Справа № 712/10071/23
Провадження №1- кс/712/4623/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів,
які містять охоронювану законом таємницю
21 вересня 2023 року м. Черкаси
Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника власника майна адвоката ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання дізнавача Черкаського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_5 , за матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42020251010000017 від 30.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В:
18.09.2023 до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшло клопотання дізнавача Черкаського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_5 , за матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42020251010000017 від 30.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до документів про створення ініціативної групи, протоколів установчих зборів та рішення щодо створення ОСББ, про затвердження кошторисів, статуту ОСББ та прийняття змін до нього, характеристику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 та інших документів, що перебувають у володінні ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою АДРЕСА_1 .
З клопотання вбачається, що досудовим розслідуванням встановлено, що Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси № 711/57/20 від 20.01.2020 зобов`язано прокурора Черкаської місцевої прокуратури внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі викладених ОСОБА_6 обставин в його заяві від 28.12.2019.
В ході досудового розслідування допитано в якості потерпілого ОСОБА_7 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , який вказав, що відповідно до ст. 385 Цивільного кодексу України власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об`єднання власників квартир (житла). Таке об`єднання може бути створено також власниками житлових будинків. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону. Закон України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку. Вище зазначений Закон визначає об`єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридичну особу, створену власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання може бути створене в будинку будь- якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" для створення об`єднання скликаються установчі збори. У відповідності до ч. З ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. Частиною 4 ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом), повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Тобто, вище вказана норма імперативно визначає порядок і спосіб повідомлення власників, по-перше, форма повідомлення обов`язково письмова; по-друге, повідомляється кожен власник; по-трете, таке повідомлення вручається власнику або під розписку, або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом).
Отже, встановлено факт з доказами, які не потребують доказуванню - що ініціативну групу в складі трьох власників квартир не створювали, жодного Протоколу з додатками про її створення і проведення роботи - не має. Будь- яких доказів про повідомлення власників квартир відповідно Частиною 4 ст. 6 Закону України «Про ОСББ» не має. Вище викладені обставини досліджені судом і ОСОБА_8 не надала жодного підтвердження, про створення ініціативної групи. її проведену роботу та повідомлення власників про скликання і проведення Установчих зборів - це Ухвала ІНФОРМАЦІЯ_3 від 23 квітня 2018 року (про витребування доказів). Ухвала ІНФОРМАЦІЯ_3 від 25 вересня 2018 року (про застосування заходів процесуального примусу). Ухвала Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 грудня 2018 року (заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом). Ухвала ІНФОРМАЦІЯ_3 від 24 травня 2019 року ( про стягнення штрафу у розмірі 5286 грн.) Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" ОСББ може бути створене тільки власниками квартир, ОСОБА_8 не має права власності в будинку і будь якого запрошення для участі в установчих зборах не отримувала від власників квартир. Надаємо правову оцінку протоколу Установчих зборів від 13.11.2014 року який склала і підписала ОСОБА_8 , а секретар не підписав. - Зазначено, що в будинку 171 квартира, так такий факт визнається. Із них 158 співвласників, тут фальшива цифра 158, постільки на той час могло бути лише 158 квартир які перебували у власності. Але жодного свідчення не має, що 158 квартир перебували у власності. Якщо взяти, що у кожній квартирі було від 2 до 4 співвласників, то середнє число співвласників буде 3, дальше 158 квартир х 3 = 474 співвласники. Отже, для прийняття рішення створення ОСББ повинно проголосувати більше половини співвласників - це 238 співвласників. В протоколі значиться, що створили ОСББ 86 співвласників. Варто відмітити, що загальна площа будинку становить 4801 кв.м., про засвідчується Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 народних депутатів виконавчого комітету від 22 серпня 1980 року No 532-18 (доказ долучаю). Отже, звертаєм увагу, для прийняття рішення створення ОСББ потрібно кількість голосів, якою володіє кожен зі співвласників при голосуванні на зборах, визначається пропорційно до частки загальної площі його квартири або нежитлового приміщення у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку. Наприклад: загальна площа будинку 4801 кв.м., кв. АДРЕСА_2 має площу 29.1 кв.м і 4 власники. Одному власнику кв. АДРЕСА_2 належить 7.275 кв.м. Отже частка голосів одного власника кв. АДРЕСА_2 на зборах становитиме: 7.275/4801*100% = 0.15%. Таким чином, один власник кв. АДРЕСА_2 на установчих зборах буде мати 0.15% голосів. В додатку стоїть кв. АДРЕСА_3 - 0.7 % голосів коли йому належить мати 0.15% голосів, я можу назвати квартири: АДРЕСА_4 - 2 власники. 171-3 власники, 157 -3 власники. 154 - 3 власники, 39-3 власники.
Отже, 86 співвласників орієнтовно буде мати лише 20% голосів, що с не достатньо для створення ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Постільки в середньому загальна площа квартири 25 кв. м. а голосував один - 7.5 кв.м. ОСОБА_8 не являється співвласником багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , і ніхто її не запрошував, тому в її діях вбачається злочин, та відповідальність згідно частини 1 ст. 205 КК України - Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців.
Внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, караються штрафом від п`ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Згідно до ст. 10 Закону України «Про ОСББ» - Органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, с обов`язковим для всіх співвласників.
Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласникам під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії.
До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься:
- затвердження статуту об`єднання, внесення змін до нього;
- обрання членів правління об`єднання;
- питання про використання спільного майна;
- затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту;
- попереднє (до їх укладення) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує зазначену в статуті об`єднання, договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників чи їх частина;
- визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників;
- прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд;
- визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління:
- визначення обмежень на користування спільним майном:
- обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації:
Склад членів правління і ревізор є формальним, деякі з членів правління не являються співвласниками. Підписи для протоколу були зібрані з співвласників введенням їх в оману, достовірність підписів нічим не засвідчується. ОСОБА_8 не являється також співвласником багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , з особистих інтересів збагачення, провела реєстрацію ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », і будучи впевненою, що її зловживання, підробка документів не стануть предметом оскарження і притягнення до відповідальності, постільки правління і ревізор є формальними. Фактично ОСОБА_8 заволоділа чуже майно і управляє в свою вигоду.
В подальшому після реєстрації ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у державного реєстратора 22 листопада 2014 року, будинок переданий на обслуговування ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_5 від 21 лишня 2015 року No 2-1392, лише через 6 місяців , але ОСОБА_8 безпідставно скерувала для зайвого нарахування комунальних платежів протягом шести місяців, незаконно отримана сума в середньому близько 70 000 грн. Починаючи з 2014 року на сьогоднішній день жодних Загальних зборів не було скликано, жодного Кошторису не затверджено. Статут підроблений ОСОБА_8 . Кошториси з 2014 року не затверджуються, правління значиться формальне, відповідно до закону правління підготовлює кошторис, балансу об`єднання та річного звіту, а загальні збори заслуховують річний звіт і затверджують кошторис.
Статут є основним документом ОСББ ОСОБА_8 підробила на свою користь, такий статут не затверджувавсь на загальними зборами. ОСОБА_9 умисно вповноваження ініціативної групи якій належать скликати загальні збори відібрала в свою користь, а правління формальне з таких обставин жодних Загальних зборів не скликано. Надаю Витяг типового статуту про право скликати Загальні збори. ОСОБА_8 в свою користь без рішення загальних зборів і наявності затвердженого кошторису зробила укладення Договору про надання послуг енергосервісу № НОМЕР_1 на суму 34 123,8 грн. від 22.02.2016 терміном на 9 років з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 . Загальна сума, що має буде сплачена ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за 9 років складає більше 250 тис. грн. Постільки ОСОБА_8 має тісні зв`язки з бенефіціарним власником ОСОБА_10 .А ОСОБА_11 , через Компанію « ІНФОРМАЦІЯ_7 » як засновники, з метою отримання неправомірної виголи. В даному випадку с ознаки злочину передбачені ст. ст. 356 КК України - самоправство.
ОСОБА_8 не є співвласником, і її вигідно в безпорядках керувати на свою користь. Є публічні відмови Голови Правління ОСОБА_8 від виконання своїх обов`язків, але це просто введення в оману співвласників. Такий факт засвідчується доказом за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_8 побувала в будинку. Голова правління ОСОБА_8 відмовилась прийти і зустрітись по факту порушених питань. В телефонному режимі бреше, що вона передала документи з 01 березня 2017 року, щоб відвернути увагу від своїх злодіянь (доказ відео репортаж долучено). У березні 2017 року ОСОБА_8 наказала диспетчерським службам « ІНФОРМАЦІЯ_9 » відключити ліфт у будинку і сказала, доки не буде зібрано готівкою по 50 грн. з кожної квартири ліфт не буде включено. Отже готівку зібрали 171 квартира х 50 грн. = 8 550 грн. і ОСОБА_8 забрала.
По факту у березні 2017 «Черкасиліфт» провів ремонт в таких розрахунках - загальна сума 13 142.16грн. , частку оплатило місто - 9 199.51 грн. . з рахунку ОСББ перераховано 3 942.65 грн. , куди пішла готівка 8 550 грн. ніхто не знає. В даному випадку с ознаки злочину передбачені ст. 189 КК України - Вимагання. Та ст. 190 КК України - шахрайство ОСОБА_8 своєю зухвалою поведінкою і цинізмом і не виконанням своїх обов`язків притягнута до відповідальності накладенням штрафу близько 25 000 грн., а стягнення проводяться з рахунку
ІНФОРМАЦІЯ_10 штраф двічі близько 150 грн. , за недотримання правил пожежної безпеки, і не усунула порушення, будинок під загрозою, докази долучаєм.
2. За невиконання ухвали суду і зловживання процесуальними правами Соснівський районний суд м. Черкаси наклав штраф 5286 грн.
3. За оскарження штрафу 5286 грн. заплатила з рахунку ОСББ 1921 грн., штраф не скасовано і витрати 1921 грн. пішли на користь держави. Докази долучаєм.
4. ІНФОРМАЦІЯ_11 за невиконання ухвал суду наклав штраф двічі - 10200 грн + 5100 грн. = 15 300 грн., докази долучаєм.
5. Черкаський апеляційний суд стягнув 1921 грн. за оскарження ухвали суду, докази долучаєм.
6. Не враховано комісії при банківських послугах при сплаті штрафів.
7. Не враховано послугу адвоката якого ОСОБА_8 утримує, а він її обманює і збільшує нецілеспрямовані витрати ОСББ, права на утримання адвоката загальними зборами не розглядалась.
ОСОБА_8 відверто об`явила оголошенням, що трафи буде виплачувати за рахунок комунальних платежів, що і проводить під тиском, відключила гаряче водопостачання виставила в платіжні відомості на кожну квартиру по 60 грн., на телефонні дзвінки відповідає, що гаряче водопостачання буде включено, тоді коли на перший випадок буде сплачено по 60 грн., а в подальшому буде відключено система опалення, докази долучаємо. В даному випадку є ознаки злочину передбачені ст. 189 КК України - Вимагання, ст. 356 КК України самоправство. ОСОБА_8 сама собі встановила розмір зарплати та винагород, постільки не являється співвласником, має бути укладений договір з загальними зборами про займання посади Голови, з умовами найманого працівника, відповідальність, і звільнення. Заключає фіктивні договори а роботи не виконуються, прибудинкова територія скошується співвласниками, а оплати проводить підставним особам, ремонтні роботи виконуються співвласниками а оплату проводить підставним особам, докази долучаємо Виконавчий лист про встановлення факту виконання робіт. ОСОБА_8 нанесла великих збитків майну, матеріальних збитків та моральної школи співвласникам. Явно, що, при допиті ОСОБА_8 пред`явить фальшовані Протоколи Загальних зборів, про затвердження Кошторисів, Статуту, які не будуть підтверджуватись додатками і Законом України «Про ОСББ». Тому потрібно перевірити законність до вимог Закону України «Про ОСББ». Банківські рахунки ОСОБА_8 змінювала тричі по різних банках. В діях ОСОБА_8 вбачаються підробка документів при реєстрації ОСББ, зловживання, вимагання, шахрайство, самоправство за такі протиправні дії передбачена відповідальність згідно ст. 29 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", Закону України та ст. ст. 189, 190, 205', 356 КК України.
В ході досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , яка вказала, що з приводу створення ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та обрання її головою правління, може показати, що дійсно загальними зборами від 13 11.2014 власників будинку АДРЕСА_6 ОСОБА_8 було обрано головою правління. Відповідно до вимог законодавства - Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», що діяв на той час голосування проходило по кількості приватизованих квартир, а не їх власників. Не приватизовані квартири участі в голосуванні не приймали, тому і цифра 158. Крім того питання щодо законності створення ОСББ та обрання її головою правління було предметом судового розгляду.
Що стосується часток у праві власності, то ця норма Закону почала діяти набагато пізніше, ніж було створено ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Щодо обрання членів та голови правління ОСББ, то Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», як на час створення ОСББ, так і на даний час не передбачено, вимоги щодо обов`язковості обрання на вказані посади лише власників. ОСОБА_8 особисто була присутня на установчих зборах 13.11.2014, та була їх головою.
В зв`язку з тим, що протягом тривалого ЖЕК « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (попередня обслуговуюча організація вказаного будинку» не передавав документацію по будинку ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тому лише рішенням загальних зборів цей будинок був прийнятий на баланс ОСББ та утримувався за рахунок членських внесків власників будинку. Не дивлячись, що були проблеми із передачею документації, будинок був переданий та обслуговувався відразу, тому і кошти використовувались виключно за призначення - на обслуговування лише цього будинку. Щодо статуту, то він затверджений установчими зборами 13.11.2014, та у вільному доступі на сайті Міністерства юстиції України. Кошториси на вказаний будинок існують і переходять в наступні роки, і зв`язку з недостачею коштів.
Щодо взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », то ОСОБА_8 пояснила лише, що всі питання по даному контрагенту були предметом судового розгляду в Соснівському районному суді. Щодо збирання коштів на капітальний ремонт ліфта, то ОСОБА_8 пояснила наступне: рішенням загальних зборів співвласників будинку було прийнято рішення щодо прийняття участі в програмі на умовах спів фінансування (30% мешканці, 70% - кошти міської ради), і дійсно з кожної квартири уповноваженої особо бухгалтером на той час ОСОБА_12 було зібрано певну суму по 50 грн. з кожної квартири, які були внесені на розрахунковий рахунок ОСББ по вказаному будинку та в подальшому перераховані на рахунок КП СРБІ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », після чого було проведено капітальний ремонт.
Штраф в розмірі 150 грн. згідно постанови ДСН в Черкаській області ОСОБА_8 було сплачено особисто за власний рахунок. Щодо сплати штрафів в розмірі 5 286 грн., 1 921 грн., 15 300 грн. то вказані суми штрафів не сплачені, оскільки по даний час оскаржуються в судовому порядку, і остаточне рішення не прийнято. Дійсно відповідно до договору між ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та адвокатом ОСОБА_13 , останній здійснює представництво інтересів ОСББ в судах. При укладенні вказано договору не потребується збори ОСББ. Подача водопостачання, теплопостачання не відноситься до компетенції ОСББ, а цю послугу надають інші постачальники, такі як Теплокомуенерго, Черкиводоканал.
Посилаючись на ч. 1 ст. 159, ч. 2 ст. 159, ч. 1 ст. 162 КПК України просить клопотання задовольнити.
У судове засідання дізнавач не з`явилася, хоча сповіщалася про час і місце розгляду справи належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, адвокат ОСОБА_3 заперечував проти задоволенні клопотання з тих підстав, що не конкретизовані документи, до яких дізнавач бажає отримати доступ, до ОСББ дізнавач не звертався в наданні документів в добровільному порядку.
Крім того, зазначив, що вказані у клопотання документи вже були надані органу досудового розслідування, однак підтверджуючих документів надати суду не маж можливості.
Враховуючи це, приймаючи до уваги, що участь дізнавача під час розгляду поданого нею клопотання обов`язковою не визнана, слідчий суддя, приходить до висновку про можливість розгляду клопотання без його участі (в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України).
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Під час судового розгляду, на обґрунтування даного клопотання дізнавачем, надані наступні докази:
?витяг з кримінального провадження №42020251010000017 від 30.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, відповідно до якого ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси № 711/57/20 від 20.01.2020 зобов`язано прокурора Черкаської місцевої прокуратури внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі викладених ОСОБА_6 обставин в його заяві від 28.12.2019.
?протокол допиту потерпілого ОСОБА_7 від 18.02.2020 року;
?виконавчий лист від 14 червня 2019 року, виданий Соснівським районним судом м. Черкаси
?Ухвала Придніпровського районного суду м. Черкаси № 711/57/20 від 20.01.2020
Частина 1 статті 91 КПК України встановлює, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню:
1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення);
2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;
3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат;
4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження;
5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання;
6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення;
7) обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження (ч. 2 ст. 91 КПК України).Обов`язок доказування обставин, передбаченихстаттею 91цього Кодексу, відповідно до ч. 1 ст. 92 КПК України, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Відповідно статті 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Статтею 98 КПК України передбачає, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1). Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені вчастині першійцієї статті (ч. 2).
У відповідності до положень статті 99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження (ч. 1).
Частиною 3 зазначеної статті встановлено, що сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно ч. 2 ст. 100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Пунктом 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до документів, які містять охоронювану законом таємницю відноситься: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Частиною 6 ст. 163 КПК України, визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя приймає до уваги, що дізнавачем, як стороною кримінального провадження, у ході судового розгляду даного клопотання доведено, що відомості які знаходяться фактичному володінні ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і іншим способом довести ті обставини не уявляється за можливе, тому клопотання підлягає задоволенню, однак не може погодитися з обсягом документів, до яких дізнавач просить надати доступ.
Так, дізнавачем не зазначено за який період часу необхідно надати тимчасовий доступ до документів, а саме: про затвердження кошторисів; не вказано, які «інші документи» дізнавач не конкретизував.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання дізнавача Черкаського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_5 , за матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42020251010000017 від 30.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити частково.
Надати дізнавачу Черкаського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_4
та іншим дізнавачам, які входять в групу по даному кримінальному провадженню, тимчасовий доступ до документів, а саме оригіналів наступних документів:
?до документів про створення ініціативної групи,
?протоколів установчих зборів та рішення щодо створення ОСББ,
?статуту ОСББ та прийняття змін до нього,
?характеристику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 ,
що перебувають у володінні ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою АДРЕСА_1 .
В задоволенні іншій частини клопотання відмовити.
Термін надання відомостей уповноваженими особами ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - 5 діб, з моменту отримання даної ухвали.
Строк дії даної ухвали становить два місяці до 21.11.2023.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Повний текст ухвали проголошено 22.09.2023 о 12:10 годин.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113663825 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Мірошниченко Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні