Ухвала
від 02.10.2023 по справі 233/5542/23
КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

233 № 233/5542/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2023 року слідчий суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023052380000315 від 16 вересня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

27 вересня 2023 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Костянтинівської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023052380000315 від 16 вересня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 16.09.2023 до ЧЧ ВП № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що невідома особа 16.09.2023 о 12:11 год. шахрайським шляхом з використанням електронно-обчислювальної техніки заволоділа грошовими коштами заявниці з банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , чим заподіяла матеріальний збиток суму 2025,00 грн.

Допитана у якості потерпілої ОСОБА_5 надала наступні покази, що 16.09.2023 на сайті «ОЛХ» вона дала об`яву про продаж своєї рульової рейки за 11500 грн. Так о 11.37 год. їй на мобільний додаток «Вайбер» надійшло повідомлення з мобільного номеру НОМЕР_2 з пропозицією придбати у неї рульову рейку. Після чого в подальшому на мобільний додаток «Вайбер» надійшло посилання на сайт «ОЛХ», потерпіла перейшла на сайт, де було зазначено дані покупця ОСОБА_6 , м.т.: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 .

Після чого відкрилось посилання, де необхідно було ввести номер та пін-код банківської карти. Потерпіла ОСОБА_5 ввела номер своєї карти НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Після проведених дій о 12:11 год. було надіслано повідомлення про зняття грошових коштів у сумі 2025,00 грн.

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно отриманої виписки по банківській карті, квитанція №ЕЗР4-4КРС-В535-АЗР1 від 16.09.2023, з банківської карти ОСОБА_5 було здійснено зняття (перерахування) грошових коштів за допомогою платіжних систем « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Також з вищезазначеної квитанції вбачається здійснення операцій та зняття (перерахування) грошових коштів 16.09.2023 о 12:11:29 через ІНФОРМАЦІЯ_4 , код авторизації 963267, сума операції 2025,00 гривень. Однак номеру картки, куди були переведені грошові кошти не відображено.

З метою проведення всебічного та об`єктивного досудового розслідування, прийняття законних і обґрунтованих рішень у кримінальному провадженні, в межах проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні доступу до документів банківського обороту, з можливістю вилучення у друкованому та/або електронному вигляді інформації та документів, а саме до відомостей по банківській платіжній картці за номером НОМЕР_1 за період з 06год.00хв.16.09.2023по день пред`явленняухвали довиконання, якими володіє АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , розташований за адресою: АДРЕСА_2 .

Отримані відомості можуть бути використані під час досудового розслідування як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а саме: дана інформація містить фактичні дані щодо події вчиненого кримінального правопорушення (часу, місця, способу), визначення суб`єкта кримінального правопорушення, що має суттєве значення для встановлення істини по справі та встановлення завданої майнової шкоди внаслідок вчиненого кримінального правопорушення.

Зазначену інформацію отримати вільним шляхом не є можливим, оскільки вказана інформація охороняється ЗУ «Про банки і банківську діяльність» від 07 грудня 2000 року.

Під час досудового розслідування не можливо отримати перелічені речі і документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасового доступу до речей і документів. Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів не надається можливим.

Вищезазначена інформація може бути використана як докази у кримінальному проваджені. Крім того, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та в інший спосіб неможливо встановити факт надходження, руху та зняття грошових коштів по вказаному особовому рахунку.

Згідно ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000 №2121-III відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, фінансово-економічний стан клієнтів становлять банківську таємницю, тому в інший спосіб неможливо отримати інформацію викладену в них, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю.

Судом вживалисязаходи дляповідомлення особи,у володінні,якої знаходитьсязазначена інформація,а саме АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оскільки, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.Проте,представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », будучи належнимчином повідомленимпро часта місцерозгляду клопотання,у судовезасідання нез`явився з невідомихпричин,будь-якихзаяв досуду ненадав, що не перешкоджає розгляду клопотання.

Прокурор та слідчий до суду не з`явилися, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду клопотання, просили розглянути клопотання у їх відсутність, клопотання підтримують.

Перевіривши надані матеріали клопотання у кримінальному провадженні, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у рамках якого було подано клопотання та, дослідивши докази по доданим матеріалам, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Згідно з ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим доведені підстави необхідності надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, оскільки, вони перебувають у володінні відповідної юридичної особи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та отримана інформація може бути використана як доказ, при цьому іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, неможливо.

Тому, вважаю, що дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає задоволенню та слідчим необхідно надати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації, що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 160-166 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати старшому слідчому ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області майору поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області капітану поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП№2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а саме інформації по банківській платіжній картці за номером НОМЕР_1 за період з 06год.00хв.16.09.2023по деньпред`явлення ухвалидо виконання, втому числі,інформації тадокументів щодоздійснення розрахунково-касовихоперацій порахунку (пропереказ таотримання коштівз рахунку) грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код/, в тому числі реквізитів їх рахунків/ номер рахунку; код аз ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу/ номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів/ включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів/ команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів); фото- та відеоінформації щодо осіб, які у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювали переказ або отримували грошові кошти з рахунку та банківської платіжної карти - № НОМЕР_1 , при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів, документів, що містять відомості про номери телефонів, які використовувалися як фінансові, з відображенням всіх змін, а також процедур, за допомогою яких відбувалися такі зміни документів, що містять відомості про переведення коштів за допомогою інтернет-банку (електронного, мобільного банкінгу) чи інших інтернет-ресурсів (інтернет банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), відомості про них, а також про ІР-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з відображенням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах; документів, що містять відомості про переведення грошових коштів на абонентський номер оператора зв`язку, з відображенням абонентського номеру, оператора зв`язку, повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах: документів, що містять відомості про використання грошових коштів на оплату послуг, з відображенням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах; документів, що містять інші відомості порахунку та банківській платіжній (кредитній) картці, які можуть бути надані (доступні) вищезазначеному банку.

Зобов`язати АТ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » підготувати запитувану інформацію на паперовому або електронному носії.

Строк дії ухвали до 28 листопада 2023 року.

Копію ухвали направити прокурору ОСОБА_4 та слідчому ОСОБА_3 .

Зобов`язати осіб, зазначених у цій ухвалі, вручити копію ухвали представнику АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »

У разіневиконання ухвалипро тимчасовийдоступ доречей ідокументів слідчийсуддя маєправо постановитиухвалу продозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКостянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення02.10.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу113850137
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —233/5542/23

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Леміщенко О. О.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Леміщенко О. О.

Ухвала від 02.10.2023

Кримінальне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Леміщенко О. О.

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Леміщенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні