ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" вересня 2023 р. м. Київ Справа № 911/681/23
Розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Логістик ЛТД
до Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОСМУГА
про стягнення 248 440,84 грн.
Суддя Т.П. Карпечкін
Без виклику представників сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Логістик ЛТД до Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОСМУГА про стягнення боргу в сумі 248 440,84 грн. за Договором на перевезення вантажів № 10-09/2021 від 10.09.2021 року.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 14.03.2023 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрити провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).
Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 Господарського процесуального кодексу України.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч. ч. 1-2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).
Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі (ст. 248 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 4 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України за клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться (ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше (ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).
Оскільки, відповідач, належним чином повідомлений про розгляд даної справи, у встановлений судом строк відзиву на позов та клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надіслав, доказів повної або часткової сплати ним заборгованості, яка є предметом даного спору, не надав, клопотань про відкладення розгляду справи з метою надання додаткового часу для подання відзиву від відповідача не надходило, суд вважає, що, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, справа може бути розглянута по суті за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для винесення рішення.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
У ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши надані докази, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
10.09.2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Логістик ЛТД (далі - позивач, Перевізник) та Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОСМУГА (далі - відповідач, замовник) укладено договір на перевезення вантажів № 10-09/2021 (далі Договір).
Відповідно до п. 1.1 Договору перевізник зобов`язується надати замовнику послуги з організації та виконання перевезень вантажу, а саме: доставити у межах та/або поза межами території України довірені йому перевізником легкові автомобілі (далі - «Вантаж» до пункту призначення (розвантаження) та видати Вантаж особі, яка має право на його одержання, відповідно до вимог чинного законодавства України та міжнародних правил перевезень.
На кожне окреме перевезення оформлюється Заявка, що містить опис умов та особливостей конкретного перевезення. Заявка є невід`ємною частиною даного Договору. При наявності розбіжностей між умовами Заявки та Договору, пріоритет мають умови визначені в Заявці (п.2.2 Договору).
Сторони погодили, що Заявка направлена електронною поштою вважається належним чином вчиненою/переданою Замовником та отриманою/прийнятою до виконання Перевізником і, відповідно, підлягає беззастережному виконанню Перевізником на умовах цього Договору при підтвердженні Перевізником прийняття відповідної Заявки до виконання або відмови у формі та у строки, встановлені п.п. 2.8 - 2.11 цього Договору.
Відповідно до п. 2.19 Договору протягом З (трьох) робочих днів з дати завершення доставки усіх Вантажів за всіма маршрутами перевезення, що були розпочаті в одну Дату завантаження, Перевізник зобов`язаний передати Замовнику належним чином оформлені документи:
- оригінали накладних СМК/ТТН з усіма відмітками, що вимагаються законодавством (митними, відміткою про отримання ватажу, зауваженнями тощо);
- акти про надання транспортних послуг;
-|рахунки-фактури.
Розрахунки за платежами за послуги перевезення проводяться Замовником на підставі, рахунка - фактури Перевізника та підписаного обома сторонами Акта про надання транспортних послуг. Підставою для підписання Замовником Акту про надання транспортних послуг слугують оригінали СМК/ІТН з відміткою вантажоодержувача про отримання вантажу (п. 3.3 Договору).
Згідно з п. 3.5. Договору Рхунок-фактура оплачується Замовником протягом одного місяця з моменту підписання Замовником Акта про надання транспортних послуг та отримання від Перевізника зазначених у п.2.19 цього Договору документів.
Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до 31.12.2022 року включно. При цьому. Сторони підтверджують, що закінчення терміну дії Договору або його дострокове розірвання не звільняє Сторони від виконання зобов`язання які виникли до моменту закінчення терміну дії Договору або його дострокового розірвання (п. 9.1. Договору).
На виконання умов Договору позивачем надавались відповідачеві транспортні послуги. Даний факт підтверджується підписаними уповноваженими представниками сторін Актами наданих послуг:
- № 1085 від 11 жовтня 2021 року (автомобіль, що здійснював перевезення ДАФ НОМЕР_1 з напівпричепом НОМЕР_2 заявка № 138, № СМК 617696 ) на суму 73 784,20 грн.;
- № 1212 від 09 листопада 2021 року (автомобіль, що здійснював перевезення ДАФ НОМЕР_3 з напівпричепом НОМЕР_4 , заявка № 156, № СМК 600012,) на суму 73 025,68 грн.;
- № 1308 від 26 листопада 2021 року (автомобіль, що здійснював перевезення ДАФ НОМЕР_5 з напівпричепом НОМЕР_6 , заявка № 167, № СМК 915601) на суму 101 630,96 грн.
Факт надання позивачем на користь відповідача транспортних послуг за вищенаведеними актами та заявками відповідачем не заперечено та не спростовано.
Однак, відповідач надані позивачем послуги з перевезення вантажів своєчасно не оплатив, відтак за ним утворилася заборгованість перед позивачем на загальну суму 248 440,84 грн.
У зв`язку з чим, позивач звернувся до суду з даним позовом і просить стягнути з відповідача 248 440,84 грн. боргу.
Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами був укладений правочин, що за своєю правовою природою є договором про надання послуг транспортного експедирування.
В силу ст. 929 Цивільного кодексу України одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.
Згідно зі ст. 931 Цивільного кодексу України розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування, якщо інше не встановлено законом.
Враховуючи, що за умовами Договору (відповідач) має оплатити позивачу послуги з перевезення, що відповідачем в не виконано, борг відповідача перед позивачем на час прийняття судового рішення не погашено, розмір вказаного боргу відповідає фактичним обставинам справи, вимога позивача про стягнення з відповідача 248 440,84 грн. боргу підлягає задоволенню.
Як визначено ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачем доведені та обґрунтовані, відповідачем не заперечені і не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 248 440,84 грн.
Відшкодування витрат по сплаті судового збору відповідно до статей 123, 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача в повному обсязі в сумі 3 726,62 грн.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 129, 233, 236-241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОСМУГА (08003, Київський обл., Бучанський р-н., с. Гавронщина, вул. Шевченка, будинок 19 а, код ЄДРПОУ 42077683) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Логістик ЛТД (01135, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 148, офіс , код ЄДРПОУ 41241581) 248 440 (двісті сорок вісім тисяч чотириста сорок) грн. 84 коп. боргу та 3 726 (три тисячі сімсот двадцять шість) грн. 62 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст. ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України
Суддя Т.П. Карпечкін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113793354 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Київської області
Карпечкін Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні