ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26.09.2023 Справа № 908/2921/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої Олени Сергіївни, розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 14.08.2023 (вх. № 3177/08-07/23 від 20.09.2023)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Спеціалізоване підприємство «ПРОМКАБЕЛЬ», код ЄДРПОУ 20471434 (69006, м. Запоріжжя, вул. Трегубенка, буд. 17, кв. 46)
про стягнення суми 4691,88 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області звернувся Концерн «Міські теплові мережі» з позовом про стягнення з відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Спеціалізоване підприємство «ПРОМКАБЕЛЬ» суми 4691,88 грн заборгованості.
В позові позивачем також викладено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки спір підпадає під визначення категорії справи, як малозначна.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.09.2023 позовну заяву передано на розгляд судді Боєвій О.С.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме: позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Виходячи з положень наведених статей, до позовної заяви мають бути додані докази, які підтверджують певні юридичні факти з викладенням їх суті. Зазначені обставини необхідно не лише зазначити, а й обґрунтувати відповідним чином, що випливає зі змісту ст. 74 ГПК України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. У позовній заяві має міститися обґрунтований розрахунок суми, що стягується, який складається із зазначенням застосованих методів, періодів нарахування, тощо.
В обґрунтування підстав для звернення з позовом до суду позивач зазначив неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо своєчасної сплати вартості отриманої теплової енергії за період з листопада 2020 по квітень 2021, яка відпускалась на об`єкт (нежитлове приміщення 40, в підвалі літ. А-3) за адресою: АДРЕСА_1 , в рамках договору №201536 купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді від 01.12.2006, внаслідок чого виникла заборгованість.
Відповідно до додатку №1а до договору №201536 від 01.12.2006 розмір опалювальної площі споживача становить 111,00 кв.м. Облік споживання теплової енергії проводити: по приладах обліку або розрахунковим способом згідно договірних навантажень (до встановлення приладів обліку) (необхідне підкреслити).
До позовних матеріалів позивачем додана копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідно до якого відповідачу, на праві колективної власності, належить нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 108,00 кв.м.
Позивач ані в тексті позову, ані в доданих до позовних матеріалів чітко не зазначив на яку площу надавалися послуги з теплопостачання та яким чином здійснювалось нарахування (по приладах обліку або розрахунковим способом).
Крім того, докладного розрахунку нарахованих до стягнення сум із зазначенням Методики нарахування, позовні матеріали не містять. Тобто, позивач жодним чином не підтвердив розрахунок відпущеної теплової енергії, а саме - не зазначив величину теплового навантаження на об`єкт опалення; не обґрунтував та документально не підтвердив порядок та методику нарахування споживачу вартості наданих послуг.
Відповідно до наданого позивачем розрахунку основного боргу, відповідач здійснював часткову оплату отриманих послуг з теплопстачання. Разом з тим позовні матеріали не містять відповідних доказів.
Отже подана позовна заява не відповідає положенням ст. 162, ст. 164 ГПК України.
При цьому суд зазначає, що згідно ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Суд при розгляді справи у порядку спрощеного позовного провадження досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах сторін по суті справи. Тобто обов`язком учасників спору є своєчасне надання суду належних та допустимих доказів в обґрунтування своєї правової позиції.
За змістом ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 162, 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов Концерну «Міські теплові мережі» №б/н від 14.08.2023 (вх. № 3177/08-07/23 від 20.09.2023) залишити без руху.
Надати позивачу за позовом Концерну «Міські теплові мережі» строк для усунення недоліків в термін до 09.10.2023 включно, який встановлено судом з урахуванням поштового перебігу, шляхом надання до суду наступних документів:
- пояснень та документальних доказів щодо площі приміщення споживача на яку надавалися послуги за спірний період;
- пояснень та документальних доказів на підтвердження способу визначення теплового навантаження на об`єкті за яким надавалися послуги відповідачу;
- пояснень з документальним підтвердженням порядку (методики тощо) нарахування щомісячної оплати наданих послуг споживачу (пояснення щодо визначення вартості наданих послуг за вказаний у позові період);
- доказів часткової оплати відповідачем отриманих послуг з теплопостачання в рамках договору №201536 від 01.12.2006;
- доказів надсилання вищеперелічених документів на адресу відповідача (оригінали відправки надати суду для приєднання до матеріалів справи).
Суд звертає увагу, що 09.10.2023 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.
Ухвала підписана 26.09.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.С. Боєва
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113725999 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Боєва О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні