Справа № 752/18965/20
Провадження № 2/369/1545/23
РІШЕННЯ
Іменем України
21.09.2023 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді Дубас Т.В.
за участю секретаря судового засідання Житар А.А.,
за участю представника позивача Мяскова О.Є. ,
представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» до ОСОБА_2 про зобов`язання до вчинення певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» звернулося до суду з позовом, в якому, враховуючи заяву про зміну предмету позову просив суд, зобов`язати ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1 ) усунути загрозу магістральному газопроводу «Шебелинка-Диканька-Київ» шляхом невідкладного знесення демонтажу) огорожі та будівлі на земельній ділянці з кадастровим номером 3222457400:03:003:5018, що знаходяться в охоронній зоні магістрального газопроводу Шебелинка-Диканька-Київ».
Свою заяву обгрунтували тим, що по території Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області проходить магістральний газопровід «Шебелінка-Диканька-Київ» Ру 55 кгс/см2 ДУ 1200 мм, ділянка ЛЧ км 494.63 - км 518.067 (далі -Газопровід), розмір охоронної зони з обох боків від осі газопроводу становить - 300 метрів.
Вищевказаний магістральний газопровід «Шебелінка-Диканька-Київ» перебуває на балансі ТОВ «Оператор ГТС України», що підтверджується Відомостями про державне майно від 11.01.2020 форма №2б(к).
Право користування Позивачем Газопроводом підтверджується його знаходженням на балансі ТОВ «Оператор ГТС України», актом приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту від 23.11.1973 затвердженого наказом Мінгазпрому №22-орг від 15.01.1974, а також актом приймання-передачі державного майна, що використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами від 01.01.2020 від AT «Укртрансгаз» до ТОВ «Оператор ГТС України».
18.09.2019 постановою Кабінету Міністрів України № 840 «Про відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи» затверджено план заходів з виконання вимог щодо відокремлення і незалежності оператора газотранспортної системи.
Пунктом 6 Плану Мінфін, Мінекоенерго (Міненерговугілля), Мінекономіки, Фонд державного майна, НАК "Нафтогаз України", AT "Магістральні газопроводи України", AT "Укртрансгаз", ТОВ "Оператор TTC України" зобов`язані забезпечити на підставі договору про передачу на праві господарського відання майна, що перебуває в державній власності та використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами, укладеного між Мінфіном та ТОВ "Оператор TTC України", передачу з 1 січня 2020 р., але не раніше дати набрання чинності законом щодо внесення змін до деяких законів у зв`язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу, в управління ТОВ "Оператор TTC України" безвідклично строком на 15 років на праві господарського відання майна, що перебуває в державній власності та використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами, балансовою вартістю, яка визначена станом на дату передачі за даними бухгалтерського обліку AT "Укртрансгаз". шляхом підписання акта приймання-передачі майна уповноваженими представниками AT "Укртрансгаз" та ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" за погодженням з НАК "Нафтогаз України", Фондом державного майна, Мінекоенерго (Міненерговугіллям), Мінфіном та Мінекономіки.
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 942 «Про деякі питання управління майном, що перебуває в державній власності та використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами» затверджено порядок передачі на праві господарського відання об`єктів права державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами та умови договору про передачу на праві господарського відання державного майна, що перебуває в державній власності та використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами.
Зокрема, ТОВ «Оператор ГТС України» отримало від AT «Укртрансгаз» вищевказаний Газопровід, і є підприємством яке несе повну відповідальність перед державою, за магістральні газопроводи в тому числі і «Шебелінка-Диканька-Київ».
Разом з тим, відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24.12.2019 №3011 «Про видачу ліцензії з транспортування природного газу ТОВ «Оператор ГТС України» Регулятором було прийнято рішення про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з транспортування природного газу ТОВ «Оператор ГТС України».
Таким чином, ТОВ «Оператор ГТС України» здійснює експлуатацію магістральних газопроводів отриманих на праві господарського відання в державі та забезпечує транспортування і транзит газу за міждержавними угодами.
Магістральний газопровід «Шебелінка-Диканька-Київ» Ру 55 кгс/см2 ДУ 1200 мм, ділянка ЛЧ км 494.63 - км 518.067 відповідно до п. 2.1 «СНиП 2.05.06-85 Магистральные трубопроводи» відносяться до 1 класу.
Згідно ч. 2 ст. 11 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об`єктів магістральних газопроводів», для забезпечення безпечної експлуатації вздовж об`єктів магістральних газопроводів, встановлюються охоронні зони для газопроводу 1 класу, умовним діаметром - від 1000 міліметрів до 1200 міліметрів включно - 300 метрів.
При виконанні обов`язків покладених на Позивача вищевказаними нормативними актами, під час обстеження охоронної зони зазначеного Газопроводу, працівниками Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ТОВ «Оператор ГТС України» виявлено, що в адміністративних межах Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, а саме на земельній ділянці з кадастровим номером 3222457400:03:003:5018, що за адресою: АДРЕСА_1 , громадянкою ОСОБА_2 в охоронній зоні на ділянці магістрального газопроводу «Шебелінка- Диканька-Київ» Ру 55 кгс/см2 ДУ 1200 мм, ділянка ЛЧ км 494.63 - км 518.067 здійснюється порушення охоронної зони, а саме на території побудована огорожа земельної ділянки.
Даний факт порушення Відповідачем був виявлений працівниками Боярського ЛВУМГ ТОВ «Оператор ГТС України» під час планового огляду траси газопроводу, який проводиться лінійно-експлуатаційною службою кожні три місяці, що свідчить про недавній факт здійснення Відповідачем порушень в охоронній зоні магістрального газопроводу.
Відповідно до п. п. 10.1.7, п. 10.1.9 ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека у будівництві": земляні роботи в охоронній зоні кабелів високої напруги, діючих газопроводів та інших комунікацій необхідно виконувати за нарядом-допуском після одержання дозволу від організацій, що їх експлуатують; виконання земляних робіт в охоронній зоні кабелів, що перебувають під напругою або діючих газопроводів необхідно здійснювати під безпосереднім наглядом керівника робіт та працівників організацій, що експлуатують ці комунікації.
Дозволу на проведення будь-яких робіт в охоронній зоні Позивач не надавав.
Згідно п. «е» ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України обов`язком землекористувача є дотримання обмежень, встановлених охоронними зонами.
Таким чином, вищевказані дії Відповідача є грубим порушенням чинного законодавства України.
Аналогічна правова позиція викладена також у постанові Вищого господарського суду від 18.06.2008 у справі № 11-26-19/207-05-6789 та постанові Апеляційного суду Вінницької області від 25 червня 2018 року у справі № 125/1386/17,
Так, згідно: п. 11 «Правил охорони магістральних трубопроводів» затвердженої постановою КМУ № 1747 від 16.11.2002, на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється споруджувати житлові, громадські та дачні будинки, будувати огорожі для відокремлення приватних земельних ділянок, лісових масивів, садів, виноградників тощо; п. 12 «Правил охорони магістральних трубопроводів», будівельні, ремонтні, земляні, землечерпальні та поглиблювальні роботи на земельних ділянках розташованих у межах охоронних зон проводяться лише за письмовою згодою підприємств магістрального трубопровідного транспорту та відповідних органів державного нагляду і контролю. З даною нормою кореспондується п. 4 ст. 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об`єктів магістральних газопроводів», який до особливих обмежень, що діють у межах охоронних зон магістральних газопроводів, також відносить заборону будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо та заборону висаджувати багаторічні насадження; та п. 1 ст. 19 вказаного закону, де зазначено, що будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, вибухові, гірничі та днопоглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих в охоронних зонах, а також всі інші роботи, пов`язані з розробкою грунту на глибину більше 30 сантиметрів на таких земельних ділянках, проводяться лише на підставі письмового погодження з підприємствами магістральних трубопроводів.
Належність земельної ділянки за кадастровим номером 3222457400:03:003:5018 ОСОБА_2 підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-3220434312020 від 23.09.2020. Дана земельна ділянка зареєстрована за Відповідачем 22.03.2013 і має цільове призначення 01.05 для індивідуального садівництва.
Факт порушення Відповідачем охоронної зони магістрального газопроводу також підтверджується актом від 10.01.2020 обстеження траси магістрального газопроводу «ШДК» ДУ 1200 мм Ру 55 кгс/см2.
Вказаний акт складено комісією в складі:
- представника Боярського ЛВУМГ, керівника групи з 03 МГ ЛЕС ОСОБА_3.;
- заступника селищного голови Чабаніської селищної ради ОСОБА_5.
Крім того факт порушення Відповідачем охоронної зони Газопроводу підтверджується Схемою порушення охоронної зони Газопроводу складеного керівником групи з 03 МГ ЛЕС ОСОБА_3 та Начальником ЛЕС ОСОБА_4 з чітким позначенням меж охоронної зони на місцевості.
З метою запобігання порушення охоронних зон публікувались оголошення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 №268 «Про затвердження Порядку повідомлення власників та користувачів земельних ділянок, розташованих у межах охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів про встановлені обмеження у використанні таких земельних ділянок», зокрема у виданні газети «Час Київщини» від 24.03.2017, у виданні газети «Час Київщини» від 30.03.2018 та у виданні газети «Урядовий кур`єр №79» від 24.04.2019.
Крім того неодноразово листами від 11.07.2019 (ТОВВИХ-19-294) та від 27.11.2020 (7305ВИХ-19-769) направлялись Попередження про порушення охоронної зони магістральних газопроводів на земельній ділянці за кадастровим номером 3222457400:03:003:5018 Голові Києво-Святошинської РДА, Голові Чабанівської селищної ради та Директору департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області.
Також на адресу Відповідача направлялось Попередження про порушення охоронної зони магістральних газопроводів на земельній ділянці за кадастровим номером 3222457400:03:003:5018 листом №7305ВИХ-20-58 від 13.01.2020.
Ідентифікація земельної ділянки Відповідача на публічній кадастровій карті здійснюється за кадастровим номером 3222457400:03:003:5018.
Вказані відомості є публічними, офіційними, загальнодоступними та внесені уповноваженим органом виконавчої влади - Державною службою України з питань геодезії, та картографії та кадастру (Держгеокадастром).
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20.06. 2022 року прийнято до провадження дану справу та призначено підготовче провадження.
06 лютого 2023 року до суду надійшов відзив на позовну заяву у якій відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідачем не були передані матеріали виконавчої зйомки охоронних земель будь-кому в тому числі і органам державної влади та місцевого самоврядування для нанесення їх на районні карти землекористування, земельна ділянка, яка перебуває у власності ОСОБА_2 декілька разів до неї продавалась, тобто перебувала у власності інших осіб і при купівлі-продажі вказаної ділянки не були виявлені та встановлені будь-які порушення вимог чинного законодавства України у тому числі щодо дотримання охоронних меж земельної ділянки.
16 лютого 2023 року до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив у якому він просив суд позов задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позов та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову з підстав його необґрунтованості і безпідставності.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24.12.2019 № 3011 «Про видачу ліцензії з транспортування природного газу ТОВ «Оператор ГТС України» позивачу видано ліцензії на право провадження господарської діяльності з транспортування природного газу.
По території Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області проходить магістральний газопровід «Шебелінка-Диканька-Київ» Ру 55 кгс/см2 ДУ 1200 мм, ділянка ЛЧ км 494.63 - км 518.067 (далі -Газопровід), розмір охоронної зони з обох боків від осі газопроводу становить - 300 метрів.
Вищевказаний магістральний газопровід «Шебелінка-Диканька-Київ» перебуває на балансі ТОВ «Оператор ГТС України», що підтверджується Відомостями про державне майно від 11.01.2020 форма №2б(к).
Право користування Позивачем Газопроводом підтверджується його знаходженням на балансі ТОВ «Оператор ГТС України», актом приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту від 23.11.1973 затвердженого наказом Мінгазпрому №22-орг від 15.01.1974, а також актом приймання-передачі державного майна, що використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами від 01.01.2020 від AT «Укртрансгаз» до ТОВ «Оператор ГТС України».
18.09.2019 постановою Кабінету Міністрів України № 840 «Про відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи» затверджено план заходів з виконання вимог щодо відокремлення і незалежності оператора газотранспортної системи.
Пунктом 6 Плану Мінфін, Мінекоенерго (Міненерговугілля), Мінекономіки, Фонд державного майна, НАК "Нафтогаз України", AT "Магістральні газопроводи України", AT "Укртрансгаз", ТОВ "Оператор TTC України" зобов`язані забезпечити на підставі договору про передачу на праві господарського відання майна, що перебуває в державній власності та використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами, укладеного між Мінфіном та ТОВ "Оператор TTC України", передачу з 1 січня 2020 р., але не раніше дати набрання чинності законом щодо внесення змін до деяких законів у зв`язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу, в управління ТОВ "Оператор TTC України" безвідклично строком на 15 років на праві господарського відання майна, що перебуває в державній власності та використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами, балансовою вартістю, яка визначена станом на дату передачі за даними бухгалтерського обліку AT "Укртрансгаз". шляхом підписання акта приймання-передачі майна уповноваженими представниками AT "Укртрансгаз" та ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" за погодженням з НАК "Нафтогаз України", Фондом державного майна, Мінекоенерго (Міненерговугіллям), Мінфіном та Мінекономіки.
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 942 «Про деякі питання управління майном, що перебуває в державній власності та використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами» затверджено порядок передачі на праві господарського відання об`єктів права державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами та умови договору про передачу на праві господарського відання державного майна, що перебуває в державній власності та використовується у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами.
Зокрема, ТОВ «Оператор ГТС України» отримало від AT «Укртрансгаз» вищевказаний Газопровід, і є підприємством яке несе повну відповідальність перед державою, за магістральні газопроводи в тому числі і «Шебелінка-Диканька-Київ».
При виконанні обов`язків покладених на Позивача вищевказаними нормативними актами, під час обстеження охоронної зони зазначеного Газопроводу, працівниками Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ТОВ «Оператор ГТС України» виявлено, що в адміністративних межах Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, а саме на земельній ділянці з кадастровим номером 3222457400:03:003:5018, що за адресою: АДРЕСА_1 , громадянкою ОСОБА_2 в охоронній зоні на ділянці магістрального газопроводу «Шебелінка- Диканька-Київ» Ру 55 кгс/см2 ДУ 1200 мм, ділянка ЛЧ км 494.63 - км 518.067 здійснюється порушення охоронної зони, а саме на території побудована огорожа земельної ділянки.
Даний факт порушення Відповідачем був виявлений працівниками Боярського ЛВУМГ ТОВ «Оператор ГТС України» під час планового огляду траси газопроводу, який проводиться лінійно-експлуатаційною службою кожні три місяці, що свідчить про недавній факт здійснення Відповідачем порушень в охоронній зоні магістрального газопроводу.
Відповідно до п. п. 10.1.7, п. 10.1.9 ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека у будівництві": земляні роботи в охоронній зоні кабелів високої напруги, діючих газопроводів та інших комунікацій необхідно виконувати за нарядом-допуском після одержання дозволу від організацій, що їх експлуатують; виконання земляних робіт в охоронній зоні кабелів, що перебувають під напругою або діючих газопроводів необхідно здійснювати під безпосереднім наглядом керівника робіт та працівників організацій, що експлуатують ці комунікації.
Дозволу на проведення будь-яких робіт в охоронній зоні Позивач не надавав.
Належність земельної ділянки за кадастровим номером 3222457400:03:003:5018 ОСОБА_2 підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-3220434312020 від 23.09.2020. Дана земельна ділянка зареєстрована за Відповідачем 22.03.2013 і має цільове призначення 01.05 для індивідуального садівництва.
Факт порушення Відповідачем охоронної зони магістрального газопроводу також підтверджується актом від 10.01.2020 обстеження траси магістрального газопроводу «ШДК» ДУ 1200 мм Ру 55 кгс/см2.
Вказаний акт складено комісією в складі:
- представника Боярського ЛВУМГ, керівника групи з 03 МГ ЛЕС ОСОБА_3 ;
- заступника селищного голови Чабаніської селищної ради ОСОБА_5 .
Крім того факт порушення Відповідачем охоронної зони Газопроводу підтверджується Схемою порушення охоронної зони Газопроводу складеного керівником групи з 03 МГ ЛЕС ОСОБА_3 та Начальником ЛЕС ОСОБА_4 з чітким позначенням меж охоронної зони на місцевості.
Статтею 1 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів» визначено, що охоронна зона об`єктів магістральних трубопроводів - територія, обмежена умовними лініями уздовж наземних, надземних і підземних трубопроводів та їх споруд по обидва боки від крайніх елементів конструкції магістральних трубопроводів та по периметру наземних споруд на визначеній відстані, на якій обмежується провадження господарської та іншої діяльності.
Обмеження у використанні земель, безпосередньо встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, є чинними з моменту набрання чинності нормативно-правовими актами, якими вони були встановлені (ч. 4 ст. 111 Земельного кодексу України).
Встановлення охоронних зон вздовж об`єктів магістральних газопроводів та обмежень у використанні таких земель спрямоване на забезпечення належної експлуатації магістральних трубопроводів, запобігання їх ушкодженню та для зменшення можливого негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об`єкти та довкілля в цілому, тому у разі недотримання встановлених обмежень у використанні земель охоронних зон, підприємства магістральних трубопроводів наділені правом звертатися до суду з позовами про усунення порушень правового використання земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів.
У пункті «е» частини першої статті 91 ЗК України передбачено, що власники земельних ділянок зобов`язані, зокрема, дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов`язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон.
За змістом частин першої та другої статті 111 ЗК України на використання власником земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження. Право власності на земельну ділянку може бути обтяжено правами інших осіб. Перехід права власності на земельну ділянку не припиняє встановлених обмежень, обтяжень.
Режим використання земель охоронної зони магістрального газопроводу, незалежно від того як вони використовуються, регулюється Законом України «Про правовий режим земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів», а не Законом України «Про благоустрій», який безпідставно застосував суд.
У статті 8 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів» визначено, що на використання власником або користувачем земельної ділянки чи її частини в межах земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів встановлюються обмеження в обсязі, передбаченому цим Законом. Обмеження на використання земельних ділянок у межах земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів встановлюються і діють з дня введення відповідного об`єкта магістрального трубопроводу в експлуатацію. Перехід права власності чи користування земельною ділянкою не є підставою для припинення дії обмежень на використання земельної ділянки в межах земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів.
Відповідно до частин першої, другої статті 14 наведеного Закону України земельні ділянки, розташовані в охоронних зонах об`єктів магістральних трубопроводів, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями, встановленими цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Зазначені обмеження встановлюються для власників та користувачів земельних ділянок на провадження ними господарської діяльності в цих охоронних зонах залежно від визначених внутрішніх зон безпеки охоронних зон або в межах всієї охоронної зони об`єктів магістральних трубопроводів.
Так, у частині четвертій статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об`єктів магістральних трубопроводів» передбачено, що в охоронній зоні магістрального газопроводу забороняється, зокрема, будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо.
Аналогічна заборона міститься у пункті 11 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року № 1747.
Відповідно до статті 1163 ЦК України фізична особа, життю, здоров`ю або майну якої загрожує небезпека, а також юридична особа, майну якої загрожує небезпека, мають право вимагати її усунення від того, хто її створює.
Суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. (ч.1 та 4 ст. 11 ГПК України).
Європейський суд з прав людини у справі «Проніна проти України» у рішенні від 18.07.2006 та у справі «Трофимчук проти України» у рішенні від 28.10.2010 зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент сторін. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.
Керуючись ст. ст. 10,12,13,18,81,258,259,263-265,280-282,284,289,352,354,355 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» до ОСОБА_2 про зобов`язання до вчинення певних дій - задовольнити.
Зобов`язати ОСОБА_2 усунути загрозу магістральному газопроводу «Шебелинка-Диканька-Київ», шляхом невідкладного знесення (демонтажу) огорожі та будівлі на земельній ділянці з кадастровим номером 3222457400:03:003:5018, що знаходиться в охоронній зоні магістрального газопроводу «Шебелинка-Диканька-Київ».
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» судовий збір у розмірі 2102 грн.
Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи(вирішення питання) без повідомлення(виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скаргу на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України", адреса юридичної особи: 01010, м. Київ, Кловський Узвіз, буд. 7, поверх 16, адреса для листування: пр. Любомира Гузара, 44, м. Київ, 03065, ідентифікаційний код 42795490.
Відповідач: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Суддя: Тетяна ДУБАС
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 04.10.2023 |
Номер документу | 113876977 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні