Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/7174/23
Номер провадження 1-кс/711/1948/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09жовтня 2023року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12023250000000217, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12023250000000217, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та які містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12023250000000217 від 06.06.2023 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України за фактом можливої розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Департаменту ЖКГ ЧМР під час проведення закупівлі ортопедичного та терапевтичного обладнання за завідомо завищеними цінами.
Встановлено, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у березні 2023 року ініційовано та проведено тендерну закупівлю тренажера з вібраційною платформою стаціонарного, за результатами проведення якої визнано переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) із пропозицією 19.9 млн. грн. та укладено відповідний договір. У додатку до договору зазначена модель тренажера, а саме ортопедична система декомпресії хребта ІНФОРМАЦІЯ_5 та терапевтичний вібратор AQUA LINE в комплекті.
Так, аналогічне обладнання через систему Прозоро у грудні 2022 року закуповувало Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за 17.9 млн. грн. У зазначеній тендерній процедурі також приймало участь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) з пропозицією 12.6 млн. грн. Згідно отриманої інформації вартість на ринку України такого обладнання складає близько 10 млн. грн.
Згідно отриманої оперативної інформації встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРОПУ НОМЕР_2 ) зареєстроване 14.06.2022 року в м. Рівне засновником ОСОБА_5 , основним видом діяльності вказано код. «46.31 оптова торгівля фруктами й овочами» (зазначена особа є засновником, керівником та бенефіціаром 121 юридичних осіб. У реєстраційних документах Товариства 04.10.2022 року відбулись зміни, а саме, керівником, засновником та бенефіціарним власником стала ОСОБА_6 . Крім того, змінився й основний вид діяльності - «код 46.46 оптова торгівля фармацевтичними товарами».
Також, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » є учасником лише однієї державної закупівлі, а саме у тендері, оголошеному КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 10.03.2023 року. Згідно з отриманими даними ОСОБА_6 (чинний директор Товариства) до оголошення згаданого тендеру діяльністю, пов`язаної із сферою медицини, не займалась.
Отже, вказане свідчить про конспіраційні прояви службових осіб Комунального некомерційного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час проведення згаданої вище закупівлі, за результатами проведення якої обрано переможцем юридичну особу, яка має явні ознаки фіктивності.
Таким чином, у діях службових осіб Комунального некомерційного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_2 » вбачаються ознаки розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
Слідчий зазначає, що на теперішній час, з метою повного, всебічного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення завірених належним чином копій наступних документів:
- технічних документів на ортопедичну систему декомпресії хребта та терапевтичний вібратор, які були предметом пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Кропивницької міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) під час проведення відкритих торгів UA-2022-11-24-006523-a оприлюднених 24.11.2022, а саме сертифікатів якості, технічні паспорти, інструкції на медичне обладнання тощо;
- документи, що підтверджують придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ортопедичної системи декомпресії хребта та терапевтичного вібратора, які були предметом пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Кропивницької міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) під час проведення відкритих торгів UA-2022-11-24-006523-a оприлюднених 24.11.2022, а саме договори купівлі-продажу / контракти з усіма додатками до них, додатковими угодами та специфікаціями, первинними бухгалтерськими та іншими документами щодо виконання вказаних договорів (рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, акти взаєморозрахунків тощо), а також вантажно-митні декларації, договори на підставі яких здійснювалося перевезення, накладні CMR, рахунки-фактури (інвойси), митна вартість вантажу, реквізити декларанта, інформація про транспортні засоби, якими перевозився товар, сплачені митні платежі тощо у випадку завезення обладнання на митну територію України;
- укладених договорів купівлі-продажу (поставок), в яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виступає в якості продавця ортопедичної системи декомпресії хребта та терапевтичного вібратора та/або інших моделей чи аналогічного обладнання в адресу суб`єктів господарювання та/або напряму медичним установам (комунальним некомерційним підприємствам) на території України, з усіма додатками до них, додатковими угодами та специфікаціями, первинними бухгалтерськими документами та іншими документами щодо виконання даних договорів (рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, акти взаєморозрахунків тощо) за період часу з 01.11.2022 по 01.06.2023, а також документів, що підтверджують придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » даного обладнання;
- прайси на ортопедичну систему декомпресії хребта та терапевтичного вібратора, які ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » пропонувала на продаж та/або реалізовувала в період часу з 01.11.2022 по 01.06.2023;
- інші документи, що стосуються придбання та продажу ортопедичної системи декомпресії хребта та терапевтичного вібратора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », технічних документів та ціни на них за період часу з 01.11.2022 по 01.06.2023 тощо.
За допомогою отримання тимчасового доступу до зазначених документів можливо належним чином провести судово-товарознавчу експертизу, на вирішення якої поставлено питання щодо встановлення середньо-ринкової ціни на медичне обладнання, що є об`єктом дослідження у даному кримінальному провадженні.
Слідчий вказує, що враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, беручи до уваги, що вказані вище документи мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як доказ в суді, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів.
З метою забезпечення належного виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий просив, відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, розглянути дане клопотання без виклику представників вказаного підприємства.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися. Слідчий ОСОБА_3 подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності та без фіксації судового розгляду технічними засобами. Разом з цим, просив задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та з урахуванням доданих доказів.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України, враховуючи клопотання слідчого, судове засідання проводилося без виклику представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023250000000217, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Аналіз доданих до клопотання документів, дають достатньо підстав вважати, що відбулися події, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України
За такихобставин,враховуючи вищевикладене,на думкуслідчого судді,документи якіперебувають уволодінні ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєвезначення длявстановлення обставинподії вчиненнякримінального правопорушення, можуть бутивикористані вякості доказів,можуть підтвердитиабо спростуватиобставини,що єпредметом досудовогорозслідування та на підставі цих відомостей можливо встановлення особу/осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення
Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 21, 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12023250000000217, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 , старшому слідчому СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8 , старшому слідчому СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 та старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12 на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, а саме:
- технічних документів на ортопедичну систему декомпресії хребта та терапевтичний вібратор, які були предметом пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Кропивницької міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) під час проведення відкритих торгів UA-2022-11-24-006523-a оприлюднених 24.11.2022, а саме сертифікатів якості, технічні паспорти, інструкції на медичне обладнання тощо;
- документів, що підтверджують придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ортопедичної системи декомпресії хребта та терапевтичного вібратора, які були предметом пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Кропивницької міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) під час проведення відкритих торгів UA-2022-11-24-006523-a оприлюднених 24.11.2022, а саме договори купівлі-продажу / контракти з усіма додатками до них, додатковими угодами та специфікаціями, первинними бухгалтерськими та іншими документами щодо виконання вказаних договорів (рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, акти взаєморозрахунків тощо), а також вантажно-митні декларації, договори на підставі яких здійснювалося перевезення, накладні CMR, рахунки-фактури (інвойси), митна вартість вантажу, реквізити декларанта, інформація про транспортні засоби, якими перевозився товар, сплачені митні платежі тощо у випадку завезення обладнання на митну територію України;
- укладених договорів купівлі-продажу (поставок), в яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виступає в якості продавця ортопедичної системи декомпресії хребта та терапевтичного вібратора та/або інших моделей чи аналогічного обладнання в адресу суб`єктів господарювання та/або напряму медичним установам (комунальним некомерційним підприємствам) на території України, з усіма додатками до них, додатковими угодами та специфікаціями, первинними бухгалтерськими документами та іншими документами щодо виконання даних договорів (рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, акти взаєморозрахунків тощо) за період часу з 01.11.2022 по 01.06.2023, а також документів, що підтверджують придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » даного обладнання;
- прайсів на ортопедичну систему декомпресії хребта та терапевтичного вібратора, які ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » пропонувала на продаж та/або реалізовувала в період часу з 01.11.2022 по 01.06.2023;
- інших документів, що стосуються придбання та продажу ортопедичної системи декомпресії хребта та терапевтичного вібратора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », технічних документів та ціни на них за період часу з 01.11.2022 по 01.06.2023 тощо.
Строк дії ухвали - до 09 листопада 2023 року включно.
Роз`яснити відповідальним посадовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114002957 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Константин В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні