Ухвала
від 26.09.2023 по справі 638/5206/21
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/5206/21

Провадження № 2-ві/638/22/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2023 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді Цвірюка Д.В.,

за участю секретаря Морозової К.Д.,

розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Щепіхіної В.В. від участі у розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації (в особі клініко - експертної комісії), Міністерства охорони здоров`я України (в особі клініко - експертної комісії), щодо визнання недійсним висновку клініко - експертної оцінки клініко - експертної комісії Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації від 05.04.2017року та висновку клініко - експертної оцінки клініко експертної комісії Міністерства охорони здоров`я України від 19.02.2019 року, -

в с т а н о в и в:

В провадженні судді Дзержинського районного суду м.Харкова Щепіхіної В.В. перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації (в особі клініко - експертної комісії), Міністерства охорони здоров`я України (в особі клініко - експертної комісії), щодо визнання недійсним висновку клініко - експертної оцінки клініко - експертної комісії Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації від 05.04.2017року та висновку клініко - експертної оцінки клініко експертної комісії Міністерства охорони здоров`я України від 19.02.2019 року.

До Дзержинського районного суду м.Харкова надійшла заява ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Щепіхіної В.В. від участі у розгляді вказаної цивільної справи, в обґрунтування якої зазначає, що суд не надав можливість дистанційного ознайомлення з матеріалами справи за 2022-2023 роки та не надав електронні копії матеріалів справи (клопотання позивача від 27.02.2023), у зв`язку з чим позивач був змушений подати клопотання про відкладення судового засідання у підготовчому провадженні, натомість суд ухвалив рішення про закриття підготовчого провадження, не розглянувши клопотання позивача, які мають значення для об`єктивного, неупередженого та справедливого розгляду справи. Крім того, позивач вважає, що суддя безпідставно допустила до участі у судовому засіданні представника відповідача без підтвердження його повноважень та внесла недостовірну інформацію до ухвали від 05.09.2023 про довідку секретаря судового засідання та про незаявлення вимоги про витребування оригіналу Наказу від 03.03.2011. Вказані обставини на думку позивача дають підстави вважати, що суд при розгляді справи не є незалежним і безстороннім. Своїми діями суддя проявляє прихильність та лояльність до відповідачів та порушує права позивача на справедливий розгляд справи. При цьому позивач зауважує, що підставою відводу є інші обставини, а не незгода з процесуальним рішенням судді відповідно до ч.4 ст.36 ЦПК України.

Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 вересня 2023 року заяву ОСОБА_1 про відвід судді визнано необґрунтованою та передано для вирішення питання в порядку ч.1 ст.33 ЦПК України.

Матеріали заяви про відвід передано на розгляд судді Цвірюку Д.В. в порядку ч.1 ст.33 ЦПК України відповідно до протоколу автоматизованого розподілу від 22.09.2023 року.

Відповідно до ч.8 ст.40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Суд не вбачає необхідності повідомляти учасників справи про судове засідання, а тому відповідно до вимог ч. 8 ст.40 ЦПК України розгляд даної заяви проводиться без повідомлення учасників справи.

Суд, розглянувши заяву про відвід судді Щепіхіної В.В.., оглянувши матеріали цивільної справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.1, 2, 3 ст.40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Вирішуючи питання по суті заяви, суд зауважує, що частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом України №475/97-ВР від 17 липня 1997 року і являється частиною національного законодавства, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

В процесуальному судочинстві діє презумпція безсторонності суду, яка може бути спростована.

Право учасника справи на відвід судді є однією із гарантій права на справедливий суд.

Проте право на відвід не являється абсолютним. В інакшому випадку воно перетвориться у свавільне обрання суддів для розгляду справи та спосіб процесуального зловживання, що суперечитиме інтересам інших учасників справи та суспільним інтересам загалом.

Відвід має бути обґрунтований посиланням на факти, які вказують на залежність, упередженість або необ`єктивність судді щодо сторін чи будь-кого з них.

Лише за таких обставин відвід буде правомірним і убезпечить сторони від залежного, упередженого або необ`єктивного суду.

Так, підстави для відводу (самовідводу) судді визначені у ст.ст.36, 37 ЦПК України.

Згідно ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно ч.4 ст.36 ЦПК України, незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Також статтею 37 ЦПК України передбачена недопустимість повторної участі судді в розгляді справи.

Так, статтею 39 ЦПК України передбачено право учасника справи заявити відвід судді.

Разом із цим відповідно до ч.3 ст.39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Ознайомившись з викладеними в заяві про відвід судді доводами, суд вважає, що заявником не доведені обставини, що викликають сумніви в неупередженості або об`єктивності судді, а тому у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Щепіхіної В.В. слід відмовити.

Крім того, відповідно до ч.4 ст.36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, а тому в задоволенні заяви про відвід головуючого у справі слід відмовити.

Керуючись ст.ст.33, 36, 38-40, 182, 260, 261 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Щепіхіної В.В. від участі у розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації (в особі клініко - експертної комісії), Міністерства охорони здоров`я України (в особі клініко - експертної комісії), щодо визнання недійсним висновку клініко - експертної оцінки клініко - експертної комісії Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації від 05.04.2017року та висновку клініко - експертної оцінки клініко експертної комісії Міністерства охорони здоров`я України від 19.02.2019 року - залишити без задоволення.

Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації (в особі клініко - експертної комісії), Міністерства охорони здоров`я України (в особі клініко - експертної комісії), щодо визнання недійсним висновку клініко - експертної оцінки клініко - експертної комісії Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації від 05.04.2017року та висновку клініко - експертної оцінки клініко експертної комісії Міністерства охорони здоров`я України від 19.02.2019 року - проводити у тому ж складі суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя: Д.В.Цвірюк

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення26.09.2023
Оприлюднено27.09.2023
Номер документу113710081
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —638/5206/21

Ухвала від 21.04.2025

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 21.04.2025

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 31.03.2025

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Рішення від 04.02.2025

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Щепіхіна В. В.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Щепіхіна В. В.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Щепіхіна В. В.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Щепіхіна В. В.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Щепіхіна В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні