Постанова
від 05.10.2023 по справі 291/1154/23
РУЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ружинський районний суд Житомирської області

Справа № 291/1154/23

3/291/932/23

У К Р А Ї Н А

Ружинський районний суд Житомирської області

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 жовтня 2023 року

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Митюк О.В.,

за участтю секретаря судового засідання Кащук Л.С.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

прокурора Афійчука Ю.М.,

розглянувши в приміщенні суду клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на здійснення трансляції судового засідання на сайті «Судова влада України» судового розгляду справи № 291/1154/23 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, відносно ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

05.09.2023 до Ружинського районного суду Житомирської області надійшло клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про надання дозволу на здійснення трансляції судового засідання на сайті «Судова влада України» судового розгляду справи № 291/1154/23 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, відносно неї.

ОСОБА_1 з посиланням на положення статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зазначає про те, що онлайн трансляція судового засідання під час розгляду вказаної справи, яка має велике суспільне значення та представляє суспільний інтерес, оскільки дана справа стосуються порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та запобігання проявам корупції в органах місцевого самоврядування, зокрема у Вчорайшенській сільській раді Бердичівського району Житомирської області, на офіційному каналі YouTube «Судова влада України» є необхідна для зменшення претензій до судової влади і матиме позитивний вплив до на довіру до дій судових органів.

Відповідно до ч.1,4ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, крім випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.

Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.

Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.

В рекомендаціях №13 Комітету міністрів ради Європи державам-членам «Про надання через ЗМІ інформації про кримінальні процеси» від 10.07.2003 зазначено, що пряма трансляція ЗМІ із зали судових засідань та зйомка такого засідання підлягають забороні завжди, крім тих випадків, коли це прямо дозволяє закон чи уповноважений судовий орган. Трансляцію та зйомку можна дозволити лише в тому разі, якщо вони не створюють небезпеки впливу на потерпілих, свідків, учасників судового розгляду, суддів.

Основна функція суду - здійснення правосуддя.

Відповідно до ч.6ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів`При розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом, крім справ щодо надання дозволу на проведення розвідувальних заходів.

Отже, судова система не тільки декларує, а й виконує законодавчу норму та запит суспільства щодо відкритості судових процесів. Водночас і в суспільства має бути розуміння, що в окремих випадках для належного виконання судом своїх функцій повинні існувати певні обмеження стосовно повної відкритості судового процесу, зокрема в частині онлайн-трансляції засідань.

Державна судова адміністрація України листом від 14.03.2016 №15-1924/16 повідомила про можливість онлайн трансляції судових засідань у справах, які мають значний суспільний інтерес, державним підприємством «Інформаційні судові системи» на Веб-сторінці суду Веб-порталу «Судова влада України» на офіційний канал на You Tube «Судова влада України» судових засідань по справах, що мають значний суспільний інтерес.

Суспільний інтерес являє собою гармонізований інтерес публічних і приватних осіб та може кваліфікуватися як суспільна користь, соціальний ефект від здійснення партнерства в будь-якій сфері права.

Поряд з тим ч. 2 ст. 29 Закону України «Про інформацію» встановлено, що предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов`язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

Водночас, суд не володіє інформацією щодо резонансності справи № 291/1154/23 та наявності великого інтересу до неї у громадськості селища чи контролю за судовим процесом з боку громадськості під час проведення судового розгляду, враховуючи, що судове слухання проводиться у відкритому судовому засіданні.

Розглянувши клопотання ОСОБА_1 , суд приходить до висновку про часткове його задоволення, а саме дозволити проводити у залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис та пряму трансляцію з використанням власних фото, відео та аудіотехнічних засобів під час розгляду справи № 291/1154/23 .

Керуючисьст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на здійснення трансляції судового засідання в залі судового засідання під час розгляду справи № 291/1154/23 задовольнити частково.

Дозволити ОСОБА_1 здійснювати у залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис та пряму трансляцію з використанням власних фото, відео та аудіотехнічних засобів під час розгляду справи № 291/1154/23 .

В решті клопотання відмовити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О. В. Митюк.

СудРужинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення05.10.2023
Оприлюднено06.10.2023
Номер документу113943406
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Судовий реєстр по справі —291/1154/23

Постанова від 19.10.2023

Адмінправопорушення

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Постанова від 19.10.2023

Адмінправопорушення

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Постанова від 05.10.2023

Адмінправопорушення

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Постанова від 05.10.2023

Адмінправопорушення

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Постанова від 05.10.2023

Адмінправопорушення

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні