Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №348/1885/23
Номер провадження 2/348/742/23
27 вересня 2023 року м.Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого-судді: Солодовнікова Р.С.,
при секретарі судового засідання: Нагорняк Г.М.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін по справі у відкритому судовому засіданні в приміщенні Надвірнянського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
за участі позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача : ОСОБА_3 ,
відповідача: ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст позовних вимог:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В обґрунтування позивач посилається на те, що вони з відповідачем по справі тривалий час проживала спільно із ОСОБА_2 однією сім`єю без реєстрації шлюбу. Від даних стосунків у нас народилося троє дітей: ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_3 . На перших порах спільного проживання стосунки були нормальні, однак вже тривалий час їхні відносини не складаються через різні погляди на життя, на сімейні цінності, на ведення господарства, на виховання дітей, тощо. Відповідач вчиняє насильство стосовно неї, а також стосовно старшої дитини, а тому, на даний час, вони спільно не проживають, а їх фактичні шлюбні стосунки припинилися. Неповнолітні діти ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 проживають разом з нею та перебувають на її утриманні. Протягом тривалого часу, відповідач не надає належну матеріальну допомогу на утримання трьох дітей. Добровільно врегулювати даний спір їм не вдалося. Вона сама не в змозі в повному обсязі забезпечувати всім необхідним неповнолітніх дітей, в зв`язку з цим зазнає значні труднощі із-за відсутності належної матеріальної допомоги із сторони відповідача. Вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3 річного віку, самостійно займається вихованням дітей.
Вона зареєстрована, як фізична особа - підприємець, однак не отримує від зазначеної діяльності постійних доходів, оскільки немає можливості займатися такою діяльністю самостійно та у звичному робочому режимі через те, що має займатися доглядом та вихованням дітей, а тому доходи від такої діяльності є досить невисокими.
Вона повністю утримую домогосподарство, оплачує комунальні послуги, купує одяг, їжу, оплачує транспортні витрати, лікування дітей, забезпечую інші витрати необхідні для нормального та гармонійного розвитку трьох дітей відповідного віку.
Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, займається продажом товарів у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а також має у власності готель « ІНФОРМАЦІЯ_4 », де отримує регулярний високий дохід, розмір якого приховує від неї. Водночас, рівень життя свідчить про наявність високих доходів у відповідача. Відповідачу на праві власності належать: житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 ; земельна ділянкою № НОМЕР_1 з кадастровим номером 2624055900:04:003:0324, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ; земельна ділянкою з кадастровим номером 2624055900:04:003:0325, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ; магазин з вбудованими житловими приміщеннями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Зазначене підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно №3426592536 від 14.08.2023. Також відповідач володіє автомобілем марки "VOLKSWAGEN Transporter», оскільки він фактично користується зазначеним автомобілем та придбав його, однак офіційна реєстрація права власності на нього здійснена на його матір.
Враховуючи наведене та беручи до уваги зазначені факти вважає, що відповідач має можливість сплачувати на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у твердій грошовій сумі у розмірі 2500 (дві тисячі п`ятсот) гривень на кожну дитину щомісячно, до досягнення кожним із дітей повноліття, що є більш-менш достатнім для їх нормального фізичного та духовного розвитку на даний час.
Відзиву не поступило.
Стислий виклад позицій сторін:
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених в позовній заяві. Просила постановити рішення, яким стягувати з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі в розмірі по 2500,00 грн. на кожну дитину щомісячно, до досягнення дітьми повноліття з подальшою індексацією відповідно до закону. Також стягнути з відповідача в користь позивача судові витрати пов`язані з оплатою на професійну правничу допомогу адвоката у розмірі 3000 (три тисячі) гривень.
Позивач в судовому засіданні підтримала позов. Пояснила, що діти знаходяться на її повному утриманні, відповідач допомоги не надає. Вона здійснює витрати на проживання, харчування, навчання та відвідання музичної шкоди дітьми. Також повідомила, що вона зареєстрована як ФОП, перебуває у декретній відпустці і займається продажом квитів, не має постійних доходів через догляд за дітьми. 15.05.2023 року придбала будинок і земельну ділянку за позичені кошти, однак будинок виявився в аварійному стані і не придатний для проживання. Проживає з дітьми у будинку знайомих. Отримані доходи за деклараціями не є чистим доходом, а сума загального обороту, в яку також включаються витрати. Розмір свого щомісячного доходу суду не назвала. Зазначила, що відповідач звільнений від військової служби не за станом здоров`я, а через те, що має на утриманні 4 дітей. Пояснила, що відповідач має дохід від роботи магазину і готелю, в минулому році дохід більше від готелю був у зимовий період.
Відповідач в судовому засідання позовні вимоги визнав частково. Зазначив, що він погоджується платити аліменти, однак у меншому розмірі, який він відмовився назвати. Підтвердив, що діти проживають з позивачем з 09.03.2023 року, допомогу їй не надає, оскільки позивач сказала, що їй нічого не потрібно. Не погодився з доводами позивача про його матеріальний стан, так як він не має стабільно високих доходів. У фактичному користуванні має чотири автомобілі, в тому числі автомобіль Volkswagen Transporter, який зареєстрований за матір`ю. Підтвердив, що він має на праві власності житловий будинок, дві земельні ділянки і магазин з вбудованим житловими приміщеннями, що розташовані за адресою: АДРЕСА_3 . Зазначив, що він зареєстрований як ФОП, з відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела /суми виплачених доходів станом на 08.09.2023 року за 2022 рік він отримав дохід в сумі 50416,00 грн. Він отримує доходи від магазину. Підтвердив наявність готелю «Лелека», вартість номера 3000 грн за добу, однак на теперішній час доходи від діяльності готелю він не отримує через відсутністю відвідувачів. Розмір свого щомісячного доходу відповідач суду не назвав.
Відповідач зауважив, що має ще одну дитину від іншого шлюбу, на яку сплачує аліменти, заборгованості не має, переплата становить 27562,50 грн. Також вказав, що має незадовільний стан здоров`я, має остеохондроз, грижу хребта, періодично лікується. Вважає, що позивач також повинна нести витрати на утримання дітей, оскільки вона купила будинок у 2023 році, отримала в минулому році дохід 600 000 гривень.
Процесуальні дії у справі:
Ухвалою судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 16.08.2023 відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
Фактичні обставини, встановлені судом:
Судом встановлено, що сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 тривалий час проживали спільно однією сім`єю без реєстрації шлюбу.
Від даних стосунків у сторін народилося троє дітей: ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження дітей (а.с.10-12).
Позивач ОСОБА_1 разом з неповнолітніми дітьми ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 проживають за адресою: АДРЕСА_4 , що підтверджується рішенням виконавчого комітету Делятинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 19 квітня 2023 року № 85 про визначення місця проживання малолітніх дітей (а.с. 13).
Як встановлено з акту обстеження матеріально побутових умов сім`ї, складеного депутатом Маланюк А.Ю., позивач ОСОБА_1 разом з неповнолітніми дітьми проживають за адресою: АДРЕСА_5 . Виховує та утримує трьох дітей самостійно. (а.с. 14).
Рішення виконавчого комітету Делятинської селищної ради від 18.05.2023 року за № 109 відповідачу визначено спосіб участі батька у вихованні дітей ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 41).
Сторонами не заперечується, що діти сторін проживають разом із позивачем і знаходяться на її утримання.
З Єдиного державного реєстру юридичних осіб встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець (а..с 15).
З наданої відповідачем відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела /суми виплачених доходів станом на 08.09.2023 року за 2022 рік він отримав дохід в сумі 50416,00 грн. (а.с. 39).
З інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №3426592536 від 14.08.2023від 14.08.2023 року встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є власником житловий будинку за адресою: АДРЕСА_1 ; земельна ділянкою № НОМЕР_1 з кадастровим номером 2624055900:04:003:0324, земельна ділянкою з кадастровим номером 2624055900:04:003:0325, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ; магазину з вбудованими житловими приміщеннями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16-19).
З скріншоту веб-сайту Bоокіng та Gооlеотелем «Лелека», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Зазначений готель розміщується над магазином. Ціна за добу проживання в готелі становить 3000 грн (а.с.20-24), що відповідачем не заперечується. Разом з тим, сторонами не заперечується, що дохід від готелю не є стабільним.
З копії свідоцтва про народження дитини встановлено, що відповідач є батьком дитини ОСОБА_10 - ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с. 40).
Рішенням колегії суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області від 17.06.2009 року, рішення Надвірнянського районного суду від 30.04.2009 року змінено, зменшено розмір стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_11 на неповнолітню дитину ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з 700,00 на 500,00грн. яке набрало законної сили. (а.с. 66-68).
З уточненого розрахунку сплати аліментів згідного виконавчого листа 2-532/ від 26.06.2009 року встановлено, що відповідач ОСОБА_2 сплачує аліменти на користь ОСОБА_11 на утримання дочки ОСОБА_13 - ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі по 500,00 грн. щомісячно. Сума переплати станом на 01.08.2023року становить 27562,50 грн (а.с.71).
З виписки Обласної клінічної лікарні № 1526011 від 23.08.2011 року відповідач ОСОБА_2 проходив лікування з 15.08.-23.08.2011 року з діагнозом остеохондроз, спондилоартроз поперекового відділу хребта (а.с. 42).
З акту дослідження стану здоров`я № 940 від 18.05.2015 року Центральної районної лікарні Надвірнянського району та консультативних довідок від 22.02.2016 року, встановлено, що відповідач ОСОБА_2 має проблеми з захворюванням хребта та проходить лікування ( а.с. 69-70).
З довідки Надвірнянського РТЦ та СП за №778 від 06.03.2022, встановлено, що відповідач ОСОБА_2 має право на відстрочку від призову у зв`язку із утриманням 4 неповнолітніх дітей (а.с. 65).
З виписки Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань позивач ОСОБА_1 зареєстрована як приватний підприємець (ФОП) (а.с. 55-56).
З відомості Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору станом на 19.09.2023 №0909-23704660, та податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи підприємця за 2022 рік, встановлено, що позивач ОСОБА_1 отримувала доходи за 2022 рік у розмірі 578 600 грн. (а.с. 57-62).
Довідка форми ОК-7, із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, підтверджує позивача ОСОБА_1 суму фактичного заробітку доходу станом на 18.09.2023 рік, за яким вона отримувала соціальні виплати та заробітну плату у мінімальному розмірі. (а.с. 63-64).
З копії договору купівлі-продажу земельної ділянки та житлового будинку від 05.05.2023 року та фотокарток до нього встановлено, що позивач ОСОБА_1 придбала житловий будинок в АДРЕСА_6 . Будинок перебуває в аварійному стані (а.с.48-54).
Мотиви з яких виходить суд та застосовані норми права:
Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Згідно з ч. 3 ст. 11 ЗУ «Про охорону дитинства» батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей.
Частиною першою ст. 12 зазначеного Закону встановлено, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її стан здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Згідно зі статтею 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Відповідно до ст.ст. 180, 181 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
У відповідності до ч. 1 ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Перевіряючи доводи позивача щодо визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до норм ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно норм ст. 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Таким чином суди не вправі виходити за межі позовних вимог та самостійно визначати спосіб стягнення аліментів, оскільки це буде порушенням принципу диспозитивності, визначеного ст. 13 ЦПК України.
Такого ж висновку дійшов Верховний Суд в ухвалі від 04.07.2018 № 490/4522/16-ц.
Тому суд вважає правомірними вимоги позивача про стягнення з відповідача аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідач визнає обов`язок сплачувати аліменти на утримання дітей, предметом спору є розмір аліментів, який відповідач просить зменшити.
Заперечення відповідача на позов щодо неможливості сплати аліментів у розмірі 2500 гривень на дитину щомісячно суд вважає обґрунтованими.
Згідно ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Так, згідно ч.2 ст.137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, визначаються згідно з умовами договору про надання правової допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Як встановлено судом, між позивачем ОСОБА_1 та адвокатом Садівник М.І. укладений договір про надання правничої допомоги №23-08/01 (а.с. 27-29).
Згідно попереднього розрахунку суми судових витрат позивач планує понести судові витрати в сумі 3000,00 грн., а саме: 2000,00 грн. за консультацію, складання адвокатом позовної заяви, 1000,00 грн. - ведення справи (а.с.5).
Згідно платіжної інструкції №0.0.3134807966.1 від 08.08.2023 року за складання процесуальних документів та представлення інтересів в суді позивачем було сплачено 3000,00 грн. адвокату Садівник М.І. (а.с. 25).
З огляду на зміст викладених норм чинного законодавства України, виконуючи положення ч. 3 ст. 141 ЦПК України та враховуючи оцінені судом докази щодо понесення стороною позивача витрат пов`язаних з розглядом справи і встановлені судом обставини стосовно дійсного понесення судових витрат , суд прийшов до висновку, що сума судових витрат на професійну правову допомогу в сумі 3000,00 грн відповідає заявленим в попередньому (орієнтовному) розрахунку, співмірною із складністю справи, часом витраченим адвокатом і обсягом наданих ним послуг.
Тому суд приходить до висновку про необхідність відшкодування судових витрат з відповідача в користь позивача у розмірі 3000,00 грн на професійну правничу допомогу.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно ч. 6 ст. 141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Позивача звільнено від сплати судового збору на підставі п. 3 ст. 5 Закону України про судовий збір. Тому судовий збір підлягає стягненню з відповідача в користь держави.
Висновки суду.
З`ясував думку сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, дав оцінку зібраним у справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об`єктивному та всебічному з`ясування обставин справи, суд прийшов до наступних висновків.
При визначенні розміру аліментів суд враховує факт проживання неповнолітніх дітей з матір`ю; вік дітей, матеріальний стан позивача, яка на даний час здійснює підприємницьку діяльність, отримує стабільний дохід, здійснює придбання нерухомого майна, матеріальне становище та стан здоров`я платника аліментів, який є працездатною людиною, однак має проблеми із здоров`ям, отримує доходи від підприємницької діяльності: розмір офіційний дохід є незначним, а інші джерела доходів мають нестабільний характер. У власності і фактичному користуванні відповідача перебуває нерухоме і рухоме майно, яке він використовує як для власного проживання так і в підприємницькій діяльності. Окрім спільних дітей сторін, відповідач має ще одну дитину, на утримання якої сплачує аліменти, а тому суд дійшов висновку, що позов слід задовільнити частково і стягувати з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі по 2000,00 грн на кожну дитину щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.
Суд вважає розмір заробітку (доходу) відповідача не достатнім для виплати аліментів в розмірі, що просить позивач, враховуючи нестабільний дохід платника аліментів, наявність на утриманні іншої дитини, його стан здоров`я.
Доказів, які б спростовували вищевикладене, сторонами не надано.
Визначаючи аліменти в розмірі 2000 грн на дитину, суд також враховує, що за загальними правилами, у випадку визначенні розміру аліментів у частці від заробітку (доходу), розмір аліментів на утримання трьох і більше дітей становить - половини заробітку (доходу) платника аліментів, а заборгованість за аліментами платника аліментів, який є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості (ч.2 ст.195 СК України). З огляду на те, що розмір середньої заробітної плати в Надвірнянському районі Івано-Франківської області становить 12365 грн, то розмір аліментів на одну дитину повинен бути на рівні 2000 грн (6000/3).
Зважаючи на вищевикладені обставини, враховуючи обов`язок обох батьків утримувати спільних дітей, їх задовільний матеріальний стан, стан здоров`я і наявність інших утриманців у платника аліментів, суд вважає об`єктивним і справедливим розмір аліментів в сумі 2000 гривень на кожну дитину щомісячно, що має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини в частині грошового забезпечення зі сторони батька дітей.
Разом з тим, розмір аліментів у твердій грошовій сумі, відповідно до ч.2 ст.184 СК щорічно до повноліття дитини підлягає індексації відповідно до закону.
Враховуючи положення ст.191 СК України стягнення аліментів слід розпочати з часу пред`явлення позову, а саме з 15.08.2023 року.
На підставі п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України, рішення суду підлягає негайному виконанню по справам про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Судом відповідно до ст.185 СК України роз`яснює, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, зобов`язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
На підставі ст.141 ЦПК України з відповідачаОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 підлягають стягненню витрати на правову допомогу - 3000,00 грн., на користь держави 1073 грн.60 коп. судового збору.
На підставі ст..ст. 141, 180, 181, 184, 191 СК України та керуючись ст.ст. 4, 19, 141, 258, 263, 264, 265, 268, 273 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_3 в твердій грошовій сумі в розмірі 2000,00 (дві тисячі) гривень на кожну дитину щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнення аліментів розпочати з 15.08.2023.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 - 3000,00 грн. витрат на правову допомогу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 1073 (одна тисячі сімдесят три) грн 60 коп судового збору (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ)- Казначейство України (ЕАП), Номер рахункуUA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету - 22030106.Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Івано-Франківського Апеляційного суду, а якщо оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Вступна та резолютивна частини рішення суду постановлені в нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 27.09.2023 року.
Повний текст рішення суду складений 02 жовтня 2023 року .
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_5 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 .
Суддя Р.С.Солодовніков
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2023 |
Оприлюднено | 03.10.2023 |
Номер документу | 113845088 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Солодовніков Р. С.
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Солодовніков Р. С.
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Солодовніков Р. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні