000 грн.
Без виклику представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю БОЮР-ПОСТАЧ про стягнення штрафу у сумі 136000,00 грн. та пені у сумі 136000,00 грн. за порушення, передбачене п.4 ч.2 ст.6 та п.1 ст. 50 Закону України Про захист економічної конкуренції.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 01.09.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 27.09.2023 о 12:40.
До Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.09.2023 у якій позивач просить суд забезепечити участь представника позивача Галік Альбіни Едуардівни 27.09.2023 о 12:40 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "EasyCon".
Розглянувши подане клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд враховує таке.
Відповідно до ч. 5, 7 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства, винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Водночас, при вирішенні питання про розгляд справи в режимі відеоконференції судом встановлено, що згідно з інформацією з web-програми "Бронювання систем відеоконференцзв`язку" у Господарському Чернігівської області відсутня технічна можливість забезпечити проведення засідання у справі №927/1162/23 у режимі відеоконференції 27.09.2023 о 12:40, у зв`язку із призначенням на цей час та дату засідань у режимі відеоконференції у інших справах.
Суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням стороною клопотання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Враховуючи те, що відсутня технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання у режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
При цьому, суд зазначає, що у разі неможливості направити уповноваженого представника у судове засідання сторона не позбавлена права направити письмові пояснення, в яких викласти свою правову позицію, разом із клопотанням про розгляд справи за відсутності його представника.
Керуючись ст. 197, 233-235 Господарським процесуальним кодексом України, суд-
УХВАЛИВ:
1. У задоволені клопотання Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.09.2023 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала складена та підписана 21.09.2023
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 25.09.2023 |
Номер документу | 113651142 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні