Справа № 640/442/13- ц
н/п 2/640/1034/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2013 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Діденко С.А..,
при секретарі - Загородній Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ЖК «Флора-5» про визнання права на спадщину за законом,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача та просила суд визнати за нею право власності по праву на спадщину за законом після смерті матері, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 .
Свої позовні вимоги вона обгрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_2 . Після її смерті залишилася спадщина, яка складається з однокімнатної квартири АДРЕСА_1 . До смерті спадкодавця вони з матір`ю мешкали у спірній квартирі АДРЕСА_1 . Після смерті матері вона звернулася до нотаріальної контори, але їй повідомили, що оскільки вона на момент смерті матері мешкала разом з нею за однією адресою , то фактично прийняла спадщину, але оформити її неможливо, бо право власності на квартиру за життя не було зареєстровано за спадкодавцем. Факт родинних відносин з спадкодавцем позивач обґрунтовує свідоцтвом про народження, свідоцтвом про одруження з ОСОБА_3 , про розірвання шлюбу з ОСОБА_3 , та свідоцтвом про одруження за яким вона прийняла прізвище - ОСОБА_4 .
У судовому засіданні позивач свої позивні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій позов визнав, просив розгляд справи проводити в його відсутність .
Суд, вислухавши пояснення позивача по справія, його представника, вчинивши дослідження матеріалів справи, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до довідки ЖК «Флора-5» від 18.11.2011р. ОСОБА_2 є членом
ЖК«Флора-5» і власником однокімнатної квартири АДРЕСА_1 . За даною адресою разом з нею прописана та проживала ОСОБА_5 . Вартість квартири ОСОБА_2 виплачена повністю станом на 31.12.1992 р.(а.с.8,9).
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.4).
Відповідно до даних КП «Харківське міськБТІ» від 12.12.2011р. право власності на квартиру АДРЕСА_1 не зареєстровано (а.с.10).
Відповідно до ст.15 Закону України від 7.02.1991 р. «Про власність» , який мав дію на час виникнення правовідносин між ОСОБА_2 та кооперативом , член житлового, житлово-будівельного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру набуває право власності на це майно.
Пунктом 8 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008р. «Про судову практику у справах про спадкування» визначено якщо спадкодавець повністю вніс пайовий внесок, то до складу спадщини включається відповідно квартира, дача, гараж, садовий будинок, інші будівлі та споруди.
Враховуючи дані ЖК «Флора» щодо внесення ОСОБА_2 станом на 1992 рік повністю паю за кооперативну квартиру , суд доходить висновку проте, що вона набула право власності на відповідну квартиру в житловому кооперативу в установленому законом порядку.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_6 . є донькою ОСОБА_2 (.с.5).
ОСОБА_6 перебувала у шлюбі з гр.. ОСОБА_3 та змінювала своє прізвище на прізвище чоловіка , а після розірвання шлюбу , вдруге вийшла заміж і взяла прізвище « ОСОБА_4 » (а.с.6,7).
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст..1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Суд доходить висновку про те, що однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 входить до спадкової маси після смерті ОСОБА_2 і позивач , у відповідності до ст..1261 ЦК України є спадкоємцем за законом . Право власності на спірну квартиру вона набула в порядку спадкування шляхом фактичного прийняття, як спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Таким чином, позов є доведеним і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208-218 ЦПК України, ст.ст.1216,1218,1225,1261,1268 ЦК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності за законом після смерті матері, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 ..
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів після його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час його проголошення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
СУДДЯ
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2013 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113824637 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Діденко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні