справа № 361/5972/23
провадження № 3/361/3030/23
21.09.2023
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 вересня 2023 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 164 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №919653, 13 липня 2023 року о 11:20 год. за адресою Київська область, Броварський район, смт Велика Димерка, вул. Соборна, 115-Б, водій ОСОБА_1 , керуючи т.з. Mercedes Sprinter, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснив переміщення дизельного палива об`ємом 600 літрів не зазначених в акцизних накладних, зареєстрованих в акцизному реєстрі акцизних накладних відповідно до п. 231-1 ст.232 ПКУ, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 4 ст. 164 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, його захисник адвокат Куровський В.В. подав до суду заперечення на протокол, у якому посилаючись на те, що ОСОБА_1 не є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 164 КУпАП, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП просив закрити провадження у справі.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив такі факти та дійшов наступних висновків.
Згідно із ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 254 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 164 КУпАП переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, не зазначеними у митних деклараціях при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, або в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального або спирту етилового та транспортних засобів..
Таким чином, відповідальність за ч. 4 ст. 164 КУпАП передбачена для суб`єктів господарювання за переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами з порушенням певних нормативно-правових актів.
Відповідно до підпункту 14.1.2241 п. 14.1 ст. 14 ПК України не є розпорядником акцизного складу пересувного суб`єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 3 ГК України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Згідно із ст. 55 ГКУ суб`єктами господарювання є учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Суб`єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом
Господарська діяльність включає як виробничу діяльність, у процесі якої виробляється продукція, вироби народного споживання та інші матеріальні цінності, так і невиробничу діяльність, пов`язану з виконанням різних видів робіт, у тому числі науково-дослідних, надання послуг, результати яких відчужуються як товар.
Згідно із ст. 42 ГК України встановлено, що підприємництвом є самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Отже, необхідною ознакою господарської діяльності є її систематичність.
Пленум Верховного Суду України у постанові від 25 квітня 2003 року №3 Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності роз`яснив, що систематичною вважається діяльність у разі, коли продаж товарів, надання послуг з метою отримання прибутку здійснюється особою безпосередньо, самостійно не менш ніж 3 рази протягом календарного року.
Отже, для притягнення особи до відповідальності за ч. 4 ст. 164 КУпАП належало встановити, чи є ОСОБА_1 суб`єктом господарювання у розумінні закону та чи здійснював господарську діяльність із порушенням встановленого порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 07 вересня 2020 року працює водієм автотранспортних засобів в ТОВБуддизайн-21, що підтверджується наказом №25/20-К від 03 вересня 2020 року про прийняття на роботу.
Згідно із договору оренди транспортного засобу №31 від 06 квітня 2023 року ТОВБуддизайн-21 орендувало у ТОВАГРО-ІНТЕР транспортний засіб Mercedes Sprinter, д.н.з. НОМЕР_1 .
Із змісту наказу №ОЗ-04/23 від 10 квітня 2023 року ТОВБуддизайн-21 Про закріплення транспортного засобу вбачається, що за водієм ОСОБА_1 було закріплено транспортний засіб Mercedes Sprinter, д.н.з. НОМЕР_1 .
Враховуючи наведеневище,суд вважає,що ОСОБА_1 не є ні суб`єктом господарської діяльності, ні посадовою особою суб`єкта господарської діяльності, тому він не може бути суб`єктом відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 164 КУпАП.
Належних та допустимих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 164 КУпАП, до протоколу не додано.
Згідно із ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, так як ОСОБА_1 не суб`єктом правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 164 КУпАП, тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 164 КУпАП.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 6 ст. 283 КУпАП, постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
13 липня 2023 року при оформленні адміністративних матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 164 КУпАП працівниками поліції вилучено металеві діжки ємністю по 200 літрів дизельного палива, які передано на зберігання до Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області та тимчасово затримано транспортний засіб Mercedes Sprinter, д.н.з. НОМЕР_1 , який доставлено на зберігання за адресою: Київська область, Бориспільський район, село Проліски, вул. Броварська, 4, що підтверджується актом виявлення та вилучення, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 13 липня 2023 року.
Враховуючи, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 164 КУпАП підлягає закриттю, тому металеві діжки ємністю по 200 літрів дизельного палива підлягають поверненню ТОВБуддизайн-21, а транспортний засіб Mercedes Sprinter, д.н.з. НОМЕР_1 , ТОВАГРО-ІНТЕР.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 221, 247, 254, 256, 279, 283 285 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 164 КУпАП закрити, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю АГРО-ІНТЕР (код ЄДРПОУ 32342986) вилучений транспортний засіб Mercedes Sprinter, д.н.з. НОМЕР_1 .
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Буддизайн-21 (код ЄДРПОУ 24093124) вилучене дизельне пальне у кількості 600 літрів (три металевих діжки по 200 літрів).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Броварський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Дутчак І. М.
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 27.09.2023 |
Номер документу | 113708611 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку провадження господарської діяльності |
Адмінправопорушення
Броварський міськрайонний суд Київської області
Дутчак І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні