Ухвала
від 28.09.2023 по справі 462/7518/23
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/7518/23

провадження 1-кс/462/1861/23

У Х В А Л А

28 вересня 2023 року слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12023142390000419 від 21 вересня 2023 року за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-

встановив:

Дізнавач СД ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням, погодженим із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023142390000419 від 21 вересня 2023 року за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до історії хвороби (медичної картки стаціонарного хворого № 8214) ОСОБА_5 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Своє клопотання обґрунтовує тим, що у провадженні СД Відділу поліції № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до ЄРДР за № 12023142390000419 від 21.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що 21.09.2023 до ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області надійшла заява від громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який просить притягнути до відповідальності ОСОБА_6 , який проживає за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Дмитрія, який 17.08.2023 близько о 09:00 год за адресою: АДРЕСА_1 , умисно безпричинно наніс йому тілесні ушкодження, а саме струс головного мозку, забій, садна м`яких тканин голови. До матеріалів кримінального провадження було долучено виписку-епікриз № 8214 із медичної карти стаціонарного хворого, відповідно до якої 17.08.2023 було госпіталізовано громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в травматологічне відділення КПН « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із діагнозом: 3ЧМТ, струс головного мозку, забій, садна м?яких тканин. 18.08.2023 був виписаний із КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». 21.09.2023 винесено постанову про призначення потерпілому ОСОБА_7 .ОЮ судово медичної експертизи, яку скеровано на виконання в ЛОБСМЕ. На виконання вказаної постанови, з КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надійшов лист про те, що для проведення судової медичної експертизи ОСОБА_5 та встановлення ступеня тяжкості спричинених тілесних ушкоджень, необхідно надати медичну картку стаціонарного хворого № 8214 з травматологічного відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Згідно із випискою з медичної картки стаціонарного хворого №8214, ОСОБА_5 з 17.08.2023 по 18.08.2023 перебував на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Тому, в органу досудового розслідування виникла необхідність отримання тимчасового доступу до вищевказаних документів з метою встановлення дійсних обставин у даному кримінальному провадженні, що надасть можливість отримати доказову інформацію, необхідну для розслідування провадження та подальшого проведення судово-медичної експертизи. На підставі викладеного, слідчий клопотання просить задовольнити у повному обсязі.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановив розглядати клопотання без участі дізнавача та прокурора, а також у відсутності володільця вказаної інформації, у зв`язку із існуванням реальної загрози їх зміни або знищення.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, в тому числі витяг з ЄРДР від 21.09.2023, протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 20.09.2023, постанову про призначення судово-медичної експертизи від 21.09.2023, протокол допиту потерпілого ОСОБА_5 від 22.09.2023, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Виходячи із змісту ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно із ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 162 КПК України передбачено, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Відповідно до частини п`ятої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).

Таким чином, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставини, передбачені ч. 5, 6 ст. 163 КПК України.

Враховуючи вищевикладене, з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у вказаному кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов до висновку, що дізнавачем доведено обставини передбачені ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, а тому клопотання підставне та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131, 159-166 КПК України, слідчий суддя

постановив:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл дізнавачу СД відділу полції № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 на тимчасовийдоступ додокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю зможливістю ознайомленнята вилученняоригіналів документів, а саме історії хвороби (медичної картки стаціонарного хворого № 8214) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 .

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.

Ухвала складена у двох примірниках, один знаходиться в матеріалах судового провадження, а другий наданий стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення28.09.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу113787391
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —462/7518/23

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Іванюк І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні