ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
УХВАЛА
25.09.2023 Справа № 914/2582/23
За позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », Івано-Франківська обл., м. Калушдо відповідача-1:Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », м. Львівдо відповідача-2:ОСОБА_1 , м. Львів про:солідарне стягнення боргу, неустойки, інфляційних втрат, процентів за користування грошовими коштами Суддя ОСОБА_2 Секретар ОСОБА_3 .Представники сторін:від позивача:не з`явився;від відповідачів:не з`явилися.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ТОВ Торгівельний дім « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ОСОБА_1 про стягнення боргу, неустойки, інфляційних втрат, процентів за користування грошовими коштами.
Ухвалою від 30.08.2023 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі розгляд справи ухвалив здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначив на 25.09.2023.
У підготовче засідання 25.09.2023 позивач не забезпечив явку повноважного представника, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. При причини неявки ТОВ Торгівельний дім « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не повідомляв суд.
Відповідач-1 явку повноважного представника у підготовче засідання 25.09.2023 також не забезпечив, подав до суду клопотання (вх. №22969/23 від 21.09.2023), у якому просив відкласти розгляд справи на іншу дату, оскільки директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 знаходиться у щорічній черговій відпустці згідно із наказом №01/08-23 від 11.08.2023, з частковим перебуванням поза межами території України. Крім цього, відповідач повідомив, що на момент відкриття провадження у справі сума основного боргу була погашена ним повністю, а саме у розмірі 200`000,00 грн., що вбачається із платіжної інструкції №293 від 10.08.2023.
ОСОБА_1 у підготовче засідання 25.09.2023 не з`явився та не забезпечив явку уповноваженого представника. Поштове відправлення №7901415039428, яким на адресу реєстрації його місця проживання направлялася ухвала про відкриття провадження у справі, не було вручене під час доставки з інших причин, що підтверджується наявним у матеріалах справи трекінгом поштового відправлення з офіційного веб-сайту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 182 ГПК України у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Розглянувши клопотання відповідача-1 про відкладення розгляду справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження випадках визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу.
Як передбачено п. 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Судом встановлено, що відповідач-1 був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, адже ухвала про відкриття провадження у справі отримана ним 11.09.2023, що підтверджується наявним у матеріалах справи трекінгом поштового відправлення №7901415039410 з офіційного веб-сайту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Дослідивши зміст клопотання відповідача-1, а також долучених до нього документів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення. Так, зі змісту наданого відповідачем-1 наказу №01/08-23 від 11.08.2023 «Про надання щорічної основної відпустки» вбачається, що директорка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перебувала у відпустці у період з 12.08.2023 по 25.08.2023, який не охоплює дату проведення підготовчого засідання у даній справі.
Що стосується посилань на те, що директорка перебуває поза межами території України, то такі також відхиляються судом, адже штампами на наданій копії закордонного паспорта ОСОБА_5 підтверджується, що остання перебувала поза межами території України у період з 11.09.2023 по 20.09.2023. Відтак, оскільки підготовче засідання у справі призначене на 25.09.2023, у відповідача-1 була можливість забезпечити явку повноважного представника (директора).
Більше того, суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно із ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Враховуючи викладене вище, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не було позбавлене можливості забезпечити у підготовче засідання явку будь-якого іншого представника, у т.ч. адвоката.
Не зважаючи на викладене вище, суд вважає, що підготовче засідання у справі все ж необхідно відкласти на іншу дату, однак з інших підстав.
Як передбачено п. 1 ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання.
Положеннями ч. 1-2 ст. 2 ГПК України передбачено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави, а також розумність строків розгляду справи судом. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ч. 2, п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Суд, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи відсутність доказів вручення ОСОБА_1 ухвали про відкриття провадження у справі, суд з метою забезпечення останньому належних умов для реалізації прав, наданих йому ГПК України, постановив відкласти підготовче засідання у справі на іншу дату у межах строку визначеного ч. 3 ст. 177 ГПК України.
Суд принагідно зауважує, що у зв`язку із неврученням відповдіачеві-2 ухвали про відкриття провадження у справі існує необхідність з`ясувати причини такого невручення шляхом звернення з інформаційним запитом до оператора поштових відправлень.
Крім цього, суд відкладає судове засідання у зв`язку із тим, що строк для подання відповідачем-1 відзиву на позовну заяву станом на 25.09.2023 не сплив, адже ухвала від 30.08.2023 вручена йому особисто 11.09.2023, а судом встановлено строк не пізніше ніж протягом 15 днів з дня вручення згаданої ухвали для подання відзиву на позов.
Відтак, суд з метою забезпечення відповідачеві-1 належних умов для реалізації прав, наданих йому ГПК України, постановив відкласти судове засідання на іншу дату.
Керуючись ст.ст. 2, 13, 177, 183, 202, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Підготовче засідання у справі відкласти на 19.10.2023 на 13:00 год.
2. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №4 (2-й поверх).
3.Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України.
Суд доводить до відома сторін, що згідно ст. 135 ГПК України, суд може у випадку ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд звертає увагу сторін на особливості розгляду справ в період дії правового режиму воєнного стану та порядок дій учасників судового процесу під час сигналу «Повітряна тривога». Так, після надходження сигналу «Повітряна тривога» розгляд справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні, не здійснюється.
Розгляд справ відбувається через 30 хвилин після відбою тривоги у порядку черговості відповідно до переліку справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні. У разі, якщо повітряна тривога триватиме після 15:00 год., судові справи будуть зняті з розгляду. Про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою.
До повідомлення про закінчення повітряної тривоги заборонено пропуск учасників судового процесу на територію Господарського суду Львівської області. Якщо за об`єктивних обставин учасник справи не може прибути в судове засідання після відбою тривоги, рекомендовано подати клопотання про відкладення судового засідання з наведенням поважних причин або про проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113750774 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Крупник Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні