Ухвала
від 19.09.2023 по справі 457/22/18
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 457/22/18 Головуючий у 1 інстанції: Марчук В.І.

Провадження № 22-ц/811/2529/19 Доповідач в 2-й інстанції: Крайник Н. П.

У Х В А Л А

судового засідання

19 вересня 2023 року Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ у складі:

головуючого-судді: Н.П. Крайник

суддів: Я.А.Левика,М.М.Шандри

при секретарі: Х.Б. Назар

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вмісті Львовіцивільну справуза апеляційноюскаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 01 червня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Пванто» про припинення порушення прав на зареєстрований знак, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Трускавецькогоміського судуЛьвівської областівід 01червня 2018рокупозов ОСОБА_2 задоволено.

Заборонено Благодійній Організації «Міжнародний благодійний фонд «ПВАНТО»(49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро вул. Мечникова, 18 офіс 521Б, код ЄДРПОУ - 40351098), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) використовувати позначення «Пав Ел ПВАНТО» у друкованих виданнях, рекламі, мережі Інтернет, при виконанні робіт та наданні послуг.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 судові витрати в сумі 640 грн (судовий збір за подання позову).

Рішення суду оскаржив ОСОБА_1 .

Вважає оскаржуване рішення суду незаконним, необґрунтованим, таким, що ухвалене з невідповідністю висновків суду обставинам справи.

Просить рішення суду скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

03.03.2021 року на адресу Львівського апеляційного суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_3 за вх. № 5467 про зупинення провадження у справі. Згідно інформації наданої адвокатом відповідача, позивач у справі ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що йому стало відомо із веб-сайтів.

14.04.2021 року на адресу Львівського апеляційного суду надійшла відповідь на запит суду Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) за вх. № 9125 з якого вбачається, що згідно перевірки, проведеної по даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, виявлено актовий запис про смерть № 07 від 05.01.2021 року, складений Оболонським районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дата смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце смерті - м. Київ.

05.11.2021 року на адресу Львівського апеляційного суду надійшов лист від Першої Львівської державної нотаріальної контори в якому зазначено, що згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) інформація про підготовку до видачі свідоцтва про право на спадщину відсутня.

26.06.2023 року на адресу Львівського апеляційного суду надійшов лист від Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з якого вбачається, що відповідно до відомостей, які містяться в інформаційно-комунікаційній системі «Реєстр територіальної громади міста Києва» станом на день смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровано місце проживання 3-х осіб: ОСОБА_5 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_6 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_7 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до статті 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Процесуальне правонаступництво це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи, яка була в процесі стороною або третьою особою, до іншої особи у зв`язку з переходом до неї суб`єктивних матеріальних прав.

Матеріальне правонаступництво автоматично не породжує правонаступництва в процесі. Пов`язано це з тим, що вступ у процес правонаступника-позивача залежить від його волевиявлення. Вступ у процес правонаступника-відповідача залежить від волі позивача.

Процесуальне правонаступництво передбачає перед собою правонаступництво у матеріальному праві. Між неналежною стороною і належною стороною ніякої матеріально-правового зв`язку не існує.

Цивільне процесуальне правонаступництво на відміну від цивільного правонаступництва може бути тільки загальним (універсальним), оскільки правонаступник повністю замінює собою право попередника у всьому об`ємі його процесуальних прав і обов`язків.

Неналежна сторона не може передати свої права та обов`язки належній стороні.

Таким чином, процесуальне правонаступництво це перехід процесуальних прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого, якому передує матеріальне правонаступництво, тобто перехід прав та обов`язків відносно майна від одного суб`єкта права іншому суб`єкту права, що є сингулярним правонаступництвом.

Згідно з вимогами законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін або вказівку закону має наслідком правонаступництво (сингулярне правонаступництво), оскільки передбачає перехід у сукупності прав та обов`язків до правонаступника, однак є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.

Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець,який постійнопроживав разоміз спадкодавцемна часвідкриття спадщини,вважається таким,що прийнявспадщину,якщо протягомстроку,встановленого статтею1270цього Кодексу,він незаявив провідмову віднеї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

За ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.

За ст. 1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна. В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.

Так згідно змісту статті 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини, однак здійснити він це вправі протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, тобто в 6-ти місячний строк. Також, заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Як вбачається з матеріалів справи, даний спір стосується торгового знаку «Пав Ел ПВАНТО», право власності за яким було зареєстровано за померлим ОСОБА_8 на підставі Свідоцтва на знак для товарів і послуг № НОМЕР_2 зареєстрованого 10 червня 2016 року.

Відповідно таке майно та правомочності щодо цього майна (права і обов`язки, які пов`язані з цим майном), після смерті особи, яка ним володіла, можуть переходити до його спадкоємців, оскільки такі не є нерозривно пов`язані з особою спадкодавця.

Тобто, у даній справі матиме місце процесуальне правонаступництво у випадку наявності спадкоємців померлого ОСОБА_9 , які прийняли спадщину.

Оскільки, такий перехід прав (матеріальне правонаступництво) відбувається під час розгляду справи у суді, тому в силу вимог статті 55 ЦПК України суд повинен вирішити питання про залучення до участі у справі правонаступника (правонаступників) померлого позивача, замінивши позивача, що процесуально як сторона вибув.

Таким чином, суду слід з`ясувати коло спадкоємців, які прийняли спадщину.

На час смерті ОСОБА_10 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Разом з ним проживали та зареєстровані такі особи: ОСОБА_5 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_6 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_7 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку він не заявив про відмову від неї.

Згідно Спадкового реєстру жоден із вище зазначених осіб заяву про відмову від відкриття спадщини не подавав.

Відповідно спадкоємцями, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_9 є ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , як такі, що постійно проживали зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та місце проживання яких було зареєстроване разом з ним у встановленому законом порядку.

Враховуючи наведене, правонаступниками усіх прав та обов`язків померлого позивача ОСОБА_9 у даній справі є ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , тому вони підлягають залученню до участі у справі як правонаступники позивача.

У зв`язку із заміною позивача (залученням правонаступників позивача) у розгляді справи слід оголосити перерву та надати можливість особам, що залучені до у часті у справі ознайомитись з матеріалами справи, з можливістю висловити свої письмові міркування по суті розгляду.

Керуючись ст.ст. 55, 368 ЦПК України, Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ, -

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі № 457/22/18за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Пванто» про припинення порушення прав на зареєстрований знак, як правонаступників позивача ОСОБА_2 ОСОБА_5 та ОСОБА_12 .

У розгляді справи оголосити перерву до 05 грудня 2023 року 16 год. 00 хв., надавши можливість особам, що залучені до участі у справі ознайомитися з матеріалами справи, з можливістю висловити свої письмові міркування по суті розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повної ухвали безпосередньо до Верховного Суду.

Повний текст ухвали складено 25 вересня 2023 року.

Головуючий: Н.П. Крайник

Судді: Я.А. Левик

М.М. Шандра

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення19.09.2023
Оприлюднено09.10.2023
Номер документу113955764
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —457/22/18

Постанова від 05.12.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 17.09.2019

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Струс Л. Б.

Ухвала від 05.08.2019

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Струс Л. Б.

Ухвала від 29.05.2019

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Ухвала від 30.11.2018

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Ухвала від 22.10.2018

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Рішення від 01.06.2018

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Ухвала від 21.05.2018

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Рішення від 01.06.2018

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні