Ухвала
від 26.09.2023 по справі 911/2864/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"26" вересня 2023 р. м. Київ Справа № 911/2864/23

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Арнокс» (04053, м. Київ, пров. Бехтерівський, 12б, каб. № 26; код ЄДРПОУ 40694226)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Юмджи Агро» (08205, Київська обл., Бучанський р-н, м. Ірпінь, вул. Северинівська, буд. 9, оф. 4; код ЄДРПОУ 39458102)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

За участю секретаря Ворка Л.О.

За участю представників учасників у справі:

від ТОВ «Арнокс»: адвокат Іщенко І.П.

ВСТАНОВИВ:

до Господарського суду Київської області звернулось ТОВ «Арнокс» із заявою від 14.09.2023 б/№ (вх. № 2450/23) про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Юмджи Агро».

Ухвалою Господарського суду Київської області від 18.09.2023 вказану заяву прийнято до розгляду; підготовче засідання призначено на 26.09.2023.

25.09.2023 до суду надійшов відзив ТОВ «Юмджи Агро» від 21.09.2023 б/№ (вх. № 18222/23) на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

26.09.2023 в судове засідання з`явилася представник Заявника, подану заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Боржника підтримала і просила задовольнити. Боржник в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи викладене вище розгляд справи здійснюється судом згідно матеріалів заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та відзиву Боржника.

Відповідно до ст. 39 КУзПБ, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

Узагальнені доводи Заявника є наступними.

Вказані вимоги виникли на підставі Договору позики (надання поворотної фінансової допомоги) від 06.07.2023 № 230706-02, відповідно до умов якого ТОВ «Арнокс» було надано Боржнику фінансову допомогу на загальну суму 650000,00 грн.

Проте Боржник не виконав зобов`язання щодо повернення фінансової допомоги в обумовлений договором строк. Відтак за ТОВ «Юмджи Агро» обліковується заборгованість перед ТОВ «Арнокс» у сумі 650000,00 грн основного боргу.

Враховуючи зазначене вище Заявник вважає наявними підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство Боржника.

Узагальнені доводи Боржника, викладені у відзиві на заяву, є наступними.

Заявлені вимоги ТОВ «Арнокс» за Договором позики (надання поворотної фінансової допомоги) від 06.07.2023 № 230706-02 визнаються Боржником повністю, в сумі 650000,00 грн; заперечення щодо вимог відсутні.

Боржник повідомив про відсутність можливості погасити заборгованість у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем. Боржник повідомив про відсутність у ТОВ «Юмджи Агро» нерухомого чи рухомого майна.

Дослідивши подані матеріали судом встановлено наступне.

06.07.2023 між ТОВ «Арнокс» (позикодавець) та ТОВ «Юмджи Агро» (позичальник) укладено Договір позики (надання поворотної фінансової допомоги) № 230706-02 (надалі: «Договір»), відповідно до умов якого (п. 1.1.) позикодавець зобов`язується передати позичальникові грошові кошти в сумі 650000,00 грн, а позичальник прийняти їх і повернути вказану суму в обумовлені цим договором терміни.

Згідно п. 2.1.-2.3. Договору, позикодавець надає позику (поворотну фінансову допомогу) у безготівковій формі шляхом перерахування суми грошових коштів, вказаної в п. 1.1. цього договору, на поточний рахунок позичальника.

Перерахування грошових коштів може здійснюватися різними за розміром сумами (декількома платежами) та/або частково. Перерахування відбуватиметься у строки визначені позикодавцем.

Позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві фактично надану фінансову допомогу у безготівковій формі шляхом перерахування вищезгаданої суми грошових коштів на поточний рахунок позикодавця впродовж терміну дії цього договору.

Повернення фінансової допомоги може робитися різними за розміром сумами (частинами), проте остаточний розрахунок має бути зроблений не пізніше 31.08.2023.

Відповідно до п. 4.1. Договору, цей договір є укладеним з моменту його підписання сторонами і діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за цим договором.

Як вбачається з платіжної інструкції № 35 від 07.07.2023 Заявником було перераховано на рахунок Боржника грошові кошти в сумі 650000,00 грн.

Таким чином судом встановлено, що Заявником в повному обсязі виконано зобов`язання за Договором щодо надання Боржнику позики (поворотної фінансової допомоги), в розмірі 650000,00 грн.

Проте Боржником не було виконано зобов`язання щодо повернення поворотної фінансової допомоги в обумовлені договором строки, а саме до 31.08.2023.

Судом встановлено, що станом на дату підготовчого засідання суду не надано доказів повного чи часткового виконання Боржником зазначеного вище зобов`язання, загальна сума заборгованості Боржника перед Заявником становить 650000,00 грн.

Відповідно до ст. 1 КУзПБ, неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Підстави для відмови у відкритті провадження у справі встановлені ч. 6 ст. 39 КУзПБ. Зокрема, господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

З системного аналізу зазначених норм слідує, що підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство є неплатоспроможність боржника.

Тобто, для відкриття провадження у справі господарський суд повинен встановити: наявність грошових зобов`язань у боржника, строк виконання яких настав; неспроможність боржника виконати такі зобов`язання після встановленого строку; відсутність спору про право щодо таких грошових зобов`язань.

При цьому, відсутність спору щодо заявлених ініціюючим кредитором грошових вимог може підтверджуватися або рішенням суду, що набрало законної сили, або визнанням боржником таких вимог. Тобто, має бути фактична наявність боргу, який є безспірним або не оспорюється боржником, що встановлюється судом у підготовчому засіданні.

Дослідивши подані Заявником докази суд дійшов висновку, що заявлені вимоги є обґрунтованими та документально підтвердженими, отже суд вважає доведеними обставини про наявність у Боржника заборгованості перед Заявником за Договором позики (надання поворотної фінансової допомоги) від 06.07.2023 № 230706-02 на суму 650000,00 грн.

Таким чином суд дійшов висновку про визнання грошових вимог ТОВ «Арнокс» до ТОВ «Юмджи Агро» на суму 650000,00 грн (основний борг).

Проаналізувавши надану Боржником інформацію про визнаний розмір заборгованості перед кредитором, а також те, що Боржник повідомив про неможливість погасити дану заборгованість, враховуючи надану Боржником інформацію про відсутність активів підприємства, суд дійшов висновку про доведеність обставин щодо неспроможності Боржника виконати свої кредиторські зобов`язання.

Враховуючи обґрунтованість та доведеність обставин щодо наявності у Боржника заборгованості перед Заявником за Договором позики (надання поворотної фінансової допомоги) від 06.07.2023 № 230706-02, а також фактичне визнання Боржником заявлених вимог, судом в ході підготовчого провадження не встановлено наявності спору про право у даній справі.

На підставі викладеного вище судом встановлено наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Юмджи Агро».

Згідно ч. 8 ст. 39 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Законом України від 05.06.2020 № 686-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», який набрав чинності 17.10.2020, доповнено Прикінцеві та перехідні положення КУзПБ пунктом 2-1, відповідно до якого встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Скориставшись вказаним правом ініціюючий кредитор ТОВ «Арнокс» просить суд призначити розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого Демчана О.І.

Розглянувши відповідно до ст. 28 та п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ кандидатуру арбітражного керуючого Демчана О.І. щодо призначення розпорядником майна Боржника, судом встановлено, що у заяві арбітражний керуючий Демчан О.І. надає згоду на призначення його розпорядником майна Боржника і згідно ч. 3 ст. 28 КУзПБ зазначає, що він: не є заінтересованою особою у цій справі; раніше не здійснював управління боржником; не має конфлікту інтересів; не здійснював раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів, в яких Боржник був стороною виконавчого провадження; крім того зазначає про досвід роботи, наявність матеріально-технічної бази для здійснення повноважень у цій справі та повідомляє про рівень завантаженості.

До заяви крім іншого додано копію свідоцтва Міністерства юстиції України № 1732 від 11.11.2015, договору страхування відповідальності арбітражного керуючого.

За наслідком дослідження заяви та доданих доказів судом встановлено відповідність кандидатури арбітражного керуючого Демчана О.І. вимогам Кодексу України з процедур банкрутства.

Враховуючи викладене вище, зокрема те, що кандидатура арбітражного керуючого Демчана О.І. запропонована ініціюючим кредитором в порядку п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, арбітражним керуючим Демчаном О.І. надано згоду на участь у даній справі та судом вище встановлено відповідність кандидатури арбітражного керуючого Демчана О.І. вимогам КУзПБ, суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна ТОВ «Юмджи Агро» арбітражного керуючого Демчана О.І.

Керуючись статтями 28, 30, 34, 39, 41, 44, 45, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-235, 255 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.Відкрити провадження у справі № 911/2864/23 за заявою ТОВ «Арнокс» про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Юмджи Агро» (08205, Київська обл., Бучанський р-н, м. Ірпінь, вул. Северинівська, буд. 9, оф. 4; код ЄДРПОУ 39458102).

2.Визнати грошові вимоги Кредитора - ТОВ «Арнокс» до боржника - ТОВ «Юмджи Агро» у сумі 650000,00 грн.

3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, у зв`язку з чим, органам державної виконавчої служби зупинити виконавчі провадження з примусового виконання виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюються стягнення з Боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Юмджи Агро» (08205, Київська обл., Бучанський р-н, м. Ірпінь, вул. Северинівська, буд. 9, оф. 4; код ЄДРПОУ 39458102), відповідно до законодавства.

4.Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Юмджи Агро» (08205, Київська обл., Бучанський р-н, м. Ірпінь, вул. Северинівська, буд. 9, оф. 4; код ЄДРПОУ 39458102) та призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Юмджи Агро» (08205, Київська обл., Бучанський р-н, м. Ірпінь, вул. Северинівська, буд. 9, оф. 4; код ЄДРПОУ 39458102) арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича (свідоцтво № 1732 від 11.11.2015, адреса: 01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108, оф. 17; РНОКПП НОМЕР_1 ).

5.Встановити основну грошову винагороду розпорядника майна Боржника в розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень відповідно до ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

6.Оприлюднити у встановленому ч. 9 ст. 39 КУПБ порядку оголошення про відкриття Господарським судом Київської області провадження у справі № 911/2864/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Юмджи Агро» (08205, Київська обл., Бучанський р-н, м. Ірпінь, вул. Северинівська, буд. 9, оф. 4; код ЄДРПОУ 39458102), текст якого додається.

7.Зобов`язати арбітражного керуючого Демчана О.І. щомісячно звітувати суду про виконану ним роботу в процедурі розпорядження майном Боржника.

8.Заборонити Боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) Боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації Боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9.Зобов`язати розпорядника майна Боржника подати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів та складений реєстр вимог кредиторів в строк до 30.10.2023.

10.Зобов`язати розпорядника майна Боржника здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності Боржника, інвестиційного становища Боржника і його становища на ринках, та надати суду вказану інформацію в строк до 10.11.2023.

11.Зобов`язати розпорядника майна Боржника провести інвентаризацію майна Боржника в строк до 10.11.2023.

12.Попереднє засідання господарського суду призначити на « 31» жовтня 2023 року о 10 год. 40 хв. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108, в залі судових засідань №1.

13.Судові витрати ТОВ «Арнокс» у вигляді судового збору, сплаченого Заявником за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Боржника у сумі 26840,00 грн та авансування винагороди арбітражного керуючого у сумі 60300,00 грн покласти на ТОВ «Юмджи Агро».

14.Ухвалу надіслати: державному реєстратору за місцезнаходженням Боржника.

15.Копію ухвали надіслати: Боржнику, Кредитору, арбітражному керуючому Демчану О.І., податковому органу за місцезнаходженням Боржника, органу, який здійснює примусове виконання судових рішень за місцезнаходженням Боржника, місцевому загальному суду за місцезнаходженням Боржника та державному органу з питань банкрутства.

Дата набрання чинності ухвалою - 26 вересня 2023 року.

Термін пред`явлення виконавчого документу до виконання - до 26 вересня 2026 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати складення та підписання повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду.

Дата виготовлення і підписання повного тексту ухвали 02.10.2023.

Суддя С.Ю. Наріжний

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.09.2023
Оприлюднено04.10.2023
Номер документу113856566
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —911/2864/23

Ухвала від 13.03.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 19.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 11.12.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Постанова від 14.11.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 31.10.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 26.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 18.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні