Справа № 369/7885/23
Провадження №2-о/369/288/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2023 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Волчка А. Я. ,
при секретарі Ведмеденко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання представника заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про забезпечення доказів у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області" про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області" про встановлення факту, що має юридичне значення.
При цьому,разом іззаявою ОСОБА_1 про встановленняфакту,що маєюридичне значеннядо судунадійшла заявапредставника заявника ОСОБА_2 прозабезпечення доказіву цивільнійсправі зазаявою ОСОБА_1 ,заінтересовані особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,Виконавчий комітетВишневої міськоїради Бучанськогорайону Київськоїобласті,Комунальне підприємство"Бюротехнічної інвентаризаціїКиєво-Святошинськоїрайонної радиКиївської області"про встановленняфакту,що маєюридичне значення.Згідно зякою,представник позивача ОСОБА_2 просить судзабезпечити доказиу вищевказанійцивільній справішляхом витребуванняу Боярськомувідділі Державноїреєстрації актівцивільного стануу Фастівськомурайоні Київськоїобласті центральногоміжрегіонального управлінняміністерства юстиції(м.Київ)інформацію проте:1)чи реєструвавсябудь якимвідділом реєстраціїактів цивільногостану фактсмерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що бувзареєстрований тафактично мешкавза адресою: АДРЕСА_1 ;2)яка датасмерті,дата реєстраціїсмерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,та номерактового запису.А також,витребування уБоярському відділіДержавної реєстраціїактів цивільногостану уФастівському районіКиївської областіцентрального міжрегіональногоуправління міністерстваюстиції (м.Київ)копію (дублікат) свідоцтва про смерть ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому, представник заявника у своїй заяві вказав, що використав всі можливі способи для витребування цих документів, однак йому було відмовлено у наданні вищевказаної інформації, у зв`язку з чим звернувся до суду з заявою про забезпечення доказів у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області" про встановлення факту, що має юридичне значення.
Сторони у судове засідання не з`явились.
У відповідності до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає за необхідне задовольнити заяву про забезпечення доказів з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені Розділом IV ЦПК України.
Згідно з частиною 1 статті 116ЦПКУкраїни суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.
Відповідно до частини 2 статті 116ЦПКУкраїни способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Згідно частини 3 статті 116ЦПКУкраїни заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Відповідно до пунктів 4-5 частини 1 статті 117ЦПКУкраїни у заяві про забезпечення доказів зазначається: докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів.
Частиною 1 статті 76ЦПКУкраїни встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.
Згідно статті 77ЦПКУкраїни належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Відповідно до частини 1 статті 84ЦПКУкраїни учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Відповідно до положень частини 4 статті 84ЦПКУкраїни суд може витребувати докази також до подання позову як захід забезпечення доказів у порядку, встановленому статтями 116-118цього Кодексу.
Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
За змістом наведених норм обов`язковою умовою для вжиття судом заходів щодо забезпечення доказів є встановлення обставин, які дають підстави для висновку, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Обов`язок доведення таких обставин покладається на особу, яка звертається до суду із заявою про забезпечення доказів.
Окрім того, аналізуючи зазначені вище положення ЦПК України у зіставленні з вимогами представника заявника насамперед слід зауважити, що процесуальний механізм забезпечення доказів, зокрема шляхом їх витребування, призначений для того, щоб отримати/зберегти ті докази, щодо яких існують достатні підстави вважати, що з часом їх може бути безповоротно втрачено або збирання або подання останніх стане згодом неможливим чи утрудненим.
Тобто забезпечення доказів - це механізм не лише здобути докази, які стосуються предмета доказування і мають значення/потрібні для вирішення справи, а й насамперед запобігти їх імовірній втраті у майбутньому. Щодо останнього, то ризик такої втрати повинен ґрунтуватися на об`єктивних фактах і тільки в сукупності усіх наведених умов суд може вжити заходів для забезпечення доказів.
Аналогічний правовий висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03 липня 2019 року у справі № 9901/845/18
Суд при вирішенні питання про забезпечення доказів має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення доказів; забезпечення збалансованості прав та інтересів сторін; наявності взаємозв`язку між забезпеченням доказів, витребуванням певної інформації, і предмету позовних вимог, а також запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб учасників даного судового процесу, а також те, що є наявні підстави вважати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Ці обставини суд вважає істотними і необхідними для забезпечення доказів.
Представник заявника обґрунтував у своїй заяві, що подання даних доказів необхідне для надання до суду інформації щодо підтвердження факту смерті/реєстрації смерті ОСОБА_5 , та відсутності у заявника можливості його залучення до участі у справі у якості заінтересованої особи, оскільки він є особою, яка раніше мала право користуватися квартирою АДРЕСА_2 , щодо якої заявник просить суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт володіння вищевказаною квартирою на праві приватної власності.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення доказів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.75,81,116-118,259-261, 294,353 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про забезпечення доказів у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області" про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Витребувати у Боярському відділі Державної реєстрації актів цивільного стану у Фастівському районі Київської області центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) (вул. Білогородська, 134Б, м. Боярка, Фастівський р-н, Київська обл., 08153) наступне:
1) інформацію, чи реєструвався будь яким відділом реєстрації актів цивільного стану факт смерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що був зареєстрований та фактично мешкав за адресою: АДРЕСА_1 ;
2) інформацію щодо дати смерті, дати реєстрації смерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та номер актового запису;
3) у разі наявності такої інформації копію (дублікат) свідоцтва про смерть ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення.
Докази про виконання даної ухвали надати до суду.
Дана ухвала відповідно доЗакону України «Про виконавче провадження»є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років з дня її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду, або через Києво-Святошинський районний суд Київської області, проте її оскарження не зупиняє її виконання.
Копію ухвали направити сторонам та виконавцям.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки:http://ks.ko.court.gov.ua.
Суддя Андрій ВОЛЧКО
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2023 |
Оприлюднено | 12.10.2023 |
Номер документу | 114046226 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Волчко А. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні