Рішення
від 05.10.2023 по справі 309/2619/23
ХУСТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 309/2619/23

Провадження № 2/309/471/23

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 жовтня 2023 року м. Хуст

Хустський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Кемінь В.Д. з участю секретаря судового засідання Плиска А.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Хуст цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Менчул» м.Хуст до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

В С Т А Н О В И В:

Голова правління кредитної спілки «Менчул» м. Хуст Глеба І.Ю., звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Позов мотивовано тим, що 24.06.2022 року між відповідачкою ОСОБА_1 та кредитною спілкою «Менчул» було укладено кредитний договір № КСНП-64, за умовами якого відповідачу надано кредит в сумі 58000 грн., під зобов`язання повернення кредитних коштів частинами у вигляді щомісячних платежів до 24.06.2024 року, з відсотками за користування грошовими коштами. Грошові кошти відповідачу передані в повному обсязі, що підтверджується видатковим касовим ордером №287 від 24.06.2022 року та касовим ордером №290 від 27.06.2022 року. Відповідно до умов кредитного договору позичальник взяв на себе зобов`язання повернути кредит та проценти за користування кредитом на умовах визначених договором. В порушення умов договору відповідач не дотримувався обов`язку щодо погашення кредиту та процентів за користування, внаслідок чого утворилась заборгованість в сумі 66668 грн.07 коп.

Для забезпечення виконання кредитного договору між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 , 24.06.2022 року укладено договір поруки №64/П. За умовами вказаних договорів відповідачка взяла на себе обов`язок про солідарну відповідальність за зобов`язаннями по основному кредитному договору разом з відповідачкою ОСОБА_1 .

В позовній заяві позивач просив суд задовольнити позов, постановити рішення про солідарне стягнення з відповідачів суми заборгованості в розмірі 66668 грн. 07 коп. та сплачений судовий збір в розмірі 2684 грн.

05.10.2023 року представник позивача ОСОБА_3 відповідно до вимог визначених ст. 31 ЦПК України подав письмову заяву про зменшення розміру позовних вимог, у зв`язку зі сплатою боржниками суми в розмірі 10000 грн., тому просив стягнути з відповідачів солідарно заборгованість по кредиту в розмірі 56668 грн. 07 коп. Просив задовольнити зменшений розмір позовних вимог, посилаючись на наведені в позовній заяві обставини та розглянути справу у його відсутності.

Відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, шляхом відправки рекомендованого листа про розгляд справи та розміщенням публікацію про розгляд справи на офіційному вебсайті судової влади України. Заяв, клопотань до суду не подавали, про причини неявки в судове засідання не повідомляли, відзив на позовну заяву до суду від них не надходив.

Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд ухвалює рішення про заочний розгляд даної справи.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. За наведених обставин, суд вважає, що справу можливо вирішити у відсутності сторін без фіксування судового процесу.

З`ясувавши обставини справи та дослідивши додані до позовної заяви письмові докази, суд приходить до висновку, що позов кредитної спілки «Менчул» підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 24.06.2022 року між відповідачкою ОСОБА_1 та кредитною спілкою «Менчул» було укладено кредитний договір № КСНП-64, за умовами якого відповідачу надано кредит в сумі 58000 грн., під зобов`язання повернення кредитних коштів частинами у вигляді щомісячних платежів до 24.06.2024 року, з відсотками за користування грошовими коштами. Грошові кошти відповідачу передані в повному обсязі, що підтверджується видатковим касовим ордером №287 від 24.06.2022 року та касовим ордером №290 від 27.06.2022 року.

Відповідно до умов кредитного договору позичальник взяв на себе зобов`язання повернути кредит та проценти за користування кредитом на умовах визначених договором. Для забезпечення виконання кредитного договору між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 , 24.06.2022 року укладено договір поруки №64/П. За умовами вказаних договорів відповідачка взяла на себе обов`язок про солідарну відповідальність за зобов`язаннями по основному кредитному договору разом з відповідачкою ОСОБА_1 .

На час розгляду справи в суді, внаслідок невиконання умов кредитного договору та договорів поруки з боку відповідачів, у них існує заборгованість по кредитній угоді та відсоткам за користування кредитом в сумі 56668 грн.07 коп.

Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно до ст.1054 ЦК України між сторонами був укладений кредитний договір, за яким позивач виконав свої зобов`язання по наданню грошових коштів у якості кредиту відповідачу як позичальнику, у розмірі та на умовах, встановлених кредитним договором. Для забезпечення виконання позивачем також укладалися договори поруки з відповідачкою ОСОБА_2 . Під час розгляду справи судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 своїх зобов`язань по вказаних угодах щодо повернення кредиту та відсотків за його користування не виконали.

Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або не належне виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Згідно ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Відповідно до ст.554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. За таких обставин, враховуючи те, що в судовому засіданні належними доказами встановлено, що відповідачі взяті на себе зобов`язання по поверненню кредиту належним чином не виконали, внаслідок чого у них виникла заборгованість, суд приходить до висновку, що позовні вимоги КС «Менчул» підлягають до задоволення.

Суд також вважає, що у відповідності до вимог ст.141 ЦПК України, підлягають до солідарного стягнення з відповідачів понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати в розмірі 2684 грн.( платіжне доручення № 88 від 30.05.2023р.).

Враховуючи наведене та керуючись вимогами ст.ст.10, 12, 81, 211, 223, 247, 259, 263-265, 280-284 ЦПК України ст.ст. 526,527,1052,1054 ЦК України суд

У Х В А Л И В:

Позов задовольнити.

Стягнути на користь Кредитної спілки «Менчул» міста Хуст солідарно з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , РОНКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), суму кредитного боргу в розмірі 56668 грн.07 коп. (п`ятдесят шість тисяч шістсот шістдесят вісім гривень сім копійок) та 2684 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні) судових втрат.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Хустського

районного суду: Кемінь В.Д.

СудХустський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.10.2023
Оприлюднено11.10.2023
Номер документу114034788
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —309/2619/23

Рішення від 05.10.2023

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 06.06.2023

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні