Ухвала
від 29.09.2023 по справі 547/608/20
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 547/608/20

Провадження №2-з/548/37/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

( повний текст)

29.09.2023 року м. Хорол

Хорольський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - суддіКоновод О.В.

за участю : секретарясудового засідання - Листопад В.Л.

представника позивача - адвоката Лобова М.О.

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засідання у залі судум.Хорол заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю " Інвестиційно - промислова компанія " Полтавазернопродукт" до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю " Рейземінвест - 2017", за участю третьої особи , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Державного реєстратора Комунального підприємства " Реєстр нерухомого майна та бізнесу" Бричківської сільської ради Онищенка Руслана Миколайовича про визнання недійсною угоди про розірвання договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію припинення права оренди землі, визнання недійсним договору оренди землі, сксування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди землі,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Хорольського районного суду Полтавської області перебуває дана цивільна справа.

26.09.2023 року від представника позивача адвоката Лобова М.О. надійшло клопотання про забезпечення позову по даній справі. Представник просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_1 в будь-який спосіб передавати будь-кому у користування земельну ділянку з кадастровим номером 5324583200:00:002:0330, яка знаходиться на території Криворудської сільської ради Семенівського району Полтавської області;вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони Товариству з обмеженою відповідальністю «Райземінвест-2017» здійснювати будь-які дії щодо зміни, доповнення, договору оренди землі, який є діючим на момент винесення ухвали суду про вжиття заходів забезпечення позову, укладення нового договору оренди землі щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5324583200:00:002:0330;вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони будь-яким органам та суб`єктам, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав, здійснювати реєстрацію права користування (оренди) щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5324583200:00:003:0330 на будь-яку особу крім Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт».

В обгрунтування своєї заяви, посилається на те, що на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що Відповідачами після звернення Позивача до суду з позовною заявою про визнання свого права оренди землі і припинення права оренди землі Відповідача вжито дій, що унеможливлюють виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог, а саме: Договір оренди землі між Відповідачами №б/н від 17.09.2018, визнання якого недійсним є предметом позовних вимог наразі вже припинений самими ж Відповідачами на підставі договору про дострокове розірвання договору оренди земельної ділянки №б/н від 01.01.2023.

У свою чергу, на підставі рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Семенівської селищної ради Полтавської області Данилейко Алли Іванівни індексний номер: 68873444 від 15.08.2023 09:00:37 здійснено державну реєстрацію права оренди ТОВ «Райземінвест-2017» на підставі договору оренди землі б/н від 01.01.2023.

Таким чином, Відповідачі зареєстрували право оренди ТОВ «Райземінвест-2017» на підставі нового договору оренди землі, що фактично унеможливлює виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог, оскільки Позивач не зможе відновити державну реєстрацію свого права оренди.

Розриваючи оскаржувані договори оренди і укладаючи нові Відповідачі мають можливість систематично унеможливлювати виконання рішення суду, адже предметом позовних вимог є конкретний договір оренди землі Відповідачів і певне рішення державного реєстратора про реєстрацію права оренди ТОВ «Райземінвест-2017» на підставі цього конкретного договору.

Реальні дії Відповідачів з дострокового розірвання оскаржуваного довгострокового договору оренди та подача документів для реєстрації припинення права оренди з одночасним укладенням нового договору оренди і подачею його для реєстрації права оренди (що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) свідчать про недобросовісну поведінку Відповідачів, намагання завадити відновленню порушеного права Позивача.

Тому Позивач вважає за необхідне подати заяву про забезпечення позову, так як невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, поновлення порушених прав Позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Подальша передача спірної земельної ділянки в оренду третім особам унеможливить відновлення порушеного права оренди Позивача та додатково втягне Позивача в інші судові процеси.

У випадку передачі земельної ділянки у користування третім особам, Позивач буде змушений захищати своє порушене право шляхом подання інших позовних заяв до судів різних юрисдикцій, а тому невжиття заходів до забезпечення позову не забезпечить реального захисту прав Позивача на оренду спірної земельної ділянки.

Тому, Позивач вважає, що вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони Відповідачам вчиняти певні дії сприятиме запобіганню порушенню його прав та забезпечить можливість реального судового захисту.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено судді Коновод О.В.

У відповідності до п.1ч.1ст.152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається: до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.

Судом встановлено, що позов Товариства з обмеженою відповідальністю " Інвестиційно - промислова компанія " Полтавазернопродукт" стосується визнання недійсною угоди про розірвання договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію припинення права оренди землі, визнання недійсним договору оренди землі, сксування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди землі

Згідно з ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду

Відповідно до ч.1-2ст.150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії. встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України«Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року № 9розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до ч.ч. 1, 3-7ст.153ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду). Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.

Дослідивши заяву про забезпечення позову, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, а також співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про задоволення заяви, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, а відтак заява позивача про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 76,77,81,84 149-154,157,353 ЦПКУкраїни суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представникапозивача Товаристваз обмеженоювідповідальністю "Інвестиційно -промислова компанія"Полтавазернопродукт"-адвоката ЛобоваМ.О. про забезпеченняпозову - задовольнити частково.

Вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_1 в будь-який спосіб передавати будь-кому у користування земельну ділянку з кадастровим номером 5324583200:00:002:0330, яка знаходиться на території Криворудської сільської ради Семенівського району Полтавської області.

В іншій частині клопотання - відмовити.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Відповідно до положень ч.1 та ч.2ст.354 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: О.В. Коновод

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення29.09.2023
Оприлюднено06.10.2023
Номер документу113937617
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —547/608/20

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Рішення від 12.04.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Рішення від 12.04.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 08.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 29.09.2023

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 29.09.2023

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 29.09.2023

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 29.09.2023

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні