Дата документу 28.09.2023Справа № 554/6684/23 Провадження № 1-кп/554/1758/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2023 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні кримінальне провадження №12023170420001596 від 25.05.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч.4 ст.185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Октябрського районного суду м. Полтави перебувають матеріали кримінального провадження №12023170420001596 від 25.05.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч.4 ст.185 КК України.
У підготовчому засіданні прокурор заявила та надала письмове клопотання про продовження обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на наявність обґрунтованої підозри та наявність ризиків, а також просила призначити кримінальне провадження до судового розгляду.
Обвинувачений не заперечував.
Суд, вислухавши думку учасників судового засідання, прийшов до наступного висновку.
За вимогами частини третьоїстатті 315 КПК Українипід час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Відповідності до ч. 3ст. 331 КПК України, незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акту чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Згідно ч.1 ст. 197 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою або продовження строку тримання під вартою не може перевищувати шістдесяти днів.
Так, вирішуючи питання про доцільність продовження раніше обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до обвинуваченого ОСОБА_4 , суд враховує дані про особу обвинуваченого, який не має міцних соціальних зв`язків, непрацевлаштований, раніше неодноразово судимий за корисливі злочини; наявність ризиків, визначених ч.1 ст. 177 КІІК України, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачений може здійснити дії, спрямовані на переховування від суду, незаконно впливати на потерпілих та свідків, а також вчинити інше кримінальне правопорушення.
Крім того, інші більш м`які запобіжні заходи неможливо застосувати до обвинуваченого з наступних причин:
- особисте зобов`язання - не можливо застосувати у зв`язку з тим, що даний запобіжний захід вимагає наявність особливої довіри до обвинуваченого в підтвердження можливості дотримання процесуальних обов`язків;
- особиста порука - на адресу суду не надходили письмові звернення осіб, дані про які свідчить, що вони можуть поручитись за обвинуваченого та забезпечити дотримання ним процесуальних обов`язків;
- застава - до суду не надходили заяви або клопотання від обвинуваченого, його захисника, рідних або інших осіб про врахування можливостей внесення грошових коштів на спеціальний рахунок, визначений у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
- домашній арешт - не можливо застосувати, оскільки враховуючи обставини кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, визначають необхідність здійснення постійного візуального контролю за його поведінкою.
Таким чином, у разі застосування до обвинуваченого більш м`якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою, не можливо запобігти вищевказаним ризикам, оскільки вони передбачають перебування на волі, що дає можливість негативно впливати на повне та всебічне встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні та ухилитися від суду.
З оглядуна конкретніобставини тана суспільнунебезпечність діяння,а такожтяжкість покаранняза кримінальнеправопорушення,у вчиненніякого обвинувачуєтьсяостанній,суд прийшовдо висновку,що наразіне пересталиіснувати ризики,які сталипідставою дляобрання відноснообвинуваченого запобіжногозаходу увигляді триманняпід вартою,а саме,визначені ч.1ст. 177 КПК України: можливість переховування від суду, можливість незаконного впливу на потерпілих та свідків, вчинення іншого кримінального правопорушення, а тому доцільно продовжити строк тримання під вартою обвинуваченому із правом внесення застави, визначеної ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтави від 22 червня 2023 року.
Також, під час проведення підготовчого судового засідання судом встановлено:
1) відсутність перешкод призначення судового розгляду, які передбачені п.п.4-8 ч.1, ч.2ст. 284 КПК України;
2) обвинувальний акт складено з дотриманням вимог КПК України,
3) відсутність підстав для закриття кримінального провадження, передбачених п.п.4-8 ч.1, ч.2ст.284 КПК України,
4) кримінальне провадження підсудне Октябрському районному суду м.Полтави.
Таким чином, заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, які не заперечували проти призначення справи до судового розгляду, суд приходить до висновку що є всі достатні підстави для призначення справи до судового розгляду.
Крім того, у відповідності до ст.314-1 КПК Україниз метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду. Досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі. Форма, зміст та порядок складання досудової доповіді про обвинуваченого визначаються законодавством
Враховуючи викладене, на виконанняст.314-1КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання, суд зобов`язаний залучити орган пробації для підготовки і складання досудової доповіді. Заборон щодо складання досудової доповіді у вказаному кримінальному провадженні не встановлено.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 177, 183, 314-316, 372, ч.2 ст.376 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят днів, тобто до26 листопада 2023 року.
Копію ухвали направити в ДУ «Полтавська установа виконання покарань (№23)».
Кримінальне провадження №12023170420001596 від 25.05.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 4 ст. 185,ч.4ст.185КК України - призначити до судового розгляду на 22листопада 2023року 13год.30хв.
Судовий розгляд проводити суддею одноособово у відкритому судовому засіданні.
У судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Про день та час розгляду справи повідомити прокурора.
Доручити органу пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на даний час утримується в «Полтавська установа виконання покарань (№23)».
Ухвала в частині продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 5 днів з дня її проголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено 28.09.2023 року о 17.00 год.
Суддя Октябрського районного
суду м.Полтави ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113823028 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Троцька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні