Справа № 127/14998/23
Провадження № 2/127/1793/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.2023 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романюк Л.Ф., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) осіб цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька,78А» (21021 м. Вінниця, вул. Келецька, буд. 78А) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за несплачені внески,-
В С Т А Н О В И В:
В травні2023року Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Келецька,78А»звернулось досуду зпозовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за несплачені внески, мотивуючи позов тим, що згідно наявних відомостей, які є у ОСББ «Келецька, 78 А», власником (користувачем) квартири АДРЕСА_2 є ОСОБА_1 .
17.04.2016 у будинку АДРЕСА_3 , було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька, 78А».
Рішенням загальних зборів співвласників від 02.04.2021 було затверджено та встановлено внесок за управління будинком на 2021 рік ОСББ «Келецька, 78 А» 7 грн. за 1 кв. м загальної площі житлового (нежитлового) приміщення з усіх квартир будинку.
В зв`язку з відмовою відповідача щомісячно сплачувати внески за управління будинком, ОСББ «Келецька, 78 А» зазнає збитків, сума заборгованості за період з 01.05.2020 року по 31.03.2023 року становить 16299,42 грн. Також інфляційні втрати за період з 01.05.2020 по 31.01.2022 становлять 1438,83 гривень, та 3 % річних у розмірі 5431,88 гривень.
Вищевказане і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 01.06.2023 року було відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) осіб. Вказану ухвалу разом із копією позовної заяви з додатками було надіслано відповідачу ОСОБА_1 на адресу реєстрації рекомендованим листом з повідомленням, однак ні відзиву на позов, ні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін до суду подано не було.
Враховуючи вищевикладене та положення ст. 178, 279 ЦПК України, суд розглядає справу за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про задоволення позову з таких підстав.
Згідно із положеннями ст.1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку створюється власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання використання спільного майна.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Згідно з ч.4 ст.4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
У ст.15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що співвласник у багатоквартирному будинку, зобов`язаний, зокрема, виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення (ст.20 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку").
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Згідно із ч.2 ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об`єднання.
До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, серед іншого, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників (ч.9 ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Згідно п.1 статуту ОСББ «Келецька», 78а», затвердженого загальними зборами об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька», 78а», протокол № 1 від 02.04.2021, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька», 78а» створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Вищим органом управління об`єднання є загальні збори співвласників, Правління, Ревізійна комісія (ревізор) Об`єднання (п.2 розділу ІІІ). У загальних зборах мають право брати участь всі співвласники (п.6 розділу ІІІ). Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту, є обов`язковими для всіх співвласників (п. 11 розділу ІІІ).
Рішенням загальних зборів співвласників від 02.04.2021 було затверджено та встановлено внесок за управління будинком на 2021 рік ОСББ «Келецька, 78 А» 7 грн. за 1 кв. м загальної площі житлового (нежитлового) приміщення з усіх квартир будинку.
Відповідно до ст.322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 (а.с.8).
Відповідно до п.2 розділу V Статуту об`єднання співвласник зобов`язаний, зокрема, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно та в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Однак, ОСОБА_1 ухиляється від сплати належних внесків і платежів.
ОСОБА_1 не сплачував внески за управління будинком, що призвело до утворення заборгованості в розмірі 16 299,42 гривень.
Згідно п.1 розділу VIІ Статуту об`єднання за порушення Статуту та законних рішень статутних органів співвласники несуть відповідальність згідно із законом.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, в тому числі звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Відповідно до ст. 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
У відповідності до ч.1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 525 Цивільного кодексу визначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як передбачено ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), відповідно до ст.610 ЦК України.
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, відповідно до ст. 611 ЦК України.
Отже, виходячи з юридичної природи спірних правовідносин сторін як грошових зобов`язань на них поширюється дія ч. 2 ст. 625 ЦК України як спеціальний вид цивільно-правової відповідальності за прострочення виконання зобов`язання.
Статтею 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.
Враховуючи викладене та ту обставину, що відповідач в добровільному порядку вчасно не сплачував внески співвласників об`єднання, суд дійшов висновку про задоволення позову та стягнення з відповідача на користь позивача суми боргу за несплачені внески в розмірі 16299,42 грн.,інфляційні втрати в розмірі 1438,83 гривень та 3 % річних від простроченої суми в розмірі 5431,88 гривень.
Питання судових витрат суд вирішує відповідно до ст.ст. 137, 141 ЦПК України, які документально підтверджені.
На підставі ст.ст. 7, 15, 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст.ст. 360, 509, 525-526, 610-612, 625 ЦК України, керуючись ст.ст. 4, 76-81, 89, 137, 141, 263-265, 279 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька,78А» (21021 м. Вінниця, вул. Келецька, буд. 78А) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за несплачені внески - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька,78А» суму боргу за несплачені внески в розмірі 16299,42 грн. (шістнадцять тисяч двісті дев`яносто дев`ять грн. 42 коп.), інфляційні втрати в розмірі 1 438,83 грн. (одну тисячу чотириста тридцять вісім грн. 83 коп.), а також 3% річних в розмірі 5431,88 грн. (п`ять тисяч чотириста тридцять одну грн. 88 коп.).
Стягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Келецька,78А» 2684,00 грн. судового збору та 1500,00 грн. витрат на правову допомогу.
Рішення суду може бути оскаржено, шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст рішення виготовлено 04.10.2023 року.
Учасники процесу
Позивач Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Келецька,78А» (21021 м. Вінниця, вул. Келецька, буд. 78А),
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2023 |
Оприлюднено | 06.10.2023 |
Номер документу | 113920342 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Романюк Л. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні