ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2010 р. Справа № 2-а-2760/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича,
при секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні
Представник позивача: в судове засідання не з"явився, однак надав заяву щодо розгляду справи без його участі.
Відповідач: в судове засідання не з"явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений завчасно. Причини неявки суду невідомі.
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Арат і К"
про: стягнення простроченої заборгованості в сумі 590,52 грн.
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду заявлено позов Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю " Арат і К" про стягнення заборгованості в сумі 590,52 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що згідно звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (Ф4-ФССзТВП) за перший квартал 2010 року, поданого товариством з обмеженою відповідальністю "Арат і К" до Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 15.04.2010 року, підприємство має прострочену заборгованість в розмірі 590,52 грн.
Оскільки в добровільному порядку сума заборгованості не погашається, Виконавча дирекція Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до суду з позовом про примусове стягнення коштів.
Ухвалою суду від 30.06.2010 року провадження по справі відкрито.
Представник позивача в судове засідання 08.09.2010 року не з’явився, однак надав заяву (вх.№19277 від 08.09.2010 року) про розгляд справи у його відсутність. Позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач в судові засідання 25.08.2010 року та 08.09.2010 року не з"явився. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся завчасно, про що свідчать реєстри відправленої поштової кореспонденції від 30.06.2010 року та 26.08.2010 року.
Відповідно до п. 1 ст. 16 Закону України ”Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”: єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Вся поштова кореспонденція відправлялась відповідачу за адресою, яка вказана в ЄДРПОУ. У випадку зміни адреси відповідач повинен був повідомити реєстратора про зміну місця проживання.
Отже, ці дії свідчать про небажання відповідача приймати участь в судовому розгляді справи і направлені на затягування її розгляду. Таким чином, суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про час і місце розгляду судової справи. Тому, виходячи зі змісту ч.4 ст.128 КАС України, неявка уповноваженого представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
З огляду на встановлене судом прийнято рішення продовжити розгляд справи у відсутність сторін та вирішити справу на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження у відповідності до вимог ч.6 ст. 128 КАС України.
Розглянувши адміністративну справу у відкритому судовому засіданні, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року №2240-ІІІ (далі - Закон №2240-ІІІ) загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами.
Зі змісту ст. 9 Закону №2240-ІІІ вбачається, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Усі застраховані особи є членами цього Фонду. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
В силу ст. 19 Закону джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є: страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених Законом; суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб до Закону та інших актів законодавства.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески і згідно ст. 30 Закону несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ контролюючими органами є органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - стосовно внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у межах компетенції цих органів, встановленої законом. За змістом п.п. 1.2, 1.3 ст. 1 зазначеного Закону податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. А податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
А згідно п. 5.1 ст. 5 цього ж Закону самостійне узгодження податкового зобов'язання: податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкові декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за перший квартал 2010 року, поданим ТОВ "Арат і К" до Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 15.04.2010 року, товариство має прострочену заборгованість в сумі 590,52 грн. В добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачується. Дана заборгованість виникла за період з 01.07.2009 року по 31.03.2010 року.
Враховуючи той факт, що звіт поданий підприємством самостійно до виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що підтверджується мокрою печаткою підприємства та підписом керівника підприємства, суд приходить до висновку, що підприємству відомо про створений ним борг, однак він ухиляється від його сплати. Доказів протилежного відповідач суду не надав.
Відповідно до п.1 ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та 3аконів України, а також міжнародних договорів, згода на обов"язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, боргу не сплатив, сума заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмежено відповідальністю "Арат і К" (с. Гущинці, Калинівський район, Вінницька область, 22400, р/р 26006055367670 в Приватбанк, МФО 302689, код ЄДРПОУ 35418658) на користь Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прострочену заборгованість в сумі 590,52 грн. (п"ятсот дев"яносто гривень п"ятдесят дві копійки).
Копію даної постанови направити сторонам по справі рекомендованим листом.
Постанова може бути оскаржена в порядок та строки, передбачені ст. 186 КАС України, та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови оформлено: 13.09.10
Суддя /підпис/ Гонтарук Віктор Миколайович
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
08.09.2010
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2010 |
Оприлюднено | 30.09.2010 |
Номер документу | 11386114 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Гонтарук Віктор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні