Рішення
від 06.06.2023 по справі 757/19760/23-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19760/23-ц

Категорія 57

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2023 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Вовк С. В.,

за участі секретаря судових засідань Брачун О. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТІКА» про захист честі, гідності та ділової репутації,

ВСТАНОВИВ:

Позиція сторін у справі

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 та ТОВ «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТІКА» про захист честі, гідності та ділової репутації.

Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 на веб-сайті у мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 розміщено публікацію під назвою: «ІНФОРМАЦІЯ_6». У цій публікації згадується ОСОБА_1 , як такий, що начебто причетний до вчинення протиправних дій. Інформація, наведена у публікації, є недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права позивача, які охороняються цивільним законодавством, а саме: право на повагу до честі та гідності та право на недоторканність ділової репутації.

В судове засідання представник позивача не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, до суду подав заяву про вирішення справи за його відсутності, в якій одночасно послався на приписи статті 280 ЦПК України щодо заочного розгляду справи.

Відповідачі в судове засідання не з`явились, про розгляд справи повідомлялись належним чином, причини неявки суду не повідомили, відзив на позов не подали.

Згідно з висновками Європейського суду з прав людини, зазначених у рішенні у справі «Вячеслав Корчагін проти Росії» № 12307 - учасник справи, що повідомлений за допомогою пошти за однією із адрес, за якою він зареєстрований, але ухилявся від отримання судової повістки. Тому йому повинно було бути відомо про час і місце розгляду справи. Він також міг стежити за ходом його справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду.

Відповідно до статті 280 ЦПК України, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних у ній доказів, оскільки відповідачі, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, не з`явилися у судове засідання, про причини неявки не повідомили, не подали відзиви і сторона позивача не заперечує проти такого вирішення справи.

Процесуальні дії

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 18 травня 2023 року позовну заяву залишено без руху, надано строк для усунення недоліків.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 22 травня 2023 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

Фактичні обставини справи

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

ІНФОРМАЦІЯ_1 на веб-сайті у мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 розміщено публікацію під назвою: «ІНФОРМАЦІЯ_6», у якій зазначена наступна інформація: «...Інші ж не дбають про оборону країни, а навпаки, вчиняють низку корупційних правопорушень, використовуючи службове становище, вимагають неправомірну вигоду у осіб, щодо яких вирішується питання про проходження військової служби, та характеризуються виключно незаконним збагаченням.

До такої категорії людей можна віднести й начальника ІНФОРМАЦІЯ_7, полковника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3.

За час дії воєнного стану ОСОБА_1 відзначився лише придбанням об`єктів нерухомості за кордоном, а також цінного рухомого майна у вигляді транспортного засобу, зловживаючи владою.

Так, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано віллу у м. Марбелья, провінція Малага, Королівство Іспанія, сума угоди склала 3 мільйони 950 тисяч евро. Придбану нерухомість военком ОСОБА_1 оформив на свою матір, ОСОБА_5 , яка є особою похилого віку, пенсіонером, а за сумісництвом учасником та бенефіціаром ТОВ «ЮГ».

ОСОБА_5 як пенсіонер не мала коштів на оформлення елітної нерухомості за кордоном, тому супровід угоди купівлі-продажу нерухомості в Іспанії та оплату за придбання об`єкту нерухомості у власних інтересах здійснив саме ОСОБА_1 .

Окрім цього, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано елітну комерційну нерухомість - офіс із терасою у престижному кварталі Golden Mile за адресою: АДРЕСА_3. За придбання цього об`єкта нерухомості він заплатив 5 мільйонів евро. В наступному об`єкт нерухомості було оформлено на його дружину, ОСОБА_6 .

ОСОБА_1 лише за 2023 рік придбав два об`єкти нерухомості в Іспанії за кошти, законність походження яких не підтверджена, та переоформив їх на дружину та матір.

Також ОСОБА_1 було придбано під час воєнного стану за вісім мільйонів гривень транспортний засіб преміум класу: Mercedes Benz G63 AMG 2022 року випуску. Примітно, що транспортний засіб було ввезено як гуманітарну допомогу. Придбано транспортний засіб ОСОБА_1 було у листопаді 2022 року, а в наступному оформлено на дружину, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Надалі транспортний засіб у грудні 2022 року було вивезено з митної території України громадянином України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Королівства Іспанія.

Відповідно, ОСОБА_1 після придбання транспортного засобу з метою уникнення сплати ввізного мита ввів в оману органи митниці про гуманітарний характер товару, а після оформлення власного транспортного засобу на дружину вивіз його за межі митної території України, а отже, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене в особливо великому розмірі під час воєнного стану). [...]

[...] Впродовж 2022-2023 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_1 особисто було вчинено низку кримінальних правопорушень, серед яких отримання неправомірної вигоди від призовників під час мобілізації з подальшим оформленням військово-облікових документів, сума неправомірної вигоди (хабара) в кожному випадку становила від 5 до 7 тисяч доларів США. Йдеться про що найменш 1000-1200 епізодів, за результатами яких ОСОБА_1 отримав неправомірну вимогу у розмірі орієнтовно 9 мільйонів доларів США, що задокументовано органами досудового розслідування.

Відомі й епізоди, коли ОСОБА_1 вимагав у осіб неправомірну вигоду, погрожуючи у випадку відмови відправити призовників на фронт. Таким чином, ОСОБА_1 зловживав владою, результатом чого стало його незаконне збагачення, а саме набуття активів у розмірі 9 мільйонів доларів США, з наступним їх використанням у власних інтересах, зокрема, для придбання авто та нерухомості.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинено тяжкі корупційні правопорушення, які може бути кваліфіковано за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки), частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди), статті 368-5 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України, докази вчинення відповідних правопорушень передані до компетентних органів.

Вказані факти є предметом відповідних кримінальних проваджень, а максимальне покарання, яке загрожує ОСОБА_1 за вчинені протиправні діяння, становить до 10 років позбавлення волі.

Окрім цього, ОСОБА_1 з 22.12.2022 по 18.01.2023 відпочивав в Марбельї , Іспанія, незаконно перетнувши державний кордон України, знову ж таки, використовуючи своє службове становище. Черговий злочин, вчинений ОСОБА_1 , кваліфікується за частиною 1 статті 332-2 Кримінального кодексу України (незаконне перетинання державного кордону України), та передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Підсумовуючи вищенаведене, ОСОБА_1 вчинив низку кримінальних правопорушень, пов`язаних як з вимаганням, отриманням неправомірної вигоди, незаконним збагаченням, зловживанням владою, так і з незаконним перетинанням державного кордону України, що є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.»

Позивач зазначає, що така інформація є фактичними твердженнями, є негативною, недостовірною та такою, що порушує його особисті немайнові права.

Позиція суду та оцінка аргументів сторін

Відповідно до статті 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

За змістом статті 3 Основного Закону, людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

У відповідності до частини 1 статті 201 ЦК України особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, крім іншого, є: честь, гідність і ділова репутація.

Як визначено частиною 1 статті 275 ЦК України, фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб. Захист особистого немайнового права здійснюється способами, встановленими главою 3 цього Кодексу.

Так, частиною 1 статті 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно з частиною 1 статті 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до частини 1 статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

У відповідності до частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обгрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Право на справедливий судовий розгляд, що гарантується Статтею 6 § 1, має здійснюватися відповідно до норм закону, що передбачають наявність у сторін судового розгляду ефективного судового захисту з метою захисту їх цивільних прав (Beles and others v. the Czech Republic (Белеш та інші проти Чеської Республіки), § 49).

Кожен має право на судовий розгляд справи, що стосується його «цивільних прав та обов`язків». Таким чином, у статті 6 § 1 представлено «право на суд», разом із правом на доступ до суду, тобто правом звертатися до суду з цивільними скаргами, що складають єдине ціле (Golder v. the United Kingdom (Голдер проти Сполученого Королівства), § 36).

Крім цього, відповідно до частини 3 статті 297 ЦК України, фізична особа має право на звернення до суду з позовом про захист її гідності та честі.

Також, у відповідності до частини 2 статті 299 ЦК України, фізична особа може звернутися до суду з позовом про захист своєї ділової репутації.

Під час розгляду справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у мережі Інтернет на веб-сайті за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 було розміщено публікацію під назвою: «ІНФОРМАЦІЯ_6».

Наведена публікація поширена стосовно ОСОБА_1 , оскільки у ній зазначено: прізвище, ім`я по батькові Позивача, фотографія, посада та звання Позивача (начальник ІНФОРМАЦІЯ_7, полковник) згадуються дружина Позивача, - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та матір Позивача, - ОСОБА_5 .

За змістом інформації, наведеної у вказаній публікації, судом встановлено, що характер використаних мовно-стилістичних засобів спрямований на побудову фактичних тверджень, що позивач причетний до вчинення протиправних дій, про які повідомляється у публікації, тобто в ній містяться фактичні твердження стосовно позивача та його сім`ї, в відтак суд приходить до висновку, що така інформація є негативною, такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача.

Доказів достовірності такої інформації суду не надано, а відтак суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позову та необхідність захисту особистих немайнових прав позивача.

Відповідно до пункту 5 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» № 1 від 27.02.2009р. (надалі - постанова Пленуму ВСУ № 1 від 27.02.2009р.), фізична чи юридична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

За змістом пункту 12 постанови Пленуму ВСУ № 1 від 27.02.2009р., належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайта, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві. Якщо автор поширеної інформації невідомий або його особу та/чи місце проживання (місцезнаходження) неможливо встановити, а також коли інформація є анонімною і доступ до сайта - вільним, належним відповідачем є власник веб-сайта, на якому розміщено зазначений інформаційний матеріал, оскільки саме він створив технологічну можливість та умови для поширення недостовірної інформації. Дані про власника веб-сайта можуть бути витребувані відповідно до положень ЦПК в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет.

Повідомляю, що за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 було розміщено публікацію під назвою: «ІНФОРМАЦІЯ_6», наприкінці якої зазначено відомості про автора публікації, а саме « ОСОБА_2 », що підтверджується знімками екрану (скріншотами) сторінок веб-сайту в мережі Інтернет від ІНФОРМАЦІЯ_1, що приєднуються до цієї позовної заяви в якості додатків.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права», автор - фізична особа, яка своєю творчою працею створила твір.

З матеріалів справи вбачається, що 02.05.2023 у відповідь на адвокатський запит з електронної адреси, зазначеної на веб-сайті https://politica.com.ua/about/ у розділі «Контакти», Позивачем було отримано від власника веб-сайту https://politica.com.ua/ інформацію наступного змісту: «У відповідь на адвокатський запит повідомляємо наступне.

На веб-сайті https://politica.com.ua/ публікацію « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 було розміщено ІНФОРМАЦІЯ_1.

Власником веб-сайту https://politica.com.ua/ є Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТИКА», адреса: вул. Борщагівська, буд. 117, офіс 247, м Київ, 03056, код ЄДРПОУ: 43676759.

Автором публікації є ОСОБА_2 , адреса автора: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Рівненським МВ УДМС України в Рівненській області 15.03.2013, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .»

Пункт 9 постанови Пленуму ВСУ № 1 від 27.02.2009р. встановлює, що відповідачами у справі про захист гідності, честі чи ділової репутації є фізична або юридична особа, яка поширила недостовірну інформацію, а також автор цієї інформації.

Таким чином, належними відповідачами у справі про захист честі, гідності та ділової репутації є власник веб-сайту https://politica.com.ua/, на якому поширено спірну публікацію, а саме Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТИКА», а також автор публікації, поширеної на веб-сайті в мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме ОСОБА_2 .

Керуючись ст. ст. 1-23, 76-81, 89, 95, 131, 141, 258-259, 263-265, 280-282, 352, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТІКА» (03056, м. Київ, вул. Борщагівська, 117, оф. 247; код ЄДРПОУ 43676759) про захист честі, гідності та ділової репутації - задовольнити.

Визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність і ділову репутацію ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), інформацію, опубліковану Товариством з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТИКА» (код ЄДРПОУ: 43676759), ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) у мережі Інтернет за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2, a саме:

«...Інші ж не дбають про оборону країни, а навпаки, вчиняють низку корупційних правопорушень, використовуючи службове становище, вимагають неправомірну вигоду у осіб, щодо яких вирішується питання про проходження військової служби, та характеризуються виключно незаконним збагаченням.

До такої категорії людей можна віднести й начальника ІНФОРМАЦІЯ_7, полковника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3.

За час дії воєнного стану ОСОБА_1 відзначився лише придбанням об`єктів нерухомості за кордоном, а також цінного рухомого майна у вигляді транспортного засобу, зловживаючи владою.

Так, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано віллу у м. Марбелья, провінція Малага, Королівство Іспанія, сума угоди склала 3 мільйони 950 тисяч евро. Придбану нерухомість воєнком ОСОБА_1 оформив на свою матір, ОСОБА_5 , яка є особою похилого віку, пенсіонером, а за сумісництвом учасником та бенефіціаром ТОВ «ЮГ».

ОСОБА_5 як пенсіонер не мала коштів на оформлення елітної нерухомості за кордоном, тому супровід угоди купівлі-продажу нерухомості в Іспанії та оплату за придбання об`єкту нерухомості у власних інтересах здійснив саме ОСОБА_1 .

Окрім цього, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано елітну комерційну нерухомість - офіс із терасою у престижному кварталі Golden Mile за адресою: АДРЕСА_3. За придбання цього об`єкта нерухомості він заплатив 5 мільйонів евро. В наступному об`єкт нерухомості було оформлено на його дружину, ОСОБА_6 .

ОСОБА_1 лише за 2023 рік придбав два об 'єкти нерухомості в Іспанії за кошти, законність походження яких не підтверджена, та переоформив їх на дружину та матір.

Також ОСОБА_1 було придбано під час воєнного стану за вісім мільйонів гривень транспортний засіб преміум класу: Mercedes Benz G63 AMG 2022 року випуску. Примітно, що транспортний засіб було ввезено як гуманітарну допомогу. Придбано транспортний засіб ОСОБА_1 було у листопаді 2022 року, а в наступному оформлено на дружину, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Надалі транспортний засіб у грудні 2022 року було вивезено з митної території України громадянином України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Королівства Іспанія.

Відповідно, ОСОБА_1 після придбання транспортного засобу з метою уникнення сплати ввізного мита ввів в оману органи митниці про гуманітарний характер товару, а після оформлення власного транспортного засобу на дружину вивіз його за межі митної території України, а отже, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене в особливо великому розмірі під час воєнного стану). [...]

[...] Впродовж 2022-2023 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_1 особисто було вчинено низку кримінальних правопорушень, серед яких отримання неправомірної вигоди від призовників під час мобілізації з подальшим оформленням військово-облікових документів, сума неправомірної вигоди (хабара) в кожному випадку становила від 5 до 7 тисяч доларів СІЛА. Йдеться про щонайменш 1000-1200 епізодів, за результатами яких ОСОБА_1 отримав неправомірну вимогу у розмірі орієнтовно 9 мільйонів доларів СІЛА, що задокументовано органами досудового розслідування.

Відомі й епізоди, коли ОСОБА_1 вимагав у осіб неправомірну вигоду, погрожуючи у випадку відмови відправити призовників на фронт. Таким чином, ОСОБА_1 зловживав владою, результатом чого стало його незаконне збагачення, а саме набуття активів у розмірі 9 мільйонів доларів США, з наступним їх використанням у власних інтересах, зокрема, для придбання авто та нерухомості.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинено тяжкі корупційні правопорушення, які може бути кваліфіковано за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки), частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди), статті 368-5 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України, докази вчинення відповідних правопорушень передані до компетентних органів.

Вказані факти є предметом відповідних кримінальних проваджень, а максимальне покарання, яке загрожує ОСОБА_1 за вчинені протиправні діяння, становить до 10 років позбавлення волі.

Окрім цього, ОСОБА_1 з 22.12.2022 по 18.01.2023 відпочивав в Марбельї, Іспанія, незаконно перетнувши державний кордон України, знову ж таки, використовуючи своє службове становище. Черговий злочин, вчинений ОСОБА_1 , кваліфікується за частиною 1 статті 332-2 Кримінального кодексу України (незаконне перетинання державного кордону України), та передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Підсумовуючи вищенаведене, ОСОБА_1 вчинив низку кримінальних правопорушень, пов 'язаних як з вимаганням, отриманням неправомірної вигоди, незаконним збагаченням, зловживанням владою, так і з незаконним перетинанням державного кордону України, що є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.»

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТИКА» (код ЄДРПОУ: 43676759) спростувати опубліковану ними недостовірну та таку, що принижує честь, гідність і ділову репутацію ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) інформацію, опубліковану у мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме:

«...Інші ж не дбають про оборону країни, а навпаки, вчиняють низку корупційних правопорушень, використовуючи службове становище, вимагають неправомірну вигоду у осіб, щодо яких вирішується питання про проходження військової служби, та характеризуються виключно незаконним збагаченням.

До такої категорії людей можна віднести й начальника ІНФОРМАЦІЯ_7, полковника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3.

За час дії воєнного стану ОСОБА_1 відзначився лише придбанням об`єктів нерухомості за кордоном, а також цінного рухомого майна у вигляді транспортного засобу, зловживаючи владою.

Так, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано віллу у м. Марбелья, провінція Малага, Королівство Іспанія, сума угоди склала 3 мільйони 950 тисяч евро. Придбану нерухомість военком ОСОБА_1 оформив на свою матір, ОСОБА_5 менівну, яка є особою похилого віку, пенсіонером, а за сумісництвом учасником та бенефіціаром ТОВ «ЮГ».

ОСОБА_5 як пенсіонер не мала коштів на оформлення елітної нерухомості за кордоном, тому супровід угоди купівлі-продажу нерухомості в Іспанії та оплату за придбання об 'єкту нерухомості у власних інтересах здійснив саме ОСОБА_1 .

Окрім цього, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано елітну комерційну нерухомість - офіс із терасою у престижному кварталі Golden Mile за адресою: АДРЕСА_3. За придбання цього об`єкта нерухомості він заплатив 5 мільйонів евро. В наступному об 'єкт нерухомості було оформлено на його дружину, ОСОБА_6 .

ОСОБА_1 лише за 2023 рік придбав два об`єкти нерухомості в Іспанії за кошти, законність походження яких не підтверджена, та переоформив їх на дружину та матір.

Також ОСОБА_1 було придбано під час воєнного стану за вісім мільйонів гривень транспортний засіб преміум класу: Mercedes Benz G63 AMG 2022 року випуску. Примітно, що транспортний засіб було ввезено як гуманітарну допомогу. Придбано транспортний засіб ОСОБА_1 було у листопаді 2022 року, а в наступному оформлено на дружину, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Надалі транспортний засіб у грудні 2022 року було вивезено з митної території України громадянином України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Королівства Іспанія.

Відповідно, ОСОБА_1 після придбання транспортного засобу з метою уникнення сплати ввізного мита ввів в оману органи митниці про гуманітарний характер товару, а після оформлення власного транспортного засобу на дружину вивіз його за межі митної території України, а отже, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене в особливо великому розмірі під час воєнного стану). [...]

[...] Впродовж 2022-2023 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_1 особисто було вчинено низку кримінальних правопорушень, серед яких отримання неправомірної вигоди від призовників під час мобілізації з подальшим оформленням військово-облікових документів, сума неправомірної вигоди (хабара) в кожному випадку становила від 5 до 7 тисяч доларів СІЛА. Йдеться про щонайменш 1000-1200 епізодів, за результатами яких ОСОБА_1 отримав неправомірну вимогу у розмірі орієнтовно 9 мільйонів доларів США, що задокументовано органами досудового розслідування.

Відомі й епізоди, коли ОСОБА_1 вимагав у осіб неправомірну вигоду, погрожуючи у випадку відмови відправити призовників на фронт. Таким чином, ОСОБА_1 зловживав владою, результатом чого стало його незаконне збагачення, а саме набуття активів у розмірі 9 мільйонів доларів США, з наступним їх використанням у власних інтересах, зокрема, для придбання авто та нерухомості.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинено тяжкі корупційні правопорушення, які може бути кваліфіковано за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки), частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди), статті 368-5 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України, докази вчинення відповідних правопорушень передані до компетентних органів.

Вказані факти є предметом відповідних кримінальних проваджень, а максимальне покарання, яке загрожує ОСОБА_1 за вчинені протиправні діяння, становить до 10 років позбавлення волі.

Окрім цього, ОСОБА_1 з 22.12.2022 по 18.01.2023 відпочивав в Марбельї , Іспанія, незаконно перетнувши державний кордон України, знову ж таки, використовуючи своє службове становище. Черговий злочин, вчинений ОСОБА_1 , кваліфікується за частиною 1 статті 332-2 Кримінального кодексу України (незаконне перетинання державного кордону України), та передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Підсумовуючи вищенаведене, ОСОБА_1 вчинив низку кримінальних правопорушень, пов`язаних як з вимаганням, отриманням неправомірної вигоди, незаконним збагаченням, зловживанням владою, так і з незаконним перетинанням державного кордону України, що є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.»

При спростуванні резолютивна частина тексту судового рішення повинна бути поширена Товариством з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТИКА» (код ЄДРПОУ: 43676759) на тому ж самому веб-сайті у мережі Інтернет за посиланням https://politica.com.ua/, не пізніше десяти днів з дня набрання судовим рішенням законної сили.

Зобов`язати ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) спростувати опубліковану ними недостовірну та таку, що принижує честь, гідність і ділову репутацію ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) інформацію, опубліковану у мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме:

«...Інші ж не дбають про оборону країни, а навпаки, вчиняють низку корупційних правопорушень, використовуючи службове становище, вимагають неправомірну вигоду у осіб, щодо яких вирішується питання про проходження військової служби, та характеризуються виключно незаконним збагаченням.

До такої категорії людей можна віднести й начальника ІНФОРМАЦІЯ_7, полковника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3.

За час дії воєнного стану ОСОБА_1 відзначився лише придбанням об`єктів нерухомості за кордоном, а також цінного рухомого майна у вигляді транспортного засобу, зловживаючи владою.

Так, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано віллу у м. Марбелья, провінція Малага, Королівство Іспанія, сума угоди склала 3 мільйони 950 тисяч евро. Придбану нерухомість воєнком ОСОБА_1 оформив на свою матір, ОСОБА_5 , яка є особою похилого віку, пенсіонером, а за сумісництвом учасником та бенефіціаром ТОВ «ЮГ».

ОСОБА_5 як пенсіонер не мала коштів на оформлення елітної нерухомості за кордоном, тому супровід угоди купівлі-продажу нерухомості в Іспанії та оплату за придбання об 'єкту нерухомості у власних інтересах здійснив саме ОСОБА_1 .

Окрім цього, ОСОБА_1 навесні 2023 року було придбано елітну комерційну нерухомість - офіс із терасою у престижному кварталі Golden Mile за адресою: АДРЕСА_3. За придбання цього об`єкта нерухомості він заплатив 5 мільйонів евро. В наступному об 'єкт нерухомості було оформлено на його дружину, ОСОБА_6 .

ОСОБА_1 лише за 2023 рік придбав два об 'єкти нерухомості в Іспанії за кошти, законність походження яких не підтверджена, та переоформив їх на дружину та матір.

Також ОСОБА_1 було придбано під час воєнного стану за вісім мільйонів гривень транспортний засіб преміум класу: Mercedes Benz G63 AMG 2022 року випуску. Примітно, що транспортний засіб було ввезено як гуманітарну допомогу. Придбано транспортний засіб ОСОБА_1 було у листопаді 2022 року, а в наступному оформлено на дружину, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Надалі транспортний засіб у грудні 2022 року було вивезено з митної території України громадянином України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Королівства Іспанія.

Відповідно, ОСОБА_1 після придбання транспортного засобу з метою уникнення сплати ввізного мита ввів в оману органи митниці про гуманітарний характер товару, а після оформлення власного транспортного засобу на дружину вивіз його за межі митної території України, а отже, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене в особливо великому розмірі під час воєнного стану). [...]

[...] Впродовж 2022-2023 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_1 особисто було вчинено низку кримінальних правопорушень, серед яких отримання неправомірної вигоди від призовників під час мобілізації з подальшим оформленням військово-облікових документів, сума неправомірної вигоди (хабара) в кожному випадку становила від 5 до 7 тисяч доларів СІЛА. Йдеться про щонайменш 1000-1200 епізодів, за результатами яких ОСОБА_1 отримав неправомірну вимогу у розмірі орієнтовно 9 мільйонів доларів СІЛА, що задокументовано органами досудового розслідування.

Відомі й епізоди, коли ОСОБА_1 вимагав у осіб неправомірну вигоду, погрожуючи у випадку відмови відправити призовників на фронт. Таким чином, ОСОБА_1 зловживав владою, результатом чого стаю його незаконне збагачення, а саме набуття активів у розмірі 9 мільйонів доларів СІЛА, з наступним їх використанням у власних інтересах, зокрема, для придбання авто та нерухомості.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинено тяжкі корупційні правопорушення, які може бути кваліфіковано за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки), частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди), статті 368-5 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України, докази вчинення відповідних правопорушень передані до компетентних органів.

Вказані факти є предметом відповідних кримінальних проваджень, а максимальне покарання, яке загрожує ОСОБА_1 за вчинені протиправні діяння, становить до 10 років позбавлення волі.

Окрім цього, ОСОБА_1 з 22.12.2022 по 18.01.2023 відпочивав в Марбельї , Іспанія, незаконно перетнувши державний кордон України, знову ж таки, використовуючи своє службове становище. Черговий злочин, вчинений ОСОБА_1 , кваліфікується за частиною 1 статті 332-2 Кримінального кодексу України (незаконне перетинання державного кордону України), та передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Підсумовуючи вищенаведене, ОСОБА_1 вчинив низку кримінальних правопорушень, пов`язаних як з вимаганням, отриманням неправомірної вигоди, незаконним збагаченням, зловживанням владою, так і з незаконним перетинанням державного кордону України, що є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.»

При спростуванні резолютивна частина тексту судового рішення повинна бути поширена ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) на тому ж самому веб-сайті у мережі Інтернет за постанням https://politica.com.ua/, не пізніше десяти днів з дня набрання судовим рішенням законної сили.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІА ХОЛДИНГ ПОЛІТИКА» (код ЄДРПОУ: 43676759) судові витрати на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) у розмірі 1 073, 60 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) судові витрати на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) у розмірі 1 073, 60 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд міста Києва.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя С. В. Вовк

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.06.2023
Оприлюднено03.10.2023
Номер документу113787770
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —757/19760/23-ц

Рішення від 06.06.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Рішення від 06.06.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Ухвала від 22.05.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Ухвала від 18.05.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні