Справа № 148/2009/23
Провадження №2/148/653/23
У Х В А Л А
Іменем України
10 жовтня 2023 року м.Тульчин
Суддя Тульчинськогорайонного судуВінницької областіКовганич С.В.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 ,подану представником ОСОБА_2 ,до Шпиківськоїселищної ради провизнання додатковогостроку дляприйняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача звернувся до суду з позовом до Шпиківської селищної ради про визнання додаткового строку для прийняття спадщини.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Тульчинському районному суду Вінницької області і подана з порушенням правил підсудності, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, спір між сторонами виник з приводу встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, а саме нерухомого майна - земельної ділянки, що розташована на території Рахнівсько-Лісової сільської ради.
Пунктом 42 постанови пленуму ВССУ від 01.03.2013 № 3 «Про деякі питання юрисдикції судів та визначення підсудності цивільних справ» роз`яснено, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, в тому числі для позовів про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Таким чином на позови спадкоємця про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності і вони пред`являються за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають з приводу нерухомого майна.
Враховуючи, що в даному випадку позов безпосередньо стосується нерухомого спадкового майна, тому за правилами ч. 1 ст. 30 ЦПК України він повинен пред`являтися за місцем знаходження вказаного нерухомого майна.
Між тим, хоча с.Рахни - Лісові на даний час і відноситься до Тульчинського району Вінницької області, однак до ліквідації таукрупнення районівданий населенийпунктвідносився до Шаргородського району Вінницької області, а зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою.
Відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
В тойже часРада суддівУкраїни визначиласящодо роботисудів післяліквідації таукрупнення районів,зокрема улисті від22.07.2020року №9рс-466/20-вих,адресованому головаммісцевих таапеляційних загальнихсудів,зазначила,що дозміни системисудоустрою таприведення їїу відповідністьдо новогоадміністративно-територіальногоустрою шляхомутворення,реорганізації чиліквідації судів,місцеві загальнісуди продовжуютьздійснювати розглядсправ вмежах ранішеутворених районівта ранішевизначеного адміністративно-територіальногоустрою.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що провадження у справі не може бути відкрито, оскільки справа непідсудна Тульчинському районному суду Вінницької області та підлягає передачі за підсудністю до Шаргородського районного суду Вінницької області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 31, 32 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , поданим представником ОСОБА_2 , до Шпиківської селищної ради про визнання додаткового строку для прийняття спадщини передати за підсудністю на розгляд до Шаргородського районного суду Вінницької області, місцезнаходження якого: вул. Героїв Майдану, 231, м.Шаргород, Жмеринський район, Вінницька область, 23500.
Копію ухвали до відома направити позивачу та його представнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційноїінстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114044086 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Ковганич С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні