ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" вересня 2023 р. м. Одеса Справа № 916/2696/23
Господарський суд Одеської області у складі:
судді С.В. Літвінова
при секретарі Т.О. Липі
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТЛ-ГРУПП" (вул. Наукова, буд.1, Дослідне, Дніпровський район, Дніпропетровська область, 52071) ;
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ванвейл" (Люстдорфська дорога, буд. 140/1, кв. 200, Одеса, 65114)
про стягненн 257 000грн.
за участю представників:
від позивача: Вищневський А.Є. - оредер
від відповідача: Маматказін К.О. - довіреність
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТЛ-ГРУПП" звернулось до Господарського суду Одеської області із позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ванвейл" 257 000 грн. заборгованості, з яких 160000,00 грн основного боргу, 65000,00 грн штрафу за понаднормовий прості та 32 000грн. за порушення термінів оплати виконаних транспортно--експедиторських послуг більш ніж 30днів, у зв`язку із неналежним виконанням умов договору на транспортно-експедиторські послуги у внутрішньому та міжнародному сполученні від 28.03.2022 р. № Х43/280322-1 в частині своєчасної та остаточної оплати вартості наданих послуг, понаднормовий простій транспортного засобу у період з 29.06.2022 р. по 20.07.2022 р., а також за порушення термінів оплати виконаних транспортно--експедиторських послуг більш ніж 30днів.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 03.07.2022 року було відкрито позовне провадження у справі № 916/2696/23 за правилами спрощеного позовного провадження.
31.08.2023від відповідача надійшла заява про закриття провадження у справі.
Обгрунтовуючи заяву відповідач зазначає, що рішенням Господарського суду Одеської області від 08.11.2022, залишеним без змін постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 21.03.2023, у справі № 916/2067/22, у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТЛ-ГРУПП" до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАНВЕЙЛ" про стягнення 263969,86 грн заборгованості відмовлено.
Відповідач стверджує, що, предметом спору у справі № 916/2067/22 було встановлення судом наявності або відсутності правових підстав для стягнення з відповідача на користь позивача 263 969,86 грн заборгованості, з яких 160 000 грн основного боргу, 65 000 грн штрафу за понаднормовий простій, 6 575,34 грн пені, 394,52 грн 3% річних та 32 000 грн. штрафу за договором на транспортно-експедиторські послуги у внутрішньому та міжнародному сполученні N Х43/280322-1 від 28.03.2022 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАНВЕЙЛ" вважає, що наявні у справі №
916/2696/23 документи додатково підтверджують звернення Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТЛ-ГРУПП» до суду з того ж предмету та підстав, які вже досліджувалися судом у справі № 916/2067/22 та за якими суд першої та апеляційної інстанції виніс відповідні рішення.
21.09.2023 позивач надав заперечення на заяву про закриття провадження.
Суд, протокольною ухвалою відмовив відповідачу в задоволенні заяви про закриття провадження у справі про, що зазначено в протоколі судового засідання від 25.09.2023 так як позов дійсно було подано з того ж предмету позову але з інших підстав.
Представник відповідача в судові засідання не з`являвся, про місце, дату та час судових засідань повідомлявся судом за юридичною адресою. Відзив на позовну заяву від відповідача до суду не надходив.
Відповідно до ч.9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За таких обставин, суд вирішує справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України.
У судовому засіданні 25.09.2023р. було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив.
28.03.2022 р. між ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" (Експедитор) та ТОВ "ВАНВЕЙЛ" (Клієнт) укладено договір на транспортно-експедиторські послуги у внутрішньому та міжнародному сполученні № Х43/280322-1 (Договір), відповідно до пункту 1.1. якого даний Договір визначає порядок взаємовідносин, що виникають між Сторонами при організації, здійснені та розрахунках за транспортно-експедиційні послуги (ТЕП), що надаються Експедитором Клієнту, пов`язані з перевезенням вантажів у міжнародному та внутрішньому автомобільному сполученні.
Клієнт доручає, а Експедитор бере на себе обов`язки за плату і за рахунок коштів Клієнта організувати перевезення вантажів Клієнта та здійснювати розрахунки з транспортними організаціями (перевізниками) за перевезення вантажів Клієнта (пункт 1.2 Договору).
Правовідносини Сторін за даним Договором регулюються положеннями Закону України "Про транспортно-експедиторську діяльність" та іншими діючими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у договорі транспортного експедирування (комісії, послуг) (пункт 2.1 Договору).
ТЕП виконуються згідно умов даного Договору, Конвенції про договір міжнародного перевезення вантажів (КДПВ), митної конвенції про міжнародні перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП), Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), а також законодавчими та нормативними актами України. Сторони також будуть дотримуватись положень Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (пункт 2.2 Договору).
Експедитор організовує перевезення вантажів на підставі Заявки на транспортно-експедиторські послуги (далі - Заявка), що подаються Клієнтом не пізніше, ніж за 48 годин до початку завантаження (пункт 3.1 Договору).
Заявка, є невід`ємною частиною Договору та містить наступну інформацію: дату та точну адресу місця завантаження та розвантаження вантажу із зазначенням контактних телефонів; маршрут руху; рухомий склад; відомості про вантаж (вага, вартість і т. ін.); адреси проведення митного оформлення при завантаженні та розвантаженні вантажу; терміни доставки вантажу одержувачеві; сума фрахту, форма та терміни оплати ТЕП; митниці, перетин кордонів; властивості перевезення конкретного вантажу; інші додаткові інструкції (пункт 3.2 Договору).
Обов`язок Клієнта: своєчасно надати Експедитору Заявку, в якій вказувати повну, точну і достовірну інформацію про найменування, кількості, якості та інших характеристик вантажу його властивостей, умов перевезення та іншу інформацію, необхідну для виконання перевезення вантажу згідно з погодженою Заявкою (пункт 4.1.1 Договору).
Обов`язок Клієнта: до прибуття транспортного засобу на місце завантаження підготувати вантаж до перевезення, і перед завантаженням перевірити стан транспортного засобу, а у разі виявлення невідповідності, відразу ж повідомити про це Експедитора і призупинити завантаження. Вантаж, пред`явлений у нетранспортабельному стані, вважається непред`явленим до перевезення, а перевезення вважається не виконаним з вини Клієнта (пункт 4.1.2 Договору).
Обов`язок Клієнта: своїми силами й засобами з дотриманням вимог безпеки забезпечувати проведення процедури завантаження/розвантаження транспортних засобів і митного оформлення вантажу, що перевозиться протягом 24(завантаження)/48(розвантаження) годин міжнародним сполученням та 8(завантаження)/8(розвантаження) годин при перевезеннях Україною, не допускаючи простою автомобілів під завантаженням та розвантаженням в пунктах призначення, понад встановлені цим пунктом граничні норми (нормативний простій). Нормативний простій на проходження прикордонного переходу складає 24 години, якщо інше не зазначено у заявці (пункт 4.1.5 Договору).
Обов`язок Клієнта: своєчасно надавати водію Експедитора належним чином оформлені супровідні документи (інвойси, сертифікати походження та якості, ТТН, CMR, пояснювальні листи и т. ін.) необхідні для прийому-передачі вантажу, що забезпечить безперешкодний рух транспортного засобу за маршрутом перевезення, а також при необхідності надати пропуски на право проїзду до місяця завантаження та вивантаження (пункт 4.1.6 Договору).
Обов`язок Клієнта: забезпечувати за власний рахунок митну обробку вантажу, що виконується митницями за місцем знаходження вантажовідправника/вантажоодержувача (якщо інше не зазначено Сторонами у Заявці) або на прикордонних переходах (у разі необхідності), а також оформлення товаро-транспортних накладних (CMR), митних та інших документів (ліцензій і сертифікатів та ін.), необхідних для проходження державних кордонів без перепон, ветеринарного, карантинного, екологічного та інших видів контролю та здачі вантажу одержувачу (пункт 4.1.7 Договору).
Експедитор зобов`язується при настанні непередбачених обставин у процесі надання транспортно-експедиторських послуг, які перешкоджають їх виконанню (наднормативний простій, ушкодження, аварії, які виникають у процесі здійснення завантаження, транспортування, розвантаження, проходження митних процедур на кордоні та ін.) сповістити про такі обставини Клієнта за допомогою телефонного зв`язку, факсом, електронною поштою і дотримуватися його письмових інструкцій. У разі, якщо немає можливості попередньо повідомити про це Клієнта або якщо відповідь на такий запит не отримано Експедитором у належний за наявними обставинами строк, Експедитор має право діяти на свій розсуд, як того вимагає оперативна ситуація, повідомивши Клієнта про свої дії, як тільки таке повідомлення стане можливим (пункт 4.2.5 Договору).
Обов`язок Експедитора: повідомляти Клієнта про факт завантаження, розвантаження та проходження кордонів автомобілем. У разі необхідності надавати факсимільним зв`язком документи, які необхідні для оформлення попереднього повідомлення (пункт 4.2.6 Договору).
Вартість за даним договором встановлюється та узгоджується Сторонами на кожну транспортно-експедиторську послугу на підставі Заявки, яка є невід`ємною частиною даного договору. Кінцева сума наданих послуг може змінюватися, виходячи зі складності виконання Заявки, штрафних санкцій та інших підтверджених або узгоджених витрат і зазначається в акті наданих послуг та додаткових рахунках (пункт 5.1 Договору).
Розрахунки за виконання ТЕП здійснюється шляхом банківського переказу Клієнтом грошових коштів на рахунок Експедитора, якщо інше не зазначено у Заявці. Сторони погодили, що рахунки передані за допомогою факсимільного зв`язку підлягають оплаті та мають силу оригіналу до моменту отримання оригіналу (пункт 5.2 Договору).
Вартість послуг включає винагороду Експедитора за надані послуги, розмір якої визначається в акті наданих послуг (пункт 5.3 Договору).
Оплата організації за перевезення та винагороди Експедитора здійснюється термін 3 (трьох) днів з моменту доставки вантажу, якщо інше не зазначено у Заявці (пункт 5.4 Договору).
Оплата штрафних санкцій здійснюється Клієнтом протягом 3-х днів з моменту отримання рахунку та підтверджуючих документів, якщо інше не зазначено в Заяві (пункт 5.5 Договору).
Послуги за даним договором передаються Експедитором і приймаються Клієнтом за Актом наданих послуг (пункт 6.1 Договору).
Акт наданих послуг підписується Сторонами та скріплюється печатками протягом 5 (п`яти) банківських днів з моменту отримання Акту Клієнтом. У разі відмови Клієнтом у підписанні Акту, він надає мотивовану відмову у його підписанні. У разі відсутності мотивованої відмови від підписання Акту протягом 5 (п`яти) банківських днів з моменту його отримання, послуги вважаються прийнятими Клієнтом, а Акт підписаний та підлягає оплаті в повному обсязі (пункт 6.2 Договору).
Підписаний Клієнтом Акт наданих послуг без зауважень, підтверджує факт приймання належно наданих послуг за Договором та отримання Клієнтом належним чином оформлених первинних і інших документів (ТТН, CMR, рахунок та ін.), у відповідності до вимог Договору та Заявки (пункт 6.3 Договору).
До моменту підписання Акту наданих послуг, факт надання послуг підтверджується товаро транспортними документами, підписаними вантажоодержувачем (пункт 6.4 Договору).
У випадку невиконання або неналежного виконання обов`язків та умов виконання Заявки на ТЕП за даним договором, Сторони несуть відповідальність згідно Конвенції КДГТГ, Конвенції МДП, чинного законодавства України і положень даного Договору (пункт 7.1 Договору).
Наднормативний простій автомобіля з вини Клієнта під завантаженням/розвантаженням та митною обробкою вантажу оплачується Клієнтом у внутрішньому сполученні - 600 грн, у міжнародному сполученні у розмірі 1000 грн. по території України (1500 грн поза межами України) за кожну розпочату добу простою, враховуючи вихідні та святкові дні, якщо інше не передбачено Сторонами у Заявці на конкретне перевезення. У разі прибуття автомобіля на місце завантаження або митного очищення (вивантаження) за 36 годин до вихідних і святкових днів, дані вихідні та святкові дні підлягають оплаті як дні наднормативного простою (пункт 7.3 Договору).
У разі понаднормативного простою транспортного засобу на кордоні або прикордонному переході з причини, що не залежить від Експедитора та/або залучених ним до перевезення третіх осіб (черга, закриття кордонів, збій інформаційної системи митного органу тощо), термін доставки вантажу автоматично збільшується на час простою (пункт 7.6 Договору).
За порушення термінів оплати виконаних транспортно-експедиторських послуг, Клієнт сплачує Експедитору пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день не сплати платежу (пункт 7.18 Договору).
За порушення термінів оплати виконаних транспортно-експедиторських послуг більш ніж 30 днів, Клієнт сплачує Експедитору штраф у розмірі 20% від суми заборгованості (пункт 7.20 Договору).
Строк позовної давності за будь-якими вимогами, що випливають з цього Договору, становить 3 (три) роки (пункт 8.4 Договору).
Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до 28 березня 2023 р. При цьому закінчення терміну дії Договору не звільняє Сторін від виконання взятих на себе зобов`язань за даним Договором, а також відповідальності за їх не виконання (пункт 11.1 Договору).
Сторони домовились, що всі документи стосовно даного Договору, так само як і сам Договір, Заявка і додатки до нього, які підписані Сторонами і передані за допомогою факсимільної, електронної чи іншим зв`язком, мають юридичну силу до надання оригіналів, а у випадку виникнення спорів - як належний доказ (пункт 11.5 Договору).
У цих цілях сторони домовились, що електронною поштою Експедитора є пошта з адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, а Клієнта - ІНФОРМАЦІЯ_2. Сторона, яка передає таким чином документ, повинна в подальшому, протягом 10 календарних днів, надати оригінал зазначеного документа (пункт 11.6 Договору).
Цей Договір, заявки, специфікації, рахунки, первинні бухгалтерські документи, додатки, додаткові угоди та інші документи за Договором можуть складатися в електронній формі та підписуватися Сторонами електронними-цифровими підписами (ЕЦП) або кваліфікованими електронними підписами (КЕП) в будь-якому з таких сервісів: M.E.Doc, "Вчасно" (vchasno.com.ua), "Paperless" (paperless.com.ua), та інші. Електронні документи вважаються одержаними адресатом з моменту надсилання, якщо відправник не отримає автоматичне повідомлення про те, що електронний документ не надіслано (пункт 11.7 Договору).
09.06.2022 р. між ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" (Виконавець) та ТОВ "ВАНВЕЙЛ" (Замовник) складено заявку на перевезення № 3-000000087172 до Договору, за умовами якої визначено, що адреса завантаження - Румунії, Констанца (Sea Container Services Agigea); адреса розвантаження - Україна, Полтавська область, с. Піщане, вул. Київська, буд. 34; митниця відправлення - згідно ЦМР; митниця прибуття - м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 7; найменування вантажу - автомобільні шини; маса - 20 т.; об`єм - 86 м.куб.; тип транспорту/умови перевезення - тент/номер контейнера MSKU9905356; дата прибуття на завантаження - 14.06.2022 р.; дата прибуття на розвантаження - 20-22.06.2022 р.; сума фрахту - 175000,00 грн; умови оплати - б/г з ПДВ до розвантаження; марка і державний номер автомобільного транспорту - DAF, НОМЕР_4/ НОМЕР_1 , Vin-код НОМЕР_2 ; перехідний пункт - Орловка.
Додатковими умовами вищезазначеної заявки визначено, що нормативний простій на завантаження, розвантаження та митні операції 48 + 48 години. При перевезенні в межах України нормативний простій на завантаження, розвантаження 8 + 8 годин (пункт 1); Наднормативний простій у внутрішньому сполученні - 600 грн; у міжнародному сполученні оплачується в Україні - 2000 грн; поза територією України - 3500 грн за кожну розпочату добу, вихідні/святкові дні оплачуються, у разі прибуття т/з за 36 годин до завантаження/розвантаження. Запізнення автомобіля на завантаження/розвантаження, від дати вказаної у заявці: у внутрішньому сполученні - 600 грн; у міжнародному сполученні - 1000 грн в Україні, поза територією України - 1500 грн за кожну повну добу запізнення (пункт 2); всі переговори з перевізником / водієм без узгодження з експедитором вважаються недійсними (пункт 4).
Договір та заявка на перевезення підписана повноважними представниками сторін та скріплена печатками контрагентів.
Із представленої ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" міжнародної товарно-транспортної накладної № 960591 вбачається, що місцем розвантаження вантажу є Україна; місцем завантаження - Румунія (однак дату завантаження або дату подання транспортного засобу для завантаження не зазначено); найменування вантажу - автомобільні шини; перевізник - Фізична особа-підприємець Мирошниченко Сергій Миколайович; номер транспортного засобу - НОМЕР_4/НОМЕР_1 ; 24.06.2022 р. транспортний засіб пройшов процедури митного оформлення на Румунський митниці та Одеській митниці ДФС (відтиск штемпелю містить позначку "під митним контролем"), а 27.06.2022 р. прибув до Полтавської митниці ДФС (відтиск штемпелю містить позначку "під митним контролем"); у графі вантаж одержано відсутні жодні підписи або печатки, в т.ч. підписи від ТОВ "ВАНВЕЙЛ" або жодних інших осіб.
23.06.2022 р. ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" виставлено ТОВ "ВАНВЕЙЛ" рахунок на оплату по замовленню № 87172 в межах Договору, в якому пропонує останньому здійснити оплату у загальному розмірі 240000,00 грн з ПДВ, з яких: 100000,00 грн компенсація витрат на організацію міжнародного перевезення Констанца/Румунія - м/п Орлівка, 73250,00 грн компенсація витрат на організацію міжнародного перевезення м/п Орлівка - Піщане/України, 1458,33 грн експедиційна винагорода, 65000,00 грн штраф за понаднормовий простій автомобіля.
13.07.2022 р. ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" складено на ім`я ТОВ "ВАНВЕЙЛ" лист (вих. № 13-07), в якому повідомляє, що транспортний засіб із державним номером НОМЕР_4 / НОМЕР_1 27.06.2022 р. подано на митний термінал для розмитнення, проте станом на дату складання листа транспортний засіб 15 днів знаходиться на терміналі, розвантаження не здійснюється, у зв`язку з чим Позивач просить надати подальші інструкції стосовно вантажу.
21.07.2022 р. ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" складено на ім`я ТОВ "ВАНВЕЙЛ" лист (вих. № 21/07-22), в якому повідомляє про настання непередбачуваних обставин, адже на митний термінал у м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 7 (на якому перебував транспортний засіб із вантажем), прибув власник вантажу - ТОВ "АВТОПРО ММАРКЕТ" з ухвалою слідчого судді Дядечко І.І. Крюківського районного суду м. Кременчук Полтавської області від 18.07.2022 р. у справі № 537/1582/22, за якою накладено арешт на речовий доказ 275 шин для вантажних автомобілів, які знаходяться в автомобілі DAF НОМЕР_4 / НОМЕР_1 , на території митного посту "Кременчук" Полтавської митниці за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд. 7, що належать на праві власності ТОВ "АВТОПРО ММАРКЕТ" (Код ЄДРПОУ 40725285) з позбавленням права на розпорядження та користування останніми, передано відповідні 275 шин на відповідальне зберігання керівнику ТОВ "АВТОПРО ММАРКЕТ" Солуян Володимиру Олександровичу, у зв`язку з чим просить Відповідача скоординувати подальші дії та надати відповідні інструкції.
13.07.2022 р. ТОВ "ВАНВЕЙЛ" сплачено 15000,00 грн із призначенням платежу "частково за послуги зг. рахунку № 87172 від 23.06.2022 р." (відповідно до представлених Позивачем "змін рахунку виписки").
Позивач зазначає, що не оплата відповідачем наданих позивачем послуг обумовлена не якимось претензіями до якості таких послуг, а обумовлена виключно тим, що відповідач сам як експедитор не отримав грошових коштів за наслідками перевезення вищезгаданого вантажу - 275 (двісті сімдесят п`ять) шин для вантажних автомобілів, що підтверджується господарською справою № 912/1534/22 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "МКАРГО" до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОПРОММАРКЕТ", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача - Товариство з обмеженою відповідальнвстю "Ванвейл" про стягнення 547755,92 грн за договором транспортного експедирування № 1001/01 від 10.01.2022 року щодо перевезення контейнера MSKU9905356 - тобто того самого вантажу, що й за Договором № Х43/280322-1 від « 28» березня 2022 року між ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" та ТОВ "ВАНВЕЙЛ".
Позивач вказує, що рішенням Господарського суду Кіровоградської області від 22.02.2023 у справі № 912/1534/22 було встановлено, що Відповідач у межах договору подав Заявку Позивачеві на здійснення перевезення вантажу. У свою чергу, Позивач здійснив організацію перевезення вантажу за обумовленим маршрутом перевезення, залучивши до виконання ТОВ «Ванвейл» (Україна), компанію TRANSLEAD INTERNATIONAL FORWARDING CO.LTD (Китай), компанію COMPASS TRADING MANAGEMENT SRK (Румунія), ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» (Україна) та приватного підприємця Мірошніченка С.М. Цим він виконав взяті на себе зобов`язання, що підтвердив і Відповідач. Тобто цим рішенням суду було встановлено, що обумовлений вантаж було отримано вантажоодержувачем - ТОВ "АВТОПРОММАРКЕТ".
Позивач звертає уваги, що рішенням Господарського суду Одеської області від 08.11.2022, залишеного без змін постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 21 березня 2023 року у справі № 916/2067/22 було відмовлено повністю у задоволенні позову ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" до ТОВ «Ванвейл» про стягнення 263969.86 грн. заборгованості за договором на транспортно-експедиторські послуги у внутрішньому та міжнародному сполученні від 28.03.2022 р. № Х43/280322-1 щодо перевезення контейнера MSKU9905356 з огляду на наступне.
Умовами укладеного між Сторонами Договору передбачено, що послуги за даним договором передаються Експедитором і приймаються Клієнтом за Актом наданих послуг (пункт 6.1 Договору).
Підписаний Клієнтом Акт наданих послуг без зауважень, підтверджує факт приймання належно наданих послуг за Договором та отримання Клієнтом належним чином оформлених первинних і інших документів (ТТН, CMR, рахунок та ін.), у відповідності до вимог Договору та Заявки (пункт 6.3 Договору).
Між тим, судова колегія наголошує, що в матеріалах справи не міститься акт наданих послуг, що взагалі унеможливлює встановити факт обсягу виконання Експедитором обов`язків, передбачених даним договором.
При цьому, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що рахунок на оплату но замовленню № 87172 в межах Договору, в якому пропонує останньому здійснити оплату у загальному розмірі 240000 грн з ПДВ, з яких: 100 000 грн компенсація витрат на організацію міжнародного перевезення Констанца/Румунія м/п Орлівка, 73 250 грн компенсація витрат на організацію міжнародного перевезення м/п Орлівка Піщане/України, 1458,33 грн експедиційна винагорода, 65 000 грн штраф за понаднормовий простій автомобіля не містить доказів направлення та отримання ТО В «Ванвейл».
Листи №13/07 від 13.07.2022 та №21/07-22 від 21.07.2022 до уваги колегією суддів не приймаються, оскільки ... позивачем не надано доказів щодо надсилання даних листів як то засобами поштового зв`язку або електронного листування відповідачу.
А тому, з огляду на викладене вище, колегія суддів дійиїла до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення 160 000 грн основного боргу з наданих послуг з перевезення є ПЕРЕДЧАСНИМИ та такими, що позбавлені належного доказового обгрунтування, внаслідок чого підлягають залишенню без задоволення.
Позовні вимоги про стягнення 65 000 грн штрафу за понаднормовий простій, 6 5 75,34 грн пені, 394,52 грн 3% річних та 32 000 грн штрафу у даному випадку також підлягають залишенню без задоволення як похідні від основної вимоги про стягнення заборгованості з послуг перевезення.
Отже, позивач вважає, що суд апеляційної інстанції прийшов до висновку про те, що подання ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" позовної заяви до ТОВ "ВАНВЕЙЛ" по справі №916/2067/22 є ПЕРЕДЧАСНИМ.
З метою усунення вказаних судом недоліків, ТОВ "ІТЛ-ГРУПП" 21.04.2023 року надіслало на адресу ТОВ "ВАНВЕЙЛ" Акт надання послуг № 87172 від 20 липня 2022 року за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року на суму 175 000 гривень 00 копійок (сто сімдесят п`ять тисяч гривень 00 копійок) (два примірники, що підписані з боку Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП»), що підтверджується поштовою накладною 4910111994677 та описом вкладення у цінний лист 4910111994677. Однак цей лист не був отриманий ТОВ "ВАНВЕЙЛ" та за закінченням встановленого терміну зберігання повернувся на адресу ТОВ "ІТЛ- ГРУПП", що підтверджується трекінгом Укрпошти щодо відправлення 4910111994677.
Крім того, 21.04.2023 надіслало на адресу ТОВ "ВАНВЕЙЛ" Рахунок на оплату за № 87172 від 23 червня 2022 року за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року на суму 240 000 гривень 00 копійок, що підтверджується поштовою накладною 4910111994693 та описом вкладення у цінний лист 4910111994693. Однак цей лист не був отриманий ТОВ "ВАНВЕЙЛ" та за закінченням встановленого терміну зберігання повернувся на адресу ТОВ "ІТЛ- ГРУПП", що підтверджується тренінгом Укрпошти відправлення щодо 4910111994693.
Також, 21.04.2023 року надіслало на адресу ТОВ "ВАНВЕЙЛ" Лист Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» вих. № 13/07 від 13.07.2022 року щодо Заявки на перевезення № 87172 від 09.06.2022 року, що підтверджується поштовою накладною 4910111994685 та описом вкладення у цінний лист 4910111994685. Однак цей лист не був отриманий ТОВ "ВАНВЕЙЛ" та за закінченням встановленого терміну зберігання повернувся на адресу ТОВ "ІТЛ ГРУПП", що підтверджується трекінгом Укрпошти щодо відправлення 4910111994685.
21.04.2023 року надіслало на адресу ТОВ "ВАНВЕЙЛ" Лист-повідомлення Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» вих. № 21/07-22 від 21.07.2022 року щодо вилучення вантажу, що підтверджується поштовою накладною 4910111994669 та описом вкладення у цінний лист 4910111994669. Однак цей лист не був отриманий ТОВ "ВАНВЕЙЛ" та за закінченням встановленого терміну зберігання повернувся на адресу ТОВ "ІТЛ-ГРУПП", що підтверджується трекінгом Укрпошти щодо відправлення 4910111994669.
Також, 07.06.2023 року ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» надіслало на зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань електронну пошту ТОВ "ВАНВЕЙЛ" - myonewhale@gmail.com - підписані з боку ТОВ «ІТЛ- ГРУПП» за допомогою ЕЦП документи, а саме: Акт надання послуг № 87172 від 20 липня 2022 року за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року на суму 175 000 гривень 00 копійок ; Рахунок на оплату за № 87172 від 23 червня 2022 року за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року на суму 240 000 гривень 00 копійок ; Лист Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» вих. № 13/07 від 13.07.2022 року щодо Заявки на перевезення № 87172 від 09.06.2022 року; Лист-повідомлення Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» вих. № 21/07-22 від 21.07.2022 року щодо вилучення вантажу
Згідно з пунктом 6.2 Договору Акт наданих послуг підписується Сторонами та скріплюється печатками протягом 5 (п`яти) банківських днів з моменту отримання Акту Клієнтом. У разі відмови Клієнтом у підписанні Акту, він надає мотивовану відмову у його підписанні. У разі відсутності мотивованої відмови від підписання Акту протягом 5 (п`яти) банківських днів з моменту ного отримання, послуги вважаються прийнятими Клієнтом, а Акт підписаний та підлягає оплаті в повному обсязі.
Позивач зазначає, що ТОВ "ВАНВЕЙЛ" не надало жодних заперечень чи мотивованої відмови від підписання Акту надання послуг № 87172 від 20 липня 2022 року на суму 175 000 гривень 00 копійок за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року, а тому в силу пункту 6.2 Договору надані послуги вважаються прийнятими Клієнтом, а Акт підписаний та підлягає оплаті в повному обсязі.
Приймаючи до уваги, що відповідачем не була погашена заборгованість за вищевказаним договором, позивач звернувся за захистом своїх порушених прав до суду з відповідним позовом, що розглядається судом в межах цієї справи. Водночас, окрім основного боргу в сумі 160 000 грн, позивач нарахував та заявив до стягнення з відповідача 65000,00 грн штрафу за понаднормовий прості та 32 000грн. за порушення термінів оплати виконаних транспортно--експедиторських послуг більш ніж 30днів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
У відповідності до статті 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій - це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків. При цьому стаття 12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.
Частиною 1 статті 15 ЦК України закріплено право кожної особи на захист свого цивільного права у випадку його порушення, невизнання або оспорювання.
Порушення права пов`язано з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково.
При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликане поведінкою іншої особи.
Отже, порушення, невизнання або оспорювання суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.
Згідно з частиною 1 статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Приписами частини 1 та 2 статті 20 ГК України встановлено, що держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб`єктів господарювання та споживачів.
Статтею 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно із приписами статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За правилами статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини 1 статті 527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Приписами статті 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
В свою чергу, частинами 1 та 2 статті 67 ГК України передбачено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов`язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.
При цьому, частиною 1 статті 175 ГК України встановлено, що майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до частини 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Частиною 1 статті 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
В свою чергу, частиною 1 статті 628 ЦК України встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Як встановлено статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Аналогічні положення містяться в частинах 1 та 7 статті 193 ГК України, в яких визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться; до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом; не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Частиною 1 статті 909 ЦК України встановлено, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.
Згідно із частиною 1 статті 916 ЦК України за перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти стягується провізна плата у розмірі, що визначається за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами. Якщо розмір провізної плати не визначений, стягується розумна плата.
Приписами частини 1 та 2 статті 917 ЦК України встановлено, що перевізник зобов`язаний надати транспортні засоби під завантаження у строк, встановлений договором… Відправник повинен пред`явити у встановлений строк вантаж, який підлягає перевезенню, в належній тарі та (або) упаковці; вантаж має бути також замаркований відповідно до встановлених вимог…
Частиною 1 статті 924 ЦК України встановлено, що перевізник відповідає за збереження вантажу, багажу, пошти з моменту прийняття їх до перевезення та до видачі одержувачеві, якщо не доведе, що втрата, нестача, псування або пошкодження вантажу, багажу, пошти сталися внаслідок обставин, яким перевізник не міг запобігти та усунення яких від нього не залежало.
Приписами частини 1 статті 929 ЦК України передбачено, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.
Відповідно до положень статті 9 Закону України "Про транспортно-експедиторську діяльність" факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
Господарський суд, проаналізувавши наведені вище норми матеріального права в аспекті спірних правовідносин, зазначає, що між сторонами виникли господарські зобов`язання, підставою яких є письмовий Договір на транспортно-експедиторські послуги у внутрішньому та міжнародному сполученні від 28.03.2022 р. № Х43/280322-1 та заявка на перевезення від 09.06.2022 р. № 3-000000087172.
Умовами укладеного між Сторонами Договору передбачено, що послуги за даним договором передаються Експедитором і приймаються Клієнтом за Актом наданих послуг (пункт 6.1 Договору). До моменту підписання Акту наданих послуг, факт надання послуг підтверджується товаро транспортними документами, підписаними вантажоодержувачем (пункт 6.4 Договору).
В свою чергу, пункт 3.1 Договору передбачає, що Експедитор організовує перевезення вантажів на підставі Заявки на транспортно-експедиторські послуги (далі - Заявка), що подаються Клієнтом не пізніше, ніж за 48 годин до початку завантаження.
Умовами підписаної Сторонами заявки на перевезення від 09.06.2022 р. № 3-000000087172 встановлено адресу розвантаження - Україна, Полтавська область, с. Піщане, вул. Київська, буд. 34, відтак господарський суд доходить до висновку, що одержувачем товару є замовник в рамках заявки на перевезення, тобто - ТОВ "ВАНВЕЙЛ" у визначеному заявкою місцем розвантаження - Україна, Полтавської області, с. Піщане, вул. Київська, буд. 34.
Так, судом встановлено, що позивач належним чином виконав свої зобов`язання за укладеним з відповідачем Договором на транспортно-експедиторські послуги у внутрішньому та міжнародному сполученні за № Х43/280322-1 від « 28» березня 2022 року та заявки на перевезення № 3-000000087172 від 09.06.2022 р. до цього Договору, що підтверджується Актом надання послуг № 87172 від 20 липня 2022 року за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року на суму 175 000 гривень 00 копійок ; Рахунком на оплату за № 87172 від 23 червня 2022 року за Договором № Х43/280322-1 від 28.03.2022 року на суму 240 000 гривень 00 копійок ; Листом Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» вих. № 13/07 від 13.07.2022 року щодо Заявки на перевезення № 87172 від 09.06.2022 року; Листом-повідомленням Харківської філії ТОВ «ІТЛ-ГРУПП» вих. № 21/07-22 від 21.07.2022 року щодо вилучення вантажу які були направлені на поштову та електронну адреси відповідача які зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
Таким чином, у відповідача наявна заборгованість відповідача за надані транспортно-експедиторські послуги у розмірі 160 000 грн., у зв`язку з чим позовна вимога позивача підлягає судом задоволенню повністю.
Крім того, позивачем заявлено позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 65 000,00 грн. штрафу за понаднормовий простій та 32 000грн. за порушення термінів оплати виконаних транспортно--експедиторських послуг більш ніж 30днів.
Згідно з ч.2 ст.218 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб`єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями в цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання зобов`язання. Водночас вимогами п.3 ч.1 ст.611 Цивільного кодексу України передбачено, що одним із наслідків порушення зобов`язання є сплата неустойки (штрафу, пені), а відповідно до вимог ч.2 ст.551 Цивільного кодексу України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюються договором або актом цивільного законодавства.
За правилами ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Відповідно до ст. 547 ЦК України правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.
У випадку невиконання або неналежного виконання обов`язків та умов виконання Заявки на ТЕП за даним договором, Сторони несуть відповідальність згідно Конвенції КДГТГ, Конвенції МДП, чинного законодавства України і положень даного Договору (пункт 7.1 Договору).
Наднормативний простій автомобіля з вини Клієнта під завантаженням/розвантаженням та митною обробкою вантажу оплачується Клієнтом у внутрішньому сполученні - 600 грн, у міжнародному сполученні у розмірі 1000 грн. по території України (1500 грн поза межами України) за кожну розпочату добу простою, враховуючи вихідні та святкові дні, якщо інше не передбачено Сторонами у Заявці на конкретне перевезення. У разі прибуття автомобіля на місце завантаження або митного очищення (вивантаження) за 36 годин до вихідних і святкових днів, дані вихідні та святкові дні підлягають оплаті як дні наднормативного простою (пункт 7.3 Договору).
У разі понаднормативного простою транспортного засобу на кордоні або прикордонному переході з причини, що не залежить від Експедитора та/або залучених ним до перевезення третіх осіб (черга, закриття кордонів, збій інформаційної системи митного органу тощо), термін доставки вантажу автоматично збільшується на час простою (пункт 7.6 Договору).
За порушення термінів оплати виконаних транспортно-експедиторських послуг більш ніж 30 днів, Клієнт сплачує Експедитору штраф у розмірі 20% від суми заборгованості (пункт 7.20 Договору).
Наданий позивачем розрахунок штрафу за понаднормовий простій та за порушення термінів оплати виконаних транспортно--експедиторських послуг більш ніж 30днів , на думку суду, здійснений належним чином, тому судом 65 000,00 грн. штрафу за понаднормовий простій та 32 000грн. за порушення термінів оплати виконаних транспортно--експедиторських послуг більш ніж 30днів підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи приписи законодавства, встановлення судом заборгованості відповідача та несвоєчасне погашення заборгованості, заявлені позивачем позовні вимоги підлягають судом задоволенню в повній мірі.
Станом на день розгляду справи, відповідач борг не сплатив, документів спростовуючих позовні вимоги не надав.
Відповідно до вимог ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Зі змісту ст.77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частинами ч.ч.1, 2, 3 ст.13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.
Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Враховуючи вищевикладене, суд задовольняє позовні вимоги позивача повністю.
Відповідно до приписів ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору, за подання позову покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 79, 86, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Ванвейл" (Люстдорфська дорога, буд. 140/1, кв. 200, Одеса,65114, код ЄДРПОУ 43556511), Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТЛ-ГРУПП" (вул. Наукова, буд.1, Дослідне, Дніпровський район, Дніпропетровська область, 52071, код ЄДРПОУ 37865529) 160000,00 грн основного боргу, 65000,00 грн штрафу за понаднормовий простій, 32000,00 грн штрафу за порушення термінів оплати та 3855 грн. судового збору.
Наказ видати згідно зі ст. 327 ГПК України.
Повне рішення складено 02 жовтня 2023 р.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 04.10.2023 |
Номер документу | 113856982 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні