Справа № 473/5426/23
УХВАЛА
менем України
"09" жовтня 2023 р. суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Вуїв О.В., дослідивши матеріали цивільної справи за поданням головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Легкої Ольги Володимирівни про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника юридичної особи - боржника - Фермерського господарства «Лідія» Швеця Віталія Анатолійовича,
ВСТАНОВИВ:
06 жовтня 2023 року головний державний виконавець Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Легка О.В. звернулася до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника юридичної особи - боржника - ФГ «Лідія» Швеця В.А., у зв`язку з ухиленням останнього від виконання наказу Господарського суду Миколаївської області від 20 вересня 2021 року у справі №915/688/21, про стягнення з ФГ «Лідія» (керівником якого є ОСОБА_1 ) на користь ТОВ НВФ «Агросвіт» заборгованості в загальному розмірі 142919,18 грн.
Проте, під час вирішення питання про відкриття провадження у справі, встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно доч.ч. 1, 2 ст.441ЦПК України тимчасовеобмеження фізичноїособи управі виїздуза межіУкраїни можебути застосованесудом якзахід забезпеченнявиконання судовогорішення аборішення іншихорганів (посадовихосіб),що підлягаєпримусовому виконаннюв порядку,встановленому законом.
Тимчасове обмеженняфізичної особиу правівиїзду замежі Українизастосовується впорядку,визначеному цимКодексом длязабезпечення позову,із особливостями,визначеними цієюстаттею.
Таким чином, в порядку ст. 441ЦПК Українидержавний виконавець може звернутися до місцевого загального суду із поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України за невиконання судового рішення, ухваленого у цивільній справі.
Розділом V Господарського процесуального кодексу Україниврегульовано процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у господарських справах.
Так, відповідно дост. 338 ГПК Українипроцесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень (у господарських спорах), вирішуються (господарським) судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Згідно ч.ч. 1-4ст.337ГПК Українитимчасове обмеженняфізичної особи-боржника управі виїздуза межіУкраїни можебути застосоване(господарським)судом яквиключний західзабезпечення виконаннясудового рішення.
Тимчасове обмеженняфізичної особиу правівиїзду замежі Українизастосовується впорядку,визначеному цимКодексом длязабезпечення позову,із особливостями,визначеними цієюстаттею.
Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення.
Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
Відповідно до ч. 1ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленомустаттею 272 цього Кодексу.
Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи (ч.ч. 2, 5ст. 186 ЦПК України).
У зв`язку з тим, що питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи за невиконання судового рішення у господарській справі вирішується господарським судом, який розглядав справу, як суд першої інстанції, а тому слід відмовити у відкритті провадження на підставі п. 1 ч. 1ст.186ЦПК України (справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства) та роз`яснити державному виконавцю, що розгляд цієї справи віднесено до компетенції суду господарської юрисдикції.
На підставі викладено, керуючись ст.ст.186,258-260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за поданням головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Легкої Ольги Володимирівни про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника юридичної особи - боржника - Фермерського господарства «Лідія» Швеця Віталія Анатолійовича.
Роз`яснити державному виконавцю, що розгляд цієї справи віднесено до компетенції суду господарської юрисдикції.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя: О.В. Вуїв
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 10.10.2023 |
Номер документу | 114008187 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Вуїв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні