Справа № 161/16531/23
Провадження № 2/161/4073/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про передачу справи за підсудністю
27 вересня 2023 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Гринь Олександр Миколайович, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Слатинської селищної ради Дергачівського району Харківської області, про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_3 через свого представника адвоката Субочева С. Ю. звернувся в Луцький міськрайонний суд Волинської області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Слатинської селищної ради Дергачівського району Харківської області, про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька.
Дослідивши матеріали позову, приходжу до висновку, що такий не підсудний Луцькому міськрайонному суду Волинської області.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Параграфом 3 глави 2 ЦПК України визначено територіальну юрисдикцію (підсудність) та регламентовано правила подання позову до суду з врахуванням правил підсудності.
Виходячи з поняття «підсудність у цивільному судочинстві» як розмежування компетенції між окремими ланками судової системи та між судами однієї ланки щодо розгляду цивільних справ, підсудністю фактично є визначення в системі судів компетентного суду стосовно вирішення певної цивільної справи.
Цивільно-процесуальний кодекс виділяє декілька видів територіальної підсудності: загальна (залежно від місця проживання фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи), альтернативна (за вибором позивача), виключна (залежно від характеру спірного правовідношення), за зв`язком справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Стаття 28 ЦПК не передбачає альтернативної підсудності для позову про оспорювання батьківства, тому територіальна юрисдикція позову про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька визначається за загальним правилом - за статтею 27 ЦПК - за зареєстрованим місцем проживання відповідача.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України в разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Відповідно до ч. 8 ст. 187 ЦПК України суддя з метою визначення підсудності може користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Згідно з відповіддю на запит судді № 245200 від 27 вересня 2023 року з Єдиного демографічного реєстру відповідач ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Вищенаведене дає підстави для висновку, що позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька за територіальною підсудністю належить до юрисдикції Дергачівського районного суду Харківської області.
Частиною 9 ст. 187 ЦПК України передбачено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, вважаю за необхідне передати справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Слатинської селищної ради Дергачівського районного суду Харківської області, про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька для розгляду до Дергачівського районного суду Харківської області.
Керуючись ст. ст. 27, 31, 352, 354 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору:Виконавчий комітетСлатинської селищноїради Дергачівськогорайону Харківськоїобласті,про виключенняз актовогозапису пронародження дитинивідомостей пробатька передати за підсудністю до Дергачівського районного суду Харківської області (вул. 1-го Травня, 63, м. Дергачі, Харківська область, 62300).
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області О. М. Гринь
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113781424 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Гринь О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні