Справа №709/1046/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2023 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Кваші І.М.,
секретаря судового засідання Дем`яненко Н.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт Чорнобай цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Служба у справах дітей Чорнобаївської селищної ради, про визначення місця проживання дитини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визначення місця проживання малолітньої дитини з батьком. Мотивуває позов тим, що з відповідачкою перебував в зареєстрованому шлюбі, мають спільного сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . З червня 2022 року, не бажаючи продовжувати спільне життя з чоловіком, відповідач переїхала. В подальшому забрала дитину та не давала йому можливості спілкуватися з сином. У дитини були проблеми зі здоров`ям, забрав сина до себе, щоб займатися його лікуванням. Позивач має всі необхідні умови для виховання дитини, матеріально забезпечений, а тому вважає, що дитині буде краще проживати з батьком.
В судове засідання позивач не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності. Позов підтримує.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про визнання позову. Зазначила, що має скрутне матеріальне становище, тому позов підтримує і просить задоволити. Представник третьої особи надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримує. До заяви додала висновок Служби у справах дітей Чорнобаївської селищної ради щодо визначення місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_4 , зі змісту якого вбачається, що орган опіки вважає за доцільне визначити місце проживання дитини з батьком.
Виходячи з приписів ст. 43, ч. 3 ст. 211, ст. 223 ЦПК України суд ухвалив слухати справу за відсутності учасників.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
З`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами шляхом дослідження письмових доказів в матеріалах справи, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.
Під час судового розгляду встановлено, що сторони у справі перебували в зареєстрованому шлюбі, проте разом не проживають з червня 2022 року. 04 вересня 2023 року рішенням Чорнобаївського районного суду Черкаської області шлюб розірвано.
Позивач та відповідач мають спільну дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7).
Після припинення спільного проживання сторін, вони кілька разів змінювали місце проживання сина. На даний час дитина проживає з батьком за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 6).
Статтями 150-157 Сімейногокодексу України (далі СК України) передбачені обов`язки та права батьків щодо виховання, спілкування та розвитку дитини, які є рівними.
Згідно з частиною 1статті 150 СК Українибатьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Відповідно до частини 1статті 12Закону України«Про охоронудитинства» батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
За статтею 160 СК Українимісце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
Як вбачається з положеньстатті 161 Сімейного кодексу Україниякщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.
Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
Правовий аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що права як матері так і батька по відношенню до дитини є рівними. В будь-якому разі дитина має рости під опікою і відповідальністю своїх батьків, в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості.
Згідно висновку Служби у справах дітей, затвердженого рішенням Чорнобаївської селищної ради № 70 від 16.08.2023, орган опіки та піклування вважає можливим та доцільним визначити місце проживання малолітнього ОСОБА_3 з батьком (а.с. 89-91). Зазначено, що проживають батько з сином в приватному будинку, де для дитини наявні всі умови і зручності. ОСОБА_1 працює, дитина відвідує заклад дошкільної освіти «Вишенька»,
З викладеного вбачається, що батько має необхідні умови для проживання дитини та є матеріально забезпеченим.
Виходячи із інтересів малолітнього, беручи до уваги визнання позову відповідачем, яка вказує, що має фінансові труднощі і у зв`язку з цим не може створити необхідні умови для проживання та всебічного розвитку дитини, враховуючи висновок Служби у справах дітей, суд вважає наявними підстави для задоволення позову. Таке рішення максимально відповідатиме інтересам дитини.
В позові ОСОБА_1 вказує, що не претендує на судові витрати, тому суд вважає за можливе не вирішувати питання розподілу судових витрат.
Керуючись ст.ст.10,11,81,141,259,263-265 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Служба у справах дітей Чорнобаївської селищної ради, про визначення місця проживання дитини- задовольнити.
Визначити місце проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з батьком - ОСОБА_1 .
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги
Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Інформація про учасників:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_2 ;
Третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Служба усправах дітейЧорнобаївської селищноїради,місцезнаходження: вул. Центральна, 154, смт Чорнобай Золотоніського району Черкаської області.
Суддя І.М.Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113830291 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні