Справа № 493/1163/23
Провадження № 2/493/427/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2023 року м. Балта Одеської області
Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючого-судді Мясківської І.М.
за участю секретаря Пінул І.Б.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Балта цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради Подільського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Адвокат Печарський В.Д. в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Піщанської сільської ради Подільського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,19 га, кадастровий номер 5120686900:01:001:0066, що розташована на території Піщанської сільської ради Балтського району Одеської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ОД № 025298.
Позивач як спадкоємець за законом першої черги у встановлений законом строк не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв`язку з психологічною травмою, пов`язаною зі смертю матері, хворобою дитини, яка потребує постійного лікування та стороннього догляду як дитина з інвалідністю з дитинства, а також дуже важким матеріальним станом.
Позивач та представник позивача в судове засідання не з`явилися, звернувшись до суду з клопотанням про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідач - представник Піщанської сільської ради Подільського району Одеської області в судове засідання не з`явився, звернувшись до суду із заявою про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.
Відповідно до ч. 3 ст. 200, ч. 4 ст. 206 ЦПК України суд, за результатами підготовчого провадження, за наявності для того законних підстав,ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем на підставі доказів, поданих разом із матеріалами позову.
Зважаючи на те, що справа розглядалась за відсутності сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши надані суду докази, суд вважає позов обґрунтованим, і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (ч. 1 ст. 1269 ЦК України). Заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини особисто.
Згідно ст.. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 09.12.2020 року.
Згідно довідки відділу ЦНАП Піщанської сільської ради Подільського району Одеської області від 07.08.2023 року № 444, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , була зареєстрована в АДРЕСА_1 . Проживала одиноко. Інші малолітні, неповнолітні та непрацездатні особи у вказаному житловому будинку не зареєстровані і не проживають.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ОД № 025298 від 26.08.2004 року, ОСОБА_2 на правах власності належала земельна для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,19 га, кадастровий номер 5120686900:01:001:0066, що розташована на території Піщанської сільської ради Балтського району Одеської області.
Позивач ОСОБА_1 , являючись спадкоємцем за законом першої черги після смерті матері, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 (родинні відносини яких підтверджуються копією свідоцтва про народження позивача серії НОМЕР_2 від 01.02.1980; копією свідоцтва про розірвання шлюбу матері позивача серії НОМЕР_3 від 122018 року, копією свідоцтва про одруження матері позивача серії НОМЕР_4 від 22.09.1997 року) звернулася до нотаріуса з питань оформлення спадщини. На її звернення надано відповідь за № 973/01-16 від 07.08.2023 року, що нею пропущений термін на подачу заяви про прийняття спадщини та рекомендовано звернутися до суду із заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України.
Позивач з поважних причин пропустила встановлений строк для прийняття спадщини, що підтверджено поданими позивачем доказами, тому вправі звернутися до суду з позовом про визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини.
Враховуючи те, що після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадкова справа не заводилася, інші спадкоємці відсутні, заяв про відмову від спадщини позивач не подавала, спадщина не визнана судом відумерлою, позивач в інший спосіб, крім як звернутися з позовом до суду про визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини, захистити своє порушене право не може, суд вважає за доцільним визнати поважною причину пропуску позивачем терміну для прийняття спадщини, та визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 80, 81, 258, 259, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради Подільського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю шість місяців, який відраховувати з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне судове рішення складено 27.09.2023 року.
СУДДЯ
Суд | Балтський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113779454 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Балтський районний суд Одеської області
Мясківська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні