Справа №295/13014/23
1-кс/295/5471/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.10.2023 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12023060410000578 слідчим слідчого відділення Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
В клопотанні слідчий слідчого відділення Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 зазначає, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060410000578 від 14.09.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування кримінального провадження № 12023060410000206 від 05.04.2023 року встановлено, що невстановлена посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, шляхом використання свого службового становища, всупереч інтересам служби, здійснила передачу у приватну власність на користь третіх осіб укриття, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , яке відноситься до класифікації споруд, як обєкт цивільного захисту населення, та перебувають на обліках в органах місцевого самоврядування, що, у подальшому, спричинило тяжкі наслідки.
Зокрема, в ході здійснення досудового розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що відповідно до допиту старости ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 встановлено, що з початку вторгнення російської федерації на територію України його було визначено як відповідальну особу за укриття, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , однак 06.09.2023 року на адресу селищної ради надійшов лист від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про те, що у власності вказаного суб`єкта господарської діяльності за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває захисна споруда підвальне приміщення бомбосховище загальною площею 155,6 м кв., вартістю 3950 000 грн. (три мільйони дев`ятсот п`ятдесят тисяч гривень), підтримувати бомбосховище у належному стані немає можливості, у зв`язку з відсутністю коштів. Зважаючи на викладене, вказане товариство просить розглянути можливість придбати у власність селищної ради вказане сховище.
Вказані дії прямо суперечать вимогам ст. 2 Кодексу цивільногозахисту України - захисні споруди цивільного захисту - інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. Для вирішення питань щодо укриття категорій населення, центральні органи виконавчої влади, інші органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування завчасно створюють фонд таких споруд.
Відповідно доПостанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138 «Про затвердження Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку», фонд захисних споруд - сукупність усіх захисних споруд та інших споруд, що можуть бути використані для укриття населення.
В ході здійснення огляду вказаного укриття було встановлено, що таке укриття обліковується Зарічанським старостинським округом, як укриття для цивільного захисту населення, у відповідності до актів про перевірки таких укриттів на території Станишівської об`єднаної територіальної громади за липень та серпень 2023 року, в яких вказано, що укриття за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В ході проведення огляду якого встановлено, що підхід до укриття та сама земельна ділянка перебувають у захаращеному стані, підхід до якої здійснюється через отвір в бетонованому паркані, пройшовши до самого укриття встановлено, що укриття перебуває в цілком непридатному стані, а саме - відсутнє будь яке освітлення, водопостачання та вентиляційні шахти.
Беручи доуваги вищевикладенета враховуючи,що в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) містяться відомості, що мають значення для дослідження всіх важливих обставин вчинення кримінального правопорушення та встановлення кола осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, оскільки містять інформацію про набуття у право власності, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, речей та документів, які можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні, виникла необхідність в тимчасовому доступі до речей та документів, а саме: до договору про купівлю-продаж №1107 від 25.03.2010 року щодо придбання права власності на укриття, додатків до нього, статуту в редакції від 30.11.2016 року, акту прийому-передачі внеску до статутного капіталу без номера від 30.11.2016 року, витягів з реєстру прав на нерухоме майно на вказану споруду, листів, які було адресовано ІНФОРМАЦІЯ_5 та іншим юридичним особам, паспорта об`єкта, а саме захисної споруди що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , актів обстеження вказаної захисної споруди, а також чеків та товарно-транспортних накладних, які посвідчують придбання устаткування, яке необхідне для функціонування такого укриття, копії посадових обов`язків директорів вказаного підприємства з моменту його створення та особові справи посадових осіб, які перебуваютьу володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .
Главою 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання
доступу до речей і документів, зокрема й до тих, які містять охоронювану
законом таємницю.
Відповідно до положень Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року - для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту відомості та документи, які будуть використані під час проведення експертизи.
Після вилучення, огляду та оцінки речей та документів, їх буде долучено до матеріалів кримінального провадження, а відомості, що в них містяться, будуть використані для проведення відповідних судових експертиз, оскільки вони містять дані про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження і можуть бути використані, як докази.
Слідчий в судове засідання не з?явився. Прокурор, який здійснює процесуальне керівництво даного кримінального провадження, ОСОБА_4 додав до клопотання заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій зазначив, що за результатами розгляду клопотання, просить його задовольнити.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене та те, що з клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані у клопотанні відомості та документи мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, могли зберегти на собі ознаки вчиненого злочину, а їх вилучення необхідне для досягнення мети досудового розслідування, так як іншим способом вказані відомості отримати неможливо, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Надати групі слідчих, які здійснюють досудове розслідування вказаного кримінального провадження - ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до оригіналів наступних документів:
- до договору про купівлю-продаж №1107 від 25.03.2010 року щодо придбання права власності на укриття, додатків до нього, статуту в редакції від 30.11.2016 року, акту прийому-передачі внеску до статутного капіталу без номера від 30.11.2016 року, витягів з реєстру прав на нерухоме майно на вказану споруду, листів, які було адресовано ІНФОРМАЦІЯ_5 та іншим юридичним особам, паспорта об`єкта, а саме захисної споруди, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , актів обстеження вказаної захисної споруди, а також, чеків та товарно-транспортних накладних, які посвідчують придбання устаткування, яке необхідне для функціонування такого укриття, копій посадових обов`язків директорів вказаного підприємства з моменту його створення та особових справ посадових осіб, які перебуваютьу володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю подальшого вилучення оригіналів вказаних документів.
Встановити строк дії ухвали до 01.11.2023 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113857884 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні