Ухвала
від 02.10.2023 по справі 332/5504/23
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Заводський районний суд м. Запоріжжя

69106 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98

Справа № 332/5504/23

Провадження №: 2/332/1757/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2023 р. м. Запоріжжя

Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Погрібна О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Заводський районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про встановлення факту батьківства,

встановила:

До Заводського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Заводський районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про встановлення факту батьківства документ сформований в системі «Електронний суд»), в якій позивачка просить:

-Визнати ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком дитини ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 .

-Зобов`язати Заводський відділ ДРАЦС у м.Запоріжжя Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) внести зміни до книги реєстрації народжень, актовий запис № 308, від 03 липня 2014 року, про народження ОСОБА_4 , змінивши в графі батько запис на ОСОБА_3 .

Ознайомившись із позовною заявою, приходжу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху.

Згідно з ч.ч.1-3 ст.12 ЦПК України, визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За загальним правилом підсудності згідно зі ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Пунктом 2 частини 3 статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

У порушення зазначених вимог закону, позивачем не зазначена адреса, поштовий індекс та адреса електронної пошти відповідача.

Згідно з відповіддю відділу реєстрації фізичних осіб по Заводському району управління державної реєстрації фізичних осіб департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради щодо надання інформації на запит суду про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи відповідача, інформація щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_2 в реєстрі територіальної громади міста Запоріжжя відсутня.

Положеннями ч. 9 ст. 28 ЦПК України визначено, що позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Оскільки на стадії відкриття провадження не вдалось з`ясувати зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача, позивачу слід надати суду відомості про місцезнаходження майна відповідача або останнє відоме зареєстроване місце проживання або перебування відповідача чи постійного його заняття (роботи).

Суддя звертає увагу позивача на те, що відшукування останнього зареєстрованого місця проживання або перебування відповідача, місцезнаходження його майна чи постійного його заняття (роботи) не є обов`язком суду. Такі відомості має надати особа, яка звертається із позовом, а суд ці відомості має лише перевірити.

Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (частина першастатті 378 ЦПК України).

Згідно з ч.1 ст.42ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

У справах можуть брати участь треті особи, які треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору (ст.52 ЦПК України) та які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача або відповідача (ст.53 ЦПК України).

Згідно з ч.1 ст. 52 ЦПК України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. (ч.1 ст.53 ЦПК України).

Як встановлено зі змісту позовної заяви, позивачем зазначено в якості третіх осіб Заводський районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) та управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя.

Таким чином, позивачу також слід уточнити процесуальний статус зазначених ним в позові третіх осіб.

Також позивачці слід звернути увагу на те, що відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 №988, від 22.08.2018 №628 управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя реорганізовано спочатку в Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя, а згодом в Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

За вимогами ч.1 ст.177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

В той же час, докази надсилання листом з описом вкладення копій поданих до суду документів відповідачці ОСОБА_2 та третій особі управлінню Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя в долучених до позовної заяви документах відсутні.

Відповідно до п.8 ч.3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Разом з тим, позовній заяві не зазначено у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Відповідно до частин 1-3ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статями175,177,185 ЦПК України, суддя,-

постановила:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Заводський районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про встановлення факту батьківства, - залишити без руху.

Надати позивачу строк п`ять днів, з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених у її мотивувальній частині.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: О.М.Погрібна

СудЗаводський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення02.10.2023
Оприлюднено06.10.2023
Номер документу113951637
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —332/5504/23

Ухвала від 19.10.2023

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Погрібна О. М.

Ухвала від 02.10.2023

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Погрібна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні