Ухвала
від 25.09.2023 по справі 308/7170/21
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/7170/21

1-кс/308/4355/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2023 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 розглянувши клопотання прокурора Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження дії обов`язків, передбачених ч.ч.5,6 ст. 194 КПК України відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця Вірменії, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , тимчасово не працюючого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 366 КК України

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотанням у кримінальному провадженні за №42020070000000198 про продовження строку дії обов`язків, покладених на ОСОБА_4 , передбачених ч.ч. 5,6 ст. 194 КПК України.

Подане клопотання мотивує тим, що в ході здійснення досудового розслідування, вказаних кримінальних правопорушень 29.06.2023 повідомлено про підозру ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Вірменії, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, у вчиненні кримінальних правопорушень, у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.27, ч.4 ст.191, ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч. 1 ст. 366, ч.1 ст.366 КК України.

Як встановлено, що у березні - квітні 2018 року (точну дату та час досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.04.2018, засновник і директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «Алькор» ОСОБА_4 , являючись службовою особою цього товариства як юридичної особи приватного права, яка відповідно до ст.49 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-ІV (із змінами та доповненнями) зобов`язана не порушувати права та законні інтереси громадян, інших суб`єктів господарювання, установ, організацій, права місцевого самоврядування і держави, і яка згідно п.3 ст.8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996 від 16.07.99 року є відповідальною за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, на яку, згідно п.6 ст.8, п.8 ст.9 Закону №996, покладено обов`язок створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечення неухильного виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів; а також покладено відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, недостовірність відображених у них даних, посягаючи на бюджетну систему держави та органів місцевого самоврядування, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, усвідомлюючи протиправність своїх злочинних дій, передбачаючи настання наслідків у вигляді отримання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах залучив до попередньої злочинної змови невстановлених осіб з числа працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор».

Для вказаних цілей ОСОБА_4 , маючи вирішальний вплив на діяльність ряду суб`єктів господарської діяльності, а саме: товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» код ЄДРПОУ 39507877, зареєстроване на час вчинення кримінальних правопорушень за адресою м.Київ, вул.Олеся Гончара, 35/413, товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «Алькор» код ЄДРПОУ 39503364, зареєстроване на час вчинення кримінальних правопорушень м.Київ, вул. Олеся Гончара, 35/413; товариство з обмеженою відповідальністю «Алмітрейд» код ЄДРПОУ 39093155, зареєстроване за адресою м.Київ, вул. Олеся Гончара, 35/411; товариство з обмеженою відповідальністю «Алькор-Захід» код ЄДРПОУ 33123587, зареєстроване за адресою м.Київ, вул. Олеся Гончара, 35/414; товариство з обмеженою відповідальністю «Солар Енерджи Дніпровський 1, код ЄДРПОУ 42309095, зареєстроване за адресою м.Київ, вул. Олеся Гончара, 35/415, зазначив себе в облікових відомостях вказаних юридичних осіб як головний бухгалтер та для маскування протиправної діяльності забезпечив ведення бухгалтерського обліку одними і тими ж особами за одним місцем знаходження, а саме м.Київ, вул.Олеся Гончара, 35/415.

Переслідуючи кінцеву мету такої протиправної діяльності заволодіння коштами державного та місцевого бюджетів, виділених на проведення будівельних робіт з капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг у Закарпатській області, а як спосіб її досягнення внесення недостовірних відомостей до первинної звітної документації (форми КБ-2в, КБ-3) щодо обсягів фактично виконаних будівельних робіт на таких об`єктах, з наступним погодженням їх в розпорядників коштів та з подальшим оберненням виручених грошей у свою власність та власність близьких родичів, шляхом здійснення фіктивних фінансових операцій між пов`язаними суб`єктами господарської діяльності, ОСОБА_4 розроблено злочинний план, який був доведений до відома на даний час невстановлених учасників попередньої змови, та який передбачав наступні неправомірні дії:

- розміщення на території с.Крайниково, Хустського району з покладення на баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «Алькор Захід» асфальтобетонної установки для виготовлення суміші асфальтобетонної з добавленням до неї щебеневих сумішей із вулканічних порід типу андезит, а також придбання такої суміші у підпільних асфальтобетонних заводів на території Закарпатської області;

- вибір об`єктів злочинного посягання, а саме участь в публічних закупівлях, які проводяться бюджетними організаціями на території Закарпатської області, щодо капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг місцевого значення Хустського та Іршавського районів Закарпатської області шляхом подачі від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» тендерних пропозицій із заниженою вартістю;

- поетапне складання та погодження інженером первинної звітної документації документів (форми КБ-2в, КБ-32), із внесеними до них завищеними обсягами та вартістю фактично виконаних робіт;

- фактичне завідомо протиправне заволодіння коштами з державного та місцевого бюджетів, шляхом перерахування за допомогою програми клієнт-банк з розрахункових рахунків ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» на розрахункові рахунки пов`язаних юридичних осіб: ТОВ «ФПГ Алькор», ТОВ «Алькор-Захід», ТОВ «Алмітрейд», ТОВ «Солар Енерджи Дніпровський 1» як поворотної безвідсоткової фінансової допомоги з подальшим перерахуванням на карткові рахунки близьких родичів та оберненням їх на свою користь.

Розраховуючи на довготривалість і систематичність, передбачених планом злочинних дій та розуміючи необхідність участі у реалізації ряду осіб, ОСОБА_4 довів до відома невстановлених на даний час осіб з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор», ТОВ «ФПГ Алькор», ТОВ «Алькор-Захід», ТОВ «Алмітрейд», ТОВ «Солар Енерджи Дніпровський 1» ступінь їхньої співучасті і роль кожного у цій діяльності для досягнення всіма вказаної цілі.

Зокрема, ОСОБА_4 , виконуючи покладені на нього обов`язки:

- здійснював загальне керівництво, надавав вказівки бухгалтерам за допомогою програми «клієнт-банк» на перерахування коштів на розрахункові рахунки пов`язаних осіб;

- особисто вів переговори на постачання будівельних матеріалів від імені ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», ТОВ «ФПГ Алькор», ТОВ «Алькор-Захід», ТОВ «Алмітрейд», ТОВ «Солар Енерджи Дніпровський 1»

- укладав та підписував від імені ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» в якості директора договори про надання послуг оренди техніки Товариству з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор»;

Невстановлені особи з числа працівників Товариству з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор», на виконання вказівок ОСОБА_4 :

- готували, завіряли та подавали документи від імені ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» для проведення публічних закупівель;

- складали та підписували від імені директора ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_6 та головного інженера даного товариства ОСОБА_7 первинно-звітну документацію (форми КБ-2в, КБ-3) з внесенням до неї недостовірних відомостей щодо обсягів та вартості фактично виконаних робіт;

- за вказівкою ОСОБА_4 вчиняли фінансові операції з перерахуванням грошових коштів за допомогою системи «клієнт-банк» на розрахункові рахунки пов`язаних юридичних осіб з подальшим виведенням таких коштів на карткові рахунки близьких родичів.

Таким чином, у березні-квітні 2018 року (точну дату та час досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.04.2018 ОСОБА_4 разом із невстановленими особами змовившись про спільну протиправну діяльність, направлену на вчинення особливо тяжких злочинів, мали цілеспрямований характер та корисливу спрямованість, усвідомлюючи при цьому, що невиконання будь ким із них своїх злочинних обов`язків, позбавляло б можливості реалізувати заплановані протиправні наміри. Дані обставини вимагали від кожного з співучасників певного часу, старанного багатобічного готування для здійснення злочинів, узгодження дій між всіма учасниками, відданості та відповідальності кожного в умисній спільній діяльності направленій на досягнення протиправних цілей.

Так, 15.03.2018 тендерним комітетом Комунального підприємства Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» (надалі КП ЗОР «Будкопмлеткторг») оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-03-15-001030-а на закупівлю робіт з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О 070502 Довге-Іршава, км 0+000 км 21+700», очікуваною вартістю 93 230 270 гривень.

Для участі у проведення процедури публічних закупівель допущено три суб`єкти господарської діяльності, а саме:

- товариство з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» з ціновою пропозицією 86 682 100 гривень;

- товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС» з ціновою пропозицією 91 500 000 гривень;

- товариство з обмеженою відповідальністю «S.C. TRAMECO S.A» з ціновою пропозицією 92 297 967,30 гривень.

07.05.2018 тендерним комітетом КП ЗОР «Будкомплектторг» оприлюднено повідомлення про намір укласти договір із ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» на закупівлю робіт з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О 070502 Довге-Іршава, км 0+000 км 21+700» за ціною 86682100 гривень.

18.05.2018 між Комунальним підприємством Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» (замовник) в особі директора ОСОБА_8 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» (підрядник) в особі інженера ОСОБА_7 , що діє на підставі довіреності №2 від 06.04.2018 за результатами проведення публічних закупівель укладено договір підряду №6, відповідно до умов якого ТОВ «ДП «Алькор» взяло на себе зобов`язання своїми силами і засобами, на власний ризик надати послуги з виконання робіт на об`єкті «Поточний середні ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000 21+700(45233142-6 Ремонт доріг), згідно до затвердженої проектної кошторисної документації та в обумовлений договором термін. Замовник зобов`язується прийняти згідно з цим договором та чинним законодавством України належним чином надані послуги (виконання робіт) після перевірки фізичних та вартісних показників та сплатити їх вартість по мірі надходження коштів на його рахунок, передбачених на ці цілі.

Пунктом 9 Договору визначено, що договірна ціна на роботи (послуги) з поточного середнього ремонту складає 86 682 100 гривень з ПДВ. Вказані суми можуть коригуватись в межах ціни Договору при зміні напрямків використання коштів державного та місцевого бюджетів відповідно до планів фінансування, затверджених Укравтодором (розпоряджень Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації), що буде визначатись додатковими угодами. Договірна ціна може бути переглянута за наступних умов:

- зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків Замовника;

- узгодження зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт (послуг);

- зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;

- зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в цьому Договорі.

Пунктом 10 Договору передбачено, що ціна договору визначається на підставі ДСТУ Б Д.1.1-1:2013. СОУ 42.1-37641918-050:2012, як динамічна і може бути переглянута згідно умов п.9 цього Договору або у разі скасування цих нормативних актів та прийняття нових, які регламентують умови формування договірної ціни на предмет цього Договору, без збільшення його вартості.

Пунктом 16 даного Договору визначено, що забезпечення робіт матеріалами здійснює підрядник, яких зобов`язаний узгоджувати із замовником постачальників матеріалів. Поточні ціни на матеріально-технічні ресурси приймаються за найменшою ціною, визначеною на підставі проведеного аналізу ринку матеріалів, що склались в регіоні на момент розрахунку з врахуванням їх якісних характеристик, строків та обсягів постачання. Підрядник відповідає за кількість, якість і комплектність постачання цих ресурсів, на ньому лежить ризик їх випадкової втрати та пошкодження, і до моменту відшкодування їх вартості замовником вони залишаються власністю підрядника.

Пунктом 37 Договору визначено, що замовник, в межах отриманого бюджетного фінансування на свій реєстраційний рахунок, щомісячно здійснює розрахунки за надані послуги з підрядником протягом десяти робочих днів на підставі акту приймання виконаних робіт (наданих послуг) (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних робіт (наданих послуг) (форма КБ-3), підписаних уповноваженими представниками сторін.

22.05.2018 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №1 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою передбачили авансування робіт з дозволу головного розпорядника коштів.

12.06.2018 між вказаними суб`єктами укладено додаткову угоду №2 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, згідно умов якої визначено, що вартість робіт з поточного середнього ремонту на 2018 рік складає 8 190 000 гривень, втому числі ПДВ 1 365 000 гривень.

16.08.2018 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №3 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою доповнено пункт 9 Договору абзацом 4, про те, що бюджетні зобов`язання за договором встановлені планом використання бюджетних коштів на 2018 рік складають 2 760 287,94 гривень.

03.10.2018 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №4 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою доповнено пункт 9 Договору абзацом 5 наступного змісту: «вартість робіт з поточного середнього ремонту об`єкта на 2018 рік складає 1 961 424,23 гривень.

08.10.2018 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №5 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою абзац 5 пункт 9 Договору викладено в наступній редакції: «Збільшена вартість робіт з поточного середнього ремонту об`єкта в сумі 1 961 424,23 гривень. Загальна вартість за договором по даному об`єкту на 2018 рік складає 12 911 712,17 гривень.

12.02.2019 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора ОСОБА_9 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №6 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою внесено зміни до проектно-кошторисної документації шляхом її коригування, при цьому зменшено договірну ціну на суму вартості робіт ділянки км 8+600 -21+700 автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава.

26.06.2019 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора з фінансових питань ОСОБА_10 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №7 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою погодились вважати такою, що втратила чинність додаткову угоду №6 від 12.02.2019, та пункт 9 Договору викладено в наступній редакції: «Загальна вартість послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 складає 86682100 гривень. Вартість робіт з поточного середнього ремонту на 2018 рік складає 12 911 712,17 гривень. Вартість послуг з поточного середньо ремонту об`єкта на 2019 рік складає 3 925 450 гривень» Також вказаною додатковою угодою внесено зміни до юридичних адрес та банківських реквізитів сторін.

15.07.2019 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора з фінансових питань ОСОБА_10 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №8 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою пункт 9 Договору викладено в наступній редакції: «Загальна вартість послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 складає 86 682 100 гривень. Вартість робіт з поточного середнього ремонту на 2018 рік складає 12 911 712,17 гривень. Вартість послуг з поточного середньо ремонту об`єкта на 2019 рік складає 15 701 782 гривень, з них: 3 925 450 гривень за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку за бюджетною програмою 2761070; - 11 776 332 гривень за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетною програмою 1917462».

27.12.2019 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора з фінансових питань ОСОБА_10 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №9 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою пункт 9 Договору викладено в наступній редакції: «Загальна вартість послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 складає 86 682 100 гривень. Вартість робіт з поточного середнього ремонту на 2018 рік складає 12 911 712,17 гривень. Вартість послуг з поточного середньо ремонту об`єкта на 2019 рік складає 11 549 369,62 гривень, з них: 3 925 450 гривень за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку за бюджетною програмою 2761070; - 7 623 919,62 гривень за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетною програмою 1917462», а також продовжено загальний строк дії договору до 31.12.2020.

13.07.2020 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора з фінансових питань ОСОБА_10 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №10 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою пункт 9 Договору викладено в наступній редакції: «Загальна вартість послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 складає 86 682 100 гривень. Вартість робіт з поточного середнього ремонту на 2018 рік складає 12 911 712,17 гривень. Вартість послуг з поточного середньо ремонту об`єкта на 2019 рік складає 11 549 369,62 гривень, з них: 3 925 450 гривень за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку за бюджетною програмою 2761070; - 7 623 919,62 гривень за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетною програмою 1917462. Вартість послуг з поточного середнього ремонту об`єкта на 2020 рік складає 27 478 100 гривень, з них: 24 534 000 гривень за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку за бюджетною програмою 2761070; - 2 944 100 гривень за рахунок коштів обласного бюджету».

11.08.2020 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора з фінансових питань ОСОБА_10 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі т.в.о.директора ОСОБА_4 укладено додаткову угоду №11 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою в пункті 40 Договору визначили суму попередньої оплати (авансу) на 2020 рік на поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 в розмірі 2 210 000 гривень.

29.12.2020 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі заступника директора з фінансових питань ОСОБА_10 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі т.в.о.директора ОСОБА_4 укладено додаткову угоду №13 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою пункт 9 Договору викладено в наступній редакції: «Загальна вартість послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 складає 86 682 100 гривень. Вартість робіт з поточного середнього ремонту на 2018 рік складає 12 911 712,17 гривень. Вартість послуг з поточного середньо ремонту об`єкта на 2019 рік складає 11 549 369,62 гривень, з них: 3 925 450 гривень за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку за бюджетною програмою 2761070; - 7 623 919,62 гривень за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетною програмою 1917462. Вартість послуг з поточного середнього ремонту об`єкта на 2020 рік складає 30 583 827,98 гривень, з них: 27533053,09 гривень за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку за бюджетною програмою 2761070; - 3 050 774,89 гривень за рахунок коштів обласного бюджету».

31.03.2021 між КП ЗОР «Будкомплектторг» в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі т.в.о.директора ОСОБА_4 укладено додаткову угоду №14 до Договору підряду №6 від 18.05.2018, якою достроково розірвано зазначений договір за взаємною згодою сторін.

Проте, в період з травня 2018 року по грудень 2020 року ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор», а з липня 2020 року за сумісництвом тимчасово виконувачем обов`язків директора ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», будучи службовою особою даного товариства, переслідуючи кінцеву мету незаконного збагачення - заволодіння коштами державного та місцевого бюджетів, виділених на проведення будівельних робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700, усвідомлюючи суспільно-небезпечні наслідки своєї діяльності, надав вказівки, невстановленим на даному етапі досудового слідства підлеглим йому співробітникам ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо недотримання під час виконання робіт за договором №6 від 18.05.2018 з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700, в частині ведення обліку обсягів виконаних робіт та використаних будівельних матеріалів в тому числі сумішей асфальтобетонних при влаштування дорожнього одягу, що дало можливість провести зазначені роботи з меншими фінансовими затратами.

В той же проміжок часу, ОСОБА_4 , діючи умисно, маючи намір на заволодіння коштами державного та місцевого бюджетів, надав вказівку невстановленій досудовим розслідуванням особі з числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо внесення в акти приймання виконаних робіт форми №КБ-2в до договору № 6 від 18.05.2018 завищених обсягів виконаних будівельних робіт та подачі їх до Комунального підприємства Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» з метою отримання оплати їх вартості.

Зокрема, ОСОБА_4 , діючи всупереч вимог п.2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з травня 2018 року по жовтень 2018 року було завищено обсяги та вартість виконання будівельних робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700 Закарпатської області», у період червня-жовтня 2018 року, умисно, з корисливих мотивів, надав вказівки невстановленій досудовим розслідуванням особі з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» скласти, підписати від імені головного інженера даного Товариства ОСОБА_7 та завірити круглою печаткою ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» 3 (три) довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми №КБ-3 та 3 (три) акти приймання виконаних будівельних робіт (№б/н за червень 2018 року, №б/н за серпень 2018 року та №б/н за жовтень 2018 року) на загальну суму 12 911 712,23 гривень, до яких було внесено завідомо неправдиві відомості про щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, зокрема:

- завищено об`єм «перевезення для укріплення узбіччя на відстань 1 км», де в актах зазначено, що перевезено 1077,59 тонн, тоді як фактично перевезено 983,808 тонн;

- завищено об`єм «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 20», де в актах зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 14817 м2 (з врахуванням коефіцієнтів додавання або виключення при зміні товщини кожні 0,5 см, площею 3577 м2) використано 1876,54 тонн даної суміші, тоді як для влаштування зазначеної площі покриття повинно було використано даного матеріалу в кількості 1809,525 тонн;

- внесено до актів неправдиві відомості щодо виконання робіт з «укріплення узбіч відходами фрезерування асфальтобетону при товщині шару 5 см», площею 1356 м2 та «відходи від фрезерування (зворотній матеріал) в кількості 84,987 м3, які фактично не виконувались.

Таким чином, ОСОБА_4 спільно із невстановленою особою завищили загальну вартість виконаних будівельних робіт по даному об`єкту у 2018 році на суму, згідно висновку експерта №261/22 від 24.08.2022 390978,17 гривень.

В той же самий проміжок часу, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що складені та підписані невстановленою особою від імені інженера ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_7 , документи містять завищені обсяги фактично виконаних робіт, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах організував та забезпечив подання у три етапи до КП ЗОР «Будкомплектторг» три акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та три довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, на загальну суму 12 911 712,17 гривень, а саме:

- 12.06.2018 підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за червень 2018 року на суму 8 190 000 гривень;

- 17.08.2018 підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за серпень 2018 року на суму 2 760 287,94 гривень;

- 08.10.2018 підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за жовтень 2018 року на суму 1 961 424,23 гривень.

Таким чином, згідно актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідок про вартість виконаних робіт форми КБ-3, складених по договору №6 від 18.05.2018, загальна вартість прийнятих КП ЗОР «Будкомплектторг» будівельних робіт (послуг), виконання яких здійснювалось у 2018 році на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700» становить 12 911 712,17 гривень, тоді як фактична вартість виконаних будівельних робіт згідно висновку експерта №261/22 від 24.08.2022 становила 12 520 734,17 гривень.

Продовжуючи свої протиправні дії, направлені на незаконне заволодіння коштами, виділеними на проведення робіт по договору № 6 від 18.05.2018, ОСОБА_4 забезпечив передання невстановленою особою вказаних актів довідок про вартість для підписання службовими особами Комунального підприємства Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» та подальшого прийняття виконаних будівельних робіт на даному об`єкті.

На підставі вище перелічених документів, в період часу з 23.05.2018 по 09.10.2018 Комунальним підприємством Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» на виконання умов договору №6 від 18.05.2018 з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700, проведено оплату виконаних робіт в сумі 12911712,17 гривень, шляхом перерахування грошових коштів через ГУДКУ у Закарпатській області рахунок № НОМЕР_1 (МФО 812016) на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор»:

- на рахунок № НОМЕР_2 , відкритий в Столичній філії ПАТ «КБ «ПриватБанк» МФО 380269, згідно платіжного доручення №2 від 22.05.2018 в сумі 2 450 000 гривень (як попередня оплата аванс), та платіжного доручення №6 від 12.06.2018 в сумі 5 740 000 гривень;

- на рахунок № НОМЕР_3 , відкритий в ПАТ «АКБ «КОНКОРД» МФО 307350, згідно платіжного доручення №2 від 17.08.2018 в сумі 2 760 287,94 гривень, платіжного доручення №42 від 08.10.2018 в сумі 1 961 424,23 гривень.

Отримавши кошти від КП ЗОР «Будкомплектторг» на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в тому числі в сумі 390978,17 гривень внаслідок завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, ОСОБА_4 який маючи вирішальний вплив на діяльність даного товариства, за допомогою системи клієнт-банк, отримав можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Вказує, що враховуючи вищевикладені обставини, директор і засновник ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами, достовірно знаючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з червня 2018 року по жовтень 2018 року під час виконання робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700» на підставі договору№6 від 18.05.2018 завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, організував та забезпечив незаконне заволодіння бюджетними коштами в сумі 390 978,17 гривень, чим завдав майнову шкоду Комунальному підприємству Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» на вказану суму, що у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто є великим розміром.

Окрім цього, в період з червня-грудня 2019 року ОСОБА_4 , всупереч вимог п.2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з червня 2019 року по грудень 2019 року було завищено обсяги та вартість виконання будівельних робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700», усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість по виконанню будівельних робіт по даному об`єкту у 2019 році становить 11 342 842,80 гривень з метою незаконного заволодіння коштами місцевого та державного бюджетів, умисно, з корисливих мотивів, надав вказівки невстановленій досудовим розслідуванням особі з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» підписати від імені директора даного Товариства ОСОБА_6 та завірити круглою печаткою ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» 6 (шість) довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми №КБ-3 та 6 (шість) актів приймання виконаних будівельних робіт (№1 за червень 2019 року на суму 3925450 гривень, №5 за липень 2019 року на суму 2350000 гривень, №6 за липень 2019 року на суму 2000000 гривень, №7 за серпень 2019 року на суму 2049651,77 гривень, №8 за вересень 2019 року на суму 1224267,85 гривень, №9 за грудень 2019 року на суму 247362,28 гривень) на загальну суму 11796731,90 гривень, до яких невстановленою особою із числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» за вказівкою ОСОБА_11 були внесені завідомо неправдиві відомості про щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, зокрема:

- завищено об`єм «перевезення для укріплення узбіччя на відстань 1 км», де в актах зазначено, що перевезено 1269,554 тонн, тоді як фактично перевезено 1159,704 тонн;

- завищено об`єм «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 20», де в актах зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 7208 м2 (з врахуванням коефіцієнтів додавання або виключення при зміні товщини кожні 0,5 см, площею 523 м2) використано 883,362 тонн даної суміші, тоді як для влаштування зазначеної площі покриття повинно було використано даного матеріалу в кількості 851,918 тонн;

- в актах зазначено виконання робіт з «укріплення узбіч відходами фрезерування асфальтобетону при товщині шару 5 см», площею 200 м2 та «відходи від фрезерування (зворотній матеріал) в кількості 12,523 м3, тоді як фактично такі будівельні роботи невиконані.

Таким чином, ОСОБА_4 за сприяння невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» завищили загальну вартість виконаних будівельних робіт по даному об`єкту у 2019 році на суму, згідно висновку експерта №261/22 від 24.08.2022 453889,10 гривень.

В той же самий проміжок часу, ОСОБА_4 , при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах забезпечив подання до КП ЗОР «Будкомплектторг», підписані невстановленою особою від імені директора ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_6 акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, із внесеними до них завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт на загальну суму 11 796 731,90 гривень, а саме:

- 26.06.2019 підписано акт №1 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за червень 2019 року на суму 3 925 450,00 гривень;

- 15.07.2019 підписано акт №5 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за липень 2019 року на суму 2350000 гривень;

- 18.07.2019 підписано акт №6 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку№2 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за липень 2019 року на суму 2 000 000 гривень.

- 29.08.2019 підписано акт №7 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за серпень 2019 року на суму 2 049 651,77 гривень;

- 03.09.2019 підписано акт№8 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за вересень 2019 року на суму 1 224 267,85 гривень;

- 18.12.2019 підписано акт №9 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2019 року на суму 247 362,28 гривень.

Таким чином, згідно актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в, складених по договору №6 від 18.05.2018, загальна вартість прийнятих КП ЗОР «Будкомплектторг» будівельних робіт (послуг), виконання яких здійснювалось у 2019 році на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700» становить 11 796 731,90 гривень, тоді як фактична вартість виконаних будівельних робіт згідно висновку експерта №261/22 від 24.08.2022 становила 11 342 842,80 гривень.

Продовжуючи свої злочинні дії, направлені на заволодіння коштами виділеними на проведення робіт по договору № 6 від 18.05.2018, в період червня-вересень 2019 року ОСОБА_4 забезпечив передання невстановленою особою вказаних актів довідок про вартість для підписання службовими особами Комунального підприємства Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» та подальшого прийняття виконаних будівельних робіт на даному об`єкті.

На підставі вище перелічених документів, в період часу з 26.06.2019 по 09.09.2019 Комунальним підприємством Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» на виконання умов договору №6 від 18.05.2018 з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700, проведено оплату виконаних робіт в сумі 11 796 731,90 гривень, шляхом перерахування грошових коштів через ГУДКУ у Закарпатській області рахунок № НОМЕР_1 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» № НОМЕР_3 , відкритий в ПАТ «АКБ «КОНКОРД» МФО 307350, згідно платіжного доручення №2 від 26.06.2019 в сумі 3 925 450 гривень, платіжного доручення №63 від 15.07.2019 в сумі 2 350 000 гривень, доручення №69 від 18.07.2019 в сумі 2 000 000 гривень, доручення №90 від 29.08.2019 в сумі 2 049 651,77гривень, доручення №92 від 03.09.2019 в сумі 1 224 267,85 гривень.

Отримавши кошти від КП ЗОР «Будкомплектторг» на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в тому числі в сумі 453889,10 гривень внаслідок завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, ОСОБА_4 який маючи вирішальний вплив на діяльність даного товариства, за допомогою системи клієнт-банк, отримав можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Прокурор зазначає, що враховуючи вищевикладені обставини, директор і засновник ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами, достовірно знаючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з червня 2019 року по грудень 2019 року під час виконання робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700» на підставі договору№6 від 18.05.2018 завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, організував та забезпечив незаконне заволодіння бюджетними коштами в сумі 453889,10 гривень, чим завдав майнову шкоду Комунальному підприємству Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» на вказану суму, що у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто є великим розміром.

Окрім цього, в період з жовтня-грудня 2020 року ОСОБА_4 , обіймаючи посаду тимчасово виконувача обов`язків директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор», являючись службовою особою даного товариства, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з жовтня 2020 року по грудень 2020 року було завищено обсяги та вартість виконання будівельних робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700», усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість по виконанню будівельних робіт по даному об`єкту у 2020 році становить 28 218 706,80 гривень, з метою незаконного заволодіння коштами місцевого та державного бюджетів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч вимогам п.2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах власноручно підписав від імені та завірити круглою печаткою ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» 9 (дев`ять) довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми №КБ-3 та 9 (дев`ять) актів приймання виконаних будівельних робіт (№9 за жовтень 2020 року на суму 4698224,39 гривень, №10 за жовтень 2020 року на суму 2 509 206,47 гривень, №11 за жовтень 2020 року на суму 2 195 214,92 гривень, №12 за листопад 2020 року на суму 4 946 932,73 гривень, №13 за листопада 2020 року на суму 848909,78 гривень, №14 за листопад 2020 року на суму 2 587 834,56 гривень, №15 за грудень 2020 року на суму 2 201 865,11 гривень, №16 за грудень 2020 року на суму 5 498 636,76 гривень, №17 за грудень 2020 року на суму 5 097 003,26 гривень) на загальну суму 30 583 827,98 гривень, до яких невстановленою особою із числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» за вказівками ОСОБА_4 були внесені завідомо неправдиві відомості про щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, зокрема:

- завищено об`єм «перевезення для укріплення узбіччя на відстань 1 км», де в актах зазначено, що перевезено 2,444 тонн, тоді як фактично перевезено 1,764 тонн;

- завищено об`єм «улаштування вирівнюючого шару з асфальтобетонної суміші без застосування укладальників асфальтобетону (РН18-21-2)», де в актах зазначено, що виконання в об`ємі 390,864 тонн, тоді як фактично виконано 388,62 тонн;

- завищено обсяг по виконанні робіт з «Влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см із дрібнозернистої асфальтобетонної суміші асфальтоукладачем Vogele Super 1303-2, при ширині укладання 3,5 м {{ при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу}} (ДН2-1-145)», де в актах зазначено, що влаштовано 56280 м2, тоді як фактично площа влаштованого покриття становить 55282 м2;

- завищено об`єм «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 20» в загальній кількості 379,4074 тонн;

- завищено обсяг по виконанні робіт з «Ущільнення асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним вібраційним гладковальцевим Hamm HD 110 масою 10,6 т за шість проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2-4-11)», де в актах зазначено, що виконання робіт на площі 56280 м2, тоді як фактично площа на якій виконувався даний вид робіт становить 55282 м2;

- завищено обсяг по виконанні робіт з «Ущільнення асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним вібраційним гладковальцевим Ammann AV 110X масою 10,4 т за вісім проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2-4-43)», де в актах зазначено, що виконання робіт на площі 56280 м2, тоді як фактично площа на якій виконувався даний вид робіт становить 55282 м2;

- завищено обсяг по виконанні робіт з «Ущільнення асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним на пневмоколісному ходу Hamm HD 150 TT масою 14,33 т за шість проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2-4-43)», де в актах зазначено, що виконання робіт на площі 56280 м2, тоді як фактично площа на якій виконувався даний вид робіт становить 55282 м2;

- в актах зазначено недостовірні відомості щодо виконання робіт з «укріплення узбіч відходами фрезерування асфальтобетону при товщині шару 10 см (ДП1-26-6)», площею 3710 м2, які фактично не виконані.

Таким чином, ОСОБА_4 за сприяння невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» завищив загальну вартість виконаних будівельних робіт по даному об`єкту у 2020 році на суму, згідно висновку експерта №261/22 від 24.08.2022 2 365 121,18 гривень.

В той же самий проміжок часу, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що підписані ним документи містять завищені обсяги фактично виконаних робіт, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах забезпечив подання до КП ЗОР «Будкомплектторг», за адресою м.Ужгород, вул.Насипна, 46/1, дев`ять актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та дев`ять довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, на загальну суму 30 583 827,98 гривень, а саме:

- 12.10.2020 підписано акт №9 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за жовтень 2020 року на суму 4 698 224,39 гривень;

- 13.10.2020 підписано акт №10 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку №2 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за жовтень 2020 року на суму 2 509 206,47 гривень;

- 21.10.2020 підписано акт №11 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку №3 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за жовтень 2020 року на суму 2 195 214,92 гривень.

- 05.11.2020 підписано акт №12 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за листопад 2020 року на суму 4 946 932,73 гривень;

- 18.11.2020 підписано акт №13 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку №2 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за листопада 2020 року на суму 848 909,78 гривень;

- 19.11.2020 підписано акт №14 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку №3 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за листопад 2020 року на суму 2 587 834,56 гривень.

- 15.12.2020 підписано акт №15 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2020 року на суму 2 201 865,11 гривень;

- 17.12.2020 підписано акт №16 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку №2 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2020 року на суму 5 498 636,76 гривень;

- 28.12.2020 підписано акт №17 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку №3 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2020 року на суму 50987003,26 гривень.

Таким чином, згідно Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в, складених по договору №6 від 18.05.2018, загальна вартість прийнятих КП ЗОР «Будкомплектторг» будівельних робіт (послуг), виконання яких здійснювалось у 2020 році на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700» становить 30 583 827,98 гривень, тоді як фактична вартість виконаних будівельних робіт у 2020 році, згідно висновку експерта №261/22 від 24.08.2022, становила 28 218 706,80 гривень.

Продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на заволодіння коштами виділеними на проведення робіт по договору № 6 від 18.05.2018, в період жовтня-грудня 2020 року ОСОБА_4 забезпечив передання невстановленою особою вказаних актів довідок про вартість для підписання службовими особами Комунального підприємства Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» та подальшого прийняття виконаних будівельних робіт на даному об`єкті.

На підставі вище перелічених документів, в період часу з 12.10.2020 по 30.12.2020 Комунальним підприємством Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» на виконання умов договору №6 від 18.05.2018 з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700, проведено оплату виконаних робіт в сумі 11 796 731,90 гривень, шляхом перерахування грошових коштів через ГУДКУ у Закарпатській області рахунок № НОМЕР_1 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» № НОМЕР_4 ( НОМЕР_5 ), відкритий в ПАТ «Комерційний банк ПриватБанк» МФО 305299, зокрема згідно:

- платіжного доручення від 14.07.2020 в сумі 2 210 000 гривень (в якості попередньої оплати);

- платіжного доручення від 13.10.2020 в сумі 2 488 224,39 гривень;

- платіжного доручення від 15.10.2020 в сумі 2 509 206,47 гривень;

- платіжного доручення від 22.10.2020 в сумі 2 195 214,92 гривень;

- платіжного доручення від 06.11.2020 в сумі 4 946 932,73 гривень;

- платіжного доручення від 20.11.2020 в сумі 848 909,78 гривень;

- платіжного доручення від 16.12.2020 в сумі 2 201865,11 гривень;

- платіжного доручення від 29.12.2020 в сумі 2 587 834,56 гривень;

- платіжного доручення від 29.12.2020 в сумі 5 498 636,76 гривень;

- платіжного доручення від 29.12.2020 в сумі 5 097 003,26 гривень;

Отримавши кошти від КП ЗОР «Будкомплектторг» на розрахунковий рахунок ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», в тому числі в сумі 2 365 121 гривень внаслідок завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, ОСОБА_4 який маючи вирішальний вплив на діяльність даного товариства, за допомогою системи клієнт-банк, отримав можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Прокурор вказує, що враховуючи вищевикладені обставини, в.о.директора ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами, достовірно знаючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з жовтня 2020 року по грудень 2020 року під час виконання робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О070502 Довге-Іршава, км 0+000-21+700» на підставі договору№6 від 18.05.2018 завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, незаконно заволодів бюджетними коштами в сумі 2 365 121 гривень, чим завдав майнову шкоду Комунальному підприємству Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» на вказану суму, що у 600 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто є особливо великим розміром.

Поряд з цим, 13.07.2018 тендерним комітетом Арданівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-07-13-001628-с на закупівлю робіт з капітального ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області, очікуваною вартістю 13 600 000 гривень.

Для участі у проведення процедури публічних закупівель допущено три суб`єкти господарської діяльності, а саме:

- товариство з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» з ціновою пропозицією 13 400 000 гривень;

- товариство з обмеженою відповідальністю «Євробуд-Індустрія» з ціновою пропозицією 13 500 000 гривень;

02.08.2018 тендерним комітетом Арданівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області оприлюднено повідомлення про намір укласти договір із ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» на закупівлю робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області» за ціною 13 400 000 гривень.

13.08.2018 між Арданівською сільською радою (замовник) в особі сільського голови ОСОБА_12 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» (підрядник) в особі головного інженера ОСОБА_7 , що діє на підставі довіреності від 24.07.2018 за результатами проведення публічних закупівель укладено договір підряду №01/08/2018, відповідно до умов якого ТОВ «ДП «Алькор» взяло на себе зобов`язання своїми силами і засобами, на власний ризик надати послуги з виконання робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області», згідно технічного завдання викладеного в тендерній документації та в обумовлений договором термін, а саме до 31.12.2019.

Пунктом 4.1 Договору визначено, що ціна договору становить 13400000 гривень та підтверджується договірною ціною у тому числі на 2018 рік -10 000 000 гривень з ПДВ, на 2019 рік 3400000 гривень з ПДВ. Суми зобов`язань Замовника можуть коригуватись в межах ціни цього Договору при зміні напрямків використання бюджетних коштів відповідно до планів фінансування, затверджених в установленому порядку (розпоряджень Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації, інших розпорядників коштів), що буде визначатись додатковими угодами. Договірна ціна є твердою і може бути переглянута за наступних умов:

- зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків Замовника;

- узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості робіт;

- зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;

- зміни індексу інфляції, який встановлюється згідно із законодавством органами державної статистики у випадку врахування його у договірній ціні Підрядника;

- зміни тарифів, що встановлюються на законодавчому рівні (в т.ч. державними регуляторами.

Пунктом 4.4. Договору передбачено, що договірна ціна робіт обґрунтовується відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», СОУ 42.1-37641918-050:2012 «Порядок визначення вартості капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення)».

Пунктом 2.6. даного Договору визначено, що закупівлю, одержання, складування, збереження необхідних для виконання матеріалів, устаткування та інших ресурсів здійснює Підрядник, він відповідає за кількість і комплектність постачання цих ресурсів, на ньому лежить ризик її випадкової втрати чи пошкодження. Підрядник забезпечує відповідність якості будівельних матеріалів, конструкцій, устаткування, що постачається ним, шляхом оперативного лабораторного контролю та відповідності технічним завданням, державним стандартам, технічним умовам, а також наявність самих сертифікатів, технічних паспортів, інших документів, що засвідчують їх характеристики, якість, надаючи Замовнику їх в складі документів при перевірці та прийманні виконаних робіт для оплати на вимогу останнього.

Пунктом 3.2. Договору визначено, що замовник здійснює оплату за виконані роботи в межах виділених бюджетних асигнувань та фактичного надходження бюджетних коштів на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних робіт (форма КБ-3), підписаних уповноваженими представниками сторін. Здача до оплати виконаних робіт може проводитись подекадно.

13.09.2018 між Арданівською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_12 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №1 до Договору підряду №01/08/2018 від 13.08.2018, якою виправили допущену технічну помилку в даних Замовника.

17.09.2018 між Арданівською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_12 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №1 до Договору підряду №01/08/2018 від 13.08.2018, якою виправили допущену технічну помилку в реєстраційних даних Підрядника.

29.07.2019 між Арданівською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_12 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №3 до Договору підряду №01/08/2018 від 13.08.2018, якою пункт 4.1. Договору викладено в наступній редакції: «Ціна Договору становить 13 400 000 гривень з врахуванням ПДВ, з них: на 2018 рік - 10000000 гривень, на 2019 рік 3000000 гривень, на 2020 рік 400000 гривень.

Однак, в період з серпня 2018 року по грудень 2019 року ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор», будучи службовою особою даного товариства, а також маючи вирішальний вплив на господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор», переслідуючи кінцеву мету незаконного збагачення - заволодіння коштами місцевого бюджету Арданівської сільської ради, виділених на проведення будівельних робіт з капітального ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області, усвідомлюючи суспільно-небезпечні наслідки своєї діяльності, надав вказівки, невстановленим на даному етапі досудового слідства підлеглим йому співробітникам ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо недотримання під час виконання робіт за договором №01/08/2018 від 13.08.2018 з капітального ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області, в частині ведення обліку обсягів виконаних робіт та використаних будівельних матеріалів в тому числі сумішей асфальтобетонних при влаштування дорожнього одягу, що дало можливість провести зазначені роботи з меншими фінансовими затратами.

В той же проміжок часу, ОСОБА_4 , діючи умисно, маючи намір на заволодіння коштами державного та місцевого бюджетів, надав вказівки невстановленим особам з числа працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо внесення в акти приймання виконаних робіт форми №КБ-2в до договору № 01/08/2018 від 13.08.2018 завищених обсягів виконаних будівельних робіт та подачі їх до Арданівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області з метою отримання оплати їх вартості.

Зокрема, в період з серпня 2018 року по грудень 2019 року ОСОБА_4 , всупереч вимог п.2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з серпня 2018 року по грудень 2019 року було завищено обсяги та вартість виконання будівельних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області», усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість по виконанню будівельних робіт по даному об`єкту становить 12 519 912,00 гривень з метою незаконного заволодіння коштами місцевого бюджету Арданівської сільської ради, умисно, повторно, з корисливих мотивів, надав вказівки невстановленій досудовим розслідуванням особі з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» скласти і підписати від імені інженера даного товариства ОСОБА_7 , а протягом 2019 року від імені директора ОСОБА_6 та завірити круглою печаткою ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» 9 (дев`ять) довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми №КБ-3 та 9 (дев`ять) актів приймання виконаних будівельних робіт (№1 за вересень 2018 року на суму 2146998,38 гривень, №2 за вересень 2018 року на суму 2904569,88 гривень, №3 за жовтень 2018 року на суму 1683540,41 гривень, №4 за листопад 2018 року на суму 1683763,52 гривень, №5 за грудень 2018 року на суму 1581127,81 гривень, №6 за серпень 2019 року на суму 599912,02 гривень, №7 за серпень 2019 року на суму 599949,47 гривень, №8 за вересень 2019 року на суму 599298,20 гривень, №9 за грудень 2019 року на суму 1200840,31 гривень) на загальну суму 13 000 000 гривень, до яких невстановленою особою із числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» за вказівками ОСОБА_4 були внесені завідомо неправдиві відомості про щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, зокрема:

- завищено кількість використаної «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 15 (С1421-9835 варіант 3)», де в актах зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 16307,5 м2 використано 1557,192 тонн даної суміші, тоді як для влаштування зазначеної площі покриття фактично використано даного матеріалу в кількості 1441,583 тонн;

- завищено обсяг будівельних робіт по «Влаштування вирівнюючого шару із пористої асфальтобетонної суміші асфальтоукладачем Vogele Super 1303-2 при ширині укладання 3,5 м, середньою товщиною 2 см (ДН2 3-88)», де в актах зазначено виконання робіт в обсягах 741,52 тонн, тоді як фактично виконано в обсязі 685,343 тонн;

Таким чином, ОСОБА_4 за сприяння невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» завищили загальну вартість виконаних будівельних робіт по даному об`єкту на суму, згідно висновку експерта №257/22 від 25.06.2022 480088 гривень.

В той же самий проміжок часу, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що складені та підписані невстановленою особою від імені інженера ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_7 , а у 2019 року від імені директора даного товариства ОСОБА_6 , документи містять завищені обсяги фактично виконаних робіт, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах забезпечив подання в декілька етапів до Арданівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області, дев`ять актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та дев`ять довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, на загальну суму 13000000 гривень, а саме:

- 17.09.2018 підписано акт №1 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за вересень 2018 року на суму 2 146 998,38 гривень;

- 26.09.2018 підписано акт №2 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за вересень 2018 року на суму 2 904 569,88 гривень;

- 11.10.2018 підписано акт №3 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку№2 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за жовтень 2018 року на суму 1 683 540,41 гривень;

- 16.11.2018 підписано акт №4 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за листопад 2018 року на суму 1 683 763,52 гривень;

- 17.12.2018 підписано акт №5 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2018 року на суму 1 581 127,81 гривень;

- 01.08.2019 підписано акт №6 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за серпень 2019 року на суму 599912,02 гривень;

- 20.08.2019 підписано акт №7 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за серпень 2019 року на суму 599949,17 гривень;

- 11.09.2019 підписано акт №8 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за вересень 2019 року на суму 599298,20 гривень;

- 19.12.2019 підписано акт №9 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2019 року на суму 1 200 840,31 гривень.

Таким чином, згідно актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в, складених по договору №01/08/2018 від 13.08.2018, загальна вартість прийнятих Арданівською сільською радою Іршавського району Закарпатської області будівельних робіт (послуг) по об`єкту «Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області» становить 13000000 гривень, тоді як фактична вартість виконаних будівельних робіт згідно висновку експерта №257/22 від 25.06.2022 становила 12 519 912,00 гривень.

У той же період часу, ОСОБА_4 , реалізовуючи свої протиправні дії, спрямовані на незаконне заволодіння коштами, виділеними на проведення робіт за договору № 01/08/2018 від 13.08.2018, організував та забезпечив поетапне передання невстановленою особою вказаних актів довідок про вартість для підписання службовими особами Арданівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області та подальшого прийняття виконаних будівельних робіт на даному об`єкті.

На підставі вище перелічених документів, в період часу з 17.09.2018 по 20.12.2019 Арданівською сільською радою Іршавського району на виконання умов договору №01/08/2018 від 13.08.2018 з капітального ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області, проведено оплату виконаних робіт в сумі 13 000 000 гривень, шляхом перерахування грошових коштів через ГУДКУ у Закарпатській області рахунок № НОМЕР_6 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» № НОМЕР_3 , відкритий в ПАТ «АКБ «КОНКОРД» МФО 307350, згідно:

- платіжного доручення №1 від 17.09.2018 в сумі 2 146 998,38 гривень;

- платіжного доручення №2 від 26.09.2018 в сумі 2 904 569,88 гривень;

- платіжного доручення №3 від 11.10.2018 в сумі 1 683 540,41 гривень;

- платіжного доручення №4 від 16.11.2018 в сумі 1 683 763,52 гривень;

- платіжного доручення №5 від 17.12.2018 в сумі 1 581 127,81 гривень;

- платіжного доручення №1 від 01.08.2019 в сумі 599 912,02 гривень;

- платіжного доручення №2 від 20.08.2019 в сумі 599 949,47 гривень;

- платіжного доручення №3 від 12.09.2019 в сумі 599 298,20 гривень;

- платіжного доручення №4 від 20.12.2019 в сумі 1 200 840,31 гривень;

Отримавши кошти від Арданівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області на розрахунковий рахунок ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в тому числі в сумі 480088 гривень внаслідок завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, ОСОБА_4 який маючи вирішальний вплив на діяльність даного товариства, за допомогою системи клієнт-банк, отримав можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Прокурор зазначає, що враховуючи вищевикладені обставини, директор і засновник ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», достовірно знаючи, що зазначеним Товариством в період з серпень 2018 року по грудень 2019 року під час виконання робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 070515 Дунковиця-Арданово, км 0+000 4+000 Закарпатської області» на підставі договору№01/08/2018 від 13.08.2018 завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, організував та забезпечив незаконне заволодіння коштами місцевого бюджету в сумі 480088 гривень, чим завдав майнову шкоду Арданівській сільській раді Іршавського району Закарпатської області на вказану суму, що у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто є великим розміром.

Поряд з цим, 25.05.2018 тендерним комітетом Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-05-25-000853-4 на закупівлю робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі, очікуваною вартістю 7 292 088,80 гривень.

Для участі у проведення процедури публічних закупівель допущено три суб`єкти господарської діяльності, а саме:

- товариство з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» з ціновою пропозицією 7 000 000 гривень;

- товариство з обмеженою відповідальністю «Мего ЛТД» з ціновою пропозицією 7 100 000 гривень;

- товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС» з ціновою пропозицією 7 040 490 гривень;

03.08.2018 тендерним комітетом Хустської районної державної адміністрації оприлюднено повідомлення про намір укласти договір із ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» на закупівлю робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі» за ціною 7 000 000 гривень.

15.08.2018 між Хустською районною адміністрацією (замовник) в особі голови ОСОБА_13 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» (підрядник) в особі головного інженера ОСОБА_7 , що діє на підставі довіреності від 22.06.2018 за результатами проведення публічних закупівель укладено договір №11, відповідно до умов якого ТОВ «ДП «Алькор» взяло на себе зобов`язання своїми силами і засобами, на власний ризик або із залученням субпідрядних організацій виконати послуги з проведенням робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі», згідно технічного завдання викладеного в тендерній документації та в обумовлений договором термін, а саме до 31.12.2020.

Пунктом 9 Договору визначено, що ціна договору складає 7 000 000 гривень. Вказані суми можуть коригуватись в межах ціни цього Договору при зміні напрямків використання коштів державного та місцевого бюджетів, що буде визначатись додатковими угодами. Договірна ціна може бути переглянута за наступних умов:

- зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків Замовника;

- узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, послуг;

- зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;

Пунктом 35 Договору визначено, що відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу України, платіжні зобов`язання Замовника виникають у разі наявності та в межах бюджетних асигнувань, передбачених кошторисом, а оплата здійснюється в межах фактичного надходження бюджетних коштів. У разі затримки бюджетного фінансування не з вини Замовника, оплата за виконані роботи здійснюється протягом 5 (п`яти) банківських днів з дати отримання Замовником бюджетного фінансування на свій реєстраційний рахунок, а в разі зміни бюджетного фінансування Замовник письмово повідомляє про це Виконавця. Факт надходження грошових коштів розрахунковий рахунок Замовника є моментом настання строку виконання зобов`язань за даним договором в розумінні п.2 ч. ст.530 ЦК України, при умові наявності підписаних сторонами форм КБ-2в і КБ-3. Бюджетні зобов`язання за договором коштів на 2018 рік складає 200000 гривень в тому числі ПДВ.

Пунктом 37 даного Договору визначено, що замовник, в межах отриманого бюджетного фінансування на свій реєстраційний рахунок, здійснює розрахунки за надані послуги з Підрядником протягом десяти робочих днів на підставі акту приймання виконаних послуг (наданих послуг) (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних послуг (наданих послуг) (форма КБ-3), підписаних уповноваженими представниками сторін.

Пунктом 40 даного договору передбачено, що попередня оплата може здійснюватись у межах 30% від вартості послуг відповідно до постанови КМУ від 23.04.2014 №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» терміном не більше одного календарного місяця відповідно до наданого головним розпорядником бюджетних коштів погодження та лише щодо послуг, надання яких здійснюється протягом поточного бюджетного періоду. Використаний аванс компенсується за рахунок вартості виконаних робіт по формі КБ-2, підписаного уповноваженими представниками сторін. По закінченню зазначеного терміну невикористані суми авансу повертаються Замовнику з нарахуванням відсоткової плати на рівні облікової ставки НБУ із застосуванням коефіцієнта 1,2, а у випадку несвоєчасного повернення (неповернення), підрядник додатково сплачує пеню в розмірі облікової ставки НБУ за кожний день прострочення.

Пунктом 45 даного Договору визначено, що замовник компенсує безпосередні та супутні витрати, а також прибуток та адміністративні витрати, згідно з СОУ 42.1-37641918-050:2012 зі зміною №1, ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013. Вартість прямих витрат визначається на підставі нормативних витрат трудових та матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів наданих послуг та уточнених цін ресурсів, передбачених в договірній ціні.

16.11.2018 між Хустською районною державною адміністрацією в особі голови ОСОБА_13 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №2 до Договору №11 від 15.08.2018, якою в пункті 35 даного договору передбачили збільшення бюджетних зобов`язань за договором на 2 759 448, 68 гривень, загальна сума коштів за договором на 2018 рік становить 2 959 448,68 гривень.

27.11.2018 між Хустською районною державною адміністрацією в особі голови ОСОБА_13 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №3 до Договору №11 від 15.08.2018, якою в пункті 35 даного договору передбачили зменшення бюджетних зобов`язань за договором на 2 159 448, 68 гривень, загальна сума коштів за договором на 2018 рік становить 800 000 гривень.

20.03.2019 між Хустською районною державною адміністрацією в особі голови ОСОБА_13 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №4 до Договору №11 від 15.08.2018, якою в абзац 2 пункті 35 даного договору виклали в наступній редакції: «Збільшити бюджетні асигнування на 2019 рік на 2159448,68 гривень.

Однак, в період з серпня 2018 року по березень 2019 року ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор», будучи службовою особою даного товариства, а також маючи вирішальний вплив на господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор», переслідуючи кінцеву мету незаконного збагачення - заволодіння коштами державного бюджету, виділених на проведення будівельних робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі, усвідомлюючи суспільно-небезпечні наслідки своєї діяльності, надав вказівки, невстановленим на даному етапі досудового слідства підлеглим йому співробітникам ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо недотримання під час виконання робіт за договором №11 від 15.08.2018 з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі, в частині ведення обліку обсягів виконаних робіт та використаних будівельних матеріалів в тому числі сумішей асфальтобетонних при влаштування дорожнього одягу, що дало можливість провести зазначені роботи з меншими фінансовими затратами.

В той же проміжок часу, ОСОБА_4 , діючи умисно, маючи намір на незаконне заволодіння коштами державного бюджету, надав вказівки невстановленим особам з числа працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо внесення в акти приймання виконаних робіт форми №КБ-2в до договору №11 від 15.08.2018 завищених обсягів виконаних будівельних робіт та подачі їх до Хустської районної державної адміністрації з метою отримання оплати їх вартості.

Зокрема, в період з серпня 2018 року по березень 2019 року ОСОБА_4 , всупереч вимог п.2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з серпня 2018 року по березень 2019 року було завищено обсяги та вартість виконання будівельних робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі», усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість по виконанню будівельних робіт по даному об`єкту становить 2 320 707,60 гривень з метою незаконного заволодіння коштами державного бюджету Хустської районної державної адміністрації, умисно, повторно, з корисливих мотивів, надав вказівки невстановленій досудовим розслідуванням особі з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» скласти і підписати від імені інженера даного товариства ОСОБА_7 та завірити круглою печаткою ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» 2 (дві) довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми №КБ-3 (за грудень 2018 року на суму 800000 гривень, за березень 2019 року на суму 2 159 448,68 гривень) на загальну суму 2 959 448,68 гривень та 2 (два) акти приймання виконаних будівельних робіт (№6 за грудень 2018 року на суму 600000 гривень, №7 за березень 2019 року на суму 2 159 448,68 гривень) на загальну суму 2 759 448,68 гривень, до яких невстановленою особою із числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» за вказівкою ОСОБА_4 були внесені завідомо неправдиві відомості про щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, зокрема:

- завищено кількість використаної «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 15 (С1421-9835 варіант 3)», де в акті №1 зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 627 м2 використано 75,7416 тонн даної суміші, тоді як фактично було влаштовано покриття товщиною 4,2 см та площею 627 м2 і використано даного матеріалу в кількості 60,5682 тонн;

- завищено кількість використаної «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 15 (С1421-9835 варіант 3)», де в акті №2 зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 5032 м2 використано 607,8656 тонн даної суміші, тоді як фактично було влаштовано покриття товщиною 4,2 см та площею 5031 м2 і використано даного матеріалу в кількості 485,995 тонн;

Таким чином, як зазначає прокурор, ОСОБА_4 за сприяння невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» завищили загальну вартість виконаних будівельних робіт по даному об`єкту на суму, згідно висновку експерта №260/22 від 15.07.2022 638741,08 гривень в тому числі в сумі 438741,08 гривень за завищення обсягів фактично виконаних робіт.

В той же самий проміжок часу, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що складені та підписані невстановленою особою від імені інженера ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_7 , документи містять завищені обсяги фактично виконаних робіт, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах організував та забезпечив подання у два етапи до Хустської районної державної адміністрації, яка знаходиться за адресою Закарпатська област, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 21, два акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в на загальну суму 2 759 448,68 гривень та дві довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, на загальну суму 2 959 448,68 гривень, а саме:

- 11.12.2018 підписано акт №6 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2018 року на суму 600 000 гривень;

- 20.03.2019 підписано акт №7 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за березень 2019 року на суму 2 159 448,68 гривень;

Таким чином, згідно актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в, складених по договору №11 від 15.08.2018, загальна вартість прийнятих Хустською районною державною адміністрацією будівельних робіт (послуг) по об`єкту «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі» становить 2 759 448,68 гривень, а згідно довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ 3 така вартість становить 2 959 448,68 гривень, тоді як фактична вартість виконаних будівельних робіт згідно висновку експерта №260/22 від 15.07.2022 становила 2 320 707,60 гривень.

У той же період часу, як вказує прокурор, ОСОБА_4 реалізовуючи свої протиправні дії, спрямовані на незаконне заволодіння коштами, виділеними на проведення робіт за договором № 11 від 15.08.2018, організував та забезпечив поетапне передання невстановленою особою вказаних актів та довідок про вартість для підписання службовими особами Хустської районної державної адміністрації та подальшого прийняття виконаних будівельних робіт на даному об`єкті.

На підставі вище перелічених документів, в період часу з 26.09.2018 по 21.03.2019 Хустською районною державною адміністрацією на виконання умов договору №11 від 15.08.2018 з поточного середнього ремонту автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі, проведено оплату виконаних робіт в сумі 2959448,68 гривень, шляхом перерахування грошових коштів через ГУДКУ у Закарпатській області рахунок № НОМЕР_7 (МФО 812016) на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор»:

- на рахунок № НОМЕР_3 , відкритий в ПАТ «АКБ «КОНКОРД» МФО 307350, згідно платіжного доручення №3 від 26.09.2018 в сумі 60000 гривень ( як попередня оплата - аванс), платіжного доручення №7 від 16.11.2018 в сумі 140 000 гривень, платіжного доручення №13 від 10.12.2018 в сумі 600 000 гривень;

- на рахунок № НОМЕР_2 , відкритий в Столичній філії ПАТ «КБ «ПриватБанк» МФО 380269, згідно платіжного доручення №1 від 20.03.2019 в сумі 2 159 448,68 гривень.

Отримавши кошти від Хустської районної державної адміністрації на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в тому числі в сумі 638741,08 гривень внаслідок завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, ОСОБА_4 який маючи вирішальний вплив на діяльність даного товариства, за допомогою системи клієнт-банк, отримав можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Таким чиномпрокурор вказує,щовраховуючи вищевикладені обставини, директор і засновник ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», достовірно знаючи, що зазначеним Товариством в період з серпня 2018 року по березень 2019 року під час виконання робіт на об`єкті «Поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення загального користування С 071333 Кошелево-Залом, км 0+000 2+000 у Хустському районі» на підставі договору №11 від 15.08.2018 завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, організував та забезпечив незаконне заволодіння коштами місцевого бюджету в сумі 638 741 гривень, чим завдав майнову шкоду Хустській районній державній адміністрації на вказану суму, що у 600 разів перевищує встановлений на 2019 рік неоподатковуваний мінімум доходів громадян (960,5 гривень), тобто є особливо великим розміром.

Поряд з цим, 20.07.2018 тендерним комітетом Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-07-20-000125-b на закупівлю робіт з капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області, очікуваною вартістю 22 192 621,20 гривень.

Для участі у проведення процедури публічних закупівель допущено три суб`єкти господарської діяльності, а саме:

- товариство з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» з ціновою пропозицією 21 860 000 гривень;

- товариство з обмеженою відповідальністю «Мего ЛТД» з ціновою пропозицією 21 970 700 гривень;

16.08.2018 тендерним комітетом Хустської районної державної адміністрації оприлюднено повідомлення про намір укласти договір із ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» на закупівлю робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області» за ціною 21 860 000 гривень.

31.08.2018 між Хустською районною адміністрацією (замовник) в особі голови ОСОБА_13 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» (підрядник) в особі головного інженера ОСОБА_7 , що діє на підставі довіреності від 02.08.2018 за результатами проведення публічних закупівель укладено договір №13, відповідно до умов якого ТОВ «ДП «Алькор» взяло на себе зобов`язання своїми силами і засобами, на власний ризик або із залученням субпідрядних організацій виконати послуги з проведенням робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області», згідно технічного завдання викладеного в тендерній документації та в обумовлений договором термін, а саме до 31.12.2020.

Пунктом 10 Договору визначено, що договірна ціна на роботи з капітального ремонту складає 21 860 000 гривень. Вказані суми можуть коригуватись в межах ціни цього Договору при зміні напрямків використання коштів державного та місцевого бюджетів, відповідно до планів фінансування, затверджених Укравтодором (розпоряджень Кабінету Міністрів України, облдержадміністрацій) що буде визначатись додатковими угодами. Договірна ціна може бути переглянута за наступних умов:

- зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків Замовника;

- узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт;

- зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;

- зміни встановленого згідно із законодавством ораганми державної статистики індексу споживчих цін, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в цьому Договорі.

Пунктом 16 Договору передбачено, що забезпечення робіт матеріалами здійснює Підрядник, він зобов`язаний узгоджувати із Замовником постачальників матеріалів. Поточні ціни на матеріально-технічні ресурси приймаються за найменшою ціною, визначеною на підставі проведеного аналізу ринку матеріалів, що склались в регіоні на момент розрахунку, з урахуванням їх якісних характеристик, строків та обсягів постачання. Підряник відповідає за кількість якість і комплектність постачання цих ресурсів, на ньому лежить ризик їх випадкової втрати та пошкодження.

Пунктом 36 Договору визначено, що відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу України, платіжні зобов`язання Замовника виникають у разі наявності та в межах бюджетних асигнувань, передбачених кошторисом, а оплата здійснюється в межах фактичного надходження бюджетних коштів. У разі затримки бюджетного фінансування не з вини Замовника, оплата за виконані роботи здійснюється протягом 5 (п`яти) банківських днів з дати отримання Замовником бюджетного фінансування на свій реєстраційний рахунок, а в разі зміни бюджетного фінансування Замовник письмово повідомляє про це Виконавця. Факт надходження грошових коштів розрахунковий рахунок Замовника є моментом настання строку виконання зобов`язань за даним договором в розумінні п.2 ч.1 ст.530 ЦК України, при умові наявності підписаних сторонами форм КБ-2в і КБ-3. Бюджетні зобов`язання за договором коштів на 2018 рік складає 550000 гривень в тому числі ПДВ.

Пунктом 38 даного Договору визначено, що замовник, в межах отриманого бюджетного фінансування на свій реєстраційний рахунок, щомісячно здійснює розрахунки за надані роботи з Підрядником протягом десяти робочих днів на підставі акту приймання виконаних послуг (наданих послуг) (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних послуг (наданих послуг) (форма КБ-3), підписаних уповноваженими представниками сторін.

Пунктом 48 даного Договору визначено, що замовник компенсує безпосередні та супутні витрати, а також прибуток та адміністративні витрати, згідно з СОУ 42.1-37641918-050:2012 зі зміною №1, ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013. Вартість прямих витрат визначається на підставі нормативних витрат тудових та матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів наданих послуг та уточнених цін ресурсів, передбачених в договірній ціні.

21.11.2018 між Хустською районною державною адміністрацією в особі голови ОСОБА_13 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №3 до Договору №13 від 31.08.2018, якою в пункті 36 даного договору передбачили збільшення бюджетних зобов`язань за договором на 6 222 575 гривень, загальна сума коштів за договором на 2018 рік становить 6 772 575 гривень.

24.04.2019 між Хустською районною державною адміністрацією в особі голови ОСОБА_13 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі головного інженера ОСОБА_7 укладено додаткову угоду №4 до Договору №13 від 31.08.2018, якою абзац другий пункту 36 даного договору виклали в наступній редакції: «збільшити бюджетне асигнування на 2019 рік на 837 317,24 гривень».

19.12.2019 між Хустською районною державною адміністрацією в особі в.о.голови ОСОБА_14 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №5 до Договору №13 від 31.08.2018, якою абзац 2 пункті 36 даного договору виклали в наступній редакції: «Збільшити бюджетні асигнування на 2019 рік на 3 976 127,52 гривень».

22.07.2020 між Хустською районною державною адміністрацією в особі в.о.голови ОСОБА_15 та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду №6 до Договору №13 від 31.08.2018, якою абзац 2 пункті 36 даного договору виклали в наступній редакції: «Збільшити бюджетні асигнування на 2020 рік на 9 849 941,42 гривень»

Однак, в період з серпня 2018 року по грудень 2020 року ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор», будучи службовою особою даного товариства, а також маючи вирішальний вплив на господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор», переслідуючи кінцеву мету незаконного збагачення - заволодіння коштами державного бюджету, виділених на проведення будівельних робіт з капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області, усвідомлюючи суспільно-небезпечні наслідки своєї діяльності, надав вказівки, невстановленим на даному етапі досудового слідства підлеглим йому співробітникам ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо недотримання під час виконання робіт за договором №13 від 31.08.2018 на даному об`єктів капітального ремонту, в частині ведення обліку обсягів виконаних робіт та використаних будівельних матеріалів в тому числі кількості сумішей асфальтобетонних, використаних для влаштування дорожнього одягу, що дало можливість провести зазначені роботи з меншими фінансовими затратами.

В той же проміжок часу, ОСОБА_4 , як зазначає прокурор, діючи умисно, маючи намір на незаконне заволодіння коштами державного бюджету, надав вказівки невстановленим особам з числа працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» щодо внесення в акти приймання виконаних робіт форми №КБ-2в до договору №13 від 31.08.2018 завищених обсягів виконаних будівельних робіт та подачі їх до Хустської районної державної адміністрації з метою отримання оплати їх вартості.

Зокрема, в період з серпня 2018 року по грудень 2020 року ОСОБА_4 , всупереч вимог п.2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в період з серпня 2018 року по грудень 2020 року було завищено обсяги та вартість виконання будівельних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області», усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, з метою незаконного заволодіння коштами державного бюджету Хустської районної державної адміністрації, умисно, повторно, з корисливих мотивів, надав вказівки невстановленій досудовим розслідуванням особі з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» скласти і підписати від імені інженера даного товариства ОСОБА_7 , а протягом 2019-2020 від імені директора ОСОБА_6 та завірити круглою печаткою ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» 9 (дев`ять) довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми №КБ-3 та 9 (дев`ять) актів приймання виконаних будівельних робіт (№б/н за листопад 2018 року на суму 165000 гривень, №10 за грудень 2018 року на суму 1 999 990,24 гривень, №11 за грудень 2018 року на суму 3 786 052,02 гривень, №12 за грудень 2018 року на суму 821 532,74 гривень, №13 за квітень 2019 року на суму 837317,24 гривень, №2 за грудень 2019 року на суму 3 976 127,52 гривень, №1 за липень 2020 року на суму 7 024 049,44 гривень, №б/н за серпень 2020 року на суму 2 533 983,59 гривень, №2 за грудень 2020 року на суму 381190,64 гривень) на загальну суму 21 525 243,43 гривень, до яких невстановленою особою із числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» за вказівками ОСОБА_4 були внесені завідомо неправдиві відомості про щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, зокрема:

- у актах за 2018 рік завищено кількість використаної «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 20 (С1421-9835 варіант 1)», в яких зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 12495,7 м2 використано 1509,48016 тонн даної суміші, тоді як фактично було влаштовано верхнього шару покриття товщиною 3,5 см та площею 12495 м2 і використано даного матеріалу в кількості 997,157 тонн;

- у актах за 2019 рік завищено кількість використаної «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 20 (С1421-9835 варіант 1)», в яких зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 3999,38 м2 використано 483,157 тонн даної суміші, тоді як фактично було влаштовано верхнього шару покриття товщиною 3,5 см та площею 3999,38 м2 і використано даного матеріалу в кількості 319,151 тонн;

- у актах за 2020 рік невірно підрахований обсяг «Влаштування вирівнюючого шару із пористої асфальтобетонної суміші асфальтоукладачем Vogele Super 1303-2 при ширині укладання 3,5 м, середньою товщиною 2 см (ДН2 3-88)», де в актах зазначено виконання робіт в обсягах 595,0378 тонн, тоді як фактично виконано в обсязі 206,855 тонн;

- у акті №1 за липень 2020 рік завищено обсяг по «Ущільненню асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним вібраційним гладковальцевим Hamm HD110 масою 10,6 т за шість проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2 4-11)», де в актах зазначено виконання даного виду робіт площею 12935,62, тоді як фактично виконано у 2020 році на площі 4536,3 м2;

- у акті №1 за липень 2020 рік завищено обсяг по «Ущільненню асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним вібраційним гладковальцевим Ammann AV110X, масою 10,4 т за вісім проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2 4-43)», де в актах зазначено виконання даного виду робіт площею 12935,62, тоді як фактично виконано у 2020 році на площі 4536,3 м2;

- у акті №1 за липень 2020 рік завищено обсяг по «Ущільненню асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним на пневмоколісному ходу Hamm HD 150ТТ, масою 14,33 т за шість проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2 4-23)», де в актах зазначено виконання робіт площею 12935,62, тоді як фактично виконано у 2020 році на площі 4536,3 м2;

- у акті №1 за липень 2020 рік завищено обсяг по «Ущільненню асфальтобетонного шару котком дорожнім самохідним вібраційним гладковальцевим Hamm HD 90, масою 9,2 т за шість проходів котка по одному сліду {при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу} (ДН2 4-11)», де в актах зазначено виконання даного виду робіт площею 12935,62, тоді як фактично виконано у 2020 році на площі 4536,3 м2;

- у актах за 2020 рік завищено кількість використаної «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 20 (С1421-9835 варіант 1)», в яких зазначено, що для влаштування верхнього шару покриття товщиною 5 см та площею 14874,92 м2 використано 1562,487 тонн даної суміші, тоді як фактично було влаштовано верхнього шару покриття товщиною 3,5 см та площею 14874,92 м2 і використано даного матеріалу в кількості 1187,019 тонн;

Також, як вказує прокурор, встановлено, що згідно актів приймання виконаних робіт форми Кб-2в виконання робіт в період 2018-2020 років на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області» здійснювалось на ділянці дороги довжиною 5600 метрів, тоді як фактично виконання робіт проведено на ділянці дороги довжиною 5460 метрів.

Таким чином, ОСОБА_4 за сприяння невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа працівників ТОВ «ДП «Алькор» завищили загальну вартість виконаних будівельних робіт по даному об`єкту на суму, згідно висновку експерта №259/22 від 11.07.2022 5 226 117,43 гривень.

В той же самий проміжок часу, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що складені та підписані невстановленою особою від імені інженера ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» ОСОБА_7 та директора даного Товариства ОСОБА_6 , документи містять завищені обсяги фактично виконаних робіт, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах організував та забезпечив подання у декілька етапів до Хустської районної державної адміністрації, яка знаходиться за адресою Закарпатська область, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 21, дев`ять актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в на загальну суму 21 525 243,43 гривень, а саме:

- 17.09.2018 підписано акт б/н приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за листопад 2018 року на суму 165 000 гривень;

- 06.12.2018 підписано акт №10 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2018 року на суму 1 999 990,24 гривень;

- 07.12.2018 підписано акт №11 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2018 року на суму 3 786 052,02 гривень;

- 17.12.2018 підписано акт №12 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2018 року на суму 821532,74 гривень;

- 24.04.2019 підписано акт №13 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за квітень 2019 року на суму 837 317,24 гривень;

- 19.12.2019 підписано акт №2 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2019 року на суму 3 976 127,52 гривень;

- 23.07.2020 підписано акт №1 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за липень 2020 року на суму 7 024 049,44 гривень;

- 11.08.2020 підписано акт б/н приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за серпень 2020 року на суму 2 533 983,59 гривень;

- 24.12.2020 підписано акт №2 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою № КБ-3 за грудень 2020 року на суму 381190 гривень;

Таким чином, згідно актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ 3, складених по договору №13 від 31.08.2018, загальна вартість прийнятих Хустською районною державною адміністрацією будівельних робіт (послуг) по об`єкту «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області», становить 21 525 243,43 гривень, тоді як фактична вартість виконаних будівельних робіт згідно висновку експерта №259/22 від 11.07.2022 становила 16 299 126 гривень.

У той же період часу, ОСОБА_4 реалізовуючи свої протиправні дії, спрямовані на незаконне заволодіння коштами, виділеними на проведення робіт за договором № 13 від 31.08.2018, організував та забезпечив поетапне передання невстановленою особою вказаних актів та довідок про вартість для підписання службовими особами Хустської районної державної адміністрації та подальшого прийняття виконаних будівельних робіт на даному об`єкті.

На підставі вище перелічених документів, в період часу з 07.09.2018 по 24.12.2020 Хустською районною державною адміністрацією на виконання умов договору №13 від 31.08.2018 з капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області», проведено оплату виконаних робіт в сумі 21 525 243,43 гривень, шляхом перерахування грошових коштів через ГУДКУ у Закарпатській області рахунок № НОМЕР_7 ( НОМЕР_8 ), МФО 812016 на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор»:

- на рахунок № НОМЕР_3 , відкритий в ПАТ «АКБ «КОНКОРД» МФО 307350, згідно платіжного доручення №1 від 07.09.2018 в сумі 165000 гривень ( як попередня оплата - аванс), платіжного доручення №8 від 21.11.2018 в сумі 1 866 772,50 гривень ( як попередня оплата - аванс), платіжного доручення №10 від 06.12.2018 в сумі 385 000 гривень, платіжного доручення №11 від 06.12.2018 в сумі 914 990,24 гривень, платіжного доручення №12 від 07.12.2018 в сумі 2 619 279,52 гривень, платіжного доручення №14 від 17.12.2018 в сумі 821532,74 гривень;

- на рахунок № НОМЕР_2 ( НОМЕР_9 ), відкритий в Столичній філії ПАТ «КБ «ПриватБанк» МФО 380269, згідно платіжного доручення №3 від 24.04.2019 в сумі 837 317,24 гривень, платіжного доручення №8 від 19.12.2019 в сумі 3 976 127,52 гривень;

- на рахунок № НОМЕР_10 , відкритий в ПАТ «КБ «ПриватБанк» МФО 305299, згідно платіжного доручення №1 від 23.07.2020 в сумі 7 024 049,44 гривень, платіжного доручення №2 від 13.08.2020 в сумі 2 533 983,59 гривень, платіжного доручення №4 від 24.12.2020 в сумі 381190,64 гривень.

Отримавши кошти від Хустської районної державної адміністрації на розрахункові рахунки ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор» в тому числі в сумі 5 226 117,43 гривень внаслідок завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, ОСОБА_4 , який маючи вирішальний вплив на діяльність даного товариства, за допомогою системи клієнт-банк, отримав можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Прокурор зазначає, що враховуючи вищевикладені обставини, директор і засновник ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа працівників ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», достовірно знаючи, що зазначеним Товариством в період з серпень 2018 року по грудень 2020 року під час виконання робіт на об`єкті «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С 071317 (Мукачево-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів)-Бороняво-Сокирниця, км 0+000 5+600 Закарпатської області»» на підставі договору №13 від 31.08.2018 завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, організував та забезпечив незаконне заволодіння коштами місцевого бюджету в сумі 5 226 117,43 гривень, чим завдав майнову шкоду Хустській районній державній адміністрації на вказану суму, що у 600 разів перевищує встановлений на 2020 рік неоподатковуваний мінімум доходів громадян (960,5 гривень), тобто є особливо великим розміром.

Вказує, що відповідно до статей 276-278, 481 Кримінального процесуального кодексу України ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.27, ч.4 ст.191, ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч. 1 ст. 366, ч.1 ст.366 КК України, а саме:

- організатор заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах;

- організатор заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах;

- заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, повторно, в особливо великих розмірах;

- організатор внесення службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей;

- внесення службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у інкримінованих їй злочинах підтверджується комплексом зібраних у кримінальному проваджені доказів, зокрема: оригіналами та копія виконавчої документіції вилученої вході тимчасового доступу в КП ЗОР «Будкпомлектторг», Хустській РДА, Арданівській сільській раді, висновком судового експерта від 11.07.2022 за №259/22 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, висновком судового експерта від 15.07.2022 за №260/22 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, висновком судового експерта від 27.06.2022 за №257/22 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, висновком судового експерта від 24.08.2022 за №261/22 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, висновками за результатами проведення аналітичного дослідження по розрахунковими рахунками Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожнє підприємство «Алькор» (код ЄДРПОУ 39507877) НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», МФО 380269. (IBAN НОМЕР_11 , та НОМЕР_3 , відкритий в АТ «АКБ «КОНКОРД», МФО 307350.

07 липня 2023 року ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду стосовно підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання та покладено на підозрюваного такі обов`язки:

- прибувати до слідчого, прокурора та суду на виклики;

- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

28 серпня 2023 року ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду продовжено строк, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язків до трьох місяців, тобто до 29.09.2023 року.

Щодо наявності ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, прокурор вказує, що ОСОБА_4 може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, так як вчинив протиправне діяння та може покинути територію Закарпатської області та України. Вказує, що існування зазначеного ризику обґрунтовується встановленими фактичними обставинами кримінального правопорушення, зокрема ОСОБА_4 стороною обвинувачення обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст.191, ч.4 ст.191, ч.5 ст.191 КК України, які відповідно до ст.12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких і за який йому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років, тому існують ризики, що він не буде виконувати покладені на нього обов`язки та зможе переховуватися від органу досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності, усвідомлюючи тяжкість покарання, яке загрожує йому у разі визнання винним.

Також прокурор вказує, що ОСОБА_4 може незаконно впливати на інших осіб, з якими ОСОБА_4 можливо діяв у змові, може інформувати та скеровувати дії та показання осіб, які також причетні до його вчинення, однак на даний час не допитані.

Вказує, що беручи до уваги викладене, а також те, що строк дії ухвали слідчого судді про обрання запобіжного заходу застосованого відносно підозрюваного ОСОБА_4 закінчується 29.08.2023, однак заявлені ризики, які встановлені слідчим суддею при застосуванні вказаного запобіжного заходу 07.07.2023 не зменшились, тобто з метою запобігання підозрюваним ухилитися від органів досудового розслідування та суду, мати можливість незаконно впливати на учасників провадження як на стадії досудового розслідування так і під час судового розгляду, позбавлення можливості підозрюваного перешкодити кримінальному провадженню, виникла необхідність у продовженні строку дії процесуальних обов`язків в межах строку досудового розслідування, а саме до 29.09.2023.

Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання та просив таке задовольнити.

Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_5 та підозрюваний ОСОБА_4 не заперечили проти задоволення клопотання.

Заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

В провадженні Головного управління Національної поліції в Закарпатській області знаходяться матеріали досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.27 - ч.3 ст.191, ч.3 ст.27 - ч.4 ст.191, ч.3 ст.27-ч.5 ст.191, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27- ч.1 ст.366, ч.1 ст.366 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020070000000198 від 04.05.2020 року.

Слідчим суддею встановлено, що 29 червня 2023 року щодо ОСОБА_4 складене письмове повідомлення про підозру у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.27 - ч.3 ст.191, ч.3 ст.27 - ч.4 ст.191, ч.3 ст.27-ч.5 ст.191, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27- ч.1 ст.366, ч.1 ст.366 КК України.

За приписами ч. ч. 1, 3 ст.183КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 176 цього Кодексу. Слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. В ухвалі слідчого судді зазначаються, які обов`язки з передбачених статтею 194цього Кодексу будуть покладені на підозрюваного у разі внесення застави, наслідки їх невиконання, обґрунтовується обраний розмір застави, а також можливість її застосування, якщо таке рішення прийнято у кримінальному провадженні, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.07.2023 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання з покладенням на нього наступних обов`язків:

?прибувати до слідчого, прокурора або суду на виклики;

?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання;

?здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Згідно постанови заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури від 25.08.2023 року строк досудового розслідування продовжено до 29.09.2023 року.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 28.08.2023 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 продовжено строк дії обов`язків до 29 вересня 2023 року.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 25.09.2023 року строк досудового розслідування продовжено до 29.11.2023 року

Частиною 7 ст.194КПК України визначено, що обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

Таким чином, КПК України визначено, що розгляд питання про продовження дії обов`язків здійснюється в порядку, передбаченому ст.199КПК України для продовження строку тримання під вартою.

Відповідно до ч. 3 та ч. 4 ст.199КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити: 1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; 2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

За результатами встановлених у судовому засіданні обставин та з урахуванням доводів, викладених стороною обвинувачення, слідчий суддя вважає, що на даний час стороною обвинувачення доведено наявність обставин, передбачених п. п. 1-3 ч. 1 ст. 194 КПК України, а також передбачених ст. 199 КПК України, а саме, заявлені при обранні запобіжного заходу ризики на даний час не зменшились та наявні обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали в частині покладення процесуальних обов`язків.

Враховуючи наведене та те, що на даний час наявні обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії обов`язків, покладених за попередньою ухвалою слідчого судді від 07.07.2023 року та продовжених ухвалою слідчого судді від 28.08.2023, а строк досудового розслідування по кримінальному провадженню № 42020070000000198 продовжено до 29.11.2023 року, слідчий суддя приходить до висновку, що строк дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_16 підлягає продовженню в межах строку продовженого досудового розслідування.

З огляду на викладене, клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 176, 183, 194, 199, 309, 310, 376 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк дії обов`язків, передбачених ч.ч.5, 6 ст.194 КПК України покладених на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця Вірменії, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , тимчасово не працюючого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 366 КК України, а саме:

?прибувати до слідчого, прокурора або суду на виклики;

?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання;

?здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Контроль за виконанням покладених обов`язків покласти на слідчого у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Строк дії ухвали визначити в межах строку досудового розслідування, тобто до 25 листопада 2023 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення25.09.2023
Оприлюднено27.09.2023
Номер документу113715928
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження дії обов`язків, передбачених ч.ч.5,6 ст. 194 КПК України відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця Вірменії, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , тимчасово не працюючого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 366 КК України