Справа № 166/1413/23
Провадження № 2/166/257/23
категорія: 75
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 жовтня 2023 року смт Ратне
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан О. З., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Самари-Оріхівського ліцею Самарівської сільської ради Ковельського району Волинської області,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Самарівська сільська рада Ковельського району Волинської області про стягнення середньомісячної заробітної плати за вимушений прогул,
в с т а н о в и в:
Адвокат Мазурик П. А. в інтересах позивачки ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Самари-Оріхівського ліцею Самарівської сільської ради Ковельського району Волинської області,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Самарівська сільська рада Ковельського району Волинської області про стягнення середньомісячної заробітної плати за вимушений прогул за період з 05.11.2021 року по 28.02.2022 року,з яких відрахувати податки та інші обов`язкові платежі.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статтей 175 - 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За нормами ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі звільняються від сплати судового збору у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою у розумінні статті 2 Закону України «Про оплату праці», тобто середній заробіток за час вимушеного прогулу не входить до структури заробітної плати.
З огляду на викладене, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Таким чином, за змістом наведеної норми закону позивачі мають пільги зі сплати судового збору виключно за позовними вимогами, що стосуються стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. За іншими позовними вимогами у трудових спорах позивачі не звільняються від сплати судового збору.
Такі правові висновки містяться у постанові Об`єднаної палати Верховного Суду від 10.10.2019 р. у справі № 369/10046/18, постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 р. по справі № 910/4518/16.
За приписами Закону України «Про судовий збір» станом на момент звернення до суду судовий збір за вимогу майнового характеру, подану фізичною особою, становить 1% від ціни позову, але не менше 1073,60 грн. Представником позивача адвокатом Мазурик П. А., який діє в інтересах ОСОБА_1 , у позовній заяві не визначено ціну позову, тобто суму середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу з 05.11.2021 року по 28.02.2022 року.
Таким чином, позивачу необхідно визначити ціну позову майнового характеру та у відповідності до п. 1.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» сплатити судовий збір у розмірі 1% від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1073,60 грн та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за наступними реквізитами: отримувач:ГУК у Волин.обл/смт Ратне/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувачаКазначейство України(ел.адм.подат.),номер рахунку(IBAN) UA898999980313111206000003566;та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України,суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачці строк для усунення вищевказаних недоліків.
Роз`яснити позивачці, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута .
Керуючись ст.ст.177,185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Самари-Оріхівського ліцею Самарівської сільської ради Ковельського району Волинської області,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Самарівська сільська рада Ковельського району Волинської області про стягнення середньомісячної заробітної плати за вимушений прогул - залишити без руху, про що повідомити позивачку та надати строк для усунення недоліків заяв -десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Рекомендувати позивачці у строк не пізніше десяти днів з дня отримання копії ухвали, усунути недоліки та роз`яснити їй, що у випадку невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ратнівського
районного суду Фазан О.З.
Суд | Ратнівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 09.10.2023 |
Номер документу | 113982946 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Ратнівський районний суд Волинської області
Фазан О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні