Ухвала
від 26.09.2023 по справі 553/1193/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/1193/23

Провадження № 2/553/2277/2023

У Х В А Л А

Іменем України

27.09.2023м. Полтава

Ленінський районний суд м. Полтави у складі головуючого судді Фоміної Ю.В., за участю секретаря судового засідання Микуця К.В., представника позивача Омелай Д.В., представника відповідачів Гетя А.О., розглянувшиу відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ», Українське представництво «ОНУР ТААХХУТ ТАШІМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШІРКЕТІ» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться цивільна справа №553/1193/23 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ», Українське представництво «ОНУР ТААХХУТ ТАШІМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШІРКЕТІ» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди.

Відповідно до ч. ч. 1, 3ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно дост. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин(фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1ст.81ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно ч. 2ст.116ЦПК України способами забезпечення судом доказів є, витребування та (або) огляд доказів.

Відповідно до ч. 1ст.84ЦПК учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Відповідно до ч.7 ст.81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

В судовому засіданні від представника позивача надійшло клопотання про витребування у відповідачів платіжних доручень відповідному банку про перерахунок позивачу від відповідачів належним йому сум за весь період роботи, оскільки позивач заперечує, що з ним при звільнення або пізніше був проведений повний розрахунок по належним йому виплатам.

Представник відповідача поклався на розсуд суду.

Суд приймає до уваги, що метою процесуального інституту витребування доказів є допомога сторонам в отриманні доказів, які вони не можуть одержати самостійно, крім того, врахувавши предмет позову та поведінку сторін, яка викликає сумніви суду щодо добросовістності здійснення сторонами процесуальних обов`язків, з метою повного та всестроннього розгляду справи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника позивача про витребування доказів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.81,84ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Витребувати у ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ», м. Київ, вул. Саперно-Слобідська, 22а копії засвідчені належним чином, розрахункових документів (платіжні доручення банку), які підтверджують виплату підприємством працівнику ОСОБА_1 належних йому коштів за весь період роботи та після звільнення, якщо такі платежі були зроблені.

Витребувати у Українське представництво «ОНУР ТААХХУТ ТАШІМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШІРКЕТІ», м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 212 копії засвідчені належним чином, розрахункових документів (платіжні доручення банку), які підтверджують виплату підприємством працівнику ОСОБА_1 належних йому коштів за весь період роботи та після звільнення, якщо такі платежі були зроблені.

Роз`яснити керівникам ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ», Українське представництво «ОНУР ТААХХУТ ТАШІМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШІРКЕТІ», що відповідно дост.84 ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом пяти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Довідки необхідно надати до Ленінського районного суду м. Полтави до 25.10.2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Ю. В. Фоміна

Дата ухвалення рішення26.09.2023
Оприлюднено29.09.2023

Судовий реєстр по справі —553/1193/23

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

Ухвала від 22.08.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

Ухвала від 15.05.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні