ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 вересня 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/2379/23
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петрової Л.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про винесення додаткового судового рішення у справі №440/2379/23,
В С Т А Н О В И В:
Заступник керівника Диканської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Виконавчого комітету Опішнянської селищної ради звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Національного музею - заповідника українського гончарства, третя особа на стороні позивача: Департамент культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації про зобов`язання вчинити певні дії, а саме просив:
- постановити рішення, яким зобов`язати Національний музей - заповідник українського гончарства протягом одного місяця з дати набрання рішенням суду законної сили укласти з Виконавчим комітетом Опішнянської селищної рад охоронний договір на щойно виявлений об`єкт культурної спадщини місцевого значення - "Меморіальна садиба - музей О.Ф. Селюченко", що розташована за адресою: вул. Губаря, 29, смт. Опішня, Полтавський район, Полтавська область.
Ухвалою суду від 13.03.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі 440/2379/23, призначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
04.08.2023 до суду від Керівника Диканської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Виконавчого комітету Опішнянської селищної ради надійшла заява про залишення позову без розгляду на підставі п. 5 частини 1 статті 240 КАС України.
Ухвалою суду від 11.09.2023 позов залишено без розгляду.
15.09.2023 до суду від представника відповідача надійшло клопотання про винесення додаткового рішення у справі, яким представник відповідача просить суд на підставі статей 140 та 143 КАС України вирішити питання про розподіл судових витрат на правничу допомогу адвоката, понесених відповідачем Національним музеєм - заповідник українського гончарства.
Розглянувши вказану заяву, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 3 ст. 132 КАС України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:
1) на професійну правничу допомогу;
2) сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду;
3) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз;
4) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;
5) пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Частиною 1 ст. 134 КАС України встановлено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Відповідно до ч. 10 ст. 139 КАС України, у разі закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду внаслідок необґрунтованих дій позивача відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Системний аналіз норм процесуального законодавства, якими врегульовано питання розподілу витрат, пов`язаних з розглядом справи, дає підстави для висновку, що у разі залишення позову без розгляду за ч. 10 ст. 139 КАС України суд зобов`язаний виходити з положень ч. 1 ст. 134 КАС України, оскільки вказана норма є спеціальною.
Однак компенсація понесених відповідачем витрат у разі залишення позову без розгляду можлива лише у випадку встановлення необґрунтованості дій позивача.
У даному випадку суд звертає увагу на те, що позов подано до суду 09.03.2023, проте, охоронний договір №16 укладено 06.06.2023.
Судом у даному випадку не встановлено необґрунтованості дій позивача щодо подання позову.
За правилами ч. 2 ст. 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Суд встановив, що заява представника відповідача є очевидно безпідставною, тому підлягає поверненню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 167, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
У Х В А Л И В:
Заяви представника відповідача про вирішення питання про розподіл витрат на правничу допомогу по справі №440/2379/23 повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Л.М. Петрова
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113731447 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Л.М. Петрова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні