Справа № 2-о-28/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2011 року Шишацький районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Савченко Л.І.
при секретарі Курінній Я.М.
за участю прокурора Завезіона Є.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт Шишаки цивільну справу за заявою прокурора Шишацького району Полтавської області в інтересах держави в особі Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області про визнання спадщини відумерлою, -
в с т а н о в и в :
Прокурор Шишацького району Полтавської області Безцінний О.В. звернувся до суду в інтересах держави в особі Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області із заявою про визнання спадщини, яка залишилася після померлої особи ОСОБА_1 , яка проживала в с.Сагайдак Шишацького району Полтавської області, відумерлою, передачу у власність територіальної громади (до земель запасу) Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області земельної ділянки за межами населених пунктів у розмірі земельної частки (паю) площею 3, 27 умовних кадастрових гектарів згідно державного акту на право приватної власності на землю серії РІ № 514005 від 27 серпня 2001 року, посилаючись на те, що ОСОБА_1 , яка є власником земельної ділянки площею 3, 27 га, розташованої на території Сагайдацької сільської ради, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто більше ніж рік тому, однак ніхто із спадкоємців за оформленням спадщини до нотаріальної контори не звертався, тому є всі підстави для визнання спадщини відумерлою в інтересах держави.
У судовому засіданні прокурор заяву підтримав, прохав її задовольнити, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник зацікавленої особи Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області у судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення заяви не заперечував (а.с.9,15,16).
Суд, заслухавши прокурора, перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, прийшов до висновку про задоволення заяви, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується актовим записом про смерть № 1 від 03 січня 2006 року, виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану Шишацького районного управління юстиції Полтавської області ( а.с.3).
Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,27 га, розташованої на території Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області, яка належала померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 № 514005 від 27 серпня 2001 року, актовий запис № 14 (а.с.6). Цей факт встановлений також рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 08 серпня 2011 року (а.с.18).
З повідомлення Шишацької державної нотаріальної контори від 01 липня 2011 року за вих. № 64/01-16 слідує, що після померлої ОСОБА_1 спадкоємці за оформленням спадщини до нотаріальної контори не зверталися (а.с.4).
Згідно ст. 140 Земельного кодексу України однією з підстав припинення права власності на земельну ділянку є смерть власника та відсутність у нього спадкоємця.
Відповідно до ч.1 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Згідно з ч.ч.2,3 ст. 1277 ЦК України заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Частиною 2 ст. 1220 ЦК України встановлено, що часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Зі змісту ч.1 ст. 1221 ЦК України вбачається, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Враховуючи, що спадщина після смерті ОСОБА_1 ніким не прийнята, суд дійшов висновку, що вона може бути визнана відумерлою і передана у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, тому заява прокурора є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 1220, 1221, 1277 ЦК України, ст.140 ЗК України, ст.ст.10, 11, 60, 208-209, 215, 256-259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву прокурора Шишацького району Полтавської області - задовольнити.
Визнати відумерлою спадщину, що залишилася після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , яка проживала в с.Сагайдак Шишацького району Полтавської області.
Передати у власність територіальної громади (до земель запасу) Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,27 га, розташовану на території Сагайдацької сільської ради Шишацького району Полтавської області, яка належала померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 № 514005 від 27 серпня 2001 року, актовий запис № 14.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І.Савченко
Суд | Шишацький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2011 |
Оприлюднено | 04.10.2023 |
Номер документу | 113877928 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шишацький районний суд Полтавської області
Савченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні