Ухвала
від 04.10.2023 по справі 760/22710/23
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А

вул. Максима Кривоноса, 25, м. Київ, 03037; тел. (044) 249-79-26, факс:249-79-28;

вул. Грушецька, 1, м. Київ, 03113; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08

e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua, web: https://sl.ki.court.gov.ua

Код ЄДРПОУ: 02896762


Провадження 1-кс/760/9493/23

В справі 760/22710/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

І. Вступна частина

04 жовтня 2023 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого СУ Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку в межах досудового розслідування кримінального провадження №22023101110000152, відомості про яке внесено 10.02.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 359 КК України.

ІІ. Мотивувальна частина

До суду надійшло клопотання з якого вбачається, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №22023101110000152, відомості про яке внесено 10.02.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 359 КК України.

У клопотанні слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 з метою відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що містять відомості про обставини вчиненого злочину, а саме: мобільні телефони, а також комп`ютерна техніка, ноутбуки, планшетів, або інші електроні носії інформації, флеш-накопичувачі інформації на яких міститься інформація в електронному вигляді щодо вчиненого кримінального правопорушення, блокноти, чорнові записи, аркуші паперу.

Обґрунтовуючи необхідність проведення обшуку за адресою фактичного місця проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 , слідчий зазначає наступне.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що оперативним підрозділом ДКІБ СБ України в установленому законом порядку, отримано інформацію про вчинення злочину, відповідальність за який передбачена ч. 2 ст. 359 КК України. Taк, власник підприємства - ліцензіата у сфері СТ3 - ТОВ «ІнтерПроінвест» (код ЄДРПОУ 31520157) громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за попередньою змовою із службовою особою ТОВ «ІТ Лабораторія» (код ЄДРПОУ 37854852) ОСОБА_6 , з метою власного збагачення, всупереч державним інтересам, з використанням свого службового становища та пов`язаних із цим можливостей, через Інтернет-ресурс ІНФОРМАЦІЯ_2, організували діяльність із незаконного збуту на території України спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (далі - СТ3). Так, відповідно до розміщеної на Інтернет-ресурсі ІНФОРМАЦІЯ_2 інформації, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , всупереч Ліцензійним умовам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 No 669, реалізовують апаратно-програмний комплекс моніторингу «Wi-Fi» мереж «Centurion» юридичним та фізичним особам без повідомлення контролюючих органів. Відповідно до заявлених технічних характеристик апаратно-програмний комплекс моніторингу «Wi-Fi» мереж «Centurion» є подібним за технічними характеристиками до апаратно-програмного комплексу радіомоніторингу бездротових мереж шифр «Хантер», який розробляється підприємством ліцензіатом у сфері СТЗ ТОВ НВФ «Криптон» (код ЄДРПОУ 19136506) та є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації. Зокрема, «Centurion» виготовляється в різних комплектаціях відповідно до потреб: від аналізу сигналу мережі «Wi-Fi» до встановлення місцезнаходження радіоелектронного засобу (мобільного терміналу, ноутбуку, тощо) та перехоплення трафіку з подальшим його розшифруванням від мобільного пристрою до мережі Інтернет. На підставі постанов Кабінету Міністрів України від 27.10.2001 N° 1450 та від 22.09.2016 N° 669 реалізація та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації дозволена підприємствам, які мають ліцензію СБ України та можлива виключно в інтересах суб`єктів оперативно-розшукової діяльності. Оперативним підрозділом також встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_5 незаконно реалізовують третім особам вказаний комплекс моніторингу «Wi-Fi» мереж «Centurion» вартістю близько 50 тисяч доларів США. Так, листом ІСТЕ СБ України встановлено, що апаратно-програмне рішення «Екостема WIFI» має ознаки належності до спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв`язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації.

Встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна квартира за адресою: АДРЕСА_1 на праві власності зареєстрована за його донькою ОСОБА_7 .

Слідчий у своєму клопотанні вказує на те, що у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що у вказаній квартирі можуть знаходитись, зокрема, мобільні телефони, а також комп`ютерна техніка, ноутбуки, планшети, або інші електроні носії інформації, флеш-накопичувачі інформації на яких міститься інформація в електронному вигляді щодо вчиненого даного кримінального правопорушення.

Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

З матеріалів клопотання вбачається, що в межах даного кримінального провадження розслідуються, зокрема, можливі протиправні дії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який фактично проживає у квартирі АДРЕСА_2 , яка належить на праві власності ОСОБА_7 .

Суд вважає обґрунтованим посилання слідчого на те, що проведення обшуку за вказаною адресою, а також відшукання та вилучення частини зазначених в переліку документів має на меті проведення повноцінного розслідування згідно з відомостями, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфіковані ч. 2 ст. 359 КК України, і така міра втручання держави у приватну власність особи є виправданою, доцільною, а проведення обшуку є найбільш ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.

Між тим, надаючи дозвіл на відшукання комп`ютерної техніки, яка містять необхідну для розслідування кримінального провадження інформацію, слідчий суддя обмежує право на її вилучення умовами, які викладені в частині 2 статті 168 КПК України.

В той же час, прохальна частина клопотання, серед іншого, містить у собі вимоги щодо надання дозволу на відшукання та вилучення, наступних речей та документів: «блокноти, чорнові записи, аркуші паперу».

У зв`язку з відсутністю у клопотанні обґрунтування доказового значення вищевказаного переліку речей і документів в межах даного кримінального провадження, а також відсутністю їх індивідуально-визначених ознак, клопотання не підлягає задоволенню у вказаній частині.

ІІІ. Резолютивна частина

Керуючись ст.ст. 131, 132, 168, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:

1.Клопотання задовольнити частково.

Надати групі слідчих та прокурорів у кримінальному провадженні №22023101110000152, відомості про яке внесено 10.02.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 359 КК України, дозвіл на проведення обшуку у квартирі АДРЕСА_2 , де фактично проживає ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , , з метою відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що містять відомості про обставини вчиненого злочину, а саме:

- мобільні телефони, а також комп`ютерна техніка, ноутбуки, планшетів, або інші електроні носії інформації, флеш-накопичувачі інформації на яких міститься інформація в електронному вигляді щодо вчиненого кримінального правопорушення (дозвіл на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, надається лише якщо це є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту; в іншому випадку дозвіл надається лише на копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах).

В іншій частині відмовити.

2. Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.10.2023
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу113961838
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —760/22710/23

Ухвала від 04.10.2023

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Коробенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні