Справа № 584/1199/23
Провадження № 1-кп/584/222/23
В И Р О К
Іменем України
26.09.2023 Путивльський районний суд Сумської області
в особі : головуючого - судді ОСОБА_1
з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
та учасників судового провадження: прокурора ОСОБА_3
обвинуваченої ОСОБА_4
захисника адвоката ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Путивль кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12023205470000120 від 12.07.2023, за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Скуносове Путивльського району Сумської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , освіта середня, не заміжньої, не працюючої, раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Весною 2023 року, точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, обвинувачена ОСОБА_4 на території присадибної ділянки, за місцем свого мешкання, а саме за адресою АДРЕСА_1 , виявила рослини виду маку, які самостійно виросли. Усвідомлюючи, що дані рослини є наркотичновмісними, а їх вирощування є незаконним, обвинувачена ОСОБА_4 в особистих цілях почала доглядати за даними рослинами маку шляхом розрихлення землі навколо коренів рослин та прибиранням бур`янів навколо них, тобто постійно контролювала необхідні умови для нормальної життєдіяльності рослин.
15.07.2023 поліцейськими проведено санкціонований обшук території господарства за адресою АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено 650 рослин маку, які проростали з грунту та зовні мали ознаки догляду за ними. В подальшому 510 вказаних рослин відправлено на експертне дослідження.
Відповідно до висновку експерта № СЕ-19/119-23/9693-НЗПРАП від 30.07.2023, вилучені під час огляду місця події рослини є рослинами виду Мак снотворний (Papaver somniferum L.), які містять у своєму складі наркотичний алкалоїд опію - морфін.
Здійснюючи вказані дії, обвинувачена ОСОБА_4 розуміла їх суспільну небезпечність, усвідомлювала суспільно небезпечні наслідки та бажала їх настання, тобто діяла з прямим умислом.
Таким чином, обвинувачена ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 310 КК України - незаконне вирощування снотворного маку в кількості п`ятисот і більше рослин.
15.08.2023 між начальником Путивльського відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як підозрюваною у цьому кримінальному провадженні,за участі захисника ОСОБА_5 ,укладено угоду про визнання винуватості, за умовами якої ОСОБА_4 під час досудового розслідування кримінального провадження повністю визнала свою винуватість у зазначеному діянні і зобов`язалася беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри в судовому провадженні.
При цьому сторонами було узгоджено, що при затвердженні угоди обвинуваченій ОСОБА_4 буде призначене покарання: за ч. 2 ст. 310 КК Україниу виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки. На підставі ст. 75 КК України звільнити обвинувачену ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням.
При обранні вказаного виду та міри покарання враховані обставини, що пом`якшують покарання, а саме: щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, а також відсутність обставин, які б обтяжували покарання.
Заслухавши прокурора, захисника, які вважали можливим затвердити угоду від 15.08.2023 і призначити обвинуваченій узгоджену міру покарання, пояснення обвинуваченої, яка свою вину у скоєному повністю визнала, у вчиненому щиро розкаялася, підтвердила, що цілком розуміє свої права, характер обвинувачення, наслідки затвердження угоди, яку уклала добровільно і згодна на призначення узгодженого виду покарання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно дост. 468 КПК Україниу кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
В силу положень п. 1 ч. 4 ст. 469 КПК Україниугода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів.
Відповідно до абзацу п`ятого ч.4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Судом з`ясовано, що обвинувачена ОСОБА_4 беззастережно визнає себе винуватою за обвинуваченням у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення.
При цьому цілком розуміє характер цього обвинувачення, свої процесуальні права, наслідки укладення і затвердження угоди.
Підстав вважати, що укладення угоди не було добровільним у суду немає, оскільки сторони засвідчили, що вони досягли домовленості, яка не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Дії обвинуваченої ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 310 КК України, як незаконне вирощування снотворного маку в кількості п`ятисот і більше рослин, кваліфіковані правильно.
Умови укладеної угоди не суперечать моральним засадам суспільства, не порушують прав, свобод і інтересів інших осіб, оскільки цим кримінальним правопорушенням не заподіяно майнової чи моральної шкоди, а обвинувачена достатньо сприяла у проведенні кримінального провадження.
Відповідно до ст. 66 КК України обставинами, що пом`якшують покарання, є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, відсутність тяжких наслідків.
Обставин, які б відповідно до ст. 67 КК України обтяжували відповідальність обвинуваченої, судом не встановлено.
В силу вимог ч.1 ст. 75 КК України якщо суд, крім випадків засудження за корупційне кримінальне правопорушення, кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, кримінальне правопорушення, передбачене статтями 403, 405, 407, 408, 429 цього Кодексу, вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, катування, передбачене частиною третьою статті 127 цього Кодексу, при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п`яти років, враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.
В силу вимог ч. 2 ст. 75 КК України суд приймає рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про примирення або про визнання вини, якщо сторонами угоди узгоджено покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, позбавлення волі на строк не більше п`яти років, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Отже, узгоджене сторонами покарання суд знаходить таким, що відповідає характеру і тяжкості обвинувачення.
Дані про особу обвинуваченої - те, що вона щиро розкаялася в скоєному, вчинення кримінального правопорушення не потягнуло за собою тяжких наслідків, свідчать про те, що узгоджене сторонами покарання може бути призначене цій обвинуваченій та буде достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Враховуючи наведене в сукупності, суд дійшов висновку, що укладена угода про визнання винуватості може бути затвердженою.
Відповідно до ст. 124 КПК України підлягають стягненню з обвинуваченої на користь держави процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта у розмірі 3346 грн. 00 коп.
Питання про речові докази слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст.468-469,474-475КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 15.08.2023 між начальником Путивльського відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як підозрюваною у кримінальному провадженні № 12023205470000120 від 12.07.2023.
ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України, та призначити їй узгоджене покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік, поклавши на неї обов`язки, передбачені ч.ч. 1, 3 ст. 76 КК України: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути з обвинуваченої ОСОБА_4 на користь держави 3346 грн. 00 коп. процесуальних витрат, пов`язаних із залученням експерта.
Речові доказипо справі: чотири картонні коробки, кожна з яких прошита ниткою, вільні кінці якої приклеєні до бирки паперовим талоном із відтиском печатки "№4 *Сумський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України* Ідентифікаційний код 25574892", в котрих міститься 510 рослин роду Мак снотворний (Papaver somniferum L.), які містять у своєму складі наркотичний алкалоїд опію - морфін, а також дві паперові коробки № 5 та № 6 та полімерний мішок, в котрих знаходяться 140 рослин, ззовні схожих на рослини маку, які зберігаються в камері зберігання речових доказів Відділення поліції № 2 (м. Путивль) Конотопського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області (квитанції № 0454 та № 0456), - знищити після набрання вироком законної сили.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ч. 4ст. 394 КПК України, до Сумського апеляційного суду через Путивльський районний суд Сумської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
У разі невиконання угоди про визнання винуватості вирок суду може бути скасованим за клопотанням прокурора.
Роз`яснити, що умисне невиконання угоди засудженим є підставою для його притягнення до кримінальної відповідальності заст. 389-1 КК України.
Учасники судового провадження вправі отримати копію вироку в суді.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Путивльський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2023 |
Оприлюднено | 29.09.2023 |
Номер документу | 113758349 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Посів або вирощування снотворного маку чи конопель |
Кримінальне
Путивльський районний суд Сумської області
Токарєв С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні