Справа № 296/9738/23
1-кс/296/3654/23
УХВАЛА
Іменем України
про арешт майна
02 жовтня 2023 року м.Житомир
Слідчий суддяКорольовського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 ,за участісекретаря судовихзасідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Корольовського районного суду м. Житомира клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023060000000488, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2,ч.3ст.332 ККУкраїни,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на майно, а саме документи вилучені під час затримання в приміщення Благодійної організації «Благодійний фонд „БАНК ДОБРА» за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, у підозрюваної ОСОБА_5 .
В обґрунтування поданого клопотання слідчим зазначено, що в провадженні слідчого Управління ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023060000000488 від 14.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2,ч.3ст.332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.10.2017 засновано Благодійну організацію «Благодійний фонд «Банк Добра» код ЄДРПОУ 41683351 співзасновником та керівником якого є ОСОБА_5 .
Згідно Статуту Благодійна організація «Благодійний фонд «Банк Добра» є юридичною особою приватного права, яку створено її засновником та яка керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», Законом України «Про волонтерську діяльність», Цивільним кодексом України, міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, та іншими нормативно-правовими актами.
У червні 2023 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_6 познайомився з ОСОБА_5 з питань передачі гуманітарної допомоги до Херсонської області через Благодійну організацію «Благодійний фонд «Банк Добра». За результатами зустрічі, ОСОБА_6 неодноразово надавав гуманітарну допомогу вказаному Благодійному фонду та періодично спілкувався з її керівником ОСОБА_5 . У подальшому в кінці серпня 2023 року при спільній розмові ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_6 , що може організувати для останнього перетин державного кордону України та вказані послуги будуть коштувати близько 1500 доларів США.
Таким чином у ОСОБА_5 виник умисел щодо одержання неправомірної вигоди для себета третьоїособи завплив наприйняття рішенняособою,уповноваженою навиконання функційдержави.з числаслужбових осібЖитомирської ОВА,поєднаного звимаганням такоївигоди,а також за організацію та сприяння незаконного перетину ним державного кордону України у період дії воєнного стану.
Надалі, 14.09.2023 в обідній час, зустрівшись поблизу місця знаходження Благодійної організації «Благодійний фонд «Банк Добра» за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, з метою досягнення злочинного умислу, направленого на одержання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб, за організацію перетину ним державного кордону України у період дії воєнного стану, ОСОБА_5 висловила ОСОБА_6 пропозицію щодо надання пакету копій його особистих документів та вимогу надання неправомірної вигоди в розмірі 1500 (тисячу п`ятсот) доларів США. В свою чергу ОСОБА_6 , розуміючи протиправність дій ОСОБА_5 та усвідомлюючи, що у разі відмови виконати вищевказану умову для нього можуть бути створені перепони у подальшій роботі у вказаній благодійній організації та з метою викриття злочинної діяльності ОСОБА_5 , погодився на запропоновані останньою умови.
У послідуючому, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, 19.09.2023 приблизно о 12 год. 00 хв., ОСОБА_5 усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно, з корисливих мотивів, перебуваючи в приміщенні Благодійної організації «Благодійний фонд «Банк Добра» за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, достовірно знаючи, що громадянин України ОСОБА_6 є військовозобов`язаним та на час дії правового режиму воєнного стану не має права на перетин державного кордону України, отримала від останнього фотокопії особистих документів, які на ряду з іншими документами, дадуть можливість включити ОСОБА_6 до телекомунікаційної системи «Шлях», що надасть право на перетин державного кордону України у період дії правового режиму воєнного стану.
Після чого, у невстановлений достовірно день та час, але не пізніше 26.09.2023 ОСОБА_5 надала невстановленій службовій особі Житомирської ОВА необхідний пакет документів, який став підставою для розгляду комісією при Житомирській обласній військовій адміністрації для розгляду звернень організацій, фондів, установ про виїзд за межі України водіїв, які здійснюють перевезення гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, питання щодо включення ОСОБА_6 до телекомунікаційної системи «Шлях».
У подальшому, 27.09.2023, близько о 15 год. 00 хв. ОСОБА_5 при особистій зустрічі з ОСОБА_6 перебуваючи біля приміщення Благодійної організації «Благодійний фонд «Банк Добра» за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, реалізуючи злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно, з корисливих мотивів, змінила вимогу надання неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів США на надання їй неправомірної вигоди у вигляді комп`ютерної техніки, а саме 2-х ноутбуків та 1-го комп`ютерного моноблоку, на яку ОСОБА_6 , діючи під контролем правоохоронних органів, погодився.
Доводячи злочинний умисел до кінця, 28.09.2023 близько 13 год. 00 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні Благодійної організації «Благодійний фонд «Банк Добра» за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, з метою організації та сприяння ОСОБА_6 , будучи обізнаною, що ОСОБА_6 не має наміру повертатися на територію України, усвідомлюючи протиправні наміри останнього, передала ОСОБА_6 копію Наказу №148 від 26.09.2023, що дає право на перетин державного кордону України на період дії правового режиму воєнного стану, взамін на яку одержала для себе та невстановленої службової особи Житомирської ОВА від ОСОБА_6 , який діяв під контролем правоохоронних органів, неправомірну вигоду у вигляді 2-х ноутбуків та 1-го комп`ютерного моноблоку, вартість яких складає 51 000 гривень.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. ст. 369-2 КК України.
Крім цього, ОСОБА_5 підозрюється в організації та сприянні в незаконному переправленні особи через державний кордон України шляхом наданням засобів, вчиненому з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
28.09.2023 під час затримання в порідку ст. 208 КПК України в приміщення Благодійної організації «Благодійний фонд „БАНК ДОБРА», за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, у підозрюваної ОСОБА_5 були виявлені та вилучені наступні документи:
-Фотокопія паспорта для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_7 НОМЕР_1 на 1 аркуші А4;
-Фотокопія Довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 на 1 аркуші А4;
-Фотокопія Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 на 1 аркуші А4;
-Фотокопія Посвідчення водія НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_6 на 1 аркуші паперу форматом А4;
- Фотокопія Паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_6 № НОМЕР_4 на 1 аркуші паперу форматом А4;
-Акт приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги від 27 вересня 2023 року яким ОСОБА_8 передав Благодійні організації «Благодійний фонд «Банк Добра» 2 шт. ноутбуків, 1 шт. Моноблок, з підписами від імені останнього та Кучинської, Затвердила ОСОБА_5 на 1 аркуші паперу форматом А4;
- ОСОБА_9 від 28.09.23, якою останній зобов`язується повернутися у призначений термін і привезти гуманітарну допомогу на 1 аркуші паперу форматом А4.
Вилучені документи є речовими доказами, містять інформацію про обставини вчинення злочину та містять інформацію про осіб, які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий до суду не з`явився, через канцелярію суду слідчим подано заяву про розгляд клопотання про арешт майна без його участі, клопотання просить задовільнити..
ОСОБА_8 до суду не з`явився, був належним чином повідомлений про день, час та місце проведення судового засідання, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання, як те передбачено ч. 1 ст.172 КПК України.
Вирішуючи питання по суті слідчий суддя приходить наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно абзацу 2 ч. 1 ст. 170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів.
Під час судового розгляду клопотання слідчий суддя встановив, шо СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідуються матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023060000000488 від 14.09.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 332 КК України, де підозрюваною є ОСОБА_5
ОСОБА_5 підозрюється:
- в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. ст. 369-2 КК України.
- в організації та сприянні в незаконному переправленні особи через державний кордон України шляхом наданням засобів, вчиненому з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
28.09.2023 під час затримання в порідку ст. 208 КПК України в приміщення Благодійної організації «Благодійний фонд „БАНК ДОБРА», за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48, у підозрюваної ОСОБА_5 були виявлені та вилучені наступні документи:
-Фотокопія паспорта для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_7 НОМЕР_1 на 1 аркуші А4;
-Фотокопія Довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 на 1 аркуші А4;
-Фотокопія Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 на 1 аркуші А4;
-Фотокопія Посвідчення водія НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_6 на 1 аркуші паперу форматом А4;
- Фотокопія Паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_6 № НОМЕР_4 на 1 аркуші паперу форматом А4;
-Акт приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги від 27 вересня 2023 року яким Суббота Артем передав Благодійні організації «Благодійний фонд «Банк Добра» 2 шт. ноутбуків, 1 шт. Моноблок, з підписами від імені останнього та Кучинської, Затвердила ОСОБА_5 на 1 аркуші паперу форматом А4;
-Розписка Субботи Артема від 28.09.23, якою останній зобов`язується повернутися у призначений термін і привезти гуманітарну допомогу на 1 аркуші паперу форматом А4.
Постановою слідчого від 29. 09.2023 вилучене майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12023060000000488 від 14.09.2023
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
При цьому закон не вимагає, щоб докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість у тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно застосувати зазначений вид заходу забезпечення кримінального провадження з метою досягнення дієвості цього провадження та уникнення негативних наслідків.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України, - речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя визнає, що матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на майно вказане в клопотанні.
Будь-яких негативних наслідків від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт речового доказу, з метою його збереження слідчий суддя не вбачає, адже під час судового розгляду докази оцінюються безпосередньо судом.
З огляду на обставини вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, слідчий суддя з метою забезпечення дієвості досудового розслідування, запобігання можливості приховування та зникнення майна та насамперед збереження речового доказу, розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, вважає наявними підстави для задоволення клопотання.
При цьому, слідчий суддя враховує і те, що у відповідності до вимог ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому у застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотаннястаршого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023060000000488, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2,ч.3ст.332 КК України задовольнити.
Накласти арештна майно вилучене 28.09.2023 в приміщення Благодійної організації «Благодійний фонд „БАНК ДОБРА» за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 48 під час затримання в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_5 , а саме:
-Фотокопію паспорта для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_7 НОМЕР_1 на 1 аркуші А4;
-Фотокопію Довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 на 1 аркуші А4;
-Фотокопію Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 на 1 аркуші А4;
-Фотокопію Посвідчення водія НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_6 на 1 аркуші паперу форматом А4;
- Фотокопію Паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_6 № НОМЕР_4 на 1 аркуші паперу форматом А4;
-Акт приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги від 27 вересня 2023 року яким ОСОБА_8 передав Благодійні організації «Благодійний фонд «Банк Добра» 2 шт. ноутбуків, 1 шт. Моноблок, з підписами від імені останнього та Кучинської, Затвердила ОСОБА_5 на 1 аркуші паперу форматом А4;
- ОСОБА_9 від 28.09.23, якою останній зобов`язується повернутися у призначений термін і привезти гуманітарну допомогу на 1 аркуші паперу форматом А4,
заборонивши користування та розпорядження вказаним майном.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню, проте може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту оголошення та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 02.10.2022
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113876221 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Шкиря В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні