Справа № 548/2162/23
Провадження №1-кс/548/485/23
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
22.09.2023 року м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю,
В С Т А Н О В И В:
Начальник СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 (далі дізнавач) звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю.
У клопотанні зазначив, що 07.09.2023 до ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області від Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратри надійшли матеріали про те, що невідома особа із рахунку ФГ " ОСОБА_4 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , шахрайських шляхом заволоділа грошовими коштами.
Відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.09.2023 за № 42023172040000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч.1 КК України.
Для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню дізнавач вважає необхідним отримати інформацію щодо рахунків ФГ " ОСОБА_5 ", які відкриті у АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Метою отримання такої інформації є встановлення особи, яка взаволоділа грошовими коштами, фото та відео особи, що здійснювала зняття цих коштів.
Дізнавач в судове засідання не з`явився, у клопотанні просив про розгляд справи у його відсутність. Представник АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " у судове засідання також не з`явився, хоча був повідомлений про час і місце судового засідання засобами електронної пошти, жодних заяв чи клопотань слідчому судді не надіслав.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогокодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчим суддею встановлено, що 07.09.2023 до ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області від Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратри надійшли матеіали про те, що невідома особа із рахунку ФГ " ОСОБА_4 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , шахрайських шляхом заволоділа грошовими коштами.
Відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.09.2023 за № 42023172040000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч.1 КК України.
Для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню дізнавач вважає необхідним отримати інформацію щодо рахунків ФГ " ОСОБА_5 ", які відкриті у АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Згідно ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (із змінами) інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Також, інформація про клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, становить банківську таємницю.
Відповідно до положень ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (із змінами) інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, за рішенням суду.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Разом з цим, у відповідності до вимог ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Отже, дослідивши у своєму взаємозв`язку всю сукупність доказів та даних, що надані дізнавачем на обґрунтування внесеного клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, з урахуванням вимог ст.ст. 98, 131 132, 159, 163 КПК України та ст.ст. 60, 62 України «Про банки і банківську діяльність» (із змінами) слідчий суддя приходить до висновку, що доступ до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " з метою встановлення особи, яка шляхом обману заволоділа грошовими коштами ФГ " ОСОБА_4 ", клопотання про тимчасовий доступ до яких заявив дізнавач, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, містять відомості, які можуть становити банківську таємницю і у поданому клопотанні та доданих до нього документах дізнавачем обґрунтовано доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази, що вказують на особу, що вчинила кримінальне правопорушення, а іншим способом довести вказані обставини не є можливим.
При цьому, слідчий суддя враховує, що, виходячи з сукупності досліджених матеріалів клопотання, дізнавачем доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах, до яких дізнавач просить надати тимчасовий доступ, так і неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
За таких обставин, з метою досягнення дієвості кримінального провадження (виконання вимог ч. 1 ст. 131 КПК України), клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до документів, в тому числі електронних, що перебувають у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162 166 КПК України,слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання начальника СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю,- задовольнити.
Надати начальнику СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 або іншому дізнавачу, який входить до групи дізнавачів у кримінальному провадженні, а саме: дізнавачу СД ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , дізнавачу СД ВП №2 Лубенського РВП ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до документів, із можливістю їх вилучення (здійснити їх виїмку), щодо інформації, яка містить охоронювану законом таємницю та доступна банківській установі володіє АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", АДРЕСА_1 :
- завірені належним чином копії документів на ФГ « ОСОБА_4 » (анкети власника рахунку і інші право установчі документі ФГ);
-рух коштівпо всіхрахунках ФГ« ОСОБА_4 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ), підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ), а також дату та номер відповідного договору, угоди, призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів), дату та час перерахування, залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції із 01.01.2020 по 22.09.2023 (у разі наявності фото та відео із банкоматів чи відділень банку, де зафіксовано хто саме знімає кошти із рахунків ФГ « ОСОБА_4 »);
- інформацію та завірені належним чином копії документів на всіх довірених (відповідальних) осіб ФГ « ОСОБА_4 » (накази про призначення на працю, цивільно-трудові договори тощо);
- інформацію чи видавалась корпоративна картка для ФГ « ОСОБА_4 », якщо так, то на якій підставі, хто саме замовляв, місце зняття коштів вказаною карткою та копії квитанцій про зняття коштів із корпоративних карток із 01.01.2020 по 22.09.2023;
- інформацію про всіх, кому видавалися ключі ЕЦП для ФГ « ОСОБА_4 »: підстави отримання, відкликання ключів, дати отримання і відкликання (крім цього, завірені належним чином копії документів, які підписувалися вказаними ключами ЕЦП із 01.01.2020 по 22.09.2023);
- чи видавалися печатки та електронні ключі громадянину ОСОБА_8 , код НОМЕР_2 , у ФГ « ОСОБА_4 », якщо так, то на якій підставі, за наявності завірені належним чином копії документів щодо дозволу на отримання ключа ЕЦП;
- чи видавалися довіреності на доступ до рахунків ФГ « ОСОБА_4 »;
- інформацію про наявність віддалених ресурсів керування рахунками ФГ « ОСОБА_4 » (клієнт банк) із зазначенням IP-адресів, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якої здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) і користувачах та за чиїм підписом та під чиїм ключем входу ФГ « ОСОБА_4 » із 01.01.2020 по 22.09.2023;
-номери телефонів,які булизакріпленими завсіма рахункамиФГ « ОСОБА_4 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , та використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна за період часу з 01.01.2020 по 22.09.2023;
- інформацію про перелік IP адрес та геолокації місця авторизації в інтернет банкінгу, час та дату входу до особистого кабінету інтернет банкінгу АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " - ІНФОРМАЦІЯ_3 , з використанням котрого здійснювалось обслуговування всіх рахунків ФГ « ОСОБА_4 », за період часу з 01.01.2020 по 22.09.2023.
Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов`язковому виконанню. У випадку невиконання ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113673367 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Старокожко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні