ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
09.10.2023 Справа № 908/3102/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Давиденко І.В. розглянувши
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю НУРМАТ ЛТД, (10001, Житомирська область, м. Житомир, вул. Кооперативна, буд. 18, ідентифікаційний код 43621716)
про стягнення суми 113 481,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області 05.10.2023 надійшла позовна заява Комунального підприємства «Господар» Пологівської міської ради про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю НУРМАТ ЛТД основного боргу в розмірі 113 481,00 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 05.10.2023 здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3102/23 та визначено до розгляду судді Давиденко І.В.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 1 Господарського процесуального кодексу України цей Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
За змістом ст.ст. 2, 4 ГПК України завданням господарського судочинства є розгляд справи, віднесених до юрисдикції господарського суду. Особи мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених незнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах віднесених законом до юрисдикції господарського суду.
Главою 2 ГПК України визначено предметну та суб`єктну юрисдикцію (статті 20-23 ГПК України), інстанційну юрисдикцію (статті 24-26) та територіальну юрисдикцію (підсудність) (статті 27-31).
За приписами ч.1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Статтею 29 ГПК України передбачена можливість вибору позивача між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа.
У статті 30 цього Кодексу визначено умови виключної підсудності справ.
В частині першій статті 29 ГПК України встановлено, що право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
У разі подання позову за підсудністю справи за вибором позивача, останній повинен належним чином обґрунтувати звернення до відповідного господарського суду та викластийого у позовній заяві з посиланням на відповідні докази, а суд надати оцінку відповідному обґрунтуванню.
Із змісту позовної заяви слідує, що предметом позовних вимог є стягнення з відповідача на користь позивача вартості попередньо оплачених паливних карток загальною вартістю 113 481,00 грн. за Договором про закупівлю товарів за кошти місцевого бюджету № 1/2022 ТД від 30.12.2021.
Обставин щодо наявності підстав для розгляду даної позовної заяви Господарським судом Запорізької області в позовній заяві не викладено та судом не встановлено.
Враховуючи викладене, до спірних правовідносин слід застосовувати загальні правила визначення підсудності згідно з ч.1 ст. 27 ГПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Статтею 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань визначено, що Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань відомості про місцезнаходження юридичної особи містяться в Єдиному державному реєстрі.
Для визначення підсудності справи необхідним є встановлення місцезнаходження юридичної особи, яке актуальне на час вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.
Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру за пошуковими запитом на ресурсі Опендабот https://opendatabot.ua/ актуальною на даний час адресою місцезнаходження юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю НУРМАН ЛТД, код ЄДРПОУ 43621716, є: 10001, Житомирська область, м. Житомир, вул. Кооперативна, буд. 18. Вказана адреса місцезнаходження відповідача зазначена і в самій позовній заяві.
Враховуючи вищевикладене, матеріали позовної заяви № 908/3102/23 слід направити до Господарського суду Житомирської області за вимогами територіальної юрисдикції (підсудності) за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншому суду.
Частиною 3 ст. 31 ГПК України унормовано, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ст.ст. 27, 31, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ :
Передати позовну заяву Комунального підприємства «Господар» Пологівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю НУРМАН ЛТД про стягнення основного боргу в розмірі 113 481,00 грн. до Господарського суду Житомирської області, за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Копію даної ухвали направити сторонам.
Здійснити передачу матеріалів позовної заяви до Господарського суду Житомирської області (10002, Житомирська область, м.Житомир, Путятинський майдан, 3/65) не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала підписана 09.10.2023.
Відповідно до ст.ст. 235, 255, 256 Господарського процесуального кодексу України ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання в порядку, встановленому ст. 257 цього Кодексу.
Суддя І.В. Давиденко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114018996 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Давиденко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні