Справа №524/250/23
Провадження №2/524/861/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2023 року Автозаводський районний суд м.Кременчука в складі головуючого судді Андрієць Д.Д., за участю секретаря Булаєнко С.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кременчуці Кременчуцького району Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини, ухвалив таке рішення.
ПОЗИЦІЯ ПОЗИВАЧА
Свої вимоги позивач мотивував тим, що в період з 06.08.2016 він перебув у шлюбі з ОСОБА_2 .. Рішенням Кременчуцького районного суду Полтавської області від 05.12.2022 шлюб між ними було розірвано. Після розірвання шлюбу він дізнався, що не є біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..У зв`язку із наведеним він бажає, щоб відомості про нього, як про батька були виключені з актового запису про народження дитини.
ПОЗИЦІЯ ВІДПОВІДАЧА
ОСОБА_2 надіслала заяву про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення позову не заперечувала.
ПОЗИЦІЯ ТРЕТЬОЇ ОСОБИ
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кременчуці Кременчуцького району Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надіслав заяву про розгляд справи за відсутності його представника.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ ПО СПРАВІ
20 березня 2023 року судом постановлено ухвалу про відмову у прийняття заяви відповідача про визнання позову та закрито підготовче провадження.
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
22.12.2010 Автозаводським відділом ДРАЦС Кременчуцького МУЮ у Полтавській області складено актовий запис №1386 про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується витягом № 00021181068 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження. Відомості про батька внесені на підставі ст. 135 Сімейного кодексу України.
08.09.2017 до актового запису про народження дитини внесено зміни: на підставі заяви про визнання батьківства внесено відомості про ОСОБА_1 , як про батька дитини; прізвище дитини змінено на ОСОБА_5 .
05.12.2022 Кременчуцьким районним судом Полтавської області було постановлено заочне рішення про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ..
НОРМИ ПРАВА
Засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов`язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов`язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім`ї та родичів визначає Сімейний кодекс України (далі - СК України).
Порядок визначення походження дитини регулює глава 12 СК України.
Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї (частина восьма статті 7 СК України).
Частинами 1-3,5 ст.136 СК України передбачено, що особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.
Як роз`яснено у пунктах 11, 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (стаття 136 СК України), шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї, як батька, з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (стаття 138 СК України), звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. Предметом доказування у справах про оспорювання батьківства є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом(ч.1 ст.81 Цивільного процесуального кодексу України)
В ст.76 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст.ст.77-80 Цивільного процесуального кодексу України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування. Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
ОЦІНКА СУДУ
За змістом статті 136 Сімейного кодексу України в системному зв`язку із положеннями ст. 76-81 ЦПК України підставою для виключення із актового запису про народження відомостей про особу, як про батька є доведення належними, допустимими та достатніми доказами відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком та дитиною.
На підтвердження своїх вимог щодо відсутності кровного споріднення позивач надав суду копію звіту про встановлення батьківства ДНК, складеного ТОВ «МГУ 2000», ідентифікаційний номер юридичної особи 43713403.
Відповідно до вказаного звіту імовірність батьківства ОСОБА_1 щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 становить 0%.
Отже, на переконання суду позивач довів відсутність кровного споріднення між ним та дитиною, що відповідно до ст. 136 СК України є підставою для виключення відомостей про нього, як про батька.
З цих підстав, суд вважає за можливе задовольнити позов та виключити з актового запису №1386 складеного 22.12.2010 Автозаводським відділом ДРАЦС Кременчуцького МУЮ у Полтавській області про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про нього, як батька дитини.
Відповідно до ст.141 ЦПК України судові витрати суд покладає на позивача за його бажанням
Керуючись ст. 10, 12, 81, 141, 258, 259, 263 - 265 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення відомостей як батька з актового запису про народження дитини - задовольнити.
Виключити з актового запису №1386 складеного 22.12.2010 Автозаводським відділом ДРАЦС Кременчуцького МУЮ у Полтавській області про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як батька дитини.
Судові витрати покласти на позивача.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Д.Д.Андрієць
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113815751 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Андрієць Д. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні