ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" вересня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/3265/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" (61004, м. Харків, вул. Москалівська, 57/59); до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП 16327" (63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25) про стягнення коштів у розмірі 2 811, 77 грнбез виклику учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП 16327", м. Зміїв, про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу у розмірі 2 811, 77 грн, за договором розподілу природного газу від 01.01.2016, підставою нарахування якої стало порушення відповідачем умов укладеного договору в частині вчасної та в повному обсязі сплати за надані позивачем послуги з розподілу природного газу. Також просить суд покласти на відповідача судові витрати.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 25.07.23 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 922/3265/23. Розгляд справи № 922/3265/23 призначено за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) сторін.
11.08.2023 відповідачем надано до суду відзив на позов (вх. № 21399), в якій вважає, що позовна заява подана неналежною особою, а, відтак, даний позов не підлягає прийняттю та розгляду. Так, позивачем не надано відомостей, щодо посадового становища підписанта позовної заяви Єрьоміної М.В. , а відтак доказів здійснення Єрьоміної М.В. повноважень з представництва в порядку самопредставництва позивача не надано, як і доказів того, що зазначена особа є адвокатом. Вказує на те, що 11.04.2022 через фактичне призупинення діяльності відповідача, ним з позивачем були оформлені акти про припинення газопостачання та здійснено «повне відключення ГСО». Підключення через військовий стан не відновлено досі. Таким чином, на думку відповідача, вимоги щодо стягнення плати за ніби-то надані послуги за умови наявності достеменних доказів про те, що вони не були надані, є такими, що не можуть бути задоволені. Щодо стягнення з відповідача судового збору, який був поданий за винесення судом наказу по справі № 922/769/23, на думку відповідача така дія є неможливою, оскільки чинний ГПК не передбачає стягнення судових витрат, що понесені по іншій судовій справі. Тому, підстав для стягнення таких витрат, на думку відповідача, не існує. Отже, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову.
23.08.2023 позивачем надано до суду відповідь на відзив (вх. № 22578), в якій вказує, що відповідач не заперечував проти величини потужності, тарифу, вартості послуг, вказаних в актах приймання-передачі, не звертався до позивача з заявою про зменшення величини річної замовленої потужності, не направляв позивачу мотивовану відмову від підписання актів наданих послуг чи пропозиції про розірвання договору, а отже, на даний час сума заборгованості відповідача, за період вересень-грудень 2022 року складає 2 811, 77 грн. Тому позов э обґрунтованим та підлягає задоволенню.
31.08.2023 відповідачем надано до суду заперечення на відповідь на відзив на позов (вх. № 23345), в яких наполягає на правомірності свого висновку щодо того, що вимоги щодо стягнення плати за ніби-то надані послуги за умови наявності достеменних доказів про те, що вони не були надані, є такими, що не можуть бути задоволені.
25.09.2023 позивачем надані до суду письмові пояснення (вх. № 25864), в яких зазначив, що доводи ТОВ «АТП 16327» про припинення споживання газу не звільняють останнього від зобов`язання з оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу. Також вказує, що вірною є сума заборгованості відповідача за послуги з розподілу природного газу у розмірі 2 811, 77 грн, яку і просить суд стягнути з відповідача на свою користь.
В ході розгляду даної справи Господарським судом Харківської області, у відповідності до п. 4 ч. 5 ст.13 ГПК України, було створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом у межах строків, встановлених ГПК України.
Враховуючи положення ст. 13, 74 ГПК України, якими в господарському судочинстві реалізовано конституційний принцип змагальності судового процесу, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та заперечень та здійснені всі необхідні дії для забезпечення сторонами реалізації своїх процесуальних прав, а тому вважає за можливе розглядати справу по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно ч. 2 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Згідно із ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи, суд встановив наступне.
Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» є Оператором газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ), що діє на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, в межах території, де знаходиться газорозподільна система, що перебуває у власності, господарському віданні, користуванні чи експлуатації АТ «Харківміськгаз», виданої відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП, Регулятор) від 29.06.2017 № 842 (зі змінами внесеними постановою НКРЕКП від 07.06.2019 № 999).
Відповідно до п.2 гл.1 р. 1 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП 30.09.2015 № 2494 (далі - Кодекс ГРМ), визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб`єктами ринку природного газу.
Дія Кодексу ГРМ поширюється на Операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів, об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Відповідно до пунктів 1, 2 гл.1 р. VI Кодексу ГРМ суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу. Доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ (до ГРМ якого підключений об`єкт споживача) договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498 (далі - Типовий договір розподілу природного газу), в порядку, визначеному цим розділом.
Відповідно до п. 3, 4. 5 гл. 3 р. VI Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст. 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) с вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 гл. 3 р. VI Кодексу ГРМ.).
Відповідно до п. 1.3 Типового договору розподілу природного газу фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема, надання підписаної споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього договору та/або сплата рахунка Оператора ГРМ, та/або документально підтверджене споживання природного газу.
Споживач природного газу (споживач) - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, об`єкти якої в установленому порядку підключені до/через ГРМ Оператора ГРМ, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу, з метою використання для власних потреб, зокрема в якості сировини, а не для перепродажу (п. 4 гл.1 р. І Кодексу ГРМ).
Між позивачем (АТ "Харківміськгаз" - Оператор ГРМ) та відповідачем (ТОВ «АТП 16327» - споживач) було укладено договір розподілу природного газу (далі - договір), що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, шляхом підписання заяви-приєднання № 09420V7Н94АР016 від 01.01.2016 з додатком 4 «Розрахунок втрат і витрат природного газу. Перелік точок комерційного обліку споживача».
Відповідно до додатку 4, точка комерційного обліку ТОВ «АТП 16327» знаходиться за адресою: м. Харків, пров. Академіка Павлова, 88.
Згідно з умовами договору, позивач зобов`язується надати відповідачу послугу з розподілу природного газу, а останній зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим договором.
Відповідно до п.1 гл. 6 р. VІ Кодексу ГРМ та п.6.3. договору розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, що надається Оператором ГРМ за договором розподілу природного газу, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року.
Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.
Відповідно до п.2 гл.6 р. VІ Кодексу ГРМ річна замовлена потужність (за замовчуванням) об`єкта (об`єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ, виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об`єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього Кодексу, крім випадків, передбачених цією главою.
Газовий рік - період часу, який розпочинається з першої газової доби жовтня поточного календарного року і триває до першої газової доби жовтня наступного календарного року (п. 4 гл.1 р. І Кодексу ГРМ),
Враховуючи вищезазначене та те, що договір розподілу природного газу № 09420V7Н94АР016 між позивачем та відповідачем було укладено 01.01.2016, річна замовлена потужність для відповідача на 2022 рік розрахована виходячи з фактичного обсягу споживання за період з 01.10.2020 по 30.09.2021, що передував розрахунковому 2022 календарному року. Відтак, річна замовлена потужність на 2022 рік становить - 21 796,71 м.куб. Місячна замовлена потужність на 2022 рік, відповідно становить: 21 796,71 м.куб. / 12 = 7 816,40 м.куб.
Відповідно до п. 6.1., п.6.2. договору оплата вартості послуги оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється споживачем за тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується, як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем та є обов`язковим для сторін з дати набрання чинності постановою Регулятора щодо його встановлення.
Постановою НКРЕКП від 22.12.2021 № 2772 встановлено тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Харківміськгаз» у розмірі 0,43 грн. за 1 м.куб. на місяць (без урахування ПДВ).
Згідно з п. 6.4. договору розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.
З урахуванням зазначеного вище розміру річної замовленої потужності на 2022 рік, щомісячний обсяг послуг розподілу для відповідача дорівнює 1 816,40 м.куб. Відповідно вартість послуги розподілу природного газу на місяць складає: 0,43 грн. за 1 м.куб. на місяць х 1 816,40 м.куб. на місяць = 781, 05 грн, сума ПДВ - 156, 21 грн, всього з ПДВ - 937, 26 грн.
Відповідно до п. 9 гл.6 р. VІ Кодексу та п.6.8. договору надання Оператором ГРМ послуги з розподілу природного газу споживачу, що не є побутовим, має підтверджуватися підписаним між сторонами актом наданих послуг, що оформлюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.
За час дії договору АТ «Харківміськгаз» належним чином виконував прийняті на себе зобов`язання, надаючи послуги розподілу природного газу ТОВ «АТП 16327». Зокрема, послуга розподілу природного газу була надана ТОВ «АТП 16327», у вересні 2022 року, що підтверджується актом наданих послуг від 30.09.2022 № ХРГ82025216, у жовтні 2022 року, що підтверджується актом наданих послуг від 31.10.2022 № ХРГ82028049, у листопаді 2022 року, що підтверджується актом наданих послуг від 30.11.2022 № ХРГ82030894 та грудні 2022 року, що підтверджується актом наданих послуг від 31.12.2022 № ХРГ82033736.
Акти наданих відповідачу у вересні - грудні 2022 року послуг розподілу природного газу надіслані останньому із супровідним листом (з рекомендованим відправленням) від 16.01.2023 № 85/23.
Але, всупереч вимогам Кодексу ГРМ та договору, ТОВ «АТП 16327» не повернуло АТ «Харківміськгаз» примірники актів наданих послуг від 30.09.2022 № ХРГ82025216, від 31.10.2022 № ХРГ82028049, від 30.11.2022 № ХРГ82030894, від 31.12.2022 № ХРГ82033736, підписані уповноваженим представником ТОВ «АТП 16327», а також не надало у письмовій формі мотивовану відмову від підписання актів.
Відповідно до п.6.6. договору оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка Оператора ГРМ. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться Споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.
Оплата здійснюється виключно грошовими коштами на поточний рахунок Оператора ГРМ. Дата оплати визначається датою, на яку були зараховані кошти на рахунок Оператора ГРМ.
Відповідно до акту звіряння взаємних розрахунків від 19.01.2023, станом на 31.12.2023 у відповідача на рахунку налічувався залишок коштів з оплати за надані послуги розподілу природного газу за попередні періоди в сумі 0,74 грн.
Загальна вартість послуг розподілу природного газу, наданих позивачем відповідачу у період вересень - грудень 2022 року, становить 2 811, 77 грн.
Станом на момент звернення до суду, відповідач розрахунки за надані йому у вересні - грудні 2022 року послуги з розподілу природного газу в повному обсязі не здійснив, що і стало підставою для звернення позивача з даним позовом до Господарського суду Харківської області за захистом свого порушеного права.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, суд виходить з наступного.
Згідно з ст.11 ЦК України договір є однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків, а норми ст. 629 ЦК України встановлюють, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно з ст. 174 ГК України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать, Відповідно до ст.173 ГК України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до п. 4 гл. 1 розд. I Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу - правочин, укладений між оператором газорозподільної системи та споживачем (у тому числі побутовим споживачем) відповідно до вимог цього Кодексу, згідно з яким оператор газорозподільної системи забезпечує цілодобовий доступ об`єкта споживача до газорозподільної системи для можливості розподілу природного газу.
Ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За умовами ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
На підтвердження наданих послуг з розподілу природного газу ТОВ «АТП 16327», АТ «Харківміськгаз» надало акти наданих послуг від 30.09.2022 № ХРГ82025216, 31.10.2022 № ХРГ82028049, від 30.11.2022 № ХРГ82030894 та від 31.12.2022 № ХРГ82033736.
Листом АТ «Харківміськгаз» від 16.01.2023 № 85/23 просило ТОВ «АТП 16327» сплатити заборгованість за розподіл природного газу, підписати акти наданих послуг та повернути один примірник позивачу. До вказаного листа було надано акти наданих послуг.
Проте, ТОВ «АТП 16327» не сплатило суму заборгованості за розподіл природного газу у повному обсязі, не повернуло АТ «Харкіміськгаз» підписані примірники актів наданих послуг, а також не надало мотивованої відмови від підписання актів.
Отже, сума заборгованості «АТП 16327» за розподіл природного газу за період вересень - грудень 2022 року, становить 2 811,77 грн, яка відповідачем в установлений строк оплачена не була.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ст. 76, 77 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідачем не надано суду та в матеріалах справи відсутні докази оплати наданих за договором послуг з розподілу природного газу в сумі 2 811, 77 грн.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Ч. 1 ст. 625 ЦК України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
У зв`язку з цим, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 2 811, 77 грн заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу за вересень-грудень 2022 року законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо заперечень відповідача, викладених останнім у відзиві на позов, суд виходить з наступного.
Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 60 ГПК України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Представник Єрьоміна М.В. підписала позовну заяву відповідно до довіреності наданої Головою правління, який діє на підставі Статуту, який уповноважив представника підписувати та подавати від імені Товариства позовні заяви, підписувати та подавати від імені Товариства процесуальні документи у судових справах, засвідчувати копії всіх документів, що подаються до суду та інше.
Слід зауважити, що дана справа є малозначною та розглядається судом в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже твердження відповідача, що позовну заяву від імені Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" підписано не уповноваженою особою, є безпідставними та судом відхиляються.
Окрім цього, суд зазначає, що п. 9 глави 6 розділу VI Кодексу ГРМ передбачено, що припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу не звільняє споживача від зобов`язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадків, передбачених цим пунктом, у тому числі розірвання цього договору або внесення змін до заяви-приєднання, що є додатком до договору розподілу природного газу, та вилучення об`єкта споживача.
У разі розірвання договору розподілу природного газу або вилучення об`єкта споживача із заяви-приєднання оплата вартості послуги за договором розподілу природного газу здійснюється споживачем з урахуванням повного календарного місяця, у якому сталося розірвання договору або вилучено об`єкт із заяви-приєднання. У цих випадках Оператор ГРМ коригує дані технічної потужності та вільної потужності для забезпечення нових приєднань (резерву потужності) на відповідній ГРП згідно з вимогами розділу VII цього Кодексу.
Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, ТОВ «АТП 16327» не зверталось до АТ «Харківміськгаз» з заявою про розірвання договору розподілу природного газу, а також із заявами щодо змінення величини річної замовленої потужності та вилучення об`єкта споживання.
Таким чином, доводи ТОВ «АТП 16327» про припинення споживання газу не звільняють останнього від зобов`язання з оплати вартості наданих послуг за договором розподілу природного газу.
Щодо інших аргументів сторін, суд зазначає, що вони були досліджені у судовому засіданні та не наводяться в рішенні суду, позаяк не покладаються судом в основу цього судового рішення, тоді як Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа "Серявін проти України", рішення від 10.02.2010).
Відповідно до ст. 129 ГПК України, враховуючи задоволення заявлених позовних вимог, судовий збір покладається на відповідача.
Щодо суми судового збору, який покладається на відповідача:
27.02.2023 представник АТ «Харківміськгаз» звернувся до Господарського суду Харківської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ТОВ «АТП 16327» заборгованості за послуги з розподілу природного газу.
07.04.2023 судовий наказ у справі № 922/769/23 було скасовано.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 151 ГПК України, у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Отже, на відповідача покладається судовий збір у загальному розмірі 2 684, 00 грн (2 415, 60 грн + 268, 40 грн).
Керуючись ст. 76, 77, 56, 60, 129, 151, 237, 238, 240 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП 16327" (63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25, код ЄДРПОУ 31269328) на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" (61004, м. Харків, вул. Москалівська, буд.57/59, код 03359552) - 2 811, 77 грн заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу; 2 684, 00 грн судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 26.09.2023.
Суддя Р.М. Аюпова
справа № 922/3265/23
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113751153 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аюпова Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні