Справа № 405/7109/23
2-о/405/130/23
УХВАЛА
04 жовтня 2023 року м. Кропивницький
Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Драний В.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Подільського району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку окремого провадження із заявою про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, в якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначити заявника її опікуном.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Зазначена заява подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору, в розмірі, визначеномуЗаконом України "Про судовий збір".
При цьому заявник посилається на те, що судові витрати, пов`язані з провадженням справ про визнання фізичної особи недієздатною, у відповідності до частини 2статті 299 ЦПК України, відносяться на рахунок держави.
Поряд з цим, необхідно зазначити, що з 1 вересня 2015 року набув чинностіЗакон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору"відповідно до якого виключено п. 9 ч. 2ст. 3 Закону України "Про судовий збір", згідно якого судовий збір не справлявся за подання до суду заяви про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Відповідно до частини 2статті 299 ЦПКсудові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Статтею 133 ЦПК Українипередбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
За змістом частини 2статті 299 ЦПК Українина рахунок держави у справах про визнання фізичної особи недієздатною відносяться саме витрати пов`язані із розглядом справи.
НатомістьЗаконом України "Про судовий збір"не передбачено звільнення від сплати судового збору за подання до суду заяви про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна.
Таким чином за подання до суду заяви в порядку окремого провадження про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна підлягає сплаті судовий збір у розмірі, передбаченому частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день звернення заявника до суду складає 536,80 грн.
Рекомендувати заявнику в строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання заявником ухвали усунути недоліки заяви, а саме сплатити судовий збір у розмірі 536,80 грн.
За правилами ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цого Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Подільського району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна - залишити без руху, надавши п`ятиденний строк з дня отримання заявником зазначеної ухвали для усунення недоліків.
Запропонувати заявнику у зазначений строк сплатити судовий збір у розмірі 536,80 грн. за такими реквізитами:
отримувач коштів ГУК у Кіров.обл./Поділ.р-н/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230;
банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.);
код банку отримувача (МФО) 899998
рахунок отримувача UA228999980313171206000011569;
код класифікації доходів бюджету 22030101
призначення платежу *;101;
Надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.
У разі невиконання вказаних вимог заява буде вважатись неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню на підлягає.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда В.В. Драний
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2023 |
Оприлюднено | 06.10.2023 |
Номер документу | 113936096 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Драний В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні