Постанова
від 19.09.2023 по справі 754/9727/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 3/754/4945/23

Справа №754/9727/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 вересня 2023 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Шмигельський Д.І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 316863 від 07.07.2023 року, ОСОБА_1 07.07.2023 року о 14 годині 10 хвилин по вул. Кіото, 8 в м. Києві, керував автобусом «Mercedes Benz Sprinter 312D», який використовується для надання послуг з регулярних перевезень пасажирів за маршрутом «Городня-Київ» без документів дозвільного характеру, що засвідчують використання автобуса на законних підставах,а саме: дозволу, паспорту маршруту руху, чим порушив ЗУ «Про автомобільний рух», Постанову КМУ № 176, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 164 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, подав суду письмові пояснення та клопотання про закриття адміністративної справи у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.

Відповідно до вимог ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Встановлені правила допустимості і відповідності доказів є гарантом їх достовірності та істинності.

При цьому, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

За змістом ст. 35 Закону України «Про автомобільний транспорт» послуги з перевезення пасажирів автобусами можуть надаватися за видами режимів організації перевезень: регулярні, регулярні спеціальні, нерегулярні.

Для здійснення, як регулярних, так і нерегулярних режимів організації перевезень, автомобільні перевізники та водії автобусів повинні мати певний пакет дозвільних документів.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документами для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково - касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду ( крім міських перевезень), інші документи передбачені законодавством України. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водіїв автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення

Відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП наступає у разі провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.

Господарська діяльність, у свою чергу, це - будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.

Як встановлено судом, 07.07.2023 ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів по маршруту «Городня - Київ».

Так, згідно п.п. 1.1 Цивільно-правового договору № 5-07/2023 року, укладеного між ПП «ЧЕРНІГІВТРАНСАВТО», ЄДРПОУ 41086262, (Замовник) та громадянином ОСОБА_1 (Виконавець), замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов`язання виконати такі роботи (надати послуги): перевезти групу людей з м. Городня до м. Києва та в зворотньому напрямку 07.07.2023 року, у кількості 18 чоловік.

Відповідно до Акту виконаних робіт (додаток до цивільно-правового договору № 5-07/2023 від 07 липня 2023 року), цей акт вкладено «Виконавцем» - ОСОБА_1 , з однієї сторони, і «Замовником» - ПП «ЧЕРНІГІВТРАНСАВТО», з іншої сторони, в тому, що передаються-приймаються виконані робот (надані послуги) з перевезення групи людей, а саме: з м. Городня до м. Києва та в зворотньому напрямку 07.07.2023 року, у кількості 18 чоловік. За виконану роботу сплачено 600,00 грн. Сторони претензій одна до одної не мають.

Таким чином, аналізуючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , надаючи послуги з перевезення групи людей на підставі цивільно-правової угоди, у відповідності до положень ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» як перевізник, повинен був мати такі документи: ліцензію, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України. Доказів того, що ОСОБА_1 є працівником будь-якого іншого суб`єкта господарської діяльності та лише займає посаду найманого працівника - водія, суду не надано.

Відповідно до Договору № 8-07/2023 про автотранспортне обслуговування від 06.07.2023 року щодо надання автомобіля для перевезення групи людей з м. Городня до м. Чернігова та в зворотньому напрямку, 07.07.2023 ороку, ПП «ЧЕРНІГІВТРАНСАВТО» надав замовнику ОСОБА_2 автомобіль «MERCEDES-BENZ», д.н. НОМЕР_2 , який обслуговує (керує) водій ОСОБА_1 .

Оскільки ОСОБА_1 є водієм, ніякої господарської діяльності не проводив, працював як найманий робітник на підставі цивільно-правової угоди, він не є суб`єктом правопорушення, а отже не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП.

Враховуючи викладене, зокрема те, що ОСОБА_1 не є суб`єктом господарювання та автомобільним перевізником, в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Згідно статті 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.164, ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП, закрити у зв`язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Д.І. Шмигельський

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.09.2023
Оприлюднено06.10.2023
Номер документу113944761
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку провадження господарської діяльності

Судовий реєстр по справі —754/9727/23

Постанова від 19.09.2023

Адмінправопорушення

Деснянський районний суд міста Києва

Шмигельський Д. І.

Постанова від 03.08.2023

Адмінправопорушення

Деснянський районний суд міста Києва

Шмигельський Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні