Ухвала
від 27.09.2023 по справі 201/11649/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 201/11649/23

Провадження № 1-кс/201/4160/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2023 року Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

з секретарем ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого 1 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , про арешт майна за матеріалами досудового розслідування № 22023130000000262 від 03.04.2023 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що 16.03.2015 відповідно до т.зв. «Свидетельства № 11-0000527/2015 о государственной регистрации ООО «Агросвит» (мовою оригіналу) на тимчасово окупованій території Луганської області зарєстровано т.зв. «Общество с ограниченой ответственностью «Агросвит» (далі - «ООО Агросвит»), засновником якого є громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а особою, яка має право підпису громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (керівник). Вказане т.зв. «підприємство» зареєстровано за адресою: м. Луганськ, Артемівський район, проїзд 8-й Лутугінський, буд. 10.

Відповідно до т.зв «Устава ООО «Агросвит» от 28.09.2021» (мовою оригіналу), який затверджено особисто ОСОБА_4 , найвищим органом управління підприємства є т.зв. «единственный участник общества» (мовою оригіналу), яким стає т.зв «участник общества» (мовою оригіналу) (засновник), тобто ОСОБА_4 .

10.08.2017 рішенням ОСОБА_4 на посаду директора «ООО Агросвит» призначено ОСОБА_5 , який відповідно до т.зв. «Приказа №65-К» (мовою оригіналу) з 11.08.2017 приступив до виконання свої обов`язків.

Згідно з т.зв «Уставом ООО «Агросвит» от 28.09.2021» (мовою оригіналу), для здійснення керівництва діяльністю товариства рішенням т.зв. «единственного участника ООО» (мовою оригіналу) призначається чи обирається одноосібний орган товариства директор.

Крім того, в період з 11.08.2017 по 01.11.2022 більш точну дату в ході досудового розслідування встановити не вдалося за можливе, директором «ООО Агросвит» ОСОБА_5 , на підставі наданих йому повноважень, видано наказ про призначення ОСОБА_4 заступником директора «ООО Агросвит», з призначенням йому відповідної заробітної плати. Фактично, з цього часу, ОСОБА_4 у разі відсутності директора «ООО Агросвит» ОСОБА_5 призначався виконувачем обов`язків директора.

У подальшому, ОСОБА_4 , будучи т.зв «единственным участником ООО» - засновником «ООО Агросвит» заздалегідь домовившись з директором «ООО Агросвит» ОСОБА_5 та попередньо розподіливши між собою відповідні обов`язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація вищевказаного злочинного умислу неможлива в одноосібному порядку та потребує обов`язкової участі як ОСОБА_4 , так і ОСОБА_5 .

З метою реалізації вищевказаного протиправного умислу, 29.11.2022 ОСОБА_4 на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей ТОВ «Агросвіт» (код ЄДРПОУ 31783954), знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області у м. Луганську, зареєстрував у т.зв. «державних органах лнр» «товариство з обмеженою відповідальністю «Агросвіт» (мовою оригіналу): «общество с ограниченной ответственностью "Агросвит"», адрес: лнр, г. Луганск, Артёмовский р-н, пр-д 8-й Лутугинский, д. 10, код ЕГРЮЛ 61105279, яке здійснює діяльність, пов`язану з оптовим продажом хімічними продуктами та продажом сільськогосподарської продукції. Метою діяльності підприємства є задоволення споживчого попиту в товарах, роботах та послугах для отримання прибутку.

Відповідно до т.зв «Устава ООО «Агросвит» от 28.09.2021» (мовою оригіналу) злиття, приєднання, розподіл, виділення та реорганізація товариства здійснюється за рішенням т.зв. «единственного участника ООО» (мовою оригіналу), тобто за рішенням ОСОБА_4 . Крім того, вказаним статутом зазначено, що вищевказані питання товариства відноситься до виключної компетенції ОСОБА_4 та не можуть бути делеговані іншим особам.

В подальшому, продукція «ООО Агросвит» в період з 2022 року по теперішній час відповідно до укладених договорів реалізується на тимчасово окупованій території Луганської області іншим суб`єктам господарської діяльності, а також переміщується до рф через неконтрольовану ділянку державного кордону України, а саме тимчасово закриті, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 188-р від 26.02.2022 «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» пункти пропуску Луганської митниці у Луганській області, де також реалізовується зареєстрованим в рф суб`єктам господарської діяльності.

В подальшому, задля реалізації злочинного умислу направленого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора ОСОБА_5 за погодженням з ОСОБА_4 укладались договори про надання послуг з т.зв «государственным унитарным предприятием лнр «луганская железная дорога» (мовою оригіналу), з т.зв. «государственным унитарным предприятием лнр «Аграрный фонд лнр» (мовою оригіналу) та з т.зв. «государственным унитарным предприятием лнр «торгово-промышленная палата лнр» (мовою оригіналу).

Окрім того, велось листування з т.зв. «Федеральным центром оценки безопасности и качества зерна и продуктов его переработки» (мовою оригіналу), адміністрацією Сватівського району ЛНР, а також представниками митної служби рф.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України.

20.09.2023 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, а саме у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб та за який законом передбачено покарання у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від трьох до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна..

Того ж дня громадянина України ОСОБА_4 затримано в порядку ст.ст. 208, 615 КПК України, про що складено відповідний протокол. В ході проведення особистого обшуку ОСОБА_4 було виявлено та вилучено наступні речі та предмети:

- мобільний телефон «Iphone» у чохлі чорного кольору ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім картою мобільного оператора з номером НОМЕР_3 (як пояснив ОСОБА_4 , вказаним номером користується він особисто);

- блокнот формату А4 з підписом «Торговий Дім Агрохім» з рукописними надписами, яким особисто користувався ОСОБА_4 ;

- квитки сполученням Київ-Рига з датою відправлення 19.09.2023 о 11:00 (№20468976) та Рига-Москва з датою відправлення 20.09.2023 о 19:15 (№20469073) на ім`я ОСОБА_4 (на 3 арк. формату А4);

- аркуш паперу формату А4 з рукописними записами, на якому вказано інформацію, щодо розкладу транспорту, яким планував скористуватись ОСОБА_4 .

Зазначені вище предмети мають значення для проведення досудового розслідування у зв`язку з чим постановою слідчого від 21.09.2023 визнані речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Таким чином вищевказані предмети та речі, що були вилучені під час проведення особистого обшуку ОСОБА_4 , мають ознаки які зазначені у п.п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, а саме є засобами вчинення злочину та предметами які зберегли на собі сліди правопорушення, тобто мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, а також є об`єктами проведення відповідних експертиз, під час яких планується отримати додаткові докази, щодо причетності осіб до скоєння кримінального правопорушення.

Вилучені під час обшуку речі, зокрема мобільний телефон «Iphone» у чохлі чорного кольору ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім картою мобільного оператора з номером НОМЕР_3 (як пояснив ОСОБА_4 , вказаним номером користується він особисто); блокнот формату А4 з підписом «Торговий Дім Агрохім» з рукописними надписами, яким особисто користувався ОСОБА_4 ; квитки сполученням Київ-Рига з датою відправлення 19.09.2023 о 11:00 (№20468976) та Рига-Москва з датою відправлення 20.09.2023 о 19:15 (№20469073) на ім`я ОСОБА_4 (на 3 арк. формату А4); аркуш паперу формату А4 з рукописними записами, на якому вказано інформацію, щодо розкладу транспорту, яким планував скористуватись ОСОБА_4 підпадають під ознаки тимчасово вилученого майна, оскільки вилучені під час особистого обшуку підозрюваного.

Постановою слідчого від 21.09.2023 вищезгадані предмети та речі визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.

Слідчий надав суду заяву з проханням розглядати клопотання без його участі та задовольнити.

Підозрюваний надав суду заяву з проханням розглядати клопотання без його участі, на розсуд суду.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали, додані до нього приходить до наступного.

Згідно до ч. 1 ст. 170 КПК України - Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно з ч. 5 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна.

Приписами ч. 5 ст. 173 встановлено, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.

Аналізуючи наведене вважаю, що надані слідчою матеріали підтверджують наявність правових підстав для накладення арешту на майно, а також того, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що надані суду матеріали є достатніми для застосування в рамках даного кримінального провадження заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 168-169, 170-173 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, вилучене 20.09.2023 під час особистого обшуку ОСОБА_4 а саме:

- мобільний телефон «Iphone» у чохлі чорного кольору ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім картою мобільного оператора з номером НОМЕР_3 (як пояснив ОСОБА_4 , вказаним номером користується він особисто);

- блокнот формату А4 з підписом «Торговий Дім Агрохім» з рукописними надписами, яким особисто користувався ОСОБА_4 ;

- квитки сполученням Київ-Рига з датою відправлення 19.09.2023 о 11:00 (№20468976) та Рига-Москва з датою відправлення 20.09.2023 о 19:15 (№20469073) на ім`я ОСОБА_4 (на 3 арк. формату А4);

- аркуш паперу формату А4 з рукописними записами, на якому вказано інформацію, щодо розкладу транспорту, яким планував користуватись ОСОБА_4 .

Заборонити розпоряджатися та користуватися вищевказаними речами.

Строк оскарження ухвали протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення27.09.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу114009075
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —201/11649/23

Ухвала від 27.09.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні