Ухвала
від 02.10.2023 по справі 642/5238/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

02.10.2023

Справа № 642/5238/23

Провадження № 2/642/1465/23

У ХВАЛ А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02жовтня 2023року суддяЛенінського районногосудум.ХарковаГрінчукО.П.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Холодногірський-2» про зобов`язання вчинити певні дії,

встановив :

Позивач звернулась до суду із даним позовом, в якому просила зобов`язати відповідача надати позивачу письмову відповідь на її заяву від 18.07.2023 щодо відключення квартири за адресою АДРЕСА_1 , яка належить її матері ОСОБА_2 , від водопостачання, а також стягнути з відповідача витрати на правову допомогу та судовий збір.

Пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Всупереч зазначеному, позивачем до позову не додано докази щодо належності квартири за адресою АДРЕСА_1 , будь-кому на праві власності.

Крім того, на підставі ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Однак, позивач не зазначає та не обгрунтовує, яке відношення вона має до квартири за адресою АДРЕСА_1 , яка, з її слів, не перебуває в її власності, та яким чином відповідачем порушені її права щодо квартири, власником якої вона не є.

Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про визначення обставин, що мають значення для її вирішення, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.

Від змісту позовної заяви залежать позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Крім того, Європейський Суд нагадує, що положення підпункту «а» п. 3ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободнеобхідно аналізувати у світлі більш загальної норми про право на справедливий судовий розгляд, гарантоване п. 1 цієї статті. У справі надання повної, детальної інформації щодо заявлених вимог та, відповідно, про правову кваліфікацію, яку суд може дати відповідним фактам, є важливою передумовою забезпечення справедливого судового розгляду. Право бути поінформованим про характер і підставу позову потрібно розглядати у світлі права мати можливість підготуватися до захисту, гарантованого підпунктом «b» п. 3 ст. 6 Конвенції.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 177 цього Кодексу, протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, ЦПК України, суддя,-

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Холодногірський-2» про зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху та надати позивачу 5-денний термін з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк є підставою вважати позовну заяву неподаною та такою, що підлягає поверненню позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.10.2023
Оприлюднено03.10.2023
Номер документу113850926
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —642/5238/23

Рішення від 22.01.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 26.10.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 02.10.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні